Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,185 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,735 μηνύματα σε 79,276 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 432 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμβουλές και χρόνος διαβάσματος

xara ths zwhsss (Μιμικα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H xara ths zwhsss μια βοηθεια έγραψε: στις 23:36, 18-08-09:

Παιδιά πόσες ώρες πρέπει να διβάζουμε στην Β΄λυκείου?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 23:39, 18-08-09:

4 ώρες 36 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα.Βρε κατι ερωτήσεις συνέχεια
4
8
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 23:40, 18-08-09:

Τουλάχιστον ας υπάρχουν σοβαρές απαντήσεις

Ο καθένας πρέπει να έχει το δικό του πρόγραμμα. Οι ώρες πάντως πρέπει να είναι όσες νομίζει ο καθένας ότι είναι αρκετές για να μάθει αυτά που πρέπει. :iagree:
5
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 23:41, 18-08-09:

δεν υπαρχει ''πρεπει'':p
αναλογα με τι απαιτησεις του καθε μαθητη και κατα ποσο ευκολα συγκεντρωνεται κτλ
Παράθεση

xara ths zwhsss (Μιμικα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Μιμικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H xara ths zwhsss μια βοηθεια έγραψε: στις 23:42, 18-08-09:

χαχα πολύ αστειο...παιδιά στα σοβαρα τωρα,ποσες ωρες ειναι απαραιτητες?ΔΛΔ να καλύπτουν ύλη με πολλες ασκήσεισ?
-----------------------------------------
Ευχαριστώ παιδια!!!
Παράθεση

Fata Morgana

Φοιτητής

H Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων . Έχει γράψει 377 μηνύματα.

H Fata Morgana έγραψε: στις 23:51, 18-08-09:

4 ειμαστε με μενα..
Τοσος χρονος ωστε να εισαι σιγουρη για τον εαυτο σου και τις γνωσεις σου..
Παράθεση

personGR (Χριστόφορος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O personGR US of A? 1 στα 15 (:D) έγραψε: στις 00:05, 19-08-09:

Εγώ πέρυσι ήμουν τεχνολογική και ασχολούμουν μόνο με Μαθ. Κατ., Φυσ. Κατ., Άλγεβρα, Έκφραση-Έκθεση...

Εκτός των ωρών του φροντιστηρίου, πάνω από τρεις ώρες την ημέρα δεν διάβαζα. Κατέληξα να προαχθώ με 18.1...
Παράθεση

milanezos92

Δραστήριο Μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O milanezos92 έγραψε: στις 01:33, 19-08-09:

εγω ακολουθουσα προγραμμα οργανωσης χρονου στο φροντ κατα την διαρκεια του οποιου επρεπε να σημειωνω ποσες ωρες διαβαζα....εβγαζα 22 ωρες την εβδομαδα......υπεραρκετες
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 01:39, 19-08-09:

Mπορείς να μου πεις σε ΠΜ σε ποιο πας αν θες;
Παράθεση

Kansas Rocks! (Δέσποινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 982 μηνύματα.

H Kansas Rocks! έγραψε: στις 01:53, 19-08-09:

Λοιπόν, πέρυσι, ξεκινούσα από τις 6, το απόγευμα περίπου, ή τις 5, αναλόγως τις ώρες των φροντιστηρίων (μέχρι τον Ιανουάριο, είχα 4 ώρες φροντιστήριο κάθε μέρα, και μετά όταν τελείωσα τα γαλλικά, είχα 2 ώρες καθημερινώς, τελειώνοντας στις 5 ή 6). Τελείωνα κατά τις 11-12 το βράδυ συνήθως. Αν είχα λίγα για την επόμενη, τελείωνα κατά τις 9. Πάντως, εξαρτάται, από το ΄ποσο καλά θέλεις να διαβάζεις και να εμβαθύνεις γενικότερα. Ακόμα και αν τελείωνα νωρίς τα μαθήματα του σχολείου, δε σταματούσα, αλλά έλυνα κάποιες επιπλέον ασκήσεις από τα βοηθήματα, εκτός από αυτές που είχαμε ήδη για το φροντιστήριο.

Πάντως είναι καθαρά προσωπικό σου θέμα
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 02:47, 19-08-09:

Πάντως να ξέρεις ότι υπάρχεις αρκετός χρόνος ακόμα και για να διαβάσεις για την γυμναστική όπως έχω πει.Πράγμα που σημαίνει ότι επειδή χωρίζεστε φέτος σε κατευθύνσης δεν διαγράφεις κιόλας τα Γενικής Παιδείας.
Τώρα συγκεκριμένες ώρες που διάβαζα δεν θυμάμαι.Πάντως προτείνω να εντείνεις λίγο το διάβασμά σου το Σ/Κ κατα τη διαρκειά του οποίου προσπάθησε να διαβάζεις όσα παραπάνω μπορείς.Δηλαδή μην διαβάζεις το Σ/Κ για τα μαθήματα μόνο της Δευτέρας,εαν δεν το κάνεις ήδη.Θα σε βοηθήσει πολύ αυτό
Επιπλέον να σε συμβουλεύσω να μην πιεστείς ,με την έννοια να μην τα δώσεις όλα και έρθει η στιγμή που θα κουραστείς.Επιπλέον αν έχεις κάποια δραστηριότητα μην την παρατήσεις και τέλος να υπάρχει μία χαλαρή πορεία βρε παιδί μου.Ναι μεν να διαβάζεις,να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου φυσικά αλλά να δεις την Β Λυκείου πιο χαλαρά.
Παράθεση

Rania.

Φοιτητής

H Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

H Rania. Και το κεφι μου θα κανω. έγραψε: στις 12:57, 19-08-09:

Εγω δεν διαβαζα ολη τη χρονια, εκανα τις διακοπες που χανω τωρα λογω φροντιστηριου :p
Μονο στις ενδοσχολικες διαβαζα και εβγαλα 17,5 τελικο Μ.Ο.
Κατα τη διαρκεια της χρονιας διαβαζα μονο για αλγεβρα και παραλληλα εκανα μιγαδικους και συναρτησεις.
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 13:28, 19-08-09:

Όντως η αλήθεια είναι ότι στη Β' είναι πολύ χαλαρά και σίγουρα πιο χαλαρά απ'την Α'.
Δεν απαιτεί τρομερό διάβασμα,ενώ στις εξετάσεις μπορείς με ικανοποιητικό διάβασμα να βγάλεις έναν σχετικά καλό βαθμό.Μην τρελαίνεστε τόσο με την Β' σαν τάξη,χαλαρώστε περισσότερο γιατί ακολουθεί μετά η Γ' που είναι και η καθοριστική.
1
Παράθεση

Ειρηνάκι (Ειρηνάκι)

Φοιτητής

H Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H Ειρηνάκι έγραψε: στις 03:23, 23-08-09:

Βασικά ο χρόνος διαβάσματος που θα διαθέσεις εξαρτάται καθαρά από σένα!!ο καθένας από εμάς είναι διαφορετικός,έχει άλλες δυνατότητες κ άλλες μεθόδους διαβάσματος οπότε οι ώρες δεν συμπίπτουν ποτέ...Εσύ πχ μπορεί να θες 3 ώρες για να διαβάσεις κ σε άλλον να χρειάζονται 5 ώρες για να διαβάσει το ίδιο καλά...
Παράθεση

Sspiros

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Sspiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Sspiros έγραψε: στις 19:59, 26-11-09:

Καταρχήν καλησπέρα σας , ειμαι νέος εδώ .
Είμαι μαθητής του 5 απο περσυ , απο την πρώτη λυκείου, ενω στη τρίτη γυμνασίου είχα γύρω στο 18-19 .
Σταμάτησα τελείως το διάβασμα στα μέσα της τρίτης γυμνασίου και έχω μείνει ΠΑΡΑ πολυ πίσω ... αποφασισα λιπον να αρχήσω παλι να διαβάζω και θέλω να ρωτίσω , μπορώ να πάρω εναν μετριο βαθμό του 14-15 αμα διαβάσω καλα απο τώρα ενω δεν καταλαβένω ΑΠΟΛΥΤΟΣ τίποτα ή οχι? Και αν μπορώ σε ποια μαθήματα να δώσω βάση ?

ΥΓ Τα πέρνω εύκολα απο μικρός , αυτο δεν ειναι το προβλημα .
Το προβλημα ειναι οτι βαριέμαι να διαβάσω .

Ευχαριστώ .
Παράθεση

οΟοNantiAoOo (ναντια-βασουλα)

Μαθητής Β' λυκείου

H ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H οΟοNantiAoOo Μπουκλεεεεες♥ έγραψε: στις 20:10, 26-11-09:

στην ιδια κατασταση ειμαστε
αν και γω η αληθεια ειναι δεν επεσα τοσο πολυ.

πιστευω πως σιγουρα θα τα καταφερεις με διαβασμα πρεπει ομως να φροντισεις να δεις ξανα τα μαθηματα στα οποια εμεινες πισω μπορεις να ζητησεις βοηθεια και να κανεις ιδιαιτερα για να καταλαβεις και τα μαθηματα των περασμενων χρονων.
τωρα για τα μαθηματα που θα δωσεις βαση εξαρταται απο τη κατευθηνση σου
αν εχεις παρει θετικη-τεχνολογικη πρεπει οποσδηποτε να κανεις κατι με τα προηγουμενα μαθηματα ειδικα με της 1ης λυκειου που ειναι και τα πιο σημαντικα.
τωρα αν εισαι θεωρητικη δε ξερω διοτι δεν ειμαι σε αυτη τη κατευθηνση πιστευω ομως πως εκει με το διαβασμα μονο κατι θα καταφερεις
Παράθεση

Sspiros

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Sspiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Sspiros έγραψε: στις 20:18, 26-11-09:

Τεχνολογική ειμαι . Μολις ετοιμαομουν να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να κάνω φροντιστίρια ... γτ δεν κάνω κανένα . μαλλον θα χρειαστεί ...
Παράθεση

οΟοNantiAoOo (ναντια-βασουλα)

Μαθητής Β' λυκείου

H ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H οΟοNantiAoOo Μπουκλεεεεες♥ έγραψε: στις 20:26, 26-11-09:

ναι μαλλον.....εκτος κι αν εσυ πιστευεις οτι θα τα καταφερεις.....αλλα δε νομιζω οτι ειναι ευκολο και εγω ετσι πηγαινα στην αρχη αλλα μετα καταλαβα πως πραγματι δε γινεται
Παράθεση

Zed

Φοιτητής

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,885 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 11:51, 03-12-09:

Σε ένα μάθημα πρέπει να καλύψεις μόνο τα κενά. Μαθηματικά. Τα υπόλοιπα δεν απαιτούν προηγούμενες γνώσεις κατά την άποψή μου. Δηλαδή, ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ είναι καινούργια, έκθεση είναι.. έκθεση(!) και Φυσική απαιτεί ελάχιστες γνώσεις από τις άλλες τάξεις και οι οποίες καλύπτονται εύκολα.
Παράθεση

nymphadora (Maria)

Μαθητής Β' λυκείου

H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.

H nymphadora έγραψε: στις 17:19, 09-12-09:

Σίγουρα για την κατεύθυνσή σου πρέπει να προσέξεις πάρα πολύ τα μαθηματικά...όχι μόνο της κατεύθυνσης αλλά και άλγεβρα και γεωμετρία... να ξέρεις ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο χωρίς καθοδήγηση να βελτιωθείς αισθητά... ίσως χρειαστεί να πάρεις καθηγητή ή να πας σε φροντηστήριο... ή τουλάχιστον σε πρόσθετη διδασκαλία, απ' ότι ξέρω κι εκεί βοηθάνε πολύ... αν σε ενδιαφέρει μόνο ο βαθμός δώσε βάση σε μαθήματα τύπου ιστορία, θρησκευτικά, Αντιγόνη, Δίκαιο, βιολογία, κείμενα, έκθεση... σ' αυτά τα μαθήματα δεν θέλει τεράστιες προσπάθειες, ειδικά αν λες ότι τα παίρνεις εύκολα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Demy03

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αποδοτικότερος τρόπος διαβάσματος - Από ren a
      Το θέμα έχει λάβει 81 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-02-17 στις 18:22.
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από Lovely_Bitch
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-10-15 στις 23:39.
    • Πρόγραμμα διαβάσματος - Από annitachron
      Το θέμα έχει λάβει 231 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Λυκείου & Απόφοιτοι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-04-12 στις 01:50.
    • Γενικό Μεθοδολογία διαβάσματος - Από gourlis
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-10-08 στις 21:35.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα