Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,187 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,912 μηνύματα σε 79,286 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 374 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιό μαθήμα είναι πιο εύκολο τα Αρχαία ή τα Μαθηματικά;

Ποιο ειναι το πιο ευκολο μαθημα για σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
Αρχαία Γυμνασίου
59
26,58%
Αρχες Γεωμετρίας και Άλγεβρας Α Γυμνασίου, Άλγεβρα και Γεωμετρία Β,Γ Γυμνασίου
112
50,45%
Κανένα
25
11,26%
Και τα 2
26
11,71%

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε: στις 15:57, 16-06-09:

εγω αν και διαλεξα κανενα προτιμω τα αρχαια γιατι μου αρεσουν περισστερο
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ironboy

Φοιτητής

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 743 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε: στις 20:31, 16-06-09:

Φυσικα τα μαθηματικα
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε: στις 20:42, 16-06-09:

Βασικά και τα 2 εύκολα είναι!!!
Παράθεση

Civilara

Επιφανές Μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε: στις 20:45, 16-06-09:

η φυσική
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 21:02, 16-06-09:

Και τα δύο εύκολα είναι αρκεί να υπάρχουν οι σωστές βάσεις και το ενδιαφέρον γι' αυτά.
Παράθεση

/\/@t@|1@...!!! (Ναταλία)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H /\/@t@|1@...!!! έγραψε: στις 22:30, 16-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Djimmakos
Πολλές φορές αναρωτιέμαι γιατί έχουμε ιδέες οι οποίες κατά, κάποιον τρόπο, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα (όλοι μας εννοώ, δε μιλάω συγκεκριμένα).

Αν πάρεις 50 παιδιά απ' όλο τον κόσμο και τα βάλεις να γράψουν ένα τεστ μαθηματικών, δε θα γράψουν όλοι άριστα. Έτσι δεν είναι; Κάποια παιδιά, στη διάρκεια της σχολικής τους πορείας, αναπτύσσουν άλλες ικανότητες και όχι την καθαρότητα του μυαλού που χρειάζονται τα μαθηματικά. Δεν είπα ότι κάποιος δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στα μαθηματικά, είπα ότι τα μαθηματικά, σαν μάθημα, δεν ταιριάζουν σε όλους.

Αν ήταν έτσι, γιατί να μη γινόμασταν όλοι σαν τον Picasso ή σαν τον Μπετόβεν;

Δεν είμαστε robot, δεν μπορούμε να καταφέρουμε τα πάντα. Κάπου είμαστε δυνατοί, κάπου αδύναμοι

Συμφωνώ απολύτως...!!!! αλλά γενικά τα μαθηματικά είναι πιο ''διασκεδαστικά'' (λέμε τώρα) από τα αρχαία...!!!! τα μαθηματικά έτσι κι αλλιως θα σου χρειαστούν πολύ περισσότερο αργότερα στην κοινωνία...!!!!
Παράθεση

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε: στις 23:15, 16-06-09:

Βασικά και τα 2 εύκολα είναι!!!
:mpam:
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 15:22, 17-06-09:

εγω προτιμω και τα δυο και μην λετε τι συγκριω και τι κανω απλα πειτε τι σας αρσει
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 20:20, 21-06-09:

Φυσικά τα Μαθηματικά.1)Αρχαία έχω 18 ενω Μαθηματικά 11. 2) Δεν σε κουράζουνν καθόλου σε μία ωρα έχεις μάθει και μετάφραση,:no1:Μαθηματικά έχω κάνει και ένα 6ωρο να τα μάθω.
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 20:23, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ραφαέλα
Φυσικά τα Μαθηματικά.1)Αρχαία έχω 18 ενω Μαθηματικά 11. 2) Δεν σε κουράζουνν καθόλου σε μία ωρα έχεις μάθει και μετάφραση,:no1:Μαθηματικά έχω κάνει και ένα 6ωρο να τα μάθω.
Ποιο ειναι πιο ευκολο ρωταει το παιδι....
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 20:27, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Ποιο ειναι πιο ευκολο ρωταει το παιδι....
Απάντησα Αρχαία.Δεν το κατάλαβες με τόσα πλεονεκτήματα στα Αρχαία.
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 20:40, 21-06-09:

Η ερωτηση ειναι: Ποιό μαθήμα είναι πιο εύκολο τα Αρχαία ή τα Μαθηματικά;
και εσυ απαντας: Φυσικά τα Μαθηματικά

Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 20:44, 21-06-09:

Εννούσα τα Μαθηματικά σαν ποιο δύσκολο.Είναι δυνατο να πώ τα Αρχαία που έχω 18 ότι είναι ποιο δύσκολο.Και τα Μαθηματικά με 11 εύκολο.:ee::stop::emm:
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

O tebelis13 έγραψε: στις 20:53, 21-06-09:

Εννούσα τα Μαθηματικά σαν ποιο δύσκολο.Είναι δυνατο να πώ τα Αρχαία που έχω 18 ότι είναι ποιο δύσκολο.Και τα Μαθηματικά με 11 εύκολο.:ee::stop::emm:
Πωωω ρε κοριτσακι μου τι εχεις μεσα στο κεφαλι σου?Ακριβως για αυτο σε διορθωσα...
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 20:55, 21-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tebelis13
Πωωω ρε κοριτσακι μου τι εχεις μεσα στο κεφαλι σου?Ακριβως για αυτο σε διορθωσα...
Μπετό
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε: στις 12:36, 22-06-09:

Και για να μην είμαι off-topic εμένα και τα 2 εύκολα μου φαίνονται, αρκεί όμως να διαβάζεις συστηματικά!:no1:
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 12:44, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από !w@Nn4

Και για να μην είμαι off-topic εμένα και τα 2 εύκολα μου φαίνονται, αρκεί όμως να διαβάζεις συστηματικά!:no1:
Μπράβο που και τα δύο σου φαίνονται εύκολα
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H !w@Nn4 έγραψε: στις 19:09, 22-06-09:

Μπράβο που και τα δύο σου φαίνονται εύκολα
Απλά να διευκρινήσω ότι όταν λέω εύκολα δεν εννοώ και παιχνιδάκι απλά με το σωστό διάβασμα όλα ξεκαθαρίζονται και έτσι γίνονται ευκολότερα στην καταννόηση!!
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 19:10, 22-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από !w@Nn4
Απλά να διευκρινήσω ότι όταν λέω εύκολα δεν εννοώ και παιχνιδάκι απλά με το σωστό διάβασμα όλα ξεκαθαρίζονται και έτσι γίνονται ευκολότερα στην καταννόηση!!
:iagree:
Παράθεση

geoprelo

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο geoprelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O geoprelo έγραψε: στις 20:37, 22-06-09:

για μένα τα μαθηματικά είναι εξεραιτικά εύκολα...
ούτε καν που διαβάζω στο σπίτι, απλά προσέχω στο μάθημα και τα μαθαίνω όλα εκεί...
Κ έχω και 20 στον έλεγχο στα μαθηματικά...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια