Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 469 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας αρέσει η Χημεία;

D.Gray-man

Φοιτητής

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.

O D.Gray-man έγραψε: στις 19:23, 05-01-10:

Στο Γυμνάσιο ήταν λίγο βαρετή, μπορώ να το πω εδώ που βρίσκομαι... Της Β' Γυμνασίου την είχα σιχαθεί (δ/τα, περιεκτικότητες, κλπ.), στην Γ' Γυμνασίου την βρήκα ενδιαφέρουσα (Οξέα, Βάσεις, Άλατα, Π.Π, κλπ.). Στην Α' Λυκείου την αγάπησα (Ανόργανη) και αποφάσισα να ακολουθήσω Θετική. Και φέτος την λατρεύω. Η Οργανική είναι όλα τα λεφτά....!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gsakellakis (george sakellakis)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο george sakellakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κάρπαθος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O gsakellakis έγραψε: στις 15:36, 14-01-10:

το πιο ευκολο μαθημα .
χωρις να διαβαζω πηρα 19 και στην β γυμνασιου 20
Παράθεση

vaggelis1984

Καθηγητής

Ο vaggelis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O vaggelis1984 έγραψε: στις 16:45, 16-01-10:

σε κάποιους δεν αρέσει απλά η Χημεία
αλλά το παρακάνουν...
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=GFIvXVMbII0[/ame]
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=JvScZ-dz5lo[/ame]
Παράθεση

transient

Διακεκριμένο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.

O transient έγραψε: στις 00:55, 06-09-10:

Η Χημεία του γυμνασίου είναι ωραία , απλή και χρήσιμη.
Παράθεση

CSX2033 (Κωνσταντίνος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O CSX2033 έγραψε: στις 14:58, 11-09-10:

Kαλή είναι, αλλά είναι μόνο θεωρία. Δεν κάνουμε κανα πείραμα π.χ.(όχι συχνά τουλάχιστον). Ελπίζω να αλλάξει αυτό γιατί καταντάει βαρετό μόνο με θεωρία. Τουλάχιστον έχουμε καλή καθηγήτρια που τα εξηγεί σωστά και ωραία ώστε να καταλαβαίνουμε τι μας λέει και όχι να λέμε "Μα καλά για πιο πράγμα μιλάει τώρα αυτή?" Αυτό πιστεύω είναι πολύ σημαντικό. Ελπίζω να έχουμε και στην 3η την ίδια καθηγήτρια.
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 15:28, 11-09-10:

Για έμενα προσωπικά είναι ένα από τα πιο εύκολα μαθήματα και ειλικρινά την απολαμβάνω!!!παρόλο που είχα έναν μέτριο καθηγητή....στην β'γυμνασιου ήταν αρκετα εύκολη ελπιζω το ιίδο και στην γ'
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Φοιτητής

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας (ΤΕΙ/Αίγιο) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,590 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε: στις 15:35, 11-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από H@nitita...!
Αν και πέρυσι, όπως και φέτος, ήμουν πολύ καλή στη χημεία δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα!
Μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή που γράφαμε διαγώνισμα στον περιοδικό πίνακα και τα αλκάλια κι εγώ αποφάσισα να μείνω μέσα Τσικνοπέμπτη για να διαβάσω. Εκείνη τη μέρα την είδα διαφορετικά την όλη κατάσταση με τη χημεία!
Έτσι εδώ και δύο βδομάδες και κάτι μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ η χημεία!:niki:
(Περιττό να πω ότι στο διαγώνισμα έγραψα 20! :yeah:και έτριβα τα ματάκια μου γιατί πάντα μου ξέφευγε κάποια λεπτομέρεια και ποτέ δεν είχα γράψει 20, ειδικά με θαυμαστικό!!!)
Καμια σχεση ομως η Χημεια της δευτερας με της τριτης.Λενε(εγω δεν ξερω επειδη φετος θα παω τριτη γυμνασιου)οτι τησ 2ας ειναι παιχνιδακι μπροστα στης τριτης
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 19:37, 11-09-10:

Στην Τρίτη απλά καλύπτετε διαφορετική ύλη (Άλατα, Βάσεις, Οξέα και Οξείδια (?), κάτι άλλα και λίγη Οργανική Χημεία) αλλά τα βασικά που μάθατε στη Β' (κυρίως αντιδράσεις, χημικά στοιχεία και λίγα περί ατόμου και υποατομικών σωματιδίων) θα τα δείτε και εδώ. Όσο για τη δυσκολία μάλλον θα την έλεγα ανάλογη εκείνης που είχε η Χημεία στη Β' αλλά to each his own.

(Πάντως μην κρίνετε από τώρα, ακόμη δεν έχει αρχίσει το σχολείο!)
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 18:47, 07-10-10:

ΤΕΛΕΙΑ ειναι!
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 18:50, 07-10-10:

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ!!πραγματικα υπεροχη,υπερτατη,μοναδικη...τοσο που σκεφτομαι να περαω και χημικος....πιο τρελο ονειρο???να παρω σε καμοια 20 χρονια απο τωρα νομπελ χημειας παει την ψωνισα...
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Χημεία Τροφίμων - εκπα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,849 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 18:59, 07-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από αδαμαντια
ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ!!πραγματικα υπεροχη,υπερτατη,μοναδικη...τοσο που σκεφτομαι να περαω και χημικος....πιο τρελο ονειρο???να παρω σε καμοια 20 χρονια απο τωρα νομπελ χημειας παει την ψωνισα...
Εγω γυμνάσιο Χημεία είχα 15 επειδή ήμουν καλό παιδί και δεν έκανα φασαρία.Στο γυμνασιο δεν έμαθα ποτέ τι σημαίνει Αλκάλιο,οι γονεις μου θελαν να με γραψουν ενισχυτική.Πως τα φερνει η ζωή.(Εννοείται πως καποια πραγματα στο λυκειο άλλαξαν)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 21-12-10 στις 20:01. Αιτία: Βασισμένο σε διεγραμμένο μήνυμα.
Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε: στις 19:41, 07-10-10:

Xημειααα.Τι ωραια που ειναι!
Εμεις καναμε χμ μεχρι δεν θυμαμαι, ομως καναμε.
Φετος εχουμε εναν απειρα καλο καθηγητη, γεγονος που με κανει να σκεφτομαι και την χημεια περισσοτερο.
Στο γυμνασιο μου φαινοταν ανεκαθεν ευκολη απλα δεν ειχα δωσει τοση σημασια ωστε να διαμορφωσω γνωμη γι αυτην.
Παράθεση

tasosg4

Νεοφερμένος

Ο tasosg4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O tasosg4 έγραψε: στις 12:32, 19-10-10:

Ενα απο τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ μαθηματα. ΤΕΛΟΣ
1
Παράθεση

makis07 (makis)

Φοιτητής

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.

O makis07 έγραψε: στις 13:25, 19-10-10:

κι εμενα μου αρεσε στο γυμνασιο αλλα στο λυκειο ειναι πολυ δυσκολη και βαρετη για μενα τουλαχιστον!
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε: στις 23:03, 23-10-10:

ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!!!!!!!!!!! ομοιοπολικοι,ετεροπολικοι,αλκαλια,ευγενη αερια,δεσμοι...........αχ
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Φοιτητής

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 16:44, 24-10-10:

ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ!!!!!!!!!!!
δεν θα το λεγα...
αλλα ετσι κι αλλιως ειναι πολυ ενδιαφερουσα
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 20:40, 24-10-10:

Φέτος έγινε πιο ενδιαφέρουσα αφού κάθε φορά που έχουμε Χημεία κάνουμε στο εργαστήριο
Παράθεση

Cherie

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

H Cherie έγραψε: στις 21:02, 24-10-10:

Αν μας αρέσει λέει?

Ναι, μου αρέσει πολύ! Ειδικά η Χημεία Γενικής φέτος είναι πολύ ωραία. Η Κατεύθυνσης εντάξει.. τσούκου τσούκου παλεύεται. Έχουμε και μία τέλεια καθηγήτρια!
Πάντως ακούω από γνωστούς μου θετικούς της Γ' πως τη σιχάθηκαν στη Β' Λυκείου. Και δεν βλέπω προς το παρόν το λόγο
Παράθεση

sly99

Νεοφερμένος

Ο sly99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O sly99 έγραψε: στις 22:23, 25-10-10:

Εμένα η χημεία της β γυμνασίου μου φένεται αρκετά ενδιαφέρον μάθημα.Έχουμε φτάσει στο 2.1 Το νερό στη ζωή μας
Παράθεση

major

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο major αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O major έγραψε: στις 22:38, 25-10-10:

για μένα στη Β γυμνασίου, είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια