Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,247 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 482 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σας αρέσει η Χημεία;

Nagini (Σταματίνα)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Σταματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Nagini έγραψε: στις 12:15, 25-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Μα η Φυσική και η Χημεία είναι στη ουσία μαθηματικά...ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος τους προϋποθέτει τη χρήση τους.
Άπαπα... Τα μαθηματικά τα αυθεντικά είναι πιο πολύπλοκα από τα μαθηματικά της φυσικής και βαδίζουν σε διαφορετικό δρόμο. Όχι εντελώς, αλλά σε πολύ μεγάλο βαθμό.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε: στις 17:55, 01-09-09:

εμενα μ σρεσει πολυ ειδικα τησ β γυμνασιου ειναι πανευκλη τωρα να δουμε στην 3η γυμνασιου τι πουλακια θα πιασουμε χεχε!
Παράθεση

Ειρηνάκι (Ειρηνάκι)

Φοιτητής

H Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 308 μηνύματα.

H Ειρηνάκι έγραψε: στις 04:15, 02-09-09:

Πολύ ωραίο μάθημα κ ενδιαφέρον..πάντα μου άρεσε από το γυμνάσιο!κ άμα διαβάζεις είναι πολύ ευκολονόητη!!στο γυμνάσιο είναι λίγο βαρετή κ βασίζεται περισσότερο στη θεωρία..στο λύκειο είναι πιο σύνθετη με πολλές ασκήσεις,αλλά αυτό είναι που την κάνει πιο ενδιαφέρουσα!
Παράθεση

ποκαχοντας (ΕΙΡΗΝΗ)

Μαθητής Α' λυκείου

H ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H ποκαχοντας έγραψε: στις 13:26, 02-09-09:

ναι αμε παρα πολυ
Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε: στις 14:27, 02-09-09:

Εμενα μου αρεσει.
Και στην Γ Γυμνασιου ειναι πολυ πιο ενδιαφερουσα πιστέψτε με.
Δεν ειναι και παρα πολυ δυσκολη σε σχεση με την Χημεια της Β.
Απλα εχει πολυ πιο ενδιαφεροντα πραγματα όπως υδρογοναθρακες,οξεα,βασεις,αλατα,εξουδετερωσεις κλπ
Παράθεση

KnightRider

Φοιτητής

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 16:04, 02-09-09:

Εμένα μου άρεσε μόνο η χημεία της Γ' γυμνασίου.Ήταν πιο ενδιαφέρουσα και πιο εύκολη από της Β'.
Παράθεση

Timmy

Φοιτητής

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Timmy έγραψε: στις 23:22, 13-12-09:

ναι και μενα μαρεσει η Χημεία γ γυμνασιου, αλλα η φυσικη οχι-κανουμε μονο για ηλεκτρισμο
Παράθεση

PADI

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H PADI έγραψε: στις 21:06, 14-12-09:

Ωραιο μαθηματακι αυτη η χημεια.Και καθολου δυσκολο σε αντιθεση με τη φυσικη...
Παράθεση

mariannaki!

Μαθητής Α' λυκείου

H mariannaki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H mariannaki! έγραψε: στις 11:40, 15-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από PADI
Ωραιο μαθηματακι αυτη η χημεια.Και καθολου δυσκολο σε αντιθεση με τη φυσικη...

εγω παλι το αντιθετο..η φυσικη ειναι τελεια η χημεια sucks.. οχι οτι ειναι πολυ δυσκολη αλλα εχουμε μια κωλοκαθηγητρια η οποια το μονο που κανει ειναι να γραφει την θεωρια στον πινακα και να μας βαζει ασκησεις στο σπιτι χωρις καν να μας εχει κανει καποιο παραδειγμα για να καταλαβουμε.. mercy!!! εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πλεον χωρις φροντιστηρια δεν γινεται τιποτα..(κατα την αποψη μου βεβαια)
Παράθεση

blablabla14

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H blablabla14 έγραψε: στις 14:23, 15-12-09:

την λαυρευωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!:no1:
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 15:56, 15-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mariannaki!
εγω παλι το αντιθετο..η φυσικη ειναι τελεια η χημεια sucks.. οχι οτι ειναι πολυ δυσκολη αλλα εχουμε μια κωλοκαθηγητρια η οποια το μονο που κανει ειναι να γραφει την θεωρια στον πινακα και να μας βαζει ασκησεις στο σπιτι χωρις καν να μας εχει κανει καποιο παραδειγμα για να καταλαβουμε.. mercy!!! εκει που θελω να καταληξω ειναι πως πλεον χωρις φροντιστηρια δεν γινεται τιποτα..(κατα την αποψη μου βεβαια)
Νομίζω πως υπερβάλλεις λίγο... Αν λες κάτι τέτοιο από το Γυμνάσιο, στο λύκειο τι θα πεις????
Εγώ ας πούμε δεν κάνω φροντιστήριο σε κανένα σχολικό μάθημα, δε νομίζω ότι είναι τόόόόόόσο δύσκολα που δε μπορείς χωρίς φροντιστήριο....
Γνώμη μου πάντα...
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 10:54, 26-12-09:

Μια χαρά είναι!Ακόμα δεν είναι και δύσκολη!
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 11:00, 26-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από ~LoVeR BoY~
Μια χαρά είναι!Ακόμα δεν είναι και δύσκολη!
Μα καθόλου όμως!!!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Φοιτητής

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,471 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε: στις 13:02, 26-12-09:

...Μέχρι αυτό το σημείο, όποιος ενδιαφέρεται πολύ για τη χημεία (πραγματικό ενδιαφέρον όμως, όχι ξαφνικό επειδή πήρε κανείς ένα καλό βαθμό κ.ο.κ.) δεν θα δυσκολευτεί καθόλου...από την άλλη μεριά όμως όποιος τη μισήσει από την αρχή θα τα βρει σκούρα. Στην τάξη μας, λ.χ., το πολύ 4-5 μαθητές να ενδιαφέρονται για τη χημεία, οι υπόλοιποι το εκλαμβάνουν ως ένα ακόμη βαρετό μάθημα που πρέπει να διαβάσουν και σε διαγωνίσματα πέφτουν σερί τα 5αρια, 7αρια, 9αρια...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 13:07, 26-12-09:

Ναι μωρέ....καλή είναι!
Παράθεση

kleop

Φοιτητής

H kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Βόλος) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

H kleop έγραψε: στις 13:34, 26-12-09:

Ενταξει δεν ειναι δυσκολη....τα καταφερνω
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 13:42, 30-12-09:

σχετικα με τα αλλα μαθηματα η χημεια ειναι πολυ καλυτερη κ πιο ευκολη (μεχρι στιγμης):niki:
Παράθεση

w1n5t0n

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O w1n5t0n έγραψε: στις 14:19, 04-01-10:

η χημεια χωρις εργαστηριο και συνεπως χωρις πειραματα ειναι χαλια οπως η δικια μας, η χημεια ειναι καθαρα πειραματικο μαθημα και ετσι αφου δεν κανουμε πειραματα ειναι ασκοπη σαν μαθημα!!!
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

O Alexl1996 έγραψε: στις 15:36, 04-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από w1n5t0n
η χειμια χωρις εργαστιριο και σινεπος χωρις πηραμετα ειναι χαλα οπως η δικια μας, η χειμια ειναι καθαρα πηραματικο μαθημα και ετσι αφου δεν κανουμε πηραματα ειναι ασκοπη σαν μαθημα!!!
Ε σίγουρα κι εμένα δεν θα μου άρεσε χωρίς πειράματα η χημεία... Χάνει ένα μέρος της ομορφιάς που έχει ως μάθημα...
ΥΓ. Εντελώς φιλικά στο λέω, πρόσεξε λίγο την ορθογραφία σου....
Παράθεση

Georgia94

Μαθητής Γ' λυκείου

H Georgia94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Μαθηματικών Πάτρας . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H Georgia94 έγραψε: στις 18:54, 05-01-10:

Η χημεια ολοκληρου του γυμνασιου ειναι σαν παραμυθακι...γι αυτο σε μερικα σημεια μ φαινοταν λιγο βαρετη
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια