Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

Bojokolos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Bojokolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Bojokolos έγραψε: στις 14:14, 05-10-09:

χαχαχαχα αλλα παλι εχω μια ασκηση και τιποτα δεν καταλαβαινω. μαλλον θα την γραψω παλι στο σχολειο. αν καπιος εχει τιν δυνατοτηα να εξυγει καλα ν μου γραψει ενα μνμ
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 14:14, 05-10-09:

Φίλε μου μπορείς να μου πεις σε ποια σελίδα είστε μπας και σε βοηθήσω;
Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε: στις 14:15, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Bojokolos
χαχαχαχα αλλα παλι εχω μια ασκηση και τιποτα δεν καταλαβαινω. μαλλον θα την γραψω παλι στο σχολειο. αν καπιος εχει τιν δυνατοτηα να εξυγει καλα ν μου γραψει ενα μνμ
Πες την ασκηση,να σε βοηθησουμε.
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 14:17, 05-10-09:

Σωστά και πες και σε ποια σελίδα είναι
Παράθεση

Bojokolos

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Bojokolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Bojokolos έγραψε: στις 14:23, 05-10-09:

σελ. 19 δεν ειναι ακριβως ασκηση κατω απο τιν ασκηση 2

Nα συγκρίνετε τους 5 πρώτους στίχους του προοιμίου της Oδύσσειας με το απόσπασμα από το έπος του Γκιλγκαμές και να αναζητήσετε ομοιότητες.
(Δείτε και ένα άλλο απόσπασμα του έπους αυτού στη σελ. 15 του βιβλίου Aρχαία Iστορία της A΄ Γυμνασίου.)

Tον άντρα, Mούσα,3 τον πολύτροπο4 να μου ανιστορήσεις, που βρέθηκε
ως τα πέρατα του κόσμου να γυρνά, αφού της Tροίας
πάτησε το κάστρο το ιερό.5
Γνώρισε πολιτείες πολλές, έμαθε πολλών ανθρώπων τις βουλές,6
κι έζησε, καταμεσής στο πέλαγος, πάθη πολλά που τον σημάδεψαν,

Γιʼ αυτόν που όλα τʼ αγνάντεψε στον κόσμο θα μιλήσω,
γιʼ αυτόν που κάθε τι δοκίμασε, τον κόσμο θα διδάξω.
Aυτός που όλα τα γεύτηκε και γνώσην απόχτησε πολλή
χώρες πολλές ερεύνησε, [...]
σε τόπους μακρινούς ταξίδεψε [...]. (Tο έπος του Γκιλγκαμές, Eισαγωγή – Aπόδοση Aύρας Ward, Aθήνα 22001)
-----------------------------------------
διαγραψτε καλιτερα αυτο το θεμα ;( κανεις δεν μπορει να με βοηθησει. δεν ειμαι τετοιος τιπος που δεν διαβαζει τιποτα αλλα αυτο με δισκολεψε ;(
-----------------------------------------
διαγραψτε αυτο το θεμα επειδη κανεις δεν μπορει να με βοηθησει
Παράθεση

konkall

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο konkall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O konkall έγραψε: στις 22:35, 16-10-09:

δεν είναι αρκετά δύσκολη η Χημεία΄
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 23:52, 16-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Wolfie
Γυμναστική με διαφορα.Τρέξιμο,ασκήσεις,υποχρεωτικά μπάσκετ κάθε φορα.

Εμενα τα μαθηματικα ειναι τα αγαπημενα μου....οποτε ψιφιζω φιλολογικα!
στο σχολειο ομωσ παμε για να "χτισουμε" τον εαυτο μασ, αν οι γνωσεισ ηταν ενα τειχοσ ακομα και τα μαθηματα που δεν μασ αρεσουν ειναι ενα ακομα τουβλο στον τοιχο μασ. ειστε διατεθημενοι να φταξετε τον πιο γερο τοιχο?
Παράθεση

Alexl1996

Φοιτητής

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγρονόμων & Τοπογράφων Μηχανικών (ΕΜΠ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 23:58, 16-10-09:

Ολα ευκολα ειναι, βασικα εγω ειμαι περισσοτερο προς τα θετικα...κανενα δε με δυσκολευει...
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 23:59, 16-10-09:

φιλολογικα (20 εχω, απλα δεν μ'αρεσουν). οπως και να 'χει, στο σχολειο χτιζουμε τον εαυτο μας. αν υποθεσουμε οτι οι γνωσεις ειναι ενα πελορειο τειχος, καθε μαθημα και αυτα που μας αρεσουν και αυτα που δεν μας αρεσουν ειναι ενα ακομα τουβλο στον τοιχο μας. φτιαξτε τον πιο γερο τοιχο!!!!
Παράθεση

~LoVeR BoY~

Περιβόητο Μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,220 μηνύματα.

O ~LoVeR BoY~ E.K.A.M. έγραψε: στις 18:22, 21-10-09:

Λίγο τα μαθηματικά και ελάχιστα η φυσική
Παράθεση

Annoul@

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Annoul@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Annoul@ έγραψε: στις 17:01, 24-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από frogy
Ποιό πιστεύετε ότι είναι το δυσκολότερο μάθημα του γυμνασίου;
Βασικά όλα πάρ' το ένα και χτύπα το άλλο είναι !!!Αλλά τί να κάνουμε πρέπει να τα διαβάσουμε!!!
Παράθεση

Λάμπρος41472 (Λάμπρος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Λάμπρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O Λάμπρος41472 έγραψε: στις 18:28, 24-10-09:

Φισικη,χειμια
Παράθεση

nioniosmeg (Άδης)

Φοιτητής

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής (ΑΕΙ/Κέρκυρα) και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,676 μηνύματα.

O nioniosmeg έγραψε: στις 21:01, 24-10-09:

Αρχαία.
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Φοιτητής

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 09:46, 25-10-09:

Θρησκευτικά!
Παράθεση

desio45

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο desio45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O desio45 έγραψε: στις 01:01, 18-11-09:

Αν και είναι πολύ χρήσιμο μαθημά και μας χρησιμεύει και θα μας χρησιμεύει παντού πιστεύω πως είναι Η Φυσικη και ειδικά η Επιλυση των Τυπων!!
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 12:15, 22-11-09:

Η Ιστορία πλέον είναι πολύ δύσκολη..Μας βάζει 4 σελίδες διάβασμα;;Είναι δυνατόν ρε παιδιά;
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 16:44, 24-11-09:

τα αρχαια παιδια
Παράθεση

dk13

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 14:55, 25-11-09:

εγω δεν τα παω καλα στην βιολογια,γεωγραφια,ιστορια κ.α
Παράθεση

sofia21 (sofia)

Μαθητής Γ' λυκείου

H sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.

H sofia21 έγραψε: στις 14:58, 25-11-09:

θέλουν πολύ διάβασμα. από το γυμνάσιο και μετά δεν ισχύει το ''κάθομαι μια ώρα να διαβάσω''. απλά δώσε παραπάνω προσοχή και αν δεις ότι και πάλι υπάρχει πρόβλημα, πάρε ένα βοήθημα.
Παράθεση

Pavl0s

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O Pavl0s έγραψε: στις 15:13, 25-11-09:

οχι ακριβως σοφια ... και με την μια ωρα διαβασμα κανεις ... και τα μαθενεις και νερακι ... αρκει να προσεχεις μεσα στην ταξη ωστε να σου ειναι ευκολο μετα ..βιολογια , γεωγραφια ποτε δεν δυσκολευτικα στην πρωτη ... ειναι πολυ ευκολα ... (και ειχα ενα καθηγητη που παρεδειδε 5 λεπτα και μετα καθομασταν στις καρελκλες ..εμεις παιζαμε και αυτος κοιτουσε το ταβανι ) ... απλα προσεξε και ολα θα πανε καλα ...

εγω προσοπικα δυσκολευομαι φυσικη!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια