Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 478 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

ebe (Εβελίνα)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H ebe έγραψε: στις 21:02, 23-12-08:

Μπα τα αρχαία είναι εύκολα...Λίγο (αν όχι πολύ) τα κείμενα είναι σπαστικά αλλά κατα τ'άλλα είναι στα πλαίσια του εύκολου κ του κατανοητού τουλάχιστον για εμένα..Αυτό πάντως που δεν χωνεύω φέτος είναι η ιστορία , η ιλιάδα και η οικιακή οικονομία!

Το βιβλίο της Ιστορίας κ πιστεύω πως συμφωνούμε οι περισσότεροι ειναι Α.Π.Α.Ρ.Α.Δ.Ε.Κ.Τ.Ο...Πέρα του ότι είναι σκατο γραμμένο σε πετάει από το ένα θέμα στο άλλο! Ας μην μιλήσω για τις ασκήσεις..Τουλάχιστον εμάς μας τα λέει η καθηγήτρια μας κ κρατάμε σημιώσεις...

Η Ιλιάδα φέτος είναι γελοία..Καταρχάς η μετάφραση της υποτίθεται πως γίνεται για την διευκόληνσή μας...Άλλο βέβαια που είναι κακογραμμένη κ ο μετφρ. πήγε να το παίξει ποιητής..Αν πέρισυ ΛΑΤΡΕΥΑ τον Όμηρο φέτος μισώ την ώρα που κάνουμε μάθημα..Το αποκορύφωμα όμως είναι οι ασκήσεις που είναι μεγαλύτερες από τις απαντήσεις που δίνουμε...!

Δεν ξέρω για εσας πάντως εγώ στο μάθημα της οικ.οικ κόβω φλέβες!!!! Η καθηγήτρια είναι άτομο δεν λέω αλλά ρε παιδία το μάθημα είναι πολύ βαρετό..Έλεος δηλαδή!!!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Bambacha (Ανδρέας)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Bambacha έγραψε: στις 14:08, 29-12-08:

εγώ απ'οτι πιστεύω το δυσκολότερο μάθημα για να λέμε την αλήθεια όσον αφορά την 1η γυμνασίου είναι αρχαία. στην δευτέρα είναι απο εμπειρίες τις αδερφής μου τα μαθηματικά. Μεχρι εκεί ξέρω
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,468 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 14:14, 29-12-08:

Συμβουλη.. τα αρχαια θελουν λιγο συστηματικο διαβασμα...
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 15:05, 29-12-08:

συμφωνω γιατι δεν ειναι μονο η αποστηθηση της γραμματικης ειναι και η ορθογραφια και τα πνευμετα και οι τονοι και οικανονες και η εξασκηση. οσο αναφορα την μεταφραση εμας δεν μας την ζητησε ποτε και μας ειπε μονο στην τριτη γυμνασιου θα κανουμε λιγο. το λεξιλογικο πινακακι θελει μονο να ξερεις της λεξεις που εχει και εγω πιστευω οτι ειναι ωραιο μαθημα και μετριο ουτε δυσκολο αλλα ουτε και ευκολο, το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να κατσουμε 25 λεπτακια 35 να συγκεντρωθουμε να τα μαθουμε και να εξεσκηθουμε και χωρις παπαγαλια και να τα μαθει καλα οχι ενα πασαλιμα και ολα οκ.κατσετε να διαβασετε τωρα που ειναι χαμηλο το επιπεδο ωστα να τα αγαπησετε,ωστε να μην λετε μεχρι την α λυκειου α βαριεμε να διαβασω τα κ0λ0αρχαια σας κ.τ.λ ιδικοτερα αν πατε θεωριτικη αστα βραστα.
Παράθεση

Louica

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Louica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Louica έγραψε: στις 15:22, 02-02-09:

Φυσική+Μα9ηματικα=/
Παράθεση

Sta8is

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Sta8is αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Sta8is έγραψε: στις 23:29, 02-02-09:

Αρχαια τα πιο δυσκολα με διαφορα
Παράθεση

a9hna (Αθηνά)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H a9hna έγραψε: στις 16:37, 15-02-09:

χμ... η φυσική. Βέβαια μπορεί να μην μου φαινόταν τόσο δύσκολη και δυσνόητη αν τησ αφιέρωνα περισσότερο χρόνο
Παράθεση

evans

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O evans έγραψε: στις 18:39, 23-02-09:

εγω παντως πιστευω οτι δυσκολοτερο μαθημα ειναι τα αρχαια και ιστορια:nono:
Παράθεση

ΕΥΗ ΟΛΕ!!! (εύη)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H ΕΥΗ ΟΛΕ!!! έγραψε: στις 13:37, 25-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από stargirl
Πρώτον μη γράφεις με κεφαλαία....δεύτερον αυτό είναι στην κρίση του καθενός...αν πχ κάποιος είναι καλός στα φιλολογικά, ίσως τον δυσκολεύουν τα θετικά...δεν υπάρχει συγκεκριμένο μάθημα για όλους...εμένα προσωπικά μου φαίνεται δύσκολη η Ιστορία...
+φωνω!!! παρολα αυτα εμενα μ αρεσουν τ μαθηματικα και τ φιλολογικα. σιγχαινομαι τ τεχνολογια!!!
Παράθεση

Alexandra_4400 (Ale3a:*)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Alexandra_4400 έγραψε: στις 11:11, 28-02-09:

τεχνολογια!:nono:
Παράθεση

z0uRaKi

Μαθητής Α' γυμνασίου

H z0uRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H z0uRaKi έγραψε: στις 15:34, 27-04-09:

Για εμένα τα δυσκολότερα μαθήματα είναι [ ιστορία, μαθηματικά και αρχαία] με έχουν τρελάνει:s
Παράθεση

vacw

Μαθητής Α' λυκείου

H vacw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H vacw έγραψε: στις 15:54, 27-04-09:

εγω παιδια τωρα που πηγα λυκειο συνειδητοποιησα ποσο ευκολα ηταν τα μαθηματα του γυμνασιου..σας ζηλευω..
Παράθεση

crazygirl96 (Eύα)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

H crazygirl96 έγραψε: στις 20:04, 27-04-09:

η ιστορια και η βιολογια...
Παράθεση

Rea

Μαθητής Γ' λυκείου

H Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.

H Rea έγραψε: στις 21:34, 27-04-09:

Τα αρχαια κατα τη γνωμη μου...
Αν και διαβαζω ποτε δεν μπορω να τα μαθω.Μετα ερχονται η φυσικη και η χημεια που γραφω καλα μονο απο καθαρη τυχη(αλλα δεν το λεμε στους καθηγητες...)
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 21:41, 27-04-09:

αρχαία και γερμανικά που τα ξεκίνησα ένα μήνα και έπαθα σοκ και ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ. ευτυχώς ξεμπέρδεψα εδώ και πολύ καιρό.
Παράθεση

#Th@n0$# (Θανάσης)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 10 ετών , Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μήλος (Κυκλάδες). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O #Th@n0$# έγραψε: στις 20:24, 29-04-09:

εγώ στην δευτέρα δυσκο΄λεύομαι λιγάκι χημεία(νομίζω επειδη δν προσέχω):xixi:
Παράθεση

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε: στις 18:10, 30-04-09:

για μενα ειναι τα αρχαια
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 13:14, 01-05-09:

η φυσικη με δυσκολευει και τα αρχαια
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 22:33, 01-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Τα μισά που μιλούν εδώ πέρα είναι πρωτάκια που γκρινιάζουν για βιολογίες και μαθηματικά. Για ελάτε στις επόμενες τάξεις και μετά θα παρακαλάτε να ξανακάνετε βιολογία και μαθηματικά κι αρχαία πρώτης γυμνασίου....

οντως μαλακ!ες ελεγα για βιολογια πανεκολη ειναι μεχρι και να τν σπουδασω θελω και φανατικα κιολας και για τα αρχαι μια χαρα ειναι
Παράθεση

Ironboy

Φοιτητής

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 743 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε: στις 17:05, 06-05-09:

Παιδιά τα πιο δύσκολα μαθήματα για μένα είναι τα φιλολογικά και συγκεκριμένα τα αρχαία,ειδικά στο τέλος που έχεις να διαβάσεις της Α,Β +Γ γυμνασίου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια