Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,676 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,377 μηνύματα σε 78,352 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 430 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς περνάω την τάξη;

RadioManiakos

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O RadioManiakos έγραψε: στις 12:33, 27-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από miv
αν σε άλλο μάθημα έχεις πάνω από 13 περνάς.
Τι εννοεις? Σε ποιο μαθημα να εχω πανω απο 13?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

RadioManiakos

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O RadioManiakos έγραψε: στις 10:43, 31-05-08:

Παιδια αν βγαζω Φυσικη - Χημεια 10 ακριβως Μ.Ο περναω?
Παράθεση

belina

Μαθητής Α' λυκείου

H belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H belina πφφφφ, εξετάσεις! έγραψε: στις 22:38, 05-06-08:

Τα μαθηαμτικά συμψιφίζονται μαζί με κάποιο άλλο;;;; Γιατί μια φίλη μου δεν ξέρει αν έχει περάσει μαθηματικά και έχει τρίμηνο 9 και 9 και πρέπει να έχει γράψει γύρω στο 5 στις εξετάσεις.......

Και κάτι λίγο άσχετο... Μια άλλη φίλη μου μου λέει ότι στην Χημεία ο καθηγητής της θα την κόψει αν δεν γράψει πάνω από 10 και ας περνάει την τάξη (1ο τρίμηνο-15,2ο-14/μαλλόν δεν θυμάμαι καλά) γιατί λέει ότι ρεζιλεύει αυτόν και το μάθημά του. Γίνεται αυτό το πράγμα;;;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 22:40, 05-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από belina
Και κάτι λίγο άσχετο... Μια άλλη φίλη μου μου λέει ότι στην Χημεία ο καθηγητής της θα την κόψει αν δεν γράψει πάνω από 10 και ας περνάει την τάξη (1ο τρίμηνο-15,2ο-14/μαλλόν δεν θυμάμαι καλά) γιατί λέει ότι ρεζιλεύει αυτόν και το μάθημά του. Γίνεται αυτό το πράγμα;;;
Οχι, σε καμία περίπτωση. Αν κάνει κάτι τέτοιο να πάει στον διευθυντή του σχολείου να παραπονεθεί. Βέβαια μάλλον μπλοφάρει απλά ο καθηγητής για να την αναγκάσει να διαβάσει.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 22:45, 05-06-08:

Μα, αν τυπικά περνάει πως ακριβώς θα την κόψει;;; Απλά μπορεί να τη χαντακώσει για κάποιο λογο στο διαγωνισμα. Αν δεν καλύπτεται απο τα τετραμηνα, τότε ναι...
Παράθεση

Hraklis (Hraklis)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Hraklis έγραψε: στις 16:45, 06-06-08:

Περιμεντε ρε παιδια δεν καταλαβα ακριβως τι λετε...
Δηαλαδη εγω που εχω:
Φυσικη: 10/11
και Χημεια: 13/14 περναω?
Παράθεση

Hraklis (Hraklis)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Hraklis έγραψε: στις 18:35, 08-06-08:

Τελικα παιδια τι ακριβως γινεται?
Παράθεση

Alexandros Kapp (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Alexandros Kapp έγραψε: στις 20:08, 24-05-13:

Καλησπέρα είμαι καινούριος στο site και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.
Πηγαίνω τρίτη γυμνασίου και έχω ένα θέμα με τη χημεία επειδή στο πρώτο τρίμηνο πήρα 9 στο δεύτερο τρίμηνο πάλι 9.Στο τρίτο τρίμηνο περιμένω 9.Επειδή οι εξετάσεις έχουν αρχίσει θα ήθελα να σας ρωτήσω θα τη περάσω την τάξη;Στις εξετάσεις περιμένω να γράψω ένα 5.Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.΄Εχω ακούσει ότι η χημεία συμψηφίζεται με τη φυσική.Είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα 28-30 προήλθαν από το νήμα ''Βοήθεια/Απορίες στη Χημεία''.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ~Melania~ : 24-05-13 στις 20:28. Αιτία: Προσθήκη επισήμανσης.
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 20:19, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alexandros Kapp
Πηγαίνω τρίτη γυμνασίου και έχω ένα θέμα με τη χημεία επειδή στο πρώτο τρίμηνο πήρα 9 στο δεύτερο τρίμηνο πάλι 9.Στο τρίτο τρίμηνο περιμένω 9.Επειδή οι εξετάσεις έχουν αρχίσει θα ήθελα να σας ρωτήσω θα τη περάσω την τάξη;Στις εξετάσεις περιμένω να γράψω ένα 5.Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.΄Εχω ακούσει ότι η χημεία συμψηφίζεται με τη φυσική.Είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος
Γειά σου Αλέξανδρε, Καλωσόρισες!
Πρώτον, για να περάσεις θες ένα 38 απο τριμηνα και εξετασεις, αρα 9+9+9=27, θελεις τουλαχιστον ενα 11 στις εξετασεις για να περασεις! (38-27=11). Αν γραψεις κάτω από 11 θα μείνεις για το Σεπτέμβριο, και αν ΚΑΙ ΤΟΤΕ δεν γραψεις 11, φοβαμαι πως έμεινες, ακομα κι αν είναι το μοναδικό μάθημα...
Ναι, η χημεία συμψηφίζεται με την φυσική και βγαίνει ο μέσος όρος ο οποίος υπολογίζεται στο Μ.Ο καθε τριμηνου και γραπτων.
ΔΙΑΒΑΖΕ Αλεξανδρε!!! Ειναι ότι χειρότερο να δεις το όνομα σου στο χαρτί με τους μετεξεταστέους....
Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O Alexandros Kapp έγραψε: στις 20:22, 24-05-13:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας.Επίσης,θα ήθελα να σας πω πως στην φυσική εχω 11 στο πρωτο τριμηνο στο δευτερο δεν μας εβαλαν γιατι ελειπε ο καθηγητης.Και στο τριτο τριμηνο καναμε μαθημα με τον διευθυντη του σχολειου.
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:25, 24-05-13:

Είπε η μαμά Βιβή.
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 20:27, 24-05-13:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας.Επίσης,θα ήθελα να σας πω πως στην φυσική εχω 11 στο πρωτο τριμηνο στο δευτερο δεν μας εβαλαν γιατι ελειπε ο καθηγητης.Και στο τριτο τριμηνο καναμε μαθημα με τον διευθυντη του σχολειου.
Για όποιο μάθημα κι αν ενδιαφέρεσαι να ξέρεις ότι το σύνολο που πρέπει να βγάζεις είναι 38.
πχ. Αν σε ένα μάθημα έχεις και στα 3 τριμηνα 10, 10+10+10=30, αρα στις εξετάσεις πρέπει να γράψεις 8 . Αν δεν γράψεις 8 και γράψεις 7, δεν συμπληρώνεις 38 (30+7=37), και μένεις για Σεπτέμβριο. Γιαυτό πρόσεχε. Καλή επιτυχία

Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:30, 24-05-13:

Νομίζω πως στα μαθήματα που δεν δίνουμε εξετάσεις είναι μικρότερο το άθροισμα που χρειάζεται για να περάσεις..
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 20:32, 24-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Νομίζω πως στα μαθήματα που δεν δίνουμε εξετάσεις είναι μικρότερο το άθροισμα που χρειάζεται για να περάσεις..
Τα μαθηματα που δεν δινουμε εξετασεις δεν μετρανε καν στο αν θα περασεις ρε... Τωρα θα αφησουν παιδι επειδη δεν συμπληρωσε αθροισμα στην μουσικη, η στα καλλιτεχνικα??
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:36, 24-05-13:

Ποτέ μη λες ποτέ-έχω ακούσει πως έχει μείνει κάποιος στη τεχνολογία και τη πληροφορική!
Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Alexandros Kapp έγραψε: στις 15:03, 25-05-13:

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας και το χρόνο που σπαταλάτε για εμένα.
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 17:29, 25-05-13:

Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας και το χρόνο που σπαταλάτε για εμένα.
Άη που σπαταλάμε εμείς χρόνο.
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:32, 25-05-13:

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα 28-30 προήλθαν από το νήμα ''Βοήθεια/Απορίες στη Χημεία''.
Με 5 οπως ειπε και η ιταλιαν δεν μπορεις να περασεις και ειναι κριμα. Διαβασε λιγο τωρα στις εξετασεις οσο δυσκολο και να ειναι... Προσπαθησε σε παρακαλω
Παράθεση

Μαθητής Α' λυκείου

O Alexandros Kapp έγραψε: στις 20:47, 25-05-13:

Ευχαριστώ Deutsch... Lover.Πιστεύω να βοηθήσει και η φυσική ώστε να περάσω.
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 21:08, 25-05-13:

Ευχαριστώ Deutsch... Lover.Πιστεύω να βοηθήσει και η φυσική ώστε να περάσω.
Συμφωνω! Καλη επιτυχια και περιμενω νεα σου!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια