Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 468 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Απουσιολόγοι

Luciferous

Φοιτητής

H Luciferous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Luciferous έγραψε: στις 17:01, 26-03-08:

Εγώ σήμερα παραλίγο να βρω τον μπελά μου ... Πήγα να καλύψω κάτι παιδιά που δεν μπήκαν την πρώτη ώρα αρχαία, γιατί νόμιζαν ότι θα γράφαμε και είναι οριακά από απουσίες και τους είδε ο καθηγητής που είχαμε την επόμενη ώρα, είδε μετά ότι δεν ήταν γραμμένοι πρώτη ώρα, το είπε και μετά ο φιλόλογος μας έτρεχε στο διευθυντή ... τεσπα είπα ότι δεν τους πρόσεξα και άρχισε να μου φωνάζει και τέτοια και είπε ο φιλόλογος, που δόξα τω Θεώ μου έχει αδυναμία, ότι κάνω καλά τη δουλειά μου (λολ ...) και ότι έτυχε και είπε ο διευθυντής να μην επαναληφθεί κτλ. και αν με απειλούν () να πάω να του το πω ... Δωράκι για τα γεννέθλιά μου, κατσάδα ... Εν τω μεταξύ, ο διευθυντής πρέπει να με έχει πάρει για ολίγον τι κ@λόπαιδο, γτ την άλλη φορά τα είχα ακούσει επειδή με έπιασε να φιλιέμαι (:zilia:) ... αλλά λέει ότι δε θα το κάνει θέμα για να μη μας στιγματίσει ...(μιλάμε και για πολύ προοδευτικό άνθρωπο ...)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Semina (Σεμίνα)

Φοιτητής

H Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Semina έγραψε: στις 14:33, 28-03-08:

Δε θεωρώ σπασικλάκια τους απουσιολόγους.... είμαι κι εγώ εδώ και 4 χρόνια. Έχω καλύψει πολύ κόσμο (εκτός από τον εαυτό μου) και οι συμμαθητές μου δεν είχαν ποτέ κανένα πρόβλημα μαζί μου (σημ. έχω αλλάξει 3 σχολεία!)
Μάλιστα μου έχει τύχει πολλές φορές να γνωρίσω άτομα από άλλο σχολείο και μόλις μάθουν οτι είμαι απουσιολόγος να γυρίσουν και να μου πουν ''Απουσιολόγος?? ΕΣΥ?!!??:!:'' Φανταστείτε..........
Αφήστε που την τελευταία σελίδα την έχω κάνει........... χειρότερη κι απ'τα βιβλία μου!!:xixi:
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 15:29, 28-03-08:

Όποιος θεωρεί τους απουσιολόγους σπασικλάκια, είναι τόσο ζηλιάρης και ταυτόχρονα τόσο άχρηστος

No hurt feelings.

Περαστικά :p
1
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 01:46, 29-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από black princess
είναι και ψώνιο γιατί νομίζει ότι είναι και ωραίος!!!
Δηλαδη λες οτι οποιος ειναι απουσιολογος ειναι απαραιτητα και ασχημος???
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,904 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 01:47, 29-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Melkon
Δηλαδη λες οτι οποιος ειναι απουσιολογος ειναι απαραιτητα και ασχημος???
Πως το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα πάλι; Δεν είπε τίποτα τέτοιο.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 02:10, 29-03-08:

οχι μονο απο αυτο που λεει η black princess αλλα νομιζω πως επικρατει μια τετοια αποψη γενικα στα σχολεια
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 09:32, 29-03-08:

Πράγματι επικρατεί. Οι απουσιολόγοι (Για τα αγόρια πάντα) είναι συνήθως ψηλοί με γυαλιά απαραίτητα και άσχημοι. Αν και αυτό λέγεται δεν συμφωνώ έχω γνωρίσει απουσιολόγους που είναι απλά τέλειοι!
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 10:05, 29-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
Πράγματι επικρατεί. Οι απουσιολόγοι (Για τα αγόρια πάντα) είναι συνήθως ψηλοί με γυαλιά απαραίτητα και άσχημοι. Αν και αυτό λέγεται δεν συμφωνώ έχω γνωρίσει απουσιολόγους που είναι απλά τέλειοι!

Εγώ έχω δηλαδή όλες τις προϋποθέσεις για να γίνω απουσιολόγος? Μόνο η ασχήμια μου λείπει
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 12:20, 29-03-08:

Γιατί τα κορίτσια πως είναι;
Χοντρές,με γυαλιά και σπυράκια και πάντα διαβάζουν στο σπίτι το παρακάτω μάθημα :p
Παράθεση

Guest 392017

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 546 μηνύματα.

O Guest 392017 έγραψε: στις 21:09, 02-04-08:

Εγω λεω το εξης.. Οντας εγω απουσιολογος απο την 1η Γυμνασιου εως και αυτην στιγμη πρεπει να πω ειναι αρκετα δυσκολη δουλεια να τα πηγαινεις καλα και με τους μαθητες και με τους καθηγητες.. Ευτυχως εγω καταφερα να επιβληθω και να μαι δικαιος απεναντι σε ολους και ολοι ειναι ευχαριστημενοι ... Αλλα και μεις με τοση δουλεια που κανουμε πρεπει να πληρωνομαστε. Πχ ενα ευρω η απουσια ... Αν ηταν ετσι θα ειχα βιλλα στην Κηφισσια εγω τωρα
1
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 22:43, 02-04-08:

Βασικά το απουσιολόγιο δε στάθηκε ποτέ παράγοντας για μένα στις σχέσεις μου με μαθητές και καθηγητές. Το κυριότερο όμως είναι οτι οι παραχωρήσεις που μπορει να κάνεις μπορει να σε οδηγήσουν σε μπλεξίματα, ιδίως αν οι καθηγητές ειναι κατα γράμμα νομοταγείς. Εγώ πάντως το πέταξα και τώρα ειμαι πολύ καλύτερα. Δεν εχω καμια όρεξη να ασχολούμαι με δουλειές του σχολείου. Το κράτησα μονο το Α' τετράμηνο που ήθελα να το χρησιμοποιήσω σαν όπλο, αλλά τώρα ούτε το ονομα μου δεν θέλω να βλέπω γραμμένο. Το έδωσα σε μια ψωνάρα που περνιέται για καλή μαθητρια, αλλά έβγαλε 14. Της έδωσα και τη χαρά να βαζει το δικο της ονομα στη θέση του δικού μου και πλέον δεν έχω ουδεμία ανάμειξη.
Παράθεση

Katia

Καθηγητής

H Katia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Καθηγητής του τμήματος Δημόσιας Υγιεινής ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Katia έγραψε: στις 11:05, 04-04-08:

ενταξει βρε παιδια και εγω που ειμαι απουσιολογος απο την πρωτη γυμνασιου δεν θεωρω οτι ειμαι κατι παραπανω απο τουσ αλλους ισα ισα το θεωρω και αγκαρια
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 14:15, 04-04-08:

Εγώ πάντως σήμερα αναγκάστηκα να βάλω αποβολή ωριαία σε ένα παιδί που έχει 57 αδικαιολόγητες
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Φοιτητής

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 14:27, 04-04-08:

Εγώ πάντως σήμερα αναγκάστηκα να βάλω αποβολή ωριαία σε ένα παιδί που έχει 57 αδικαιολόγητες
αυτά είναι τα άσχημα του << επαγγέλματος >>

αλλά στο κάτω κάτω της γραφής εσύ δεν φταίς.... αφού έχει φθάσει στις 57 απουσίες αδικαιολόγητες έπρεπε να προσέχει.....
και στην τάξη μου υπάρχει ένα άτομο που κινδυνεύει να μείνει αλλά δεν μπορώ να πω όσο μπορεί προσπαθεί να μην δίνει δικαιόματα σε κανένα
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:40, 04-04-08:

εμάς η καθηγήτρια της βιολογίας έδιωξε σήμερα ένα παιδί και είπε στην απουσιολόγο ότι είτε του την έβαζε είτε όχι, θα είχε μείνει ούτως ή άλλως στην ίδια τάξη.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε: στις 22:24, 04-04-08:

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν μπορούσα να αλλάξω τπτ(Και γενικά οι απουσιολόγοι σε αυτή την περίπτωση) άμα δεν την έβαζα εγώ την απουσία θα την έβαζε ο καθηγητής....Οπότε θα χάλαγα και την εικόνα μου
Παράθεση

Theoni (Θεώνη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Θεώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H Theoni έγραψε: στις 23:54, 09-04-08:

Και εγω ειμαι απουσιολογος αλλα οσο να ναι προσπαθω να γλιτωνω απουσιες... Βεβαια αυτο ειναι μεγαλο ρισκο και πρεπει να εχεις λιγα κοτσια να το κανεις... Μεχρι στιγμης 1 φορα με εχουν πιασει αλλα εκανα τη χαζη (αχ, κυριε δεν το προσεξα κτλ) και τη γλιτωσα. Το μονο που μου τη δινει ειναι οτι εξαπατω καθηγητες μου με συμπαθουν και με εμπιστευονται... Καλο ειναι ολοι οι απουσιολογοι να μη βαζουν απουσιες που μπορουν να τις γλιτωσουν...Ετσι, για να μη μας λενε σπασικλακια...
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:19, 10-04-08:

Καλο ειναι ολοι οι απουσιολογοι να μη βαζουν απουσιες που μπορουν να τις γλιτωσουν...Ετσι, για να μη μας λενε σπασικλακια...
Κοίτα να σου πώ, Εγώ άμα θέλω θα τους τη χαρίσω δεν θα το κάνω για να μην με πουν σπασικλάκι. Όποιος με πει έτσι απλά δεν θα αξίζει να είναι φίλος μου τίποτα παραπάνω...
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 631 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 18:46, 10-04-08:

Κοίτα να σου πώ, Εγώ άμα θέλω θα τους τη χαρίσω δεν θα το κάνω για να μην με πουν σπασικλάκι. Όποιος με πει έτσι απλά δεν θα αξίζει να είναι φίλος μου τίποτα παραπάνω...
Σωστή.
Και να σε πουν σπασικλάκι , τι έγινε ;
Φαντάσου το πνευματικό επίπεδο που έχει ένα παιδί για να χαρακτηρίσει "σπασικλάκι" ένα άλλο παιδί που αρνείται να πάει "κόντρα" στο νόμο!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:34, 11-04-08:

Ακριβώς, το κάνουν από ζήλια όλοι επειδή είμαστε ανώτεροι και πιο έξυπνοι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura