Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,676 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,377 μηνύματα σε 78,352 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 437 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 514)
Αρχαία
190
36,96%
Νεοελληνική Γλώσσα
32
6,23%
Κείμενα
45
8,75%
Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη
69
13,42%
Μαθηματικά
80
15,56%
Φυσική
74
14,40%
Χημεία
43
8,37%
Βιολογία
29
5,64%
Καλλιτεχνικά
37
7,20%
Μουσική
38
7,39%
ΣΕΠ - Τεχνολογία
37
7,20%
Γυμναστική
38
7,39%
Πληροφορική
18
3,50%
Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή
82
15,95%
Θρησκευτικά
90
17,51%
Ιστορία
105
20,43%
Ξένη Γλώσσα
0
0%
Άλλο (Διευκρινίστε)
0
0%
Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!
0
0%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

ele1959

Καθηγητής

Ο ele1959 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 59 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O ele1959 έγραψε: στις 17:51, 01-04-08:

Αγαπήστε τα Ελληνικά! Αγαπήστε τον εαυτό σας για να είσαστε ισορροπημένοι και ευτυχίσμένοι
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Νεόφυτος

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Νεόφυτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Νεόφυτος έγραψε: στις 21:26, 10-04-08:

Κοιταχτε εμενα μου αρεσουν τα Μαθηματικα και μαλλον θα παω μαθηματικος , , ,,
Τα ¨"Φυσικα" και αυτα μου αρεσουν , Φυσικη παω GCE ,Χημεια μου αρεσει τρομερα,Βιολογια τωρα ενταξει δεν τιν παω με τετρακοσια αλλα εχει κεφαλεια που μου αρεσουν/
Πληροφορικη μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ γιατι ειναι ο πατερασ μου ειναι προγραμματιστεισ και οπως λεμε το μηλο κατω απο την μηλια πεφτει
Γυμναστικη τι να πω;
Μουσικη παω μπουζουκι αρα ειναι παιχνιδακι
Τεχνολογια μου αρεσει ειδικα για τιν συχρονη και ΕΙΔΙΚΑ οταν φτιαχνουμε πραγματα
Θρησκευτικα εως τωρα μου αρεσουν γιατι ειχα καλουσ καθηγητες
Οικιακη Οικονομια και Καλλιτεχνικα για να παιρνας τιν ωρα σου ειναι . . .
τωρα παμε στα δυσκολα . ..
Νεα Ελληνικα ποτε δεν μου αρεσαν αν και παντα πρωτος ημυν στην ταξη . . αλλα τωρα που αρχιζουν και δυσκολευουν αρχιζω και τα μισω . . Αν και παλι πρωτος ειμαι . .
Αρχαία Ελληνικα οκ γιατι ειχα καλουσ καθηγητες εως τωρα
Κειμενα παπαγαλια και λιγη κατανοηση ειναι
Οδησσεια-Ιλιαδα-Ελενη σαν το παραμυθι ειναι
ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΡΑ......
μου αρεσε ι ιστορια παρα πολλη στιν πρωτη
στην δευτερα επειδη ομως ειχαμε μια καθηγητρια με ειδικες αναγκες(σοβαρα τωρα), για να φανταστειτε μασ εδεινε 10 φυλλαδια το κεφαλαιο και το μαθημα εκλεινε δεν μου αρέσαν
Στην τριτη αστα να πανε!!!Ειχαμε μια καθηγητρια απο το Σεπτεμβρη μεχρι Φεβραρη ΤΡΕΛΗ μεχρι που τιν Εδιωξε το Υπουργειο Παιδειας και μας εφεραν τωρα μια αλλη πολλα καλη αλλα ειναι εγκειος και θα φειγει φανταστητε πια 8α μας φερουν τωρα!!
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 14:54, 11-04-08:

Ουάου αυτό θα πει αναλυτικά
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 631 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 15:03, 11-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από ele1959
Αγαπήστε τα Ελληνικά! Αγαπήστε τον εαυτό σας για να είσαστε ισορροπημένοι και ευτυχίσμένοι
Τώρα που το λες , θα κάνω μια επανάληψη στα αραία από την Α' Υμνασίου.
Όπως είπε και ο Γιάννης Ψυχάρης : "Πρέπει να μελετήσουμε καλύτερα την Αρχαία Εληηνική για να καταλάβουμε την αξία της Δημοτικής [ δεν έχει (η Δημοτική) τόσες διαφορές απ' την σημερινή μιλούμενη γλώσσα , την Νεοελληνική].
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:06, 11-04-08:

ναι και εγώ θέλω να κάνω μία επαναληψούλα στην οριστική γιατί δεν θυμάμαι τπτ από μέση φωνή....Και εσύ τα ίδια?

όσο για τα αρχαία είναι υπερβολικά αυτά που μαθαίνουμε ειδικά φέτος. Πέρσι μου άρεχαν πολύ. Φέτος είναι πολύ δύσκολο το συντακτικό. Βασικά έχω μπερδέψει τους προσδιορισμούς
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 00:30, 12-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Νεόφυτος
Πληροφορικη μου αρεσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ γιατι ειναι ο πατερασ μου ειναι προγραμματιστεισ και οπως λεμε το μηλο κατω απο την μηλια πεφτει
Σε apple προγραμματίζει;

Βασικά είναι "πάρα πολύ" και "προγραμματιστής". Βάζε και τόνους και πρόσεχε το τελικό "ς"!

Φιλικά πάντα

Υ.Γ. Τηλεπικοινωνιακά Συστήματα ΙΙ
Παράθεση

Αντώνης (Αντώνης)

Φοιτητής

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 631 μηνύματα.

O Αντώνης έγραψε: στις 10:28, 12-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
ναι και εγώ θέλω να κάνω μία επαναληψούλα στην οριστική γιατί δεν θυμάμαι τπτ από μέση φωνή....Και εσύ τα ίδια?

όσο για τα αρχαία είναι υπερβολικά αυτά που μαθαίνουμε ειδικά φέτος. Πέρσι μου άρεχαν πολύ. Φέτος είναι πολύ δύσκολο το συντακτικό. Βασικά έχω μπερδέψει τους προσδιορισμούς
Συντακτικό, δύσκολο ;
Όχι δα.
Η γραμματική με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να θυμάμαι όλα όσα μαθαίνουμε .
Παράθεση

angel123456 (Μαριέλενα)

Φοιτητής

H Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Αθήνας . Έχει γράψει 80 μηνύματα.

H angel123456 έγραψε: στις 13:23, 12-04-08:

αρχαια for never...
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H !Βάλια! έγραψε: στις 13:28, 12-04-08:

Συντακτικό, δύσκολο ;
Όχι δα.
Η γραμματική με δυσκολεύει. Δεν μπορώ να θυμάμαι όλα όσα μαθαίνουμε .
Και τα δύο εμένα. Βασικά έχει πάρα πολλά είδη. Το καλό είναι ότι στην καθηγήτριά μας φτάνει να ξέρουμε πχ ετερόπτωτος σε γενική ή ετερόπτωτος σε αιτιατική και τα λοιπά .
Πάντως έχει και πολλές εγκλίσεις που είναι πολύ εκνευριστικό να θυμάσαι ΟΛΕΣ αυτές τις καταλήξεις!
Παράθεση

Kim.Love31 (Μαρία)

Μαθητής Α' γυμνασίου

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Kim.Love31 έγραψε: στις 22:32, 23-04-08:

Δεν αντέχω καθόλου την οικιακή οικονομία λόγο της δασκάλας μου όπως και τα μαθηματικά από την πρώτη φορά που άνοιξα το βιβλίο!!
Παράθεση

Prokroustis

Φοιτητής

Ο Prokroustis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Prokroustis έγραψε: στις 23:40, 23-04-08:

Άνευ πλάκας, όλα ανεξαιρέτως τα μαθήματα είναι χρήσιμα και ωραία.
Στους περισσότερους μαθητές δημιουργείται αντιπάθεια προς κάποιο/α μαθήματα λόγω καθηγητή.
Χωρίς την πίεση και το άγχος για το βαθμό, μπορεί κάποιος να βρει τι πραγματικά του αρέσει.
Το μεγάλο λάθος του εκπαιδευτικού συστήματος είναι η μεγάλη εξειδίκευση από πολύ νωρίς που υποβάλλονται οι μαθητές. Το αποτέλεσμα, νέοι που δεν ξέρουν ορθογραφία, να μιλούν σωστά ή να κάνουν έναν απλό υπολογισμό.
Διαβάστε για τον εαυτό σας και όχι για το βαθμό, και θα πετύχετε στις εξετάσεις και στη ζωή σας.
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 09:19, 24-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kim.Love31
Δεν αντέχω καθόλου την οικιακή οικονομία λόγο της δασκάλας μου όπως και τα μαθηματικά από την πρώτη φορά που άνοιξα το βιβλίο!!
Oι δάσκαλοι είναι στο δημοτικό. Στο γυμνάσιο και το λύκειο λέγονται ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. :iagree:

Μάθετέ το πια! Νευριάζω αφάνταστα να ακούω να λένε τους καθηγητές δασκάλους...
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε: στις 15:07, 24-04-08:

Το χειρότερο μάθημα είναι (για εμένα και για τον Μ.Ο. των μαθητών)
τα ΑΡΧΑΙΑ.
Παρόλα αυτά με απογοητέυει το γεγονός ότι το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα βασίζεται στην παπαγαλία εξιδικευμένων και αρκετές φορές άχρηστων γνώσεων(γενικότερα ο τρόπος διδασκαλίας δεν είναι καλός) καθώς και οι υποδομές των σχολείων μας που σε κάποιες άλλες ανεπτυγμένες χώρες θα χρησίμευαν ως αποθήκες...
Βέβαια δεν καθώς σκεύτομαι ότι σε κάποιες χώρες στην Αφρική ή Ασία για παράδειγμα είναι ζήτημα αν δίνεται έστω και η στοιχειώδης μόρφωση...
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 10:02, 25-04-08:

ΠΑΙΔΙΑ ΦΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ...
Παράθεση

zip_unzip

Μαθητής Α' λυκείου

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' λυκείου του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O zip_unzip έγραψε: στις 20:46, 27-04-08:

Το χειρότερο μάθημα είναι τα Αρχαία..! ΤΕΛΟΣ
Θετικές επιστήμες 4ever!!!!
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Μαθητής Α' λυκείου

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε: στις 22:40, 27-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από zip_unzip
Το χειρότερο μάθημα είναι τα Αρχαία..! ΤΕΛΟΣ
Θετικές επιστήμες 4ever!!!!
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ! Αλλά και να μην εχει καποιος προτιμηση σε καποιο μάθημα, στη φυσική γίνονται πειράματα κτλ., Ενώ το μόνο που γίνεται στο μαθημα των Αρχαιων είναι : παπαγαλία (ειδικά στη γραματική...λύω,λύεις... ...)
Παράθεση

virginia (,)

Φοιτητής

H , αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H virginia έγραψε: στις 19:52, 28-04-08:

φυσική..ΧΑΛΑΡΑ
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 19:12, 29-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από AlexanderV
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ! Αλλά και να μην εχει καποιος προτιμηση σε καποιο μάθημα, στη φυσική γίνονται πειράματα κτλ., Ενώ το μόνο που γίνεται στο μαθημα των Αρχαιων είναι : παπαγαλία (ειδικά στη γραματική...λύω,λύεις... ...)
Γιατί μετάφραση μερικές πως νομίζεις ότι τι λένε. Επειδή φοβόνται να τι γράψουν κάπου ή να έχουν την κόλλα από κάτω τη μαθαίνουν παπαγαλία.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 12:37, 04-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από qwertyuiop2
Oι δάσκαλοι είναι στο δημοτικό. Στο γυμνάσιο και το λύκειο λέγονται ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ. :iagree:

Μάθετέ το πια! Νευριάζω αφάνταστα να ακούω να λένε τους καθηγητές δασκάλους...

Ναι αλλά η λέξη "δάσκαλος" είναι πολύ πιο τιμητική για οποιονδήποτε εκπαιδευτικό. Λέμε "ο μεγάλος δάσκαλος (του Γένους)", όχι "ο μεγάλος καθηγητής".
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 22:31, 09-05-08:

Συμπληρώνω: ο Μέγας Διδάσκαλος. Ο Κοραής και ο Κοσμάς ο Αιτωλός: Οι μεγάλοι Διδάσκαλοι του γένους.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια