Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,159 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,194 μηνύματα σε 79,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 649 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το χειρότερο μάθημα

Ποιο είναι το χειρότερό σας μάθημα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 514)
Αρχαία
190
36,96%
Νεοελληνική Γλώσσα
32
6,23%
Κείμενα
45
8,75%
Ιλιάδα - Οδύσσεια - Ελένη
69
13,42%
Μαθηματικά
80
15,56%
Φυσική
74
14,40%
Χημεία
43
8,37%
Βιολογία
29
5,64%
Καλλιτεχνικά
37
7,20%
Μουσική
38
7,39%
ΣΕΠ - Τεχνολογία
37
7,20%
Γυμναστική
38
7,39%
Πληροφορική
18
3,50%
Οικιακή Οικονομία - Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή
82
15,95%
Θρησκευτικά
90
17,51%
Ιστορία
105
20,43%
Ξένη Γλώσσα
0
0%
Άλλο (Διευκρινίστε)
0
0%
Κανένα, γιατί αγαπώ όλα τα μαθήματα!
0
0%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:17, 15-02-08:

Τ α καλύτερα είναι τα Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογί, Ιστορία
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Valandil (Μπάμπης)

Φοιτητής

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Valandil Just dreaming.. έγραψε: στις 18:29, 15-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Ηλίας
Τ α καλύτερα είναι τα Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογί, Ιστορία
Το topic αναφέρεται στα χειρότερα μαθήματα.
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 795 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:30, 15-02-08:

Εγώ τα εννοώ γράφοντας αυτά που μου αρέσουν
Παράθεση

X-FILER (Χάιδω)

Φοιτητής

H Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας Παντείου . Έχει γράψει 1,609 μηνύματα.

H X-FILER Όνειρο γλυκό & ξένο και παντοτινά χαμένο έγραψε: στις 15:16, 18-02-08:

Κ.Π.Α.:πιο μ@@@@@α μαθημα δεν υπαρχει!!!καλα,και αυτη που εχουμε ειναι τελειως βαρεμενη!!!αφηστε,για να σας την περιγραψουν θα παρει 3 σελιδες
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 11:06, 20-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από X-FILER
Κ.Π.Α.:πιο μ@@@@@α μαθημα δεν υπαρχει!!!καλα,και αυτη που εχουμε ειναι τελειως βαρεμενη!!!αφηστε,για να σας την περιγραψουν θα παρει 3 σελιδες
Τι είναι το Κ.Π.Α ?
Παράθεση

marpl (Maria)

Φοιτητής

H Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H marpl έγραψε: στις 14:51, 20-02-08:

Αυτό που πραγματικά μου προκαλούσε τα χειρότερα αισθήματα ήταν.....τα καλλιτεχνικά!
Ακούγεται παράλογο αλλά αυτή η γυναίκα όλο 15 μου έβαζε..... Ότι και να τις έλεγα από θεωρία, όσο συνεπής και να ήμουν στις χαζοεργασίες της, αυτή εκει.....!!!!!
Και να βλέπει ο μπαμπάς στο έλεγχο 17 κ 18 και ένα 15 να βγάζει μάτι...
Ποιά παιδιά να ταλαιπωρεί τώρα..
Παράθεση

Amy 4ever

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H Amy 4ever έγραψε: στις 12:01, 24-02-08:

Για εμένα το χειρότερο μάθημα είναι η Αρχαία Ελληνική Γλώσσα.18 είχα στο 3μηνο
Παράθεση

haroula

Φοιτητής

H haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 310 μηνύματα.

H haroula έγραψε: στις 14:39, 24-02-08:

Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή
Παράθεση

lagiator (Θοδωρής)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

O lagiator έγραψε: στις 14:43, 24-02-08:

Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή + Γυμναστική..(ΛΟΛ)
Παράθεση

Zatokrev

Φοιτητής

Ο Zatokrev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Zatokrev έγραψε: στις 14:46, 24-02-08:

Μίσησα τα Αρχαία με πάθος κάθε στιγμή του γυμνασίου και πάλεψα με κάθε ρανίδα δύναμης για να τα ξεχάσω μετά το τέλος της α' λυκείου.

Χαίρομαι που η ψηφοφορία με επιβεβαιώνει.
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 17:26, 24-02-08:

Πολλά όπως αρχαία, θρησκευτικά, γυμναστική ΚΑΙ ΟΙΚΙΑΚΗ!!!Τελείως βαρετό και άχρηστο...όπως και τα αρχαία!Ας μου πει κάποιος τι θα τα κάνουμε...?
όταν πεθάνουμε θα πάμε να βρούμε τους αρχαίους έλληνες?Προσωπικά δεν θα ήθελα να τους συναντήσω..Προτιμώ τον eminem..
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 17:29, 24-02-08:

Έχουμε ξανασυζητήσει τη χρησιμότητα των Αρχαίων. Οτι δεν διδάσκονται σωστά είναι γεγονός. Στα υπόλοιπα είσαι εντελώς λάθος. Στην τελική μετά απο 3 χιλιάδες χρόνια δεν θα θυμάται ΚΑΝΕΝΑΣ τον eminem που θα έχουν φάει τα σκουλήκια...
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Μαθητής Α' λυκείου

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 16:00, 25-02-08:

Έχουμε ξανασυζητήσει τη χρησιμότητα των Αρχαίων. Οτι δεν διδάσκονται σωστά είναι γεγονός. Στα υπόλοιπα είσαι εντελώς λάθος. Στην τελική μετά απο 3 χιλιάδες χρόνια δεν θα θυμάται ΚΑΝΕΝΑΣ τον eminem που θα έχουν φάει τα σκουλήκια...
Κοίτα εγώ καταρχάς λέω ότι ΕΜΕΝΑ δεν θα μου χρησιμεύσουν καθόλου τα αρχαία γιατί δεν είμαι θεωρητικής. Κατά δεύτερον έπρεπε να κάνουμε μόνο κατανόηση αρχαίων κειμένων και να μην μαθαίνουμε όλα εκείνα τα κατεβατά που στην τελική όλοι τα ξεχνάμε μετά το καλοκαίρι..Και επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να αλλάξει ο τρόπος παρά μόνο προς το χειρότερο μένω στην αρχική μου άποψη..
***όσο να αφορά τον έμινεμ ήταν μόνο ένα παράδειγμα...ΚΑΙ ΔΕΝ θα τον έχω ξεχάσει εγώ τουλάχιστον:nono:
Παράθεση

Παυλος (βλ.πανω)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Παυλος έγραψε: στις 16:50, 25-02-08:

το χειροτερο μαθημα ειναι τα καλλιτεχνικα γιατι ειναι χρονοβορα!!!!!!!
Παράθεση

Iliaso

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,469 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 18:39, 25-02-08:

Αχ τυχεροι ... κανετε και καλλιτεχνικα... παντως κατα τη γνωμη μου το πιο βαρετο μαθημα ειναι τα Θρησκευτικα
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8,074 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 19:11, 25-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από !Βάλια!
Κοίτα εγώ καταρχάς λέω ότι ΕΜΕΝΑ δεν θα μου χρησιμεύσουν καθόλου τα αρχαία γιατί δεν είμαι θεωρητικής. Κατά δεύτερον έπρεπε να κάνουμε μόνο κατανόηση αρχαίων κειμένων και να μην μαθαίνουμε όλα εκείνα τα κατεβατά που στην τελική όλοι τα ξεχνάμε μετά το καλοκαίρι..Και επειδή ξέρω ότι δεν πρόκειται να αλλάξει ο τρόπος παρά μόνο προς το χειρότερο μένω στην αρχική μου άποψη..
***όσο να αφορά τον έμινεμ ήταν μόνο ένα παράδειγμα...ΚΑΙ ΔΕΝ θα τον έχω ξεχάσει εγώ τουλάχιστον:nono:
Δυστυχώς αυτό που λες, περι άμεσης χρησιμότητας του μαθήματος, αποκαλύπτει με τον πιο τραγικό αλλά εύγλωττο τρόπο τη λογική της επιφάνειας που σήμερα μαστίζει το εκπαιδευτικό σύστημα. Λες και όλη η ζωή σου αναλώνεται στα δύο χρονια κατευθύνσεων...Ο τρόπος που διδάσκεται το μάθημα έχει πολλά ελλατώματα, αλλά η απόρριψη του, αποφεύγωντας την προσπάθεια για να βελτιωθεί σε κάνει συνυπεύθυνη στην κατάντια όλου του συστήματος. Κλασικό φαινόμενο ελληνικού ωχαδερφισμού. Για τον Έμινεμ δεν θα σχολιάσω, δεν ειναι δα και καμιά προσωπικότητα...
Παράθεση

Ηλίας

Φοιτητής

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 19:25, 25-02-08:

Άκου και εμένα που δεν διάβαζα φέτος αρχαία και τώρα στρώθηκα γιατί είδα θα μου χρησίμευαν μέσα από διάορες σελίδες στο δίκτυο ή ΛΕΞΙΛΟΓΙΚΑ και το τονίζω αυτό διότι αν ξέρεις τα αρχαία η Γλώσσα θα σου γίνει 3 φορές πιο εύκολη.
Παράθεση

panos13 (Panos)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O panos13 έγραψε: στις 21:13, 25-02-08:

Γεια σας παιδια εμενα παντως δεν μου αρεσει ο ομηρος-ηλιαδα-ελενη και κειμενα:xixi:
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Φοιτητής

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 23:46, 25-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από panos13
Γεια σας παιδια εμενα παντως δεν μου αρεσει ο ομηρος-ηλιαδα-ελενη και κειμενα:xixi:

Κάνουμε στην πρώτη Ελένη?
Παράθεση

Παυλος (βλ.πανω)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο βλ.πανω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Παυλος έγραψε: στις 00:43, 26-02-08:

οχι στην τριτη κανουμε και δεν ειναι δυσκολη......
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια