Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,978 εγγεγραμμένα μέλη και 2,478,883 μηνύματα σε 78,953 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 354 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το καλύτερο μάθημα

Το καλύτερο μάθημα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 31)
Θρησκευτικά
0
0%
Νεοελληνική γλώσσα+έκθεση
1
3,23%
Αρχαία
3
9,68%
Φυσική
7
22,58%
Μαθηματικά
2
6,45%
Χημεία
3
9,68%
Οικιακή Οικονομία
0
0%
Γεωγραφία
1
3,23%
Πληροφορική/Τεχνολογία
4
12,90%
Ξένες Γλώσσες
6
19,35%
Καλλιτεχνικά
1
3,23%
Γυμναστική
3
9,68%

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 10:42, 22-02-14:

Λοιπόν ποιο μάθημα σας αρέσει πιο πολύ και γιατί;
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 11:35, 22-02-14:

Κατα την γνωμη μου πολύ ενδιαφέρον μάθημα είναι η φυσική και η λογοτεχνία και, αν το έχεις μεσα σου, τα μαθηματικά.. Εγώ προσωπικά λατρεύω όλα τα φιλολογικά γιατι είμαι πολύ ατομο της συζήτησης, της ανάλυσης και της επιχειρηματολογίας, και είναι οι καλύτερές μου ώρες.. Επίσης βρίσκω την φυσική τρομερά ενδιαφέρουσα αλλά τα καταφέρνω έως ένα σημείο γιατί δεν είμαι "μαθηματικό" μυαλό... Απο εκεί και μετά καθένας κρινει ανάλογα με τις κλίσεις του και τα ενδιαφέροντά του, άλλος μπορει να του αρεσουν τα καλλιτεχνικά γιατι έχει ταλέντο, κάποιος άλλος "πρακτικός" τύπος μπορει να προτιμάει την τεχνολογία, άλλος την βιολογία.. Γούστα είναι αυτά..
1
Παράθεση

QuantumIQ

Νεοφερμένος

Ο QuantumIQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O QuantumIQ έγραψε: στις 14:30, 23-02-14:

Εμένα μου αρέσει πολύ η Φυσική, δυστυχώς στην πρώτη Γυμνασίου δεν κάνουμε και τόσο ωραία φυσική, μόνο λίγα μικρά πειράματα και άντε πολύ λίγο θεωρία, να σας πώ την αλήθεια προτιμώ να πήγαινα πανεπιστήμιο, βλέπω κάτι ωραία βιβλία πανεπιστημίου και μακάρι να τα μαθαίναμε. Άντε θα έρθει και αυτή η μέρα, επίσης λατρεύω και τα μαθηματικά πάρα πολύ.
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε: στις 15:10, 23-02-14:

Να πω τη γνώμη μου για τα θετικά μαθήματα.Λοιπόν, στο yahoo έχει ένα πολύ ωραίο κ χρήσιμο emoticon που κάνει εμετό.Στο ischool γιατί δεν υπάρχει;...
1
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:34, 25-02-14:

Αχ Παναγιωτη επρεπε να μπορουμε να δωσουμε παραπανω απο 1 ψηφο!!

Καταρχας... Ενα πολυ ενδιαφερον, υπεροχο, πανεμορφο, θαυμασιο κλπ μαθημα ειναι τα μαθηματικα .Χανεσαι στον κοσμο των αριθμων... Ολα μπορουν να εξηγηθουν... Αν τα κατανοησεις δεν χορταινεις ασκησεις!! Ειναι πορωση!!
Επειτα οι ξενες γλωσσες ειναι ερωτας ( εκει εδωσα τον ψηφο μου μιας και στοχευω σε ξενη φιλολογια). Στο σχολειο βεβαια εχουν δευτερευον ρολο.... Και στα περισσοτερα δεν γινεται σωστο μαθημα... Παντως πιστευω πως αν ο/η καθηγητης/καθηγητρια εχει ορεξη και ταλεντο μπορει να κανει και κατι παραπανω...
Τελος ενδιαφεροντα βρισκω τα μαθηματα: Βιολογια, Λογοτεχνια και φυσικοχημιες...
2
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Φοιτητής

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 16:30, 01-07-14:

Φυσική
Φέτος την λάτρεψα,την ερωτεύτηκα.Είναι τρομερά ενδιαφέρον μάθημα.Χάνεσαι στον κόσμο της και αν κατανοήσεις τα φαινόμενα δεν χορταίνεις να λύνεις ασκήσεις και να ασχολείσαι γενικά με αυτή!!!
Παράθεση

konstant1nos3 (kostas)

Νεοφερμένος

Ο kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O konstant1nos3 έγραψε: στις 21:26, 26-11-14:

εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μαθηματικά τα οποία αρέσουν κυρίως στα αγόρια αλλά τώρα τελευταία μου αρέσει πολύ και η φυσική, τα πειράματα μου τραβούν την προσοχή και τα λατρεύω
Παράθεση

Φοιτητής

O panagiotists13 έγραψε: στις 21:30, 26-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από konstant1nos3
εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μαθηματικά τα οποία αρέσουν κυρίως στα αγόρια αλλά τώρα τελευταία μου αρέσει πολύ και η φυσική, τα πειράματα μου τραβούν την προσοχή και τα λατρεύω
Αγόρια και μαθηματικά,πρώτη φορά ακούω.Σ'εμάς τουλάχιστον,τα κορίτσια είναι μάστερς σε μαθηματικά-φυσική-χημεία.
1
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 22:11, 26-11-14:

Αρχαία και ξερό ψωμί. Πυροβολείτε ελεύθερα.
1
Παράθεση

eyb0ss

Φοιτητής

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 637 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε: στις 22:18, 26-11-14:

Μαθηματικά ασυζητητί, δεν ξέρω γιατί δεν έχει αναφερθεί τουλάχιστον 10 φορές.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Mathematical_beauty
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,649 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 22:35, 26-11-14:

τα μαθηματικα εχουν και την ακριβεια ..
π.χ διδασκει ο αλλος εκθεση,κειμενα ή τι...αμα εκεινη την ωρα πας σε δεκα διαφορετικες αιθουσες θα λενε δεκα διαφορετικα πραγματα για το ιδιο ποιημα...
στα μαθηματικα τα πραγματα ειναι απλα ,αν και μερικες φορες μπορεις να πας θεσσαλονικη και μεσω πατρας,προτιμαται ο συντομος δρομος μεσω λαμιας και σε καθε περιπτωση το ζουμι ειναι η καταληξη.θα δεις τα καστρα δηλαδη.
στα κειμενα μπορει να βρεθεις μπουρουντι
μπορει βεβαια να πει καποιοςπως ειναι εφευρεση,
αν ειναι εφευρεση ειναι η καλυτερη διοτι χωρις αυτα η φυσικη καταρρεει,λιγα πραγματα μενουν,δεν μπορει η φυσικη να λειτουργησει καθως η βιολογια π.χ εμπειρικα και μονο...μονο εν μερει
σπουδαιος ο ρολος τους λοιπον
1
Παράθεση

eyb0ss

Φοιτητής

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 637 μηνύματα.

O eyb0ss Αντίο μάγκες. Σας εύχομαι τα καλύτερα... έγραψε: στις 22:48, 26-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από Κομνηνός
τα μαθηματικα εχουν και την ακριβεια ..
π.χ διδασκει ο αλλος εκθεση,κειμενα ή τι...αμα εκεινη την ωρα πας σε δεκα διαφορετικες αιθουσες θα λενε δεκα διαφορετικα πραγματα για το ιδιο ποιημα...
στα μαθηματικα τα πραγματα ειναι απλα ,αν και μερικες φορες μπορεις να πας θεσσαλονικη και μεσω πατρας,προτιμαται ο συντομος δρομος μεσω λαμιας και σε καθε περιπτωση το ζουμι ειναι η καταληξη.θα δεις τα καστρα δηλαδη.
στα κειμενα μπορει να βρεθεις μπουρουντι
μπορει βεβαια να πει καποιοςπως ειναι εφευρεση,
αν ειναι εφευρεση ειναι η καλυτερη διοτι χωρις αυτα η φυσικη καταρρεει,λιγα πραγματα μενουν,δεν μπορει η φυσικη να λειτουργησει καθως η βιολογια π.χ εμπειρικα και μονο...μονο εν μερει
σπουδαιος ο ρολος τους λοιπον
Όπως μου είχε πει και η μαθηματικός μου στο Γυμνάσιο:
"Για τους μαθηματικούς: 1+1=2
Για τους φιλόλογους: 1+1= στην κρίση του διορθωτή"
2
Παράθεση

Dias

Διδακτορικός

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και Διδακτορικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 23:07, 26-11-14:

Αρχική Δημοσίευση από mathguy1996
"Για τους μαθηματικούς: 1+1=2
Για τους φιλόλογους: 1+1= στην κρίση του διορθωτή"
Για τους πληροφορικούς: 1+1=10
6
Παράθεση

Κομνηνός

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,649 μηνύματα.

O Κομνηνός έγραψε: στις 23:09, 26-11-14:

ετσι

και αυτα μαθηματικα παντως ε.boole
Παράθεση

antonis18

Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

O antonis18 έγραψε: στις 11:00, 09-12-14:

Τα καλλιτεχνικά που τα λατρεύω, δυστηχώς στεναχωρήθηκα πολύ που τα είχα μόνο μια ώρα και αυτή τις τελευταίες και μετα ξαφνικά εξαφανίζεται απο το λύκειο, δυστηχως έχει υποτιμηθεί το μάθημα. Μετράει πολύ και ο καθηγητής πως κάνει το μάθημα και ευτυχώς έπεσα και σε μια πραγματικά καλή καθηγήτρια. μου αρέσουν γιατί μαζί με την μουσική είναι τα μόνα μαθήματα που μπορείς να αναπτύξεις τις ιδιαίτερες κλίσεις και ικανότητες σου καθώς και να εκφράσεις τα συναισθήματα σου μέσω των χρωμάτων που χρησιμοποιείς.
άλλα αγαπημένο η Οικιακή Οικονομία και το ΣΕΠ
Παράθεση

helenap

Νεοφερμένος

H helenap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H helenap έγραψε: στις 13:14, 25-12-14:

φυσικη! γιατι; γιατι καταλαβαινεις τον κοσμο !
1
Παράθεση

PanosGR (Πάνος)

Φοιτητής

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 870 μηνύματα.

O PanosGR έγραψε: στις 14:00, 25-12-14:

Απορώ γιατί δεν υπάρχει η Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή το οποίο είναι ένα από τα λίγα μαθήματα που επιτρέπουν τις εποικοδομητικές συζητήσεις μεταξύ των μαθητών.
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 00:56, 26-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από helenap
φυσικη! γιατι; γιατι καταλαβαινεις τον κοσμο !
Τώρα έπιασες το ευαίσθητο σημείο μου, δεν μπορω να συμφωνήσω περισσότερο
(Σε παρακαλώ, μην το μετατρέψεις κι αυτό σε τελεία)
Παράθεση

ManolisDaratso

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

O ManolisDaratso έγραψε: στις 21:05, 18-01-15:

Η Φυσική της Γ'Γυμνασίου είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, ενώ από την άλλη της Β'Γυμνασίου αν εξαιρέσουμε την ενέργεια(την οποία δεν προλάβαμε να τελειώσουμε) είναι βαρετή. Η Χημεία του Γυμνασίου δεν είναι ΧΗΜΕΙΑ! Αν και στην Β' Γυμνασίου κάναμε αρκετά πράγματα, εφέτος στην Γ' Γυμνασίου δεν έχουμε κάνει παρά 5 μαθήματα και κατάλαβα ότι έχει πολύ θεωρία για το τίποτα...

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογία ή Πληροφορική;;;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ultraviolence : 21-01-15 στις 01:02.
Παράθεση

Kurosaki

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε: στις 23:12, 18-01-15:

Τι Φυσική λένε μερικοί lolz

Καλά, tastes.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Το χειρότερο και το καλύτερο ραντεβού! - Από Maggie
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-01-19 στις 22:25.
    • Καλύτερο εξώφυλλο δίσκου; - Από ]ifrit[
      Το θέμα έχει λάβει 123 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-11-18 στις 22:35.
    • Καλύτερο Avatar - Από Troll
      Το θέμα έχει λάβει 517 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-09-16 στις 22:46.
    • Το καλύτερο - Από giannis4ever
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-10-11 στις 20:41.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα