Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 474 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Καθηγητές... που σας κάνουν τη ζωή δύσκολη!

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 21:49, 18-03-13:

Εγω παλι την αρχαιου που λεω πιο πανω... Μπορει να την μισω, μπορει να αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης της, αλλα στην ουσια δεν ειναι μια απο τις καθηγητριες που μου κανουν την ζωη δυσκολη. Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη! Αλλα σοβαρα, μπορει να τα λεω ολα αυτα, αλλα αν εφευγε δεν θα ειχα τι να κανω, με ποιον να ασχοληθω.. Ξοδευω τα 3/4 της ωρας που ειμαι στο σχολειο προσπαθωντας (και καταφερνοντας) να της σπάσω τα νευρα! Ζω για την ωρα που θα την δω να αφριζει απο τα νευρα η/και να σκαει απο το κακο της, την πολυποθητη στιγμη που θα με κοιταξει με εκεινο το απαξιωτικο βλεμμα... Με λιγα λογια μου εχει γινει εμμονη. Αν φυγει η ζωη μου δεν θα εχει κανενα νοημα!!!
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 22:26, 18-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Italian dream...
Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη!
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήταν καλύτερα να κάνεις διάλογο με την καθηγήτριά σου και να της πεις ευγενικά όσα σε έχουν ενοχλήσει από τη συμπεριφορά της (αν πράγματι σε έχει ενοχλήσει κάτι). Διαφορετικά δεν θα μπορέσει να σε καταλάβει. Εγώ προσωπικά έτσι συμπεριφερόμουν, όταν είχα κάποιο παράπονο από κάποιον/α καθηγητή/τρια. Δεν σημαίνει ότι, επειδή το κάνω εγώ, είναι σωστό. Ωστόσο, είναι δοκιμασμένη τακτική και -κατά κανόνα- αποτελεσματική τακτική.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 18-03-13 στις 22:27. Αιτία: προσθήκη κειμένου
1
1
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 22:58, 18-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήταν καλύτερα να κάνεις διάλογο με την καθηγήτριά σου και να της πεις ευγενικά όσα σε έχουν ενοχλήσει από τη συμπεριφορά της (αν πράγματι σε έχει ενοχλήσει κάτι). Διαφορετικά δεν θα μπορέσει να σε καταλάβει. Εγώ προσωπικά έτσι συμπεριφερόμουν, όταν είχα κάποιο παράπονο από κάποιον/α καθηγητή/τρια. Δεν σημαίνει ότι, επειδή το κάνω εγώ, είναι σωστό. Ωστόσο, είναι δοκιμασμένη τακτική και -κατά κανόνα- αποτελεσματική τακτική.
Βασικα με αυτην δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Italian dream... : 18-03-13 στις 23:10. Αιτία: Διορθωσα λιγο τις φατσουλες :D :D :D
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 18:47, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Ειναι μερικοι που δεν δινουν ουτε ενα δευτερο απο το πολυτιμο χρονο τους για να σε ακουσουν. Κι αν το κανουν μετα σου λενε: καλυτερα να μην ερχοσουν μου εχει τυχει ρε συ.

Βασικα με αυτην δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις...
Πλακα θα εχει ομως
1
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:25, 19-03-13:

Αν μιλας για πλάκα, εχω χτενισει το google για how to annoy your teacher... Δεν περιμενα να βρω ΤΟΣΑ πολλα! Εδω να δεις πλάκα τώρα... Θα της κανουμε το μαθημα... (εγω και η κολλητη μου εχουμε το ιδιο μισος για αυτην και ολα της τα κανουμε μαζι )
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 19:26, 19-03-13:

Εγω παλι την αρχαιου που λεω πιο πανω... Μπορει να την μισω, μπορει να αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης της, αλλα στην ουσια δεν ειναι μια απο τις καθηγητριες που μου κανουν την ζωη δυσκολη. Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη! Αλλα σοβαρα, μπορει να τα λεω ολα αυτα, αλλα αν εφευγε δεν θα ειχα τι να κανω, με ποιον να ασχοληθω.. Ξοδευω τα 3/4 της ωρας που ειμαι στο σχολειο προσπαθωντας (και καταφερνοντας) να της σπάσω τα νευρα! Ζω για την ωρα που θα την δω να αφριζει απο τα νευρα η/και να σκαει απο το κακο της, την πολυποθητη στιγμη που θα με κοιταξει με εκεινο το απαξιωτικο βλεμμα... Με λιγα λογια μου εχει γινει εμμονη. Αν φυγει η ζωη μου δεν θα εχει κανενα νοημα!!!
Αν δεις κανένα 9 όμως στο τρίμηνο, μην πηγαίνεις κλαίγοντας να σε βοηθήσει να περάσεις την τάξη
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:28, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Αν δεις κανένα 9 όμως στο τρίμηνο, μην πηγαίνεις κλαίγοντας να σε βοηθήσει να περάσεις την τάξη
Για ΠΟΛΥ καλη μου τυχη ειναι απο τις καθηγητριες που βαθμολογουν ΜΟΝΟ απο τα γραπτα.. Ετσι της κανω την ζωη ποδηλατο και εχω 17 στο τριμηνο
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:30, 19-03-13:

Αν μιλας για πλάκα, εχω χτενισει το google για how to annoy your teacher... Δεν περιμενα να βρω ΤΟΣΑ πολλα! Εδω να δεις πλάκα τώρα... Θα της κανουμε το μαθημα... (εγω και η κολλητη μου εχουμε το ιδιο μισος για αυτην και ολα της τα κανουμε μαζι )
Εμεις στον φιλολογο τα καναμε ολη η ταξη μαζι *ρε την συμπαθει κανεις;
Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Αν ειναι καλη στα αρχαια δεν θα την κατεβασει. Αλλο αποδοση αλλο συμπεριφορα
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 19:34, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Εμεις στον φιλολογο τα καναμε ολη η ταξη μαζι *ρε την συμπαθει κανεις;
Και σε αυτην, δεν ειναι και απο τις πιο συμπαθητικες καθηγητριες του σχολειου αλλα εχει πολύ πλακα γιατι κανεις δεν την φοβαται και της λεμε οτι ναναι μεσα στο μαθημα της το κανουμε τσιρκο... Μπαα δεν την συμπαθουνε πολλά παιδι αεκτος απο 4-5 που εχουν 20 η δεν κανουν φασαρια και προσεχουν. Για να λεμε και του στραβου το δικιο κανει καλο μαθημα περα απο την αντιπαθεια...
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 20:54, 19-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ειναι μερικοι που δεν δινουν ουτε ενα δευτερο απο το πολυτιμο χρονο τους για να σε ακουσουν. Κι αν το κανουν μετα σου λενε: καλυτερα να μην ερχοσουν μου εχει τυχει ρε συ.
Έχεις δίκιο. Συμβαίνει κι αυτό.

Για να λεμε και του στραβου το δικιο κανει καλο μαθημα περα απο την αντιπαθεια...
Σε τιμά ιδιαίτερα το γεγονός ότι είσαι ειλικρινής.
1
Παράθεση

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O trelopaido έγραψε: στις 22:56, 22-02-17:

Πάντα αναρωτιόμουνα,μπορεί ένας καθηγητής να σου πει τι θα κανεις στην τάξη; Δεν λέω να σηκώνεσαι και να χορεύεις αλλα ουτε να παίζεις με το κινητό όλη την ώρα ή γενικα να κανεις κατι που να ενοχλεί τους άλλους. Εννοώ να διαβάζεις,χωρίς πάντα να ενοχλείς τους άλλους,κάποιο άλλο μάθημα. Μπορεί να σου πει ο άλλος να βάλεις μεσα τα βιβλια του αλλουνου μαθηματος και να σε αναγκάσει να προσέξεις στο μάθημα του;
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,751 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 22:59, 22-02-17:

γιατί οι σημερινοί 16ρηδες είστε έτσι; από ποιον γαλαξία είστε;

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του καθηγητή πως θα σου φαινόταν αν ένας μαθητής σου έκανε αυτό που περιγράφεις.
4
Παράθεση

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O trelopaido έγραψε: στις 23:03, 22-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
γιατί οι σημερινοί 16ρηδες είστε έτσι; από ποιον γαλαξία είστε;

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του καθηγητή πως θα σου φαινόταν αν ένας μαθητής σου έκανε αυτό που περιγράφεις.
Δεν θα με ενοχλούσε...από τη στιγμή που ο αλλος δεν θέλει να προσέξει το πιο λογικό είναι να μην με απασχολεί(αν ήμουν στη θεση του καθηγητη).
βεβαια δεν με ενδιαφέρει τι θεωρεί ο καθηγητής σωστό αλλα αν υπάρχει κατι στη νομοθεσία περι αυτού
1
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 23:05, 22-02-17:

Είναι προσβλητικό να διαβάζεις άλλο μαθημα όταν ο καθηγητης προσπαθεί να σου μεταδώσει γνώσεις... Φαντασου να το κάναν πολλοί μαθητές...
1
Παράθεση

trelopaido

Νεοφερμένος

O trelopaido έγραψε: στις 23:06, 22-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Είναι προσβλητικό να διαβάζεις άλλο μαθημα όταν ο καθηγητης προσπαθεί να σου μεταδώσει γνώσεις... Φαντασου να το κάναν πολλοί μαθητές...
Το κατανοώ αυτό αλλά και πάλι...
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 23:11, 22-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από trelopaido
Το κατανοώ αυτό αλλά και πάλι...
Και παλι τι;
2
Παράθεση

trelopaido

Νεοφερμένος

O trelopaido έγραψε: στις 23:16, 22-02-17:

Δεν πάει να πει κάτι αυτό.
Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω αν υπάρχει κάποια νομοθεσία για οτιδηποτε σχετικό και όχι τι θεωρείτε ηθικό ή αν προσβάλετε κάποιος
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 519 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 23:27, 22-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από trelopaido
Δεν πάει να πει κάτι αυτό.
Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω αν υπάρχει κάποια νομοθεσία για οτιδηποτε σχετικό και όχι τι θεωρείτε ηθικό ή αν προσβάλετε κάποιος
Καλυτερα να πας για υπνο και να αφησεις τις νομοθεσιες
2
Παράθεση

trelopaido

Νεοφερμένος

O trelopaido έγραψε: στις 23:32, 22-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
Καλυτερα να πας για υπνο και να αφησεις τις νομοθεσιες
αδερφέ αν εχεις ορέξεις μπορείς να κάνεις άλλα πράγματα.
Παράθεση

Νασια Τ.

Μαθητής Γ' λυκείου

H Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Νασια Τ. έγραψε: στις 23:35, 22-02-17:

Υπαρχουν εκτος απο του γραπτους και αγραφοι κανονες.. Εισαι υποχρεωμενος να προσεχεις στο μαθημα αλλιως θα υποστεις συνεπειες είτε με τον βαθμο ειτε με το να σε στειλει και στο γραφειο με ωριαια αποβολη π.χ. Δεν γνωριζω αν υπαρχει νομοθεσια περι αυτου.. Αλλα ετσι κι αλλιως ειναι υποχρεωτικη εκπαιδευση.
Επισης οπως ειπαν παραπανω τα παιδια ειναι πολυ προσβλητικο για τον αλλον να κανεις κατι αλλο την ωρα που παραδιδει μαθημα. Τον γραφεις κανονικα..Βεβαια για παιδια της τριτης λυκειου που ειναι ιδιαιτερα πιεσμενα πιστευω πως οι καθηγητες, ιδιως μαθηματων γενικης παιδειας, θα επρεπε με καλη διαθεση να ειναι λιγο πιο ανεκτικοι..Αλλα αυτο εξαρταται παντα απο τον καθηγητη. Και φυσικα την δικη σου συμπεριφορα. Αν εισαι προκλητικος και πιστευεις οτι μπορεις να κανεις οτι θελεις μεσα στον μαθημα του , τοτε θα σε αντιμετωπιζει με τον ιδιο τροπο.
Εχω ομως και γω απορια... Γιατι στο καλο να πρεπει να διαβασεις στην πρωτη λυκειου ή και στην δευτερα μαθηματα διαφορετικα απο αυτα την ωρα της διδασκαλιας; Τοση ελλειψη χρονου πια;!!
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος