Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,674 εγγεγραμμένα μέλη και 2,467,238 μηνύματα σε 78,349 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 471 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Καθηγητές... που σας κάνουν τη ζωή δύσκολη!

catlin (Βάσια)

Δραστήριο Μέλος

H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H catlin έγραψε: στις 15:21, 04-01-13:

πρέπει νομίζω να γίνει και ένα θρεντ
"Καθηγητές... που τους κάνετε τη ζωή δύσκολη"

2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Μαθητής Γ' λυκείου

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 16:04, 04-01-13:

Μαθηματικός..Άλγεβρα και Γεωμετρία...Εκτός του ότι δεν μας διδάσκει(απλά υπαγορεύει τη θεωρία και εμείς γράφουμε σα τα ζώα),είναι και μαυρόψυχος!Την τελευταία μέρα πρίν το κλείσιμο των σχολείων έγραψε ποινολόγιο ένα μαθητή που δεν είχε κάνει πραγματικά τίποτα,δεν μας είπε καν καλές γιορτές,και όταν μια κοπέλα του είπε
-κύριε θέλετε γλυκό από αυτά που φτιάξαμε;
έκανε :
-μη σώσεις(είπα σιγανά)
δεν λέω τέτοια συνήθως αλλά είναι πραγματικά κακόψυχος
1
Παράθεση

Shadowfax

Φοιτητής

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε: στις 16:53, 04-01-13:

Υπάρχει ακόμα ποινολόγιο!?

Σε μας δεν υπήρχε, γι' αυτό το λέω.
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 16:59, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Υπάρχει ακόμα ποινολόγιο!?

Σε μας δεν υπήρχε, γι' αυτό το λέω.

Ναι ακόμα υπάρχει (τουλάχιστον στο γυμνάσιο γιατί στο λύκειο δεν με έχουν γράψει)

Εμείς γ‘ γυμνασίου είχαμε μια στα μαθηματικά που την έλεγες και κυριολεκτικά τρελή και το αποκορύφωμα ήταν τότε με τη γρίπη Η1Ν1 όταν είχε σκάσει μύτη στην τάξη με ιατρική ρόμπα και μάσκα
Παράθεση

Hatemost (Άρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hatemost έγραψε: στις 17:01, 04-01-13:

Μία μαθηματικός πολύ κακόψυχη που θυμάμαι,έψαχνε αφορμή συνέχεια για να προσβάλει άτομα μέσα στη τάξη,ακόμα και για ασήμαντα πράγματα.Είχα ακούσει κιόλας από καθηγητή μας πως έτσι συμπεριφερόταν και στους νέους καθηγητές που ερχόταν στο σχολείο,το έπαιζα παλιά και αφεντικό..Ποινολόγιο ναι υπάρχει και στο Λύκειο.
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 18:57, 04-01-13:

μη γελάσετε παρακαλώ μια στρίγγλα γυμνάστρια στο δημοτικό !! Επειδή είμαι πάτος στη γυμναστική με κορόιδευε μπροστά σε όλη την τάξη Είχα αρρωστήσει από το φόβο μου δύο φορές !
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:22, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
μη γελάσετε παρακαλώ μια στρίγγλα γυμνάστρια στο δημοτικό !! Επειδή είμαι πάτος στη γυμναστική με κορόιδευε μπροστά σε όλη την τάξη Είχα αρρωστήσει από το φόβο μου δύο φορές !
Γιατι να γελασουμε; Ως γνωστον ολοι οι γυμναστες ειναι για τα μπαζα...
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 20:51, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Όχι ποτέ!!!!! Ο πιο τελειος ever ever ever!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 22:34, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Eγώ θα συμφωνήσω ! Με εξαίρεση έναν όλοι οι γυμναστές που είχα ήταν ( είναι και μάλλον θα είναι ) χάλια !!!
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Πτυχιούχος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 2,609 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 22:40, 04-01-13:

Απάντηση στους εν λόγω καθηγητές.

Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Φοιτητής

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 21:26, 16-02-13:

Αυτο που λειε το θεμα λοιπον, αντε να δω αν ειμαι μονο εω η ''παραξενη'' οπως με λενε οι καθηγητες μου Εσεις φοβαστε κανεναν καθηγητη? Γιατι?

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 51-53 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 17-02-13 στις 13:02. Αιτία: Εισαγωγή σημείωσης συντονιστή.
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 21:37, 16-02-13:

Οχι ρε, γιατί όπλα΄έχουν; Ελεος!
2
Παράθεση

black_eye

Νεοφερμένος

H black_eye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H black_eye Gone crazy..... be back soon ! έγραψε: στις 22:19, 16-02-13:

η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει τύχει να φοβάμαι πραγματικά κανέναν καθηγητή... μου έχει τύχει όμως ή να συμπαθώ καθηγητή και ας είναι αυστηρός/η ή απλά να μισώ καθηγητή και να θέλω να του δώσω μια μπουνιά να κάνει καμιά δεκαπενταριά σβούρες γύρω από τον εαυτό του μπας και ξυπνήσει. και όχι επειδή δεν μου βάζει καλούς βαθμούς ή δεν είναι καλός καθηγητής, αλλά επειδή δεν μ'αρέσει καθόλου ως άνθρωπος και ο τρόπος σκέψης του! δεν λέω πως θα συναντώ στη ζωή μου μόνο ανθρώπους που θα τα πηγαίνουμε καλά, αλλά δεν είμαι η μόνη που έχει τέτοια αμοιβαία αισθήματα για αυτόν τον καθηγητή! χεχε
(ολόκληρη φιλοσοφία το 'κανα ...αλλά υγείααα!!! )
Παράθεση

Claire14<3 (Claire(tvd 4everr):))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Claire14<3 I love german and Tvd<3 έγραψε: στις 12:57, 10-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από black_eye
η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει τύχει να φοβάμαι πραγματικά κανέναν καθηγητή... μου έχει τύχει όμως ή να συμπαθώ καθηγητή και ας είναι αυστηρός/η ή απλά να μισώ καθηγητή και να θέλω να του δώσω μια μπουνιά να κάνει καμιά δεκαπενταριά σβούρες γύρω από τον εαυτό του μπας και ξυπνήσει. και όχι επειδή δεν μου βάζει καλούς βαθμούς ή δεν είναι καλός καθηγητής, αλλά επειδή δεν μ'αρέσει καθόλου ως άνθρωπος και ο τρόπος σκέψης του! δεν λέω πως θα συναντώ στη ζωή μου μόνο ανθρώπους που θα τα πηγαίνουμε καλά, αλλά δεν είμαι η μόνη που έχει τέτοια αμοιβαία αισθήματα για αυτόν τον καθηγητή! χεχε
(ολόκληρη φιλοσοφία το 'κανα ...αλλά υγείααα!!! )
αχαχχαα και μας κάπως έτσι είναι!Όλη η τάξη δεν τον θέλει!Βασικά τώρα που το σκέφτομαι όχιι όλη η τάξη,αλλά όλη η πρώτη και η δευτέρα!(γιατί και η δευτέρα κάνει μαζί του μάθημα)
Παράθεση

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O fibu έγραψε: στις 11:02, 16-03-13:

Η αρχαίου μου κάνει τη ζωή δύσκολη. Δεν με αφήνει να διαβάζω την ώρα των αρχαίων μαθηματικά και φυσική. Με αναγκάζει να παρακολουθώ μπούρδες που δεν καταλαβαίνω τι λένε στα Ελληνικά. Σαν άνθρωπος είναι καλός αλλά με κάνει να ξεπερνάω τα όρια της υπομονής μου με την επιμονή της να παρακολουθώ. Βάλε μου κυρά μου 0 και παράτα με στην ησυχία μου. Δεν έχω αυτό το δικαίωμα?
1
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής . Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.

O cha0s έγραψε: στις 11:37, 16-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από fibu
Η αρχαίου μου κάνει τη ζωή δύσκολη. Δεν με αφήνει να διαβάζω την ώρα των αρχαίων μαθηματικά και φυσική. Με αναγκάζει να παρακολουθώ μπούρδες που δεν καταλαβαίνω τι λένε στα Ελληνικά. Σαν άνθρωπος είναι καλός αλλά με κάνει να ξεπερνάω τα όρια της υπομονής μου με την επιμονή της να παρακολουθώ. Βάλε μου κυρά μου 0 και παράτα με στην ησυχία μου. Δεν έχω αυτό το δικαίωμα?
Οκ το καταλάβαμε και απ' τα άλλα ποστ σου, μισείς τα αρχαία. Θα μας το πεις και άλλες 200 φορές;
Θες να σου βάλει 0; Αυτή δεν έχει πρόβλημα. Στην καλύτερη θα διαβάζεις όλο το καλοκαίρι αρχαία, μιας και θα κοπείς τον Ιούνιο
Παράθεση

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

O fibu έγραψε: στις 12:02, 16-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Οκ το καταλάβαμε και απ' τα άλλα ποστ σου, μισείς τα αρχαία. Θα μας το πεις και άλλες 200 φορές;
Θες να σου βάλει 0; Αυτή δεν έχει πρόβλημα. Στην καλύτερη θα διαβάζεις όλο το καλοκαίρι αρχαία, μιας και θα κοπείς τον Ιούνιο
Αλήθεια με θεωρείς τόσο βλάκα που να αφήσω μια αρχαίου να μου καταστρέψει τη ζωή? Ποντάρεις ότι θα κοπώ λόγω των αρχαίων και μάλιστα με 18 2/15 μέσο όρο?
Μη κοιμάσαι με αυτό το πλευρό. Το σχόλιό μου ήταν για τη καθηγήτρια που δεν μπορεί να δει πιο μακρυά από τη μύτη της και δεν μπορεί ως εκπαιδευτικός να αναγνωρίσει τι μαθητή έχει απέναντι της. Αποτυχημένη 100% ακριβώς γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ανούσιο είναι να με πιέζει. Εδώ κατάλαβες εσύ από 2-3 Post Μου ότι τα συχαίνομαι. Δεν μπορεί μια εκπαιδευτικός?
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O cha0s έγραψε: στις 12:13, 16-03-13:

Αλήθεια με θεωρείς τόσο βλάκα που να αφήσω μια αρχαίου να μου καταστρέψει τη ζωή? Ποντάρεις ότι θα κοπώ λόγω των αρχαίων και μάλιστα με 18 2/15 μέσο όρο?
Γυμνάσιο δεν πας; Στο γυμνάσιο κόβεσαι σε κάθε μάθημα ξεχωριστά, δε νομίζω οτι ισχύει αυτό που γίνεται στο λύκειο (δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα)

δεν μπορεί ως εκπαιδευτικός να αναγνωρίσει τι μαθητή έχει απέναντι της
Πςςςςςςςςςςςςςςςςς. Σιγά ρε Αϊνστάιν ήρεμα λίγο.

Αποτυχημένη 100% ακριβώς γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ανούσιο είναι να με πιέζει. Εδώ κατάλαβες εσύ από 2-3 Post Μου ότι τα συχαίνομαι. Δεν μπορεί μια εκπαιδευτικός?
Και 'μενα δε μου άρεσε η χημεία ρε συ, αλλά δεν αδιαφορούσα. Προσπαθούσα να συμμετέχω όσο μπορώ για να μάθω και κάτι. Ο,τι θα μάθεις, κέρδος θα είναι. Εστω τα βασικά να μάθεις. Μετά στις επόμενες τάξεις αν έχεις κενά απ' τις προηγούμενες τι θα κάνεις; Αν πέσεις σε κανέναν καθηγητή που δε σηκώνει πολλά πολλά και σε αφήσει στην ίδια τάξη λόγω αρχαίων;
Είδα σε άλλο ποστ σου οτι έχεις 8 στα αρχαία. Λίγο να πρόσεχες και να έγραφες κάτι ενα 14 θα στο έκανε.
1
Παράθεση

fibu

Νεοφερμένος

O fibu έγραψε: στις 12:28, 16-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Γυμνάσιο δεν πας; Στο γυμνάσιο κόβεσαι σε κάθε μάθημα ξεχωριστά, δε νομίζω οτι ισχύει αυτό που γίνεται στο λύκειο (δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα)

Πςςςςςςςςςςςςςςςςς. Σιγά ρε Αϊνστάιν ήρεμα λίγο.

Και 'μενα δε μου άρεσε η χημεία ρε συ, αλλά δεν αδιαφορούσα. Προσπαθούσα να συμμετέχω όσο μπορώ για να μάθω και κάτι. Ο,τι θα μάθεις, κέρδος θα είναι. Εστω τα βασικά να μάθεις. Μετά στις επόμενες τάξεις αν έχεις κενά απ' τις προηγούμενες τι θα κάνεις; Αν πέσεις σε κανέναν καθηγητή που δε σηκώνει πολλά πολλά και σε αφήσει στην ίδια τάξη λόγω αρχαίων;
Είδα σε άλλο ποστ σου οτι έχεις 8 στα αρχαία. Λίγο να πρόσεχες και να έγραφες κάτι ενα 14 θα στο έκανε.
Γυμνάσιο Πάω Γ τάξη Τα αρχαία έχουν μέσο όρο δύο μαθημάτων. Δεν κόβεσαι από το ένα αλλά και έτσι να ήταν σιγά μη με κόψουν τα αρχαία άλλο δεν τα διαβάζω άλλο το θα κοπώ
Για το <σιγά ρε Αιστάιν> το μόνο που έχω να σου πω είναι αν είσαι στην ηλικία μου πάμε μια κόντρα στα θετικά και μετά ξαναπές το -Αν έχεις τα κότσια. Αν θέλεις το κάνουμε εδώ δημόσια
Το ξαναείπα. Στα αρχαια δεν θα κοπώ γιατί μπορώ να το ελέγξω. Σιγά μην αφήσω μια αρχαίου να μου ρυθμίσει τη ζωή.
Για να πάρω κάτι από αυτά δεν θεωρώ ότι θα πάρω. Τα παρακολουθώ και τα απορρίπτω. Δεν τα απορρίπτω έτσι στο όνειρό μου.
Παράθεση

cha0s

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O cha0s έγραψε: στις 12:32, 16-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από fibu
Γυμνάσιο Πάω Γ τάξη Τα αρχαία έχουν μέσο όρο δύο μαθημάτων. Δεν κόβεσαι από το ένα αλλά και έτσι να ήταν σιγά μη με κόψουν τα αρχαία άλλο δεν τα διαβάζω άλλο το θα κοπώ
Για το <σιγά ρε Αιστάιν> το μόνο που έχω να σου πω είναι αν είσαι στην ηλικία μου πάμε μια κόντρα στα θετικά και μετά ξαναπές το -Αν έχεις τα κότσια. Αν θέλεις το κάνουμε εδώ δημόσια
Το ξαναείπα. Στα αρχαια δεν θα κοπώ γιατί μπορώ να το ελέγξω. Σιγά μην αφήσω μια αρχαίου να μου ρυθμίσει τη ζωή.
Για να πάρω κάτι από αυτά δεν θεωρώ ότι θα πάρω. Τα παρακολουθώ και τα απορρίπτω. Δεν τα απορρίπτω έτσι στο όνειρό μου.
Μήπως θες και να την μετρήσουμε;
Δεν είμαι στην ηλικία σου, θεωρητική κατεύθυνση ημουν στο λύκειο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος