Μπορώ να γίνω απουσιολόγος;

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ναι αν και υπάρχει το φαινόμενο "όσα δε φτάνει η αλεπού....:P"κατά τη γνώμη μου το απουσιολόγιο είναι όντως μεγάλο βάσανο.Αργείς να κατέβεις για γυμναστική,αργείς να φύγεις στο σχόλασμα,σε κυνηγάνε για να σβήσεις απουσίες,πρέπει να περιμένεις κάτι υστερικούς καθηγητές που κοιτάνε το βιβλίο ύλης 100 φορές πριν το γράψουν.....το μόνο καλό είναι ότι στα αγγλικά που έχουν ξεχωριστό απουσιολόγιο,μπορείς να προσποιηθείς ότι ξέχασες να το φέρεις και να χάσεις 5 λεπτά μάθημα:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
+φωνω ολοι τ; ιδια μου εχουν πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peny<3

Νεοφερμένος

Η peny<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρε παιδια ακομη και να σου δωσουν το απουσιολογιο αν πεσεις σε κουλ καθηγητη μπορεις να το παραδωσεις στον δευτερο απουσιολογο λεγοντας οτι δεν μπορεις να εχεις αυτη την ευθυνη....αλλα οπως κ να το κανουμε το απουσιολογιο σου δινει πιο ευκολους βαθμους σε μαθηματα που δεν γραφεις καποιο διαγωνισμα (καλλιτεχνικα,γυμναστικη...κ.λ.π.);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι είναι βάσιμο σε κάτι αυτό που λες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ρε παιδια ακομη και να σου δωσουν το απουσιολογιο αν πεσεις σε κουλ καθηγητη μπορεις να το παραδωσεις στον δευτερο απουσιολογο λεγοντας οτι δεν μπορεις να εχεις αυτη την ευθυνη....αλλα οπως κ να το κανουμε το απουσιολογιο σου δινει πιο ευκολους βαθμους σε μαθηματα που δεν γραφεις καποιο διαγωνισμα (καλλιτεχνικα,γυμναστικη...κ.λ.π.);)
Ακόμη και σε κουλ καθηγητή να πέσεις συνήθως κανείς άλλος δεν το θέλει.Τρελοί είναι να βάλουν τέτοιο μπελά στο κεφάλι τους??Όσο για τους βαθμούς είναι ανάλογα με τον καθηγητή υπάρχουν κάποιοι που κοιτάνε τι σου έχουν βάλει οι υπόλοιποι για να "ταιριάζουν" οι βαθμοί,αλλά είναι και άλλοι που κάνουν το ακριβώς αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LENIAGEOR

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Οποιος έχει το μεγαλύτερο βαθμό παίρνει το απουσιολόγιο. Σε κάποια σχολεία ανάλογα με τον Γυμνασιάρχη (εκτός αν έρθεις σε συνεννόηση με τον υπευθυνο καθηγητή του τμήματος) επιτρέπεται αν δεν θέλεις να μην πάρεις το απουσιολόγιο. Το παίρνει ο αμέσως επόμενος μεγάλος βαθμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros11

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Οποιος έχει το μεγαλύτερο βαθμό παίρνει το απουσιολόγιο. Σε κάποια σχολεία ανάλογα με τον Γυμνασιάρχη (εκτός αν έρθεις σε συνεννόηση με τον υπευθυνο καθηγητή του τμήματος) επιτρέπεται αν δεν θέλεις να μην πάρεις το απουσιολόγιο. Το παίρνει ο αμέσως επόμενος μεγάλος βαθμος.
Σε εμάς δεν γίνεται αυτό...
Είχα την ατυχία (και τύχη για μερικούς δεν ξέρω πως...) να έχω το απουσιολόγιο από την Β' Γυμνασίου, γιατί στην Α' ήταν με κλήρωση. Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου και είναι μεγάλη ευθύνη αν το χάσεις. Βασικά σε εμάς για τη Β' μετράει ο τελικός Μ.Ο. της Α'. Έτυχε να ισοβαθμούμε τρεις στην κορυφή (και οι τρεις από το ίδιο τμήμα) και έτσι το μοιραστήκαμε με ένα τρόπο τα τρίμηνα. Στη Γ' όμως μετράει ο βαθμός της Β' και εδώ εγώ είμουν 2ος στο τμήμα μου με 19 και 8, αφού μία άλλη είχε 19 και 10. Αλλά και πάλι το απουσιολόγιο το μοιραζόμαστε (αλλάζουμε κάθε εβδομάδα) με απόφαση του γυμνασιάρχη, παρόλλο που με είχε περάσει.
Επίσης σε όποιον καθηγητή έχω πει ότι δεν θέλω να είμαι απουσιολόγος, μου λέει θα έπρεπε να είναι τιμή σου...
Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει η άλλη κοπέλα το απουσιολόγιο που βγήκε πρώτη και εγώ να το παίρνω όποτε λείπει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει η άλλη κοπέλα το απουσιολόγιο που βγήκε πρώτη και εγώ να το παίρνω όποτε λείπει???

Όχι! Το απουσιολόγιο το έχει εναλλάξ ο καθένας πχ. μια εβδομάδα ο ένας μια ο άλλος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
μα γιατι σας νοιαζουν τοσο πολυ οι βαθμοι και το απουσιολογιο ???????????????????????? αν διαβαζουμε θα ερθουν ολα..!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
μα γιατι σας νοιαζουν τοσο πολυ οι βαθμοι και το απουσιολογιο ???????????????????????? αν διαβαζουμε θα ερθουν ολα..!!!!!!



+φωνω.....τι σας νοιαζουν αθτα....αν ερθουν οι βαθμοι θα ερθουν και τα υπολοιπα.....:whistle::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
τι μανια και αυτη να παρετε το απουσιολογιο;;το ειχα στην τριτη λυκειου και πραγματικα ηταν τεραστια ευθυνη...για οτι γινοταν ..ποιος ειναι απουσιολογος;;και μεσα σε αυτο το κλιμα να εχω καταφερει να κρυψω αρκετες απουσιες.πως τ καταφερα..απορω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παναγιώτη

Νεοφερμένος

Ο παναγιώτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια εγώ περσι είχα το μεγαλύτερο βαθμό,φέτος στο πρώτο τρίμηνο ειχα 19 5/13 και ενας αλλος 19.Ομως στο δεύτερο τρίμηνο πήρα 19 9/13 και αυτός 19 10/13.Ποιος θα είναι απουσιολόγος?Μεχρι τώρα ειμαι εγώ απουσιολόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marinatcii

Νεοφερμένος

Η marinatcii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστεύω πως θα πρεπε να πάρεις το απουσιολόγιο(θα μεγαλωσει ο βαθμος σου,θα βελτιωθει η εικονα σου στους καθηγητες...κλπ..!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
παιδια εγώ περσι είχα το μεγαλύτερο βαθμό,φέτος στο πρώτο τρίμηνο ειχα 19 5/13 και ενας αλλος 19.Ομως στο δεύτερο τρίμηνο πήρα 19 9/13 και αυτός 19 10/13.Ποιος θα είναι απουσιολόγος?Μεχρι τώρα ειμαι εγώ απουσιολόγος.

λογικά αυτός που πήρε 19 10/13 παίρνει το απουσιολόγιο ...


Πάντως εγώ πιστεύω πως θα πρεπε να πάρεις το απουσιολόγιο(θα μεγαλωσει ο βαθμος σου,θα βελτιωθεί η εικονα σου στους καθηγητες...κλπ..!)

εγώ δεν πιστεύω πως επειδή κάποιος είναι απουσιολόγος θα μεγαλώσει και ο βαθμός του ή θα βελτιωθει η εικόνα του στους καθηγητές .τους βαθμούς του κάποιος τους παίρνει με βάση αυτό που αξίζει -αν όχι πάντα στις περισσότερες φορές-και δεν παίρνει μεγαλύτερους αν είναι απουσιολόγος ,όσο για την βελτίωση της εικόνας του στους καθηγητές είναι κάτι που
αποκτά με τη συμπεριφορά του στην τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
τι μανια και αυτη να παρετε το απουσιολογιο;;το ειχα στην τριτη λυκειου και πραγματικα ηταν τεραστια ευθυνη...για οτι γινοταν ..ποιος ειναι απουσιολογος;;και μεσα σε αυτο το κλιμα να εχω καταφερει να κρυψω αρκετες απουσιες.πως τ καταφερα..απορω...


Μια χαρά εσείς. Εμείς μ' αυτους τους μαμουχαλους που μπλέξαμε δεν μας κρύβουν καμία και μετράνε και στη αρχή ΚΑΘΕ ώρας άμα υπάρχει κανένας απών.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μια χαρά μπορείς να απαλαχτείς. Λες ότι δεν μπορείς να κουβαλάς μια τοοοοοοοσο μεγάλη ευθήνη και το δίνουν στον δεύτερο απουσιολόγο. Αν και πάλι δεν συμφωνήσουν πες οτι χάνεις κάθε μέρα το λεωφορίο και τέτοια. Ε΄γω σου λέω να το κρατήσεις πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Πάντως εγώ πιστεύω πως θα πρεπε να πάρεις το απουσιολόγιο(θα μεγαλωσει ο βαθμος σου,θα βελτιωθει η εικονα σου στους καθηγητες...κλπ..!)

Εγώ διαφωνώ τελείως με το σχόλιό σου.Αν είναι να ανεβαίνει έτσι ο βαθμός και να βελτιώνεται με αυτόν τον τρόπο η εικόνα κάποιου τότε εγώ σε λάθος κόσμο ζω. Αν είναι δυνατόν. Εγώ ποτέ δεν θα ήθελα να βελτιωθεί η εικόνα μου κατα αυτόν τον τρόπο. By the way και εγώ το ήθελα στην αρχή γιατί μιας και είμαι πρώτη γυμνασίου ήταν μια νέα εμπειρία αλλά άλλαξα γνώμη... Το απουσιολόγο δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα χαζό ''τετράδιο''. Και να το έπαιρνα ή αν το πάρω στο μέλλον θα το δώσω....Γιατί έτυχε όταν η απουσιολόγος έλειπε να το πάρω εγώ για καμια 2 εβδομάδες και ήταν χάλια. Αργείς να πας σπίτι σου γιατί περιμένεις ώρες στο γραφείο(εγώ αντί για να το κάνω αυτό κάθομαι με τους φίλους μου) πρέπει να τρέχεις συνέχεια να το αφήσεις, να ψάχνεις καθηγητές που ξέχασαν να βάλουν υπογραφή, να έχεις την ευθύνη να να να.... Σκέψου το και έτσι...:):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
τι μανια και αυτη να παρετε το απουσιολογιο;;το ειχα στην τριτη λυκειου και πραγματικα ηταν τεραστια ευθυνη...για οτι γινοταν ..ποιος ειναι απουσιολογος;;και μεσα σε αυτο το κλιμα να εχω καταφερει να κρυψω αρκετες απουσιες.πως τ καταφερα..απορω...

Πάντα υπάρχουν και χειρότερα, ήμουν απουσιολόγος από το β τρίμηνο της α γυμνασίου μέχρι το τέλος την Γ Λυκείου:P! Κατάρα σκέτη: κάθε πρωί κ μεσημέρι πάνω κάτω τις σκάλες για το γραφείο για να πάρω το απουσιολόγιο, καθυστέρηση στα διαλλείματα για να το συμπληρώσω και να πείσω τον καθηγητή ότι ο τάδε ήταν όντως μέσα και δεν έπρεπε να πάρει απουσία (φυσικά ενώ δεν ήταν χαχαχαχα), άγχος τρελό - βράχηκε το απουσιολόγιο, καθηγητής άδειασε καφέ πάνω στο απουσιολόγιο, καθηγητής πήρε το απουσιολόγιο σπίτι του (!!!) για να φτιάξει τις απουσίες στη μέση της μέρας και εμείς το ψάχναμε σε όλο το σχολείο, μαθητής έκρυψε το απουσιολόγιο για να μην πάρει απουσία.......Ναι, τα είχα δει όλα! Παρακαλούσα τους καθηγητές να μην το έχω- αλλά δεν το ήθελε και κανείς.
Και φυσικά καμία σχέση με άυξηση βαθμών ή ευνοική μεταχείριση, άσε που στην αρχή εγώ προσπαθούσα να είμαι τυπικός και δεν είχαμε ακόμα δημιουργήσει και σχέσεις με τους συμμαθητές μου οπότε είχα και την πίεση του να σβήσω απουσίες ενώ δεν γινόταν (π.χ. ενώ είχε υπογράψει ο καθηγητής).
Πάντως είμαι περήφανος γιατί σε όλη την καριέρα μου πρέπει να έκρυψα εκατοντάδες απουσίες χαααχαχαχα :)! Ειδικά στη Γ λυκείου που με εμπιστεύονταν πια οι καθηγητές, βρέθηκαν στο τέλος παιδιά που έλειπαν βδομάδα ολόκληρη να έχουν 20 και 30 απουσίες μόνο (στο σχολείο μας είχαμε 8ωρα και 9ωρα) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
σρ κιολλας...ποιος δεν θελει απουσιολογιο? σε ξερουν οι καθηγητες! αλλα μην νομιζεται οτι ειστε προ! 19και 5/15 με απουσιολοιο! αναλογα το τμημα..σεε εμας 19και 9

Αν ήσουν εδώ πίστεψε με ειδικά στην Α γυμνασίου ούτε που θα το ήθελες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ειμαι πρωτη! γυμνασιου......ειναι μπελ ας ..οντως! στο α τρμηνο απο κληρωση αναπληρωματικος...απο τη μια το βριζω και απο την αλλη μ λιπει...τρ, β τρμηνο παλι αναπληρωματιος μακαρια γιατι ημαστε δυο με 19,8/15

Εδώ θα έγραφες 40 ονόματα την ημέρα μπορεί και 60
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top