Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,338 εγγεγραμμένα μέλη και 2,488,175 μηνύματα σε 79,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 545 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα ζούσατε χωρίς Μουσική;

Πύρος (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 20:53, 26-04-14:

Η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω... Μάλλον όχι... η ζωή δεν θα μου είχε κάποιο νόημα χωρίς μουσική... όλη μου η ψυχολογία... τα πάντα πάνω μου ''συνοδεύονται'' από Μουσική!
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε: στις 00:07, 27-04-14:

Η μουσική ανήκει στους παράγοντες που επάγουν την παραγωγή ενδορφινών (''ορμόνες της ευτυχίας'')!!! Είναι οι ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα! Επομένως νομίζω πως ούτε εγώ ούτε οι περισσότεροι άνθρωποι θα μπορούσαν να ζήσουν χωρίς αυτή!
4
Παράθεση

nikoslarissa (Νικος)

Φοιτητής

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 653 μηνύματα.

O nikoslarissa έγραψε: στις 00:22, 27-04-14:

Μερικές φορές αναρωτιέμαι αν υπάρχει άνθρωπος που να μην του αρέσει η μουσική.
1
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Φοιτητής

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 00:31, 27-04-14:

Δεν ξέρω, μπορεί. Χωρίς να ακούω, χωρίς να τραγουδάω αποκλείεται όμως.
Έχω ένα μυαλό που αποτελείται κυρίως απο στίχους και κάθε μέρα τραγουδάω ξεκάρφωτα τραγούδια που έχω να ακούσω καιρό, και εννοείται πως το πρωί πριν σηκωθώ συνήθως ακούω λίγη μουσική!
2
Παράθεση

Βασίλης97

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

O Βασίλης97 έγραψε: στις 00:42, 27-04-14:

απλά όχι.... 8)
2
Παράθεση

GiorgosAsi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε: στις 01:17, 27-04-14:

Τι ερωτημα ειανι αν θα μπορουσα να ζησω χωρις μουσικη?Φυσικα θα μπορουσα μια χαρα ολο καγιεν και τραγουδι ειστε απλα η ζωη δεν θα ειχε τοσο πολλα και εντονα συναισθηματα απο ολο το φασμα του κοσμου.ΤΙ τραγουδαει ο παπας μεχρι ο ψαρας στην χαβαη το ζεις.Ο ηχος σε κανει να ζεις κατι και η μουσικη να απογειωνεσαι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη g1wrg0s : 27-04-14 στις 13:15. Αιτία: Μερος του μηνυματος ηταν οφφ
1
1
Παράθεση

Έλληνας φύλακας

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Έλληνας φύλακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O Έλληνας φύλακας https://www.ischool.gr/member.php?u=8175 έγραψε: στις 01:25, 27-04-14:

η μουσική ενώνει και κάνει ευτυχισμένους τους ανθρώπους.
1
Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε: στις 02:11, 27-04-14:

music is my life
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 11:44, 27-04-14:

Με τιποτα! Η μουσικη ειναι η παρηγορια μου... Μουσικη ακουω οταν θελω να κλαψω, να χορεψω, να χαρω για κατι, να διαβασω, να ξεκουραστω...
2
Παράθεση

Πύρος (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 1,199 μηνύματα.

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 13:14, 27-04-14:

Εγώ πάντως όχι.. βασικά η ζωή είναι μουντή χωρίς μουσική... πάντως να ξέρετε με ανακούφισαν πολύ οι απαντήσεις σας, επειδή πίστευα πως θα απαντούσατε κάτι του στυλ: Χαζό είσαι?? Η ζωή συνεχίζεται και χωρίς μουσική!! Z
Παράθεση

Kurosaki

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

O Kurosaki έγραψε: στις 15:21, 27-04-14:

Without music, life would be a mistake.
-Friedrich Nietzsche
4
Παράθεση

GiorgosAsi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε: στις 16:18, 27-04-14:

Εγω βαρεθηκα να ακουω μουσικη.Προτιμω τα ταξιδια
Without travel life would be a mistake
Οταν εκλαψε η Νιτσα
2
1
Παράθεση

Πύρος (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 17:31, 27-04-14:

Η αλήθεια είναι πως ο καθένας έχει δική του γνώμη... και εγώ λατρεύω τα ταξίδια, αλλά ζω και χωρίς αυτά. Ενώ χωρίς
μουσική... δεν μπορώ!
2
Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε: στις 17:37, 27-04-14:

Η μουσική είναι κάτι σαν το οξυγόνο. Το χρειάζεσαι απαραίτητα και το λαμβάνεις ανεπαίσθητα. Ακούς μουσική επειδή το χρειάζεσαι. Επειδή θέλεις να χαρείς περισσότερο στην χαρά σου, να λυπηθείς λιγότερο στην λύπη σου, να τραγουδήσεις, να πας ταξίδια, επειδή θέλεις να έχεις έναν σίγουρο φίλο, δίπλα σου κάθε στιγμή που τον χρειάζεσαι. Η ζωή χωρίς την μουσική, απλά δεν θα ήταν ζωή...
4
Παράθεση

captain elena (κάπτεν ελένα)

Νεοφερμένος

H κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H captain elena έγραψε: στις 18:20, 27-04-14:

σιγουρα ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας για εναν πολιτισμο... το μεγαλο μου παραπονο ειναι το γεγονος οτι σημερα ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ.. τα μουσικα οργανα εχουν αντικατασταθει απο το νταπα ντουπα....
4
Παράθεση

Πύρος (Γιώργος Μάριος)

Τιμώμενο Μέλος

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 19:52, 27-04-14:

Μ.. δίκιο έχεις...
Παράθεση

GiorgosAsi

Πολύ δραστήριο μέλος

O GiorgosAsi έγραψε: στις 19:59, 27-04-14:

Η νταπα ντουπα ειναι χορευτικη μουσικη
Για ολα υπαρχει χωρος
Τι θα ελεγε ο ψαρας στην καλυμνο για τα νταπα ντουπα και τι ο κλαμπερ στο θησειο για το βαρδα κι αραξαμε εγια μολα γεια σου καικι μου αι νικολα
Εγω προσωπικα ακουω τα παντα,και τα νησιωτικα μου και τα κλαμπιστικα μπλιμπλικια αλλα εγω σπουδασα και μουσικη οποτε εχω αυτι για τα παντα
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 997 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 20:48, 27-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από ChriGian
Η μουσική ανήκει στους παράγοντες που επάγουν την παραγωγή ενδορφινών (''ορμόνες της ευτυχίας'')!!! Είναι οι ορμόνες που μας κάνουν να αισθανόμαστε όμορφα! Επομένως νομίζω πως ούτε εγώ ούτε οι περισσότεροι άνθρωποι θα μπορούσαν να ζήσουν χωρίς αυτή!
Εξακολουθείς να μπαίνεις iatronet?!
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Μαθητής Γ' λυκείου

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε: στις 22:15, 27-04-14:

Για εμένα η μουσική είναι απαραίτητη. Ακούω όταν διαβάζω,όταν συμμαζεύω,καμιά φορά όταν είμαι στον υπολογιστή και όταν κάνω ποδήλατο.Δηλαδή όλες τις ώρες εκτός από τον ύπνο και τα μαθήματα στο σχολείο (αν και ακούω στα διαλλείματα ). Η μουσική είναι η ζωή μου,με συνοδεύει σε κάθε δραστηριότητα,σε κάθε περίσταση,και δεν θα μπορούσα όχι να ζήσω,ούτε να επιβιώσω χωρίς αυτή.

Παιδιά να φοβάστε τους ανθρώπους που δεν τους αρέσει η μουσική..
3
Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,329 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε: στις 23:01, 27-04-14:

δεν υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να ζήσει χωρίς μουσική
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια