Σχέση με μεγαλύτερη γυναίκα

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Δεν το βρίσκω αρνητικό να έχει ένας νέος άντρας σχέση με μεγαλύτρη γυναίκα. Αν τη βρίσκουν και περνούν καλά μαζί, πού είναι το κακό; Τι καλύτερο να είναι μια ώριμη γυναίκα με ένα παλικάρι; Ανανεώνεται κόλας. Το θέμα βέβαια είναι να ταιριάζουν και οι βιορυθμοί τους. Επειδή είμαι ειλικρινής μέχρι κυνισμού, θα το πω ευθέως: κι εμένα μου αρέσουν οι νεότεροι (σε αντίθεση με παλιότερα που μου άρεσαν οι μεγαλύτεροι). Τι να λέμε τώρα; Τα σάλια μου τρεχουν. Απλώς θεωρώ ότι δεν θα μπορούσα να ανταποκριθώ σε μια σχέση με έναν εικοσάχρονο, λόγου χάρη. Θα έπρεπε να τρέξω με χίλια, για να συμβαδίσω με τους ρυθμούς του. Καταλαβαίνετε τι εννοώ.;)
Ο συντροφός μου είναι 57 ετών. Δεν περιμένω να ζήσω μαζί του το χολιγουντινό όνειρο, έχω όμως μια παρέα χωρίς να χρειάζεται να τρέξω περισσότερο απ' ό,τι αντέχω. Πάντως όσες συνομήλικές μου έχουν τα κότσια να υποστηρίξουν σχέσεις με εικοσάχρονους, μπράβο τους! Αυτό θέλει κότσια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω ειμαι υπερ της σχεσης με συνομηλικη. Κινεισαι στους ιδιους ρυθμους, βρισκεσαι πανω κατω στην ιδια φαση της ζωης σου, ειναι πιο πιθανο να εχετε κοινα ενδιαφεροντα και ειναι πολυ πιο ευκολο αν πανε καλα τα πραγματα να προχωρησετε. Η μεγαλη ειναι μονο για σεξ, end of story. Η συνομηλικη ειναι για σχεση. Ουτε με πολυ μικροτερη ειναι καλο γιατι οπως και η μεγαλυτερη, ετσι κι αυτη βρισκεται σε αλλη φαση. 1-2 χρονια ειναι μια χαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγω ειμαι υπερ της σχεσης με συνομηλικη. Κινεισαι στους ιδιους ρυθμους, βρισκεσαι πανω κατω στην ιδια φαση της ζωης σου, ειναι πιο πιθανο να εχετε κοινα ενδιαφεροντα και ειναι πολυ πιο ευκολο αν πανε καλα τα πραγματα να προχωρησετε. Η μεγαλη ειναι μονο για σεξ, end of story. Η συνομηλικη ειναι για σχεση. Ουτε με πολυ μικροτερη ειναι καλο γιατι οπως και η μεγαλυτερη, ετσι κι αυτη βρισκεται σε αλλη φαση. 1-2 χρονια ειναι μια χαρα...

Νομίζω μια πενταετία δεν είναι τίποτα. Μέχρι και 10 χρόνια καλά είναι αλλά στην δεκαετία ίσως υπάρξουν φάσεις που ο καθένας έχει άλλα πλάνα κατά νου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Νομίζω μια πενταετία δεν είναι τίποτα. Μέχρι και 10 χρόνια καλά είναι αλλά στην δεκαετία ίσως υπάρξουν φάσεις που ο καθένας έχει άλλα πλάνα κατά νου.

Αν εισαι 35 και βρεις μια γυναικα 30 ειναι οκ, ειστε σε παρομοια φαση. Αν εισαι 25 και βρεις μια 20, ειστε σε τελειως διαφορετικη περιοδο. Εσυ ψαχνεις για δουλεια/μεταπτυχιακο/θησαυρο, αυτη νοιαζεται ποτε θα παει ακανθους να φαει το χαρτζιλικι της.

Επισης, μπορει στα 40 σου να ταιριαξεις με μια γυναικα 30 και να μη φαινεται η διαφορα ηλικιας αλλα οσο περνανε τα χρονια βαραινεις, πιο γρηγορα απο ο,τι αυτη. Οποτε μελλοντικα η διαφορα πιθανον να γινει αισθητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Oι νεαρές κοπέλες έχουν αίσθηση της οικονομίας; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Oι νεαρές κοπέλες έχουν αίσθηση της οικονομίας; :)

Γενικά οι Έλληνες δεν έχουμε αίσθηση της οικονομίας. Σαν λαός προτιμούμε να το ζούμε κάθε μέρα παρά να μαζεύουμε λεφτά στην άκρη ώστε να κάνουμε κάποια ακριβή αγορά ή να κάνουμε savings.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Oι νεαρές κοπέλες έχουν αίσθηση της οικονομίας; :)

Ηξερα μια κοπελα που της εδιναν οι γονεις της 700€/μηνα συν το νοικι και τους λογαριασμους. Και σε 10 μερες τα ετρωγε. Ε τωρα βρηκε ενα πλουσιοπαιδο για τις υπολοιπες 20 μερες του μηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Oι νεαρές κοπέλες έχουν αίσθηση της οικονομίας; :)

Γιατί το προσδιορίζεις φυλετικά; Γενικά στα early twenties, και ειδικά αν υπάρχει βαθιά τσέπη εκ των γονέων, οι σπατάλες μπορεί να είναι τραγικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Και τα δυο φυλα κανουν σπαταλες απλα οι κοπελες που φροντιζουν πολυ την εμφανιση τους κανουν περισσοτερες. Ε ενας νεος αντε πες να παρει ενα καλο λαπτοπ, ενα νεο game για το PS, ενα ζευγαρι ακριβα παπουτσια ή ενα ακριβο τζιν. Αλλα μεμονωμενες αγορες που δεν επαναλαμβανονται κιολας. Η κοπελα θα παρει 4 ζευγαρια καλοκαιρινα παπουτσια για να πανε με ολα τα ρουχα, ρουχα για να ανανεωθει για καλοκαιρι, μετα θα δει ενα φουστανι που της αρεσε αλλα δεν ταιριαζει με τα παπουτσια, αρα θα παρει νεα παπουτσια, μετα θα την καλεσουν στο γαμο της ξαδερφης της οποτε θα πρεπει να παρει νεα ρουχα και παει λεγοντας (και στο τελος δεν θα εχει τι να φορεσει).

Δηλαδη περιεγραψα μια average Θεσσαλονικια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιατί το προσδιορίζεις φυλετικά; Γενικά στα early twenties, και ειδικά αν υπάρχει βαθιά τσέπη εκ των γονέων, οι σπατάλες μπορεί να είναι τραγικές...

Νομίζω ότι οι άντρες και με μια φόρμα τη βγάζουν. Δεν ισχύει το ίδιο για τις κοπέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί το προσδιορίζεις φυλετικά; Γενικά στα early twenties, και ειδικά αν υπάρχει βαθιά τσέπη εκ των γονέων, οι σπατάλες μπορεί να είναι τραγικές...

Φυσικα η καλυτερη στιγμη για σπαταλες ειναι στα 45 κατα προτιμιση αν εχεις οικογενεια. :confused:

Χωρις αμφιβολια οσο περναν τα χρονια τοσο οι βλακειες δεν δικαιολογουνται οποτε πριν τα 25 ειναι η καλυτερη ηλικια για σπαταλες, μετα των ηλικιων <20 προφανως.

Οι αντρες και οι γυναικες ειναι πολυ διαφορετικοι γενικα και, αρα, ειναι λογικο να εχουν διαφορες και στην προσωπικη τους οικονομια. Οπως περιεγραψε ο darth πανω, ειναι πολυ πιθανο για μια γυναικα να ξοδευει πολυ περισσοτερα χρηματα κυριως σε προσωπικη περιποιηση, ιδιως αν θελει να ζησει την πληρη εμπειρια της φοιτητικης ζωης(και καλα κανει). Επισης, οι γυναικες εχουν διαφορετικη αντιμετωπιση απο τους γονεις πολυ συχνα. Μετα το πτυχιο ας πουμε, θα δεις πολλες κοπελες, που ενω με το ζορι κανουν λιγα ιδιαιτερα για δουλεια ξερω γω, να βγαινουν αδιακοπα σε ακριβα μαγαζια και να κανουν ταξιδια στο εξωτερικο - τα οποια προφανως πληρωνει ο μπαμπας - επειδη η κοπελα ειναι "το κοριτσακι του". Αν εμπροκειτο για αντρα, ειναι πολυ πιο πιθανο οι γονεις του, αλλα και ο ιδιος να σταματουσε τη "χρηματοδοτηση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ειμαι υπερ της σχεσης με συνομηλικη. Κινεισαι στους ιδιους ρυθμους, βρισκεσαι πανω κατω στην ιδια φαση της ζωης σου, ειναι πιο πιθανο να εχετε κοινα ενδιαφεροντα και ειναι πολυ πιο ευκολο αν πανε καλα τα πραγματα να προχωρησετε. Η μεγαλη ειναι μονο για σεξ, end of story. Η συνομηλικη ειναι για σχεση. Ουτε με πολυ μικροτερη ειναι καλο γιατι οπως και η μεγαλυτερη, ετσι κι αυτη βρισκεται σε αλλη φαση. 1-2 χρονια ειναι μια χαρα...

Darth το πρόβλημα που σκέφτεσαι είναι πανάρχαιο και συνεπώς έχει λυθεί προ πολλού. Υπάρχει ο τύπος (yourAge/2) + 7 που προσδιορίζει την μέγιστη διαφορά ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Darth το πρόβλημα που σκέφτεσαι είναι πανάρχαιο και συνεπώς έχει λυθεί προ πολλού. Υπάρχει ο τύπος (yourAge/2) + 7 που προσδιορίζει την μέγιστη διαφορά ηλικίας.

Δηλαδη εγω που ειμαι 18 μπορω να εχω σχεση με 16 χρονια μεγαλυτερη?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη εγω που ειμαι 18 μπορω να εχω σχεση με 16 χρονια μεγαλυτερη?:whistle:

Ο τύπος είναι για να προσεγγίσεις τις μικρότερες padawan. Προς τα πάνω δεν έχεις όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δηλαδη εγω που ειμαι 18 μπορω να εχω σχεση με 16 χρονια μεγαλυτερη?:whistle:

Ο τύπος είναι για να προσεγγίσεις τις μικρότερες padawan. Προς τα πάνω δεν έχεις όριο.
Επομένως, την επόμενη φορά που θα ψάχνεις κοπέλα, πήγαινε βόλτα στην παιδική χαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επομένως, την επόμενη φορά που θα ψάχνεις κοπέλα, πήγαινε βόλτα στην παιδική χαρά:P

Ακριβώς και μετά βολτίτσα σε άλλη παιδική χαρά με συρματοπλέγματα και μεγαλύτερης ηλικίας παιδάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
΄Αντε βρε με τους παππούδες,τις γιαγιάδες και τα τεκνά! Βρείτε ανθρώπους της ηλικίας σας, να βρείτε την υγειά σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top