jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Οι πανελλήνιες εξετάσεις για το 2019 τελειώνουν την Παρασκευή 14/06 για όσους επέλεξαν τα Λατινικά ως 4ο εξεταζόμενο μάθημα.

Καλή επιτυχία και καθαρό μυαλό σε όλους τους υποψηφίους! :spasiklas:

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2019. Για ό,τι αφορά τα Λατινικά (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί, όπου και θα προστεθούν τα θέματα και οι ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά από διάφορα φροντιστήρια!

Σημείωση συντονιστών: Επειδή τις ημέρες των εξετάσεων τα μηνύματα θα είναι πολυάριθμα, παρακαλούνται τα μέλη, αν εντοπίσουν κάποιο μήνυμα που αντιβαίνει στους όρους χρήσης του forum, να το αναφέρουν στους συντονιστές μέσω της χρήσης του συστήματος αναφοράς μηνύματος. Υπενθυμίζουμε ότι η αναφορά γίνεται πατώντας το κουμπί
στο κάτω μέρος των μηνυμάτων.

Προηγούμενα μαθήματα:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Καλά εδώ και να γίνε σφαγή είναι δικαιολογήμενο. Αντικαθιστούν το μάθημα με κοινωνιολογία.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Πώς τα είδατε τα θέματα; Εμένα φυσιολογικά μου φάνηκαν αλλά δεν έγραψα τόσο καλά όσο ήθελα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πήγα καλά. Εσείς πώς πήγατε;
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ 20 καθαρό παίδες...:girl_angel:
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.


Έχασα το 20 απο χαζομάρα νομίζω αλλά γενικά άριστα. Στο τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστήριου 19 πήρα και πιστεύω καλύτερα σήμερα.

Τα Λατινικά ποτέ δε μου άρεσαν γενικά σαν μάθημα, μόνο λίγο τα αστεία κείμενα. Είναι σχετικά εύκολα αλλά πολλές φορές έχουν περίεργες συντάξεις, μεγάλη έμφαση στη λεπτομέρεια και σπάει νεύρα αυτή η τυποποίηση. Θα ήταν πιο ωραίο αν δινόταν μεγαλύτερη έμφαση σε ετυμολογικά κατά τη γνώμη μου.

Τέλος πάντων. Τελείωσε και αυτό. Καλά αποτελέσματα και καλή ξεκούραση παιδιά! :dance3:
 

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Έκανα δυο χαζά λάθη, γραμματικά. Αλλά σε γενικές γραμμές καλά! Δεν περίμενα φυσικά το 45 και φέτος, πήγε λίγο η καρδιά μου στην κούλουρη όταν το ειδα:worry:
Καλή μας επιτυχία παίδες!! Εύχομαι να πετύχετε όλοι όπου επιθυμείτε πιο πολύ!! Ελευθεριαααααααα:clapup:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Έχασα το 20 απο χαζομάρα νομίζω αλλά γενικά άριστα. Στο τελευταίο διαγώνισμα του φροντιστήριου 19 πήρα και πιστεύω καλύτερα σήμερα.

Τα Λατινικά ποτέ δε μου άρεσαν γενικά σαν μάθημα, μόνο λίγο τα αστεία κείμενα. Είναι σχετικά εύκολα αλλά πολλές φορές έχουν περίεργες συντάξεις, μεγάλη έμφαση στη λεπτομέρεια και σπάει νεύρα αυτή η τυποποίηση. Θα ήταν πιο ωραίο αν δινόταν μεγαλύτερη έμφαση σε ετυμολογικά κατά τη γνώμη μου.

Τέλος πάντων. Τελείωσε και αυτό. Καλά αποτελέσματα και καλή ξεκούραση παιδιά! :dance3:
Μπράβο μωρό μου, καλά αποτελέσματα να έχεις. Κοίτα να περάσεις καλά τώρα! Μπάνια και παρέες! Σού αξίζει η διασκέδαση! :clapup::give_rose:
(Ο Ιάκωβος είναι το καλύτερο παιδί you guys! :yes:)
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Μπράβο, παιδιά, μπράβο, μπράβο! Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα και καλές βουτιές!:clapup::clapping:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top