Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,385 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,489 μηνύματα σε 77,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 192 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Piercing

Ιππολύτη

Φοιτητής

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 14:14, 19-09-18:

Ουυυ γράφω κι εγώ επιτέλους. Έκανα μια λαμπρετάρα πριν 3μιση μήνες κι είμαι τρισευτυχισμένη! Μου πάει πάρα πολύ πιστεύω, βέβαια θέλει πολλή προσοχή και βούρτσισμα τα δόντια παραπάνω απ οσο συνήθιζα αλλά αξίζει κάθε κόπο

Τι σκουλαρίκι ζαχαρώνετε αυτόν τον καιρό;
Εγώ αν ξανακάνω τρύπα στο προσωπο θα είναι στο φρύδι, αλλά όχι στο άμεσο μέλλον και μάλλον όχι όσο έχω το λάμπρετ. Πάνω μου δε με τρελαινουν τα πολλά πιρσινγκ ταυτόχρονα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε: στις 21:05, 19-09-18:

Forward helix (και διπλο ακομα καλυτερα)Δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μη με βρει καμια μολυνση στη μεση της Γ Λυκειου. Ισως το καλοκαιρακι η τα Χριστουγεννα
Ολοι μου λενε να κανω στο φρυδι για καποιο λογο
Αρχική Δημοσίευση από allall1

Απο τι υλικο ειναι? Οι περισσοτεροι η με ειδικο σαπουνι/οινοπνευμα τα καθαριζουν η τα βραζουν -δεν το συνιστω, εκτος και αν εχεις καλη ποιοτητα μεταλλου?-. Πολλοι δεν τα καθαριζουν καν, που το θεωρω λαθος. Αν πας σε πιρσερα να σου το βαλει, ρωτα τον
Παράθεση

Guest 719211

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Guest 719211 έγραψε: στις 23:07, 19-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Fosa
Θα ήθελα τη γνώμη σας περί του θέματος.Τελευταία διαβάζω πολύ αρνητικές απόψεις και έχω προβληματιστεί.Μερικοί κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι το τόσο ακραίο.Εσείς τι πιστεύετε?Έχετε κανένα σκουλαρίκι?Εγώ πιστεύω πως όταν το κάνεις γιατί σ αρέσει και όχι για να ακολουθήσεις απλά τη μόδα είναι ωραίο.Αρκεί βέβαια να γίνεται με προσοχή,σε ειδικό και όχι σε τρελά σημεία (έχω δει σκουλαρίκι μέσα στο μάτι...)Εγώ πάντως μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα κάνω στο φρύδι.Ελπίζω όλα να πάνε καλα.

Καλά κάνουν λες και πρόκειται για ναρκωτικά ή κάτι ακραίο. Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 23:58, 19-09-18:

Αρχική Δημοσίευση από Ιππολύτη
Ουυυ γράφω κι εγώ επιτέλους. Έκανα μια λαμπρετάρα πριν 3μιση μήνες κι είμαι τρισευτυχισμένη! Μου πάει πάρα πολύ πιστεύω, βέβαια θέλει πολλή προσοχή και βούρτσισμα τα δόντια παραπάνω απ οσο συνήθιζα αλλά αξίζει κάθε κόπο

Τι σκουλαρίκι ζαχαρώνετε αυτόν τον καιρό;
Εγώ αν ξανακάνω τρύπα στο προσωπο θα είναι στο φρύδι, αλλά όχι στο άμεσο μέλλον και μάλλον όχι όσο έχω το λάμπρετ. Πάνω μου δε με τρελαινουν τα πολλά πιρσινγκ ταυτόχρονα.
Τα έχω γράψει και παραπάνω, αλλά ζαχαρώνω κι εγώ labret, helix, δυο ακόμη στον δεξιό λοβό (που έχω μόνο μια) και μάλλον τράγο. Το πρόβλημα με τον δεξιό λοβό, είναι οτι έχω ελιά στο σημείο που γίνεται η τρύπα, άρα αναγκαστικά θα κάνω δυο πιο πάνω και θα βάζω κρικάκι.

Στο μεταξύ, προχτές άνοιξα πάλι μια τρύπα που είχα πριν χρόοοοονια στον αριστερό λοβό και είχε κλείσει.

ΥΓ. Το labret σου πάει απίστευτα!
Αρχική Δημοσίευση από ougka pougka
Forward helix (και διπλο ακομα καλυτερα)Δεν το εχω κανει ακομα γιατι φοβαμαι μη με βρει καμια μολυνση στη μεση της Γ Λυκειου. Ισως το καλοκαιρακι η τα Χριστουγεννα
Ολοι μου λενε να κανω στο φρυδι για καποιο λογο

Απο τι υλικο ειναι? Οι περισσοτεροι η με ειδικο σαπουνι/οινοπνευμα τα καθαριζουν η τα βραζουν -δεν το συνιστω, εκτος και αν εχεις καλη ποιοτητα μεταλλου?-. Πολλοι δεν τα καθαριζουν καν, που το θεωρω λαθος. Αν πας σε πιρσερα να σου το βαλει, ρωτα τον
Εγώ τις προάλλες σκόπευα να κάνω το helix, αλλά επειδή κάνω πολεμική τέχνη, η piercer μου είπε να το κάνω καλύτερα προς Χριστούγεννα που θα έχει και τον κατάλληλο χρόνο για να επουλωθεί πλήρως. Με λοβό, τράγο, septum κλπ δεν έχω θέμα, αλλά επειδή πέφτω με το πλάι του προσώπου στις τεχνικές καλό θα ήταν όντως να μην κάνω απο τώρα το helix για να μην έχω τρεξίματα. Σου συστήνω κι εσένα να το κάνεις προς Χριστούγεννα, αν και δε νομίζω να έχεις τρεξίματα με μολύνσεις κλπ αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος (πχ πολεμική τέχνη) και το φροντίζεις όπως πρέπει.

Εμένα όλα τα σκουλαρίκια στις νέες τρύπες μου τα αλλάζουν στο studio και τα απολυμαίνουν επιτόπου μπροστά μου πάντως. Ειδικά στο septum που δε μπορώ να το αλλάξω μόνη μου.
1
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε: στις 12:35, 23-09-18:

Αλμα δε θελω να κανω κανονικο helix,οποτε ισως να ειναι λιιγο καλυτερη η κατασταση. Ξερω παντως κοριτσια που επαθαν μολυνση στο helix 1.5 χρονο αφοτου εκαναν την τρυπα και εχοντας αλλαξει 3 σκουλαρικια, τι να σου κανει η μια εβδομαδα επουλωσης
Εχω κανει πολυ πιο βασανιστικες τρυπες, οποτε δε νομιζω η συγκεκριμενη να μου δημιουργησει προβλημα
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 597 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 21:30, 25-09-18:

Εμένα το forward helix μολύνθηκε, επειδή το έκανα εν καιρώ μετακόμισης και δεν το πρόσεξα καθόλου. Αλλά δεν έβγαλα το σκουλαρίκι (επειδή δεν μπορούσα με τίποτα να το ξεκουμπώσω) κι απλώς πέρασε με μια αντιβιωτική κρέμα. Τώρα είναι μια χαρά και σκέφτομαι μήπως σε κανένα χρόνο κάνω και δεύτερο από πάνω. Βέβαια έχω το ένα αυτί με 4 piercing και το άλλο μόνο με 1, σε λίγο καιρό θα αρχίσω να γέρνω.
1
Παράθεση

Paulina

Νεοφερμένος

H Paulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Paulina έγραψε: στις 10:57, 01-10-18:

Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα τι θελω.Μαλλον φρυδι αλλα ειμαι αναποφασιστη.Πιο πολυ σε ταττου κλεινω
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Φοιτητής

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 23:54, 04-04-19:

Εγώ έκανα επιτέλους το helix που ζαχάρωνα, και τώρα φοβάμαι τις μολύνσεις.
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Υποψήφιος διδάκτορας

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Υποψήφιος διδάκτορας του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 313 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 23:05, 08-05-19:

Εγώ έχω χρόνια στα αυτιά. Helix, industrial ?, κάποια άλλα που δεν ξέρω πώς λέγονται. Θα ήθελα να κάνω και στη μύτη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ξυλοκαΐνη και piercing - Από blue fish
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-11-16 στις 21:54.
    • Πρόβλημα με piercing - Από suspiria
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-06-15 στις 11:50.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα