Dalf C2

melinor

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αύριο δίνουμε και τα έχω παίξει. Δεν ξέρω τίποτα και θα τα μπλέξω σίγουρα. Θα ξεχάσω accord, άρθρα και θα μου φεύγουν βλακείες! Δίνω και προφορικά με γραπτά ίδια μέρα. Δίνει κανείς άλλος να μην νιώθω μόνη??:s​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
C2 στην Α λυκείου;Και μάλιστα delf:!:
Βοnne chance:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Όντως DALF C2 είναι το σωστό....:xixi:
Εγώ σκοπεύω να το δώσω τον επόμενο Δεκέμβριο!
Από προετοιμασία κι επίπεδο πως σου φαίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Εγω εδωσα το Β2 και δν σκοπευω να συνεχισω!!! επηξα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μιχάλη πώς σου φάνηκε το B2?Έδωσες Θεσσαλονίκη ή Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αύριο δίνουμε και τα έχω παίξει. Δεν ξέρω τίποτα και θα τα μπλέξω σίγουρα. Θα ξεχάσω accord, άρθρα και θα μου φεύγουν βλακείες! Δίνω και προφορικά με γραπτά ίδια μέρα. Δίνει κανείς άλλος να μην νιώθω μόνη??:s​
καλη επιτυχια σου ευχομαι και καλα αποτελεσματα!μην αγχωνεσαι!αν μπορεις να γραψεις μετα την εξεταση μερικα σχολια για τα θεματα θα σου ημουν ευγνωμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinor

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το έδωσα!:jumpy:
ήταν πολύ εύκολο. η κασέτα ελεγε για produits bio και έπρεπε να τα υποστηρίξω ως καταναλωτής ή να είμαι κατά ως παραγωγός.

στα γραπτά είχε 2 κειμενα και κατι εικονες. το 1ο κειμενο ελεγε οτι τα multimedia δίνουν καινούριες ευκαιρίες στους νέους και το 2ο ήταν μια συνέντευξη για τους κινδύνους των ηλεκτρονικών παιχνιδιών.
Εγώ δίαλεξα να γράψω τα θετικά των multimedia αλλά είχε και θέμα όπου ήσουν και καλά σε σύλλογο γονέων και επικεντρωνόσουν στα ερνητικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
το έδωσα!:jumpy:
ήταν πολύ εύκολο. η κασέτα ελεγε για produits bio και έπρεπε να τα υποστηρίξω ως καταναλωτής ή να είμαι κατά ως παραγωγός.

στα γραπτά είχε 2 κειμενα και κατι εικονες. το 1ο κειμενο ελεγε οτι τα multimedia δίνουν καινούριες ευκαιρίες στους νέους και το 2ο ήταν μια συνέντευξη για τους κινδύνους των ηλεκτρονικών παιχνιδιών.
Εγώ δίαλεξα να γράψω τα θετικά των multimedia αλλά είχε και θέμα όπου ήσουν και καλά σε σύλλογο γονέων και επικεντρωνόσουν στα ερνητικά.
σ'ευχαριστω πολυ!ευχομαι καλα αποτελεσματα!δηλαδη στην εκθεση επελεγες το 1 απο τα 2 θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iwnh-chan

Νεοφερμένος

Η Iώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
παιδια περυσι το εδωσα και τ πηρα και με πολυ καλο βαθμο!!!ειναι ευκολο!μην αγχωνεστε!καλη επιτυχια παντως!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
καλη χρονια σε ολους!ηθελα να ρωτησω αν γινεται καποιος που εχει δωσει το νταλφ c2 να μας πει την εμπειρια του απο τη διαδικασια της εξετασης στα προφορικα.πως ηταν οι εξεταστες και τα θεματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinor

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εμενα προσωπικα με αφησε να μιλησω χωρις να με διακοπτει. σε μια αλλη φιλη μου σχολιασε κανα δυο φορες. αφου τελειωσεις σε ρωτανε ερωτησεις. καποιοι ρωτανε πραγματα απο την κασετα και καποιοι σε ρωτανε πραγματα πανω στο θεμα που ανεπτυξες εσυ. ακομα μπορει να σου πανε και κοντρα οχι επειδη δεν σε πανε αλλα επειδη ετσι λενε οι οδηγιες που εχουν παρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μια γριά ήταν σε μένα, πολύ ευγενικη. Το θέμα μου ήταν η παιδεία και ο ρατσισμός. Της παρουσίασα το θέμα, τι έλεγε η κασέτα και λοιπά, δε με διέκοψε καθόλου, και όταν τελείωσα, μου έκανε τις διάφορες ερωτήσεις, στηριζόμενη σε πράγματα που εγώ ανέφερα καθώς παρουσίαζα. Μετά το πήγε σε πιο χαλαρή συζήτηση, με ρώτησε πχ αν έχω δει το "Entre les murs", και αν μου άρεσε.
Χαλαρά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μια γριά ήταν σε μένα, πολύ ευγενικη. Το θέμα μου ήταν η παιδεία και ο ρατσισμός. Της παρουσίασα το θέμα, τι έλεγε η κασέτα και λοιπά, δε με διέκοψε καθόλου, και όταν τελείωσα, μου έκανε τις διάφορες ερωτήσεις, στηριζόμενη σε πράγματα που εγώ ανέφερα καθώς παρουσίαζα. Μετά το πήγε σε πιο χαλαρή συζήτηση, με ρώτησε πχ αν έχω δει το "Entre les murs", και αν μου άρεσε.
Χαλαρά πράγματα.

Παιδαγωγική ταινία αναμφίβολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
σας ευχαριστω πολυ παιδια!απλα εχω αγχωθει παρα πολυ γιατι εχω να δωσω εξετασεις στα προφορικα των γαλλικων εδω και 5 χρονια που εδωσα για το b2 με το παλιο συστημα ομως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex-paula

Νεοφερμένος

Η alex-paula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γειά σας,

θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει από εξετάσεις, σχετικά με το dalf c2.

1. Στο γραπτό κομμάτι, θα έχω να κάνω μία έκθεση των 700 λέξεων ή ένα πλάνο των 200 και μία έκθεση των 500? Σε δύο βιβλία που πήρα έχει αυτούς τους δύο τρόπους.
2. Στο προφορικό κομμάτι, το compte rendu πρέπει να το παραδώσω και γραπτά ή απλά το γράφω για μένα?
3. Ποιες είναι οι επικρατέστερες κατά τη γνώμη σας θεματικές ενότητες για τις εξετάσεις του Μαϊού?

Προετοιμάζομαι μόνη και είμαι λίγο πελαγωμένη όπως καταλάβατε!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κάποιος που χει πάρει C1, πιστεύετε πως μπορεί να πάρει C2 με προσωπικό διάβασμα (και μόνο) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Κάποιος που χει πάρει C1, πιστεύετε πως μπορεί να πάρει C2 με προσωπικό διάβασμα (και μόνο) ;


Κατά την αποψη μου, μονο για τη διορθωση της εκθεσης θα χρειαστείς καποιον :)...κατά τα αλλα δεν νομιζω να αντ ιμετωπισεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Έχοντας πάρει το Dalf C1 οριακά και εφόσον έχω αφήσει τα γαλλικά 3 χρόνια, με πόσο χρόνο προετοιμασίας μπορώ να πάρω το Dalf C2 ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavroulaa

Νεοφερμένος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα,
σκέφτομαι να δώσω το συγκεκριμένο πτυχίο.Τα γαλλικά μου είναι πολύ καλά αλλά έχω θέμα με το ακουστικό,τι μου προτείνετε?κάποιο βιβλίο ίσως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
TV 5 και rfi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top