Πρόβλημα με τις ώρες κοινής ησυχίας

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα ήθελα να δω το Γιαννούτα να λέει αυτά που γράφει η Εβαντζελιν και να μαι απο μια μεριά να το παίρνω με την κάμερα.:D

Γι' αυτό τα είπα βασικά, γιατί ψοφάω να τον δω να τα λέει :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
παρομοιο προβλημα είχαμε κ εμείς.
Εχουμε ενα μαλακισμένο, κάθε μερα μουσική έβαζε. Ε δεν παλευόταν η κατάσταση, βάλαμε ενα χαρτί στο ασανσέρ τύπου "τις ωρες κοινης ησυχίας να μην ενοχλείτε..." και απο τότε το βούλωσε.

Καλα εκανε ρε,ολοι οι ξενερωτοι εδω ηρθατε :P
Τι να κανει το παιδι?Να καθεται να κλαει?Μουσικη :smoke::smoke:



Γιαννουτα,αμα ηταν καμια που πηδιονταν δεν θα σε χαλουσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το πρωτο με τα σποιλερ, ας πουμε οτι σοβαρευτηκα λιγο η οτι την ειδα αλλιως (διαβασμα :P).

Στα αλλα συμφωνω σε ολα. Και εγω μικρος σαν αυτον εκανα. Απλα ημουν στο χωριο και ολη μερα ημουν εξω, ε οταν γυρνουσα σπιτι δεν ειχαι δυναμη ουτε να κλασω. Αυτος ο μπουλης κυριολεκτικα δεν παει πουθενα εξω απο το σπιτι χωρις την μανα του. Σοβαρα. Και τον βγαζει να παρει αερα πολυ σπανια η μανα του.

Απλα ρε συ, αν της πω αυτο που λες, θα με απαντησει <<σε παρακαλω που θα με δωσεις συμβουλες για το πως θα μεγαλωσω τον γιο μου>> και θα εχει και δικιο.

Να σου πω λοιπόν τι θα έκανα στη θέση σου:

Θα πήγαινα στη μάνα (με ένα κουτάκι σοκολατάκια :redface: ) και θα της ζητούσα πολύ ευγενικά να βρει κάποιον τρόπο έτσι ώστε να κάθεται περισσότερο ήσυχος ο γιος της. Υπάρχουν οι εξής πιθανές απαντήσεις:

--> "Εντάξει, θα προσπαθήσω". Έτσι μάλλον θα χρειαστεί και δεύτερη επίσκεψη, γιατί αποκλείεται να τα καταφέρει (διαφορετικά θα τον είχε ηρεμήσει τόσον καιρό). Τη δεύτερη φορά λοιπόν θα ταύτιζα τον πιτσιρικά με τον εαυτό μου, θα έλεγα πως κι εγώ έκανα πολλές φορές φασαρία, όμως έπαιζα πάρα πολύ ΕΞΩ από το σπίτι με άλλα παιδιά (ποδόσφαιρο, ποδήλατο κλπ) και κουραζόμουν, οπότε και ηρεμούσα.

--> "Και τι θες να κάνω, να του το βουλώσω/να τον δέσω;" Θα συγκρατούσα κατ' αρχάς τα νεύρα μου και τις γροθιές μου για μια τόσο επιθετική και αγενή απάντηση. Όμως τώρα, θα μου έδινε το δικαίωμα να της προτείνω τι να κάνει! Θα απαντούσα: "Φαντάζομαι ότι και εσάς ενοχλεί αυτή η κατάσταση! Γιατί δεν τον πηγαίνετε να μάθει κανένα άθλημα όπως μπάσκετ; Έτσι θα εκτονώνεται και δε θα κάνει φασαρία."

--> "Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το παιδί!" Θα της ανέφερα την ιστορία των παιδικών μου χρόνων (όπως και στην πρώτη περίπτωση) και θα πρότεινα να ξεκινούσε ο μικρός κάποια δραστηριότητα.

Και στην τελική, αν δεν έπιανε ο διάλογος, θα καθόμουν στη βιβλιοθήκη να διαβάσω! (εκεί υπάρχει και ησυχία και πληθώρα βιβλίων! ;))

Καλά, το παραδέχομαι, μπορεί να καταλήγαμε να παίζαμε μπουνιές! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δυστυχώς η βιβλιοθήκη του ΠΑΜΑΚ κλείνει από τις 6.
Poor giannouta :(

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helion

Νεοφερμένος

Η tulip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δυστυχώς η βιβλιοθήκη του ΠΑΜΑΚ κλείνει από τις 6.
Poor giannouta :(

:clapup:

Τα ζώα. Εδώ κλείνει 12 το βράδυ και παραπονιούνται που δεν είναι ανοιχτά 24/7. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Λοιπον, καταλαβα τι παιζει με τους απο πανω και το προβλημα που εχω.

Για να διαβασω δεν θελω να ακουω τιποτα. Μεγαλωσα σε χωριο και εχω μαθει σε απολυτη ησυχια. Οταν ο μπουλης χοροπηδαει, οκ με ειπαν και αυτοι να ανεβαινω και να τους λεω. Το θεμα ειναι οτι εμενα με ενοχλει ακομα και οταν περπατανε. Το πατωμα ειναι ξυλινο και η ηχομονωση αθλια. Οποτε ακομα και το περπατημα, η μια καρεκλα με αποσιντονιζει και με νευριαζει.

Ενταξει δεν μπορω να τους πω να μην κανουν και αυτο γιατι πολυ απλα δεν γινεται. Ηθελα να ρωτησω κατι αλλο. Αν μαθω να λειτουργω και να συγκεντρονομαι με περισσοτερο θορυβο απο οτι ειμαι συνηθισμενος θα βοηθησει? Θα εχει μηπως επιπτωση στην αποτελεσματικοτητα του διαβασματος μου? Λεω ας πουμε να αρχισω να διαβαζω με μουσικη κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτησω κατι αλλο. Αν μαθω να λειτουργω και να συγκεντρονομαι με περισσοτερο θορυβο απο οτι ειμαι συνηθισμενος θα βοηθησει? Θα εχει μηπως επιπτωση στην αποτελεσματικοτητα του διαβασματος μου? Λεω ας πουμε να αρχισω να διαβαζω με μουσικη κτλ.

αγόρασε κανένα βιβλιαράκι διαλογισμού και δες αν βοηθάει...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κι αντε εσεις λετε οτι εχετε προβλημα με παιδια που παιζουν/βαζουν μουσικη...Εγω που στην οικοδομη μου εχω κωλογερους απο πανω απο κατω απο διπλα και δε μ αφηνουν σε ησυχια? Ναι πιστεψτε το! Ειναι ηλικιας 70-80 ετων κοιμουνται τη μερα μενουν ξυπνιοι το βραδυ τα ξενυχτοπουλια μου και ολοι νυχτα φωναζουν, μαλωνουν μεταξυ τους με τους γιους τους(45 χρονων μαντραχαλους) και δε μ αφηνουν να κοιμηθω. Πειτε μου τι να κανω μετα απο τοσες παρατηρησεις...Να καλεσω αστυνομια? Αμα τους πω για τετοιες ηλικιες δε θα με πιστευουνε και δε θα ερθουνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν παιζει, χαλανε τα αυτια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λεω ας πουμε να αρχισω να διαβαζω με μουσικη κτλ.

Αν είναι πολύ hard rock δεν νομίζω ότι θα είναι πολύ αποτελεσματικό πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η δίπλα κάλεσε τις φίλες της μεσημεριάτικο και κακαρίζουν σαν να τις σφάζουν με ελβετικό σουγιά (καταλαβαίνετε, συνεχόμενες κραυγές από οξύ και βασανιστικό πόνο).

Σύντομα και σφαγμένες από τα χεράκια μου. :/: Τόσες ωραίες καφετέριες υπάρχουν, έστω πάρκα! Εγώ τι φταίω; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
οι απωπάνω όλο μας ενοχλούν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αλλά τους κανόνισα κι εγώ:χθές τραγουδούσα από τις 9μμ μέχρι τις μία το ξημέρωμα(οι γονεις μ έλειπαν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top