Τι σχολές δηλώσατε; (ΕΠΑ.Λ Α Ομαδα 2010)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, δεν πειράζει! :) Καλύτερα να περάσεις κάπου που πραγματικά σ' αρέσει κι όχι κάπου βάσει της απόστασης για να είσαι μόνο και μόνο κοντά στο σπίτι σου. Το μόνο κακό είναι ότι δεν θα είμαστε στην ίδια σχολή... όπως λέγαμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ε, δεν πειράζει! :) Καλύτερα να περάσεις κάπου που πραγματικά σ' αρέσει κι όχι κάπου βάσει της απόστασης για να είσαι μόνο και μόνο κοντά στο σπίτι σου. Το μόνο κακό είναι ότι δεν θα είμαστε στην ίδια σχολή... όπως λέγαμε! :P


Ε ναι αυτο εννοειται......Να σου πω την αληθεια δν θα με πειραζε να ημουνα Λαρισα! Απλως δν μου πολυαρεσει η σχολη,θα προτιμουσα κατι αλλο χωρις ομως να λεω οτι θα με πειραζε αν περνουσα :P:P:P
Δν το επιασα το τελευταιο..Δν θελατε να ειστε στην ιδια σχολη με την αδερφη σου :hmm:????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για σενα βρε ήταν το τελευταίο, επειδή είχαμε πει να περνούσαμε στο ίδιο ΤΕΙ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Για σενα βρε ήταν το τελευταίο, επειδή είχαμε πει να περνούσαμε στο ίδιο ΤΕΙ! :P


Χαχαχχαχα Ναι..!!!! Ασε σημερα ολο τετοια παθαινω,αλλα μου λενε αλλα καταλαβαινω :P Το εχει η μερα. Ειπαμε θα περνουσαμε Θεσαλλονικη και οι δυο,τωρα εσυ Λαρισα εγω στρατο:P
Καλα παμε μωρε :clapup:
Εγω ομως δν καταλαβαινω το λογο που το εκανες αυτο.Δν νιωθεις σιγουρη για την αδερφη σου οτι θα γραψει τοσο καλο οσο εσυ για να περασετε και οι δυο Σαλλονικα και τωρα δηλωσατε Λαρισα που την εχετε σιγουρα??? Κριμα βρε Αναστασια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω ομως δν καταλαβαινω το λογο που το εκανες αυτο.Δν νιωθεις σιγουρη για την αδερφη σου οτι θα γραψει τοσο καλο οσο εσυ για να περασετε και οι δυο Σαλλονικα και τωρα δηλωσατε Λαρισα που την εχετε σιγουρα???

Δεν φοβάμαι μόνο γι' αυτήν, αλλά και για μενα! :worry: Δεν έχει πρόβλημα η αδερφή μου, στο ίδιο επίπεδο είμαστε! :) Απλά, βάλαμε τη Λάρισα πρώτη για να είμαστε σίγουρες ότι θα περάσουμε και οι δύο στην ίδια σχολή, δεν θέλαμε να το ρισκάρουμε! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι μόνο γι' αυτήν, αλλά και για μενα! :worry: Δεν έχει πρόβλημα η αδερφή μου, στο ίδιο επίπεδο είμαστε! :) Απλά, βάλαμε τη Λάρισα πρώτη για να είμαστε σίγουρες ότι θα περάσουμε και οι δύο στην ίδια σχολή, δεν θέλαμε να το ρισκάρουμε! :/:

Αυτο δειχνει οτι δν πιστευεις η μαλλον πιστευεται στο ευατο σας και στις δυνατοτητες σας....:/:
Και εγω ετσι ειμαι μην ανησυχεις :P
Μακαρι να περασετε οπου εσεις θελετε Αναστασια,αυτο εχει νοημα.
Και το ΤΕΙ της Λαρισας ειναι αξιολογο,εχω ακουσει πολυ καλα λογια μην βλεπεις την βαση της σχολης,αυτο δεν εχει καμια σημασια.
Αυτο το κανουνε για να εχουνε σηνηθως "κοσμο" τα επαρχιακα ΤΕΙ γιατι ολοι διαλεγουνε στα κεντρα!! Π.χ(ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) Οπως νωθεις εσυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι, πως όντως, δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας και πολύ, κι όχι μόνο στο θέμα των πανελλαδικών! :P:redface:

Αυτό που θέλαμε ως πρώτη επιλογή ήταν, φυσικά, το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Ως δεύτερη επιλογή το ΤΕΙ Πειραιά κι ως τρίτη το ΤΕΙ Λάρισας. Πάντως, αποδεχτήκαμε το γεγονός πως θα περάσουμε στη Λάρισα. Δεν μας πειράζει και πολύ πια... γιατί θα είμαστε μαζί 1000%!

Κι εγώ άκουσα καλά λόγια για το ΤΕΙ Λάρισας. Εκεί ήταν και μια φίλη μιας καθηγήτριάς μου και είπε καλά λόγια. Επιπρόσθετα, βρήκα άλλη μία κοπέλα εδώ μέσα που ήταν κι αυτή φοιτήτρια εκεί και μας είπε πολύ καλά λόγια (ότι είναι καλή σχολή, έχει πολύ καλές προοπτικές για εργασία κι ότι θα περάσουμε super στη Λάρισα). Η αλήθεια είναι πως εγώ κρατούσα μικρό καλάθι, γιατί πήγαινα με κριτήριο τα μόρια και μόλις βλέπω το 1200άρι έπαθα κάτι. Λέω αμάν... τόσο χαμηλά θα πέσω, ότι δεν θα είναι καλό και κάτι τέτοια. Ευτυχώς, διαψεύστηκα και ξε-αγχώθηκα, γιατί δεν με απασχολεί τόσο πολύ πλέον να χτυπήσω βαθμάρες! βέβαια, θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ... μέχρι εκεί όμως, δεν θα πεθάνω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι, πως όντως, δεν πιστεύουμε στον εαυτό μας και πολύ, κι όχι μόνο στο θέμα των πανελλαδικών! :P:redface:

Αυτό που θέλαμε ως πρώτη επιλογή ήταν, φυσικά, το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. Ως δεύτερη επιλογή το ΤΕΙ Πειραιά κι ως τρίτη το ΤΕΙ Λάρισας. Πάντως, αποδεχτήκαμε το γεγονός πως θα περάσουμε στη Λάρισα. Δεν μας πειράζει και πολύ πια... γιατί θα είμαστε μαζί 1000%!

Κι εγώ άκουσα καλά λόγια για το ΤΕΙ Λάρισας. Εκεί ήταν και μια φίλη μιας καθηγήτριάς μου και είπε καλά λόγια. Επιπρόσθετα, βρήκα άλλη μία κοπέλα εδώ μέσα που ήταν κι αυτή φοιτήτρια εκεί και μας είπε πολύ καλά λόγια (ότι είναι καλή σχολή, έχει πολύ καλές προοπτικές για εργασία κι ότι θα περάσουμε super στη Λάρισα). Η αλήθεια είναι πως εγώ κρατούσα μικρό καλάθι, γιατί πήγαινα με κριτήριο τα μόρια και μόλις βλέπω το 1200άρι έπαθα κάτι. Λέω αμάν... τόσο χαμηλά θα πέσω, ότι δεν θα είναι καλό και κάτι τέτοια. Ευτυχώς, διαψεύστηκα και ξε-αγχώθηκα, γιατί δεν με απασχολεί τόσο πολύ πλέον να χτυπήσω βαθμάρες! βέβαια, θα κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ... μέχρι εκεί όμως, δεν θα πεθάνω! :)

Κακως βρε Αναστασια....:/: Να μου πεις και εγω το ιδιο προβλημα εχω αλλα αστο! Μακαρι να περασετε στη Λαρισα και θα περασετε τελεια!!! Και η σχολη ειναι πολυ καλη,στο επιβαιβεωσε και η κοπελια που σπουδαζει εκει:D Αμα εχεις καλη παρεα περνας γαματα στη Λαρισα!
Η βαση της σχολης δν εχει σημασια που ειναι τοσο χαμηλη,η σχολη ειναι καλη εχει προοπτικες,τι αλλο θες? Μακαρι να γραψουμε καλα και οι δυο και ολα τα παιδια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Πάει παιδιά, ξεγράφτηκε η Θεσσαλονικούλα! :( Δεν μπορούσα όμως να το ρισκάρω... πιο πολύτιμο για μενα είναι να είμαι με την αδερφή μου παρά να περάσω στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης. :/: Τώρα αν βγάλουμε και οι δυο τα μόρια που ήταν απαραίτητα για να περάσουμε στη Θεσσαλονίκη μπορεί να ξαναδώσουμε του χρόνου, αλλά και πάλι αυτό το λέω χωρίς σιγουριά, γιατί δεν έχω πλέον άλλο απόθεμα ψυχολογικής αντοχής.

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να δώσω του χρόνου πάλι πανελλήνιες και αν ισχύουν οι βαθμοί; Δηλαδή αν μπορώ να ξαναδώσω χωρίς να παρακολουθήσω πάλι τα μαθήματα... να πάω και να δώσω.
Αναστασια καλησπερα!!
Καταρχας ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια και στις δυο και πανω απ'ολα καλο κουραγιο:)!! Ο χρονος που εχει μεινει μεχρι τις πανελληνιες ειναι μικρος, οποτε προσπαθηστε να τα δωσετε ολα και ειμαι σιγουρος πως θα τα καταφερετε...

Και τωρα ας μπω στο θεμα... Πιστεψε με, δε χρειαζεται να αγχωνεσαι καθολου για το ΤΕΙ της Θεσ/νικης!! Το τμημα στη Λαρισα ειναι παρα πολυ καλο (απο τα καλυτερα στο αντικειμενο του) και πολυ καλυτερο απο καποια αντιστοιχα υπετιμημενα ΑΕΙ... Αν καταφερετε να περασετε και αν εχετε διαθεση να διαβασετε (γιατι πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολο), τοτε δεν εχετε να φοβαστε τιποτα!! Εχω δυο φιλους που σπουδαζουν εκει και ειναι υπερευχαριστημενοι, αλλα δυσκολευονται πολυ με τα μαθηματα!! Οσο για τη Λαρισα, ενα ειναι το σιγουρο... Θα περασετε τελειααααααααα!! Ειναι μια μεγαλη πολη, που δεν υστερει σε τιποτα σε σχεση με τη Θεσ/νικη και την Αθηνα, εχει πολλους φοιτητες (15 τμηματα - 2 ΑΕΙ και 13 ΤΕΙ) και οσοι φοιτητες εχουν σπουδασει εδω, φυγανε με βαρια καρδια... Εμενα πανω απο 18,5 χρονια στη Λαρισα (τωρα λειπω για σπουδες στην Αλεξναδρουπολη) και κατι παραπανω ξερω!! Οταν με το καλο περασετε, μη διστασεις να απευθυνθεις σε μενα για οποιαδηποτε απορια, γιατι τον πρωτο καιρο ολοι χρειαζονται εναν "οδηγο επιβιωσης":)...

Καλη τυχη λοιπον και ετοιμασου για 4 αξεχαστα χρονια;)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ Κωνσταντίνε μου δεν ξέρεις πόσο καλά με έκανες να νιώσω! Πραγματικά σ' ευχαριστώ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν στεναχωριέμαι πια για το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης! Το ξεπέρασα! χαχα

Δεν νομίζω ότι θα δυσκολευτούμε να περάσουμε στη Λάρισα, δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή η βάση. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα διαβάσουμε. Το αντίθετο μάλιστα! Θα διαβάσουμε όσο περισσότερο μπορούμε κι ό,τι κάνουμε.

Σίγουρα θα διαβάζουμε στη σχολή. Πρώτα τα μαθήματα και μετά οι βόλτες, γιατί κι ως πρωτοετείς μπορούμε πολύ εύκολα να χρωστάμε κάμποσα μαθήματα χωρίς να το καταλάβουμε. Όμως, είναι τόσο δύσκολα τα μαθήματα; :( Με άγχωσες τώρα! Ελπίζω να τα καταφέρουμε και να τα βγάλουμε πέρα! :P Όσο για τη Λάρισα έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από όλους. :D

Σ' ευχαριστώ και πάλι Κωνσταντίνε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Αχ Κωνσταντίνε μου δεν ξέρεις πόσο καλά με έκανες να νιώσω! Πραγματικά σ' ευχαριστώ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν στεναχωριέμαι πια για το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης! Το ξεπέρασα! χαχα

Δεν νομίζω ότι θα δυσκολευτούμε να περάσουμε στη Λάρισα, δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή η βάση. Βέβαια, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα διαβάσουμε. Το αντίθετο μάλιστα! Θα διαβάσουμε όσο περισσότερο μπορούμε κι ό,τι κάνουμε.

Σίγουρα θα διαβάζουμε στη σχολή. Πρώτα τα μαθήματα και μετά οι βόλτες, γιατί κι ως πρωτοετείς μπορούμε πολύ εύκολα να χρωστάμε κάμποσα μαθήματα χωρίς να το καταλάβουμε. Όμως, είναι τόσο δύσκολα τα μαθήματα; :( Με άγχωσες τώρα! Ελπίζω να τα καταφέρουμε και να τα βγάλουμε πέρα! :P Όσο για τη Λάρισα έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από όλους. :D

Σ' ευχαριστώ και πάλι Κωνσταντίνε μου!
Χαιρομαι που σ'εκανα να νιωσεις καλυτερα:)!! Να ξερεις πως ολα οσα σου ειπα ειναι αληθεια και δεν το εκανα για να σε παρηγορησω... Οσο για το ΤΕΙ, ναι ειναι δυσκολο, αλλα με καλη θεληση ολα γινονται!! Keep dreaming...

Aληθεια, απο που εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δίκιο έχεις! Με λίγη καλή θέληση όλα γίνονται! Τίποτα δεν σου χαρίζεται στη ζωή, πρέπει να κοπιάσεις. Άλλωστε, όπου και να περνούσα θα χρειαζόταν διάβασμα! :)

Μένω κοντά στα Ιωάννινα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Δίκιο έχεις! Με λίγη καλή θέληση όλα γίνονται! Τίποτα δεν σου χαρίζεται στη ζωή, πρέπει να κοπιάσεις. Άλλωστε, όπου και να περνούσα θα χρειαζόταν διάβασμα! :)

Μένω κοντά στα Ιωάννινα! ;)


Ετσι ειναι Αναστασια.....Ενταξει στην αρχη ολοι σκουρα θα τα βρουμε οπου και να περασουμε αλλα μετα θα καλυτερεψει το πραγμα:P Ετσι δν γινεται παντα? Το ΤΕΙ της Λαρισας ειναι ενα απο τα πολυ δυσκολα οπως σου ειπα αλλα ειναι πολυ πολυ πολυ καλο! Μην το σκεφτεσαι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Thanks Κώστα, με πείσατε όλοι σας! :D:P Ας μην μας απασχολούν αυτά όμως από τώρα, άλλα πρέπει να μας απασχολούν! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ασε εγω εχω καταγχωθει με τις επαναληψεις.......:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top