Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,726 εγγεγραμμένα μέλη και 2,437,662 μηνύματα σε 76,538 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 315 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιβλία εκμάθησης της γερμανικής

klean (Κλεάνθης)

Φοιτητής

Ο Κλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΕΜΠ/Αθήνα) . Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.

O klean έγραψε: στις 20:41, 31-03-17:

Εγώ χρησιμοποιώ το Deutsch im Nu του Βλάχου, σε πάει από την αρχή Α1 μέχρι Β1. Δεν είμαι ξετρελαμένος με το βιβλίο, αλλά μέσα σε μισό χρόνο έχω προχωρήσει πολύ στη γλώσσα. (Ιδιαίτερο με 2 άτομα)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,285 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 14:37, 23-09-17:

Τι βιβλία θα προτείνατε για ξεκίνημα γερμανικών σε ένα παιδί δημοτικού;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 17:03, 23-09-17:

Αρχική Δημοσίευση από Libertus
Τι βιβλία θα προτείνατε για ξεκίνημα γερμανικών σε ένα παιδί δημοτικού;
Σου απάντησα με PN
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tomn1308

Νεοφερμένος

Ο tomn1308 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O tomn1308 έγραψε: στις 01:03, 13-02-18:

Καλησπέρα σε όλους, ετοιμάζομαι σύντομα να παω στη Γερμανια για να εργαστώ ως νοσηλευτής και θέλω να ξεκινήσω από εδώ να μαθαίνω κάποια πράγματα και εκεί θα κάνω μαθήματα. Τι βιβλία θα μου προτείνατε, ξέρω μόνο τα τελείως βασικά της γλώσσας οπότε θα έλεγα ότι το επίπεδο μου είναι απλά Α1. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια!
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Φοιτητής

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Γερμανικής Γλώσσας & Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 17:48, 17-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από tomn1308
Καλησπέρα σε όλους, ετοιμάζομαι σύντομα να παω στη Γερμανια για να εργαστώ ως νοσηλευτής και θέλω να ξεκινήσω από εδώ να μαθαίνω κάποια πράγματα και εκεί θα κάνω μαθήματα. Τι βιβλία θα μου προτείνατε, ξέρω μόνο τα τελείως βασικά της γλώσσας οπότε θα έλεγα ότι το επίπεδο μου είναι απλά Α1. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια!

Menschen A1.2!

Πριν το Menschen όμως θα έλεγα να κάνεις ένα τεστ αξιολόγησης γνώσεων ( υπάρχουν και στο ίντερνετ) για να εντοπίσεις ελλείψεις ακόμα και στο Α1.1 ( τα πολύ βασικά που λες). Αν δεις ότι δεν μπορείς να ανταποκριθείς στο τεστ ξεκίνα με το Menschen A1.1
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KonstantinosNew

Πτυχιούχος

Ο KonstantinosNew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O KonstantinosNew έγραψε: στις 15:38, 24-07-18:

Παιδια ψαχνω βιβλια γερμανικων για να μαθω οσο πιο πολλες λεξεις γινεται στα επιπεδα B2, C1 και C2.

Το ιδανικο βιβλιο, θα εχει την εκαστοτε λεξη με την σημασια της και μετα θα υπαρχουν πολλες ασκησεις για να εμπεδωσεις την καθε λεξη. Π.χ. ασκησεις επιλογης a,b,c,d ή ασκησεις συμπληρωσης κενων.

Σχετικα με τα ελληνικα δεδομενα, πως το λυνουν αυτο το προβλημα τα Ελληνικα φροντιστηρια; Υπαρχουν διαθεσιμα βιβλια ή πρεπει να αναζητησω ανεπισημα pdf φροντιστηριων και ισως να τα αγορασω;

Στα διεθνη δεδομενα, υπαρχουν τετοια βιβλια με την σημασια των λεξεων στα αγγλικα και με πολλες ασκησεις εμπεδωσεις μετα;

Ευχαριστω. Οποιος θελει ας προτεινει.
Παράθεση

Αμελί

Φοιτητής

H Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H Αμελί έγραψε: στις 13:20, 04-11-18:

Καλησπέρα!

Για προετοιμασία Γερμανικών C1 ποια βιβλία κάνετε/προτείνετε;

Εγώ πάω σε φροντιστήριο όπου κάνουμε το Sicher και μετά θα κάνουμε το Projekt, ωστόσο έχω κάποιους ενδοιασμούς γιατί δεν είναι σε μορφή ολοκληρωμένων tests βάσει των προδιαγραφών του Göthe για το οποίο προετοιμαζόμαστε. Σκέφτομαι να αγοράσω μόνη μου όλη τη σειρά του Wegbereiter C1 του Βλάχου, που έχει ολοκληρωμένα tests. Αυτή τη σειρά κάναμε στο άλλο φροντιστήριο για το Β2 και ήμουν καλά προετοιμασμένη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Αμελί : 04-11-18 στις 15:51.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal, Panos188, Lancelot, PrograMark, Αμελί

Βρείτε παρόμοια