Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα αν και έκανα την ερώτηση στη συζήτηση με το 10% πήρα μια απάντηση που δε με κάλυψε πλήρως. Υπάρχει περίπτωση το σχολείο μου να μη μου επιτρέψει να κάνω 10% αν δεν έχω την βεβαίωση συμμετοχής στις περσινές πανελλήνιες;


Θα πας στο Λύκειό σου και αν το θεωρήσουν απαραίτητο για διαδικαστικούς λόγους, μπορεί να σου πουν να κάνεις αίτηση για να σου την εκδώσουν ξανά.΄Εχουν όλα τα στοιχεία εκεί. Πήγαινε αυτή την εβδομάδα να το τακτοποιήσεις. Μην αφήσεις τελευταίες μέρες γιατί θα έχουν πολλή δουλειά και θα είναι πιο δύσκολο.
 

Chris212

Νεοφερμένος

Ο Chris212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω η διαδικασία υποβολής του μηχανογραφικού για να δώσω με 10% είναι η ίδια με πέρσι;Δηλαδή δηλώνω σχολές απλώς;
 

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά με 10486 πιστεύεται έχω πιθανότητες με το 6 % για Οικονομικών Επιστημών Πάτρας ;;
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας..!! Ειμαι φοιτητρια και θα κανω 10% γιατι δεν μου αρεσε εν τελει η σχολη μου. Οταν αποφασισα οτι θα κανω 10% ημουν αναμεσα στα παιδαγωγικα και στο τμημα πολιτικης επιστημης Παντειου.
Αν καποιος ειναι φοιτητης παιδαγωγικου εκπα η πολιτικης επιστημης παντειου θα ηθελα να μου πει δυο λογια (εντυπωσεις, καθηγητες,δυσκολια) για την σχολη του.
Ευχαριστω ????
 

Elena02

Νεοφερμένος

Η Elena02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδιά , να ρωτήσωω κατι τα αποτελεσματα μας ,εμεις με το 10% τα βλεπουμε οπως το 90% στο results.it.minedu.gov; ή πρεπει να παμε σε καποια αλλη σελιδα ??? Καλη επιτυχια εκ των προτερων σε ολους οσους ειναι στην ιδια φαση και καλα αποτελεσματα!!!:dance3:
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Παιδιά , να ρωτήσωω κατι τα αποτελεσματα μας ,εμεις με το 10% τα βλεπουμε οπως το 90% στο results.it.minedu.gov; ή πρεπει να παμε σε καποια αλλη σελιδα ??? Καλη επιτυχια εκ των προτερων σε ολους οσους ειναι στην ιδια φαση και καλα αποτελεσματα!!!:dance3:
Στην ίδια σελίδα, ναι.
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Απογοητευτηκε κανεις με τις βασεις του 10% φετος;
Ειχα 200 μορια πανω απο την σχολη ,συγκεκριμενα η περσινη βαση ηταν 16.059 και ειχα 16.250 .Η περσινη βαση του 10% 14.500 . Με την ελπιδα λοιπον οτι θα περασω, αφου φετος ειπαν οτι το εν λογω τμημα θα εχει περιπου 200-300 μορια μειωση ..και οντως εγινε πηγε 15.750... η βαση του 10% ομως ηταν 17.000!!

Θα ηθελα να πω λοιπον στα παιδια που ηταν σε διλημα ποια σχολη να επιλεξουν και τελικα δουν στην πορεια μεσα στην σχολη οτι δεν τους αρεσει ..να ξαναδωσουν πανελληνιες , γιατι οι περισσοτερες σχολες δινουν λιγες θεσεις για αυτους που θα κανουν 10%(οριο 30 θεσεις) . Μπορει να σταθουν τυχεροι μια χρονια που δεν εκαναν πολλοι 10% και η βαση πεσει απο την βαση του 90% αλλα τις περισσοτερες φορες η βαση ανεβαινει πολυ (Για σχολες ιατρικης ,νομικης,ψυχολογιας, ημμυ δεν θα ειναι ποτε πιο κατω για ευνοητους λογους)
 

ikigai

Νεοφερμένος

Ο ikigai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Απογοητευτηκε κανεις με τις βασεις του 10% φετος;
Ειχα 200 μορια πανω απο την σχολη ,συγκεκριμενα η περσινη βαση ηταν 16.059 και ειχα 16.250 .Η περσινη βαση του 10% 14.500 . Με την ελπιδα λοιπον οτι θα περασω, αφου φετος ειπαν οτι το εν λογω τμημα θα εχει περιπου 200-300 μορια μειωση ..και οντως εγινε πηγε 15.750... η βαση του 10% ομως ηταν 17.000!!

Θα ηθελα να πω λοιπον στα παιδια που ηταν σε διλημα ποια σχολη να επιλεξουν και τελικα δουν στην πορεια μεσα στην σχολη οτι δεν τους αρεσει ..να ξαναδωσουν πανελληνιες , γιατι οι περισσοτερες σχολες δινουν λιγες θεσεις για αυτους που θα κανουν 10%(οριο 30 θεσεις) . Μπορει να σταθουν τυχεροι μια χρονια που δεν εκαναν πολλοι 10% και η βαση πεσει απο την βαση του 90% αλλα τις περισσοτερες φορες η βαση ανεβαινει πολυ (Για σχολες ιατρικης ,νομικης,ψυχολογιας, ημμυ δεν θα ειναι ποτε πιο κατω για ευνοητους λογους)


Ημμυ ΑΠΘ φετος πηγε 15600 οπως και οι μηχμηχ 16200, αυτο ειναι πραγματικη πτωση... δεν υπαρχει καποια στατιστικη για τις βασεις του 10%. Ειναι τελειως απροβλεπτες λογω του οτι διαμορφωνονται αποκλειστικα απο τη συμμετοχη των υποψηφιων. Αν πχ αποφασισαν να κανουν για μια x σχολη 10 ατομα με 18000, τοτε προφανως η βαση της θα παει στα υψη. Δεν υπαρχει λογος να αποθαρρυνουμε τους αλλους ωστοσο για το 10%, αλλοι κανουν και τις 2 χρονιες και πιανουν τη σχολη χωρις κανενα προβλημα. Γνωστοι μου πχ, ο ενας περασε στους μηχανολογους της θεσσαλονικης με 17000 μορια που δεν το περιμενε καν λογω υψηλης βασης και αλλος με 17000 δεν επιασε κινηματογραφου που πηγε 17600 ενω το ειχε και δεδομενο
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ημμυ ΑΠΘ φετος πηγε 15600 οπως και οι μηχμηχ 16200, αυτο ειναι πραγματικη πτωση... δεν υπαρχει καποια στατιστικη για τις βασεις του 10%. Ειναι τελειως απροβλεπτες λογω του οτι διαμορφωνονται αποκλειστικα απο τη συμμετοχη των υποψηφιων. Αν πχ αποφασισαν να κανουν για μια x σχολη 10 ατομα με 18000, τοτε προφανως η βαση της θα παει στα υψη. Δεν υπαρχει λογος να αποθαρρυνουμε τους αλλους ωστοσο για το 10%, αλλοι κανουν και τις 2 χρονιες και πιανουν τη σχολη χωρις κανενα προβλημα. Γνωστοι μου πχ, ο ενας περασε στους μηχανολογους της θεσσαλονικης με 17000 μορια που δεν το περιμενε καν λογω υψηλης βασης και αλλος με 17000 δεν επιασε κινηματογραφου που πηγε 17600 ενω το ειχε και δεδομενο
Για τους ημμυ δεν το γνωριζα οποτε ζητω συγνωμη για την λαθος πληροφορηση αλλα για νομικες και ιατρικες που ειδα τα τελευταια χρονια οι βασεις του 10% ειναι ανοδικες
Αυτο που θελω να τονισω απλα και μπορει καποιοι να μην το γνωριζουν ειναι οτι η βαση του 10% πολλες φορες δεν συμβαδιζει με την βαση του 90% ακριβως επειδη οι θεσεις ειναι λιγες ..μπορει μια χρονια να ειναι π.χ 1.000 μορια κατω απο την βαση του 90% και μια χρονια 1.000 μορια πιο πανω οπως στην περιπτωση μου. Εννοειται οσοι θελουν να κανουν 10% να κανουν , και η διαδικασια ευκολη ειναι και ουτε χανουν κατι , απλα αν καποιος περασει σε μια σχολη και δεν του αρεσει τελικα να μην ειναι 100% σιγουρος ακομη και αν εχει παραπανω μορια οτι θα περασει με το 10% του χρονου . Αυτα , δεν ηθελα να αποθαρρυνω κανεναν απλα ανεφερα την περιπτωση μου που εν τελει αποδειχθηκε οτι επρεπε να ξαναδωσω.
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τα μορια που εγραψε καποιος στις πανελλαδικες αυξανονται κατα 10% για οποιον θα κανει την επομενη χρονια 10% ;
Η απλα ειναι η ειδικη κατηγορια που διαγωνιζεται καποιος με την περσινη βαθμολογια του μια θεση σε μια νεα σχολη;
 

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Τα μορια που εγραψε καποιος στις πανελλαδικες αυξανονται κατα 10% για οποιον θα κανει την επομενη χρονια 10% ;
Η απλα ειναι η ειδικη κατηγορια που διαγωνιζεται καποιος με την περσινη βαθμολογια του μια θεση σε μια νεα σχολη;


Το δεύτερο
 

maria72

Νεοφερμένος

Η maria72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας ,έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα στο χημικό Κρήτης καθώς είναι και το νησί στο οποίο μένω. Η βαθμολογία μου μου επετρεπε να εισαχθω τόσο στο χημικό όσο και στο βιολογικό ωστόσο επέλεξα το 1ο.Η αλήθεια ότι την χρονια αυτη στόχευα και στην ιατρική χωρις να ειμαι σίγουρη αν ήταν κάτι το οποίο ήθελα πραγματικά η μια ιδέα την οποία μου είχε προβάλλει το περιβάλλον μου ως ιδανική. Έπειτα με φοβίζε και η ιδέα της αποστηθισης καθώς προτιμώ τις επιστήμες που έχουν <<περισσότερο >> μαθηματικά. Αν με ρωτούσε τα προηγούμενα χρόνια κάποιος τι θα ήθελα να κάνω στην ζωή μου αγνοώντας την επαγγελματική αποκατάσταση θα ήταν να διδαξω ωστόσο εξαιτίας των πραγμάτων στον συγκεκριμένο τομέα προσπαθούσα να το αποφύγω. Έτσι λοιπόν έχοντας στα χέρια μου την βαθμολογία μου δήλωσα το χημικο το οποίο θα μου επετρεπε να ασχοληθώ τοσο με την εκπαίδευση όσο και πέρα από αυτήν. Όμως τώρα πριν ακόμα αρχίσουν τα μαθήματα προβληματίζομαι καθώς πολλοί με προτρέπουν να ξαναδωσω πιστεύοντας ότι είναι καλύτερη η ιατρικη για εμένα διοτι το χημικο δεν μπορεί να μου προσφέρει ικανοποιητική επαγγελματική αποκατάσταση,επίσης πολλοί είναι αυτοί που με ρωτούν γιατί δεν διάλεξα το βιολογικό επειδή θα μπορούσε να μου προσφέρει πιο σίγουρη δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι παρολο που η βιολογία αποτελούσε για εμένα μέχρι την β λυκειου ένα μάθημα <<θεωρίας >> στην γ λυκειου άρχισε να μου αρέσει περισσότερο από την χημεία θα έλεγα. Ωστόσο εξαιτίας του γεγονότος ότι αν εν τέλει κατέληγα στην εκπαίδευση θα προτιμούσα να δίδασκω την χημεία και ταυτόχρονα είχα και άλλες επιλογές πέρα από αυτήν με έκανε να την επιλέξω. Όμως μηπως όντως το βιολογικό είναι καλύτερη επιλογή και θα επρεπε να κάνω 10%;Είμαι πολύ μπερδεμένη...
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γεια σας ,έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα στο χημικό Κρήτης καθώς είναι και το νησί στο οποίο μένω. Η βαθμολογία μου μου επετρεπε να εισαχθω τόσο στο χημικό όσο και στο βιολογικό ωστόσο επέλεξα το 1ο.Η αλήθεια ότι την χρονια αυτη στόχευα και στην ιατρική χωρις να ειμαι σίγουρη αν ήταν κάτι το οποίο ήθελα πραγματικά η μια ιδέα την οποία μου είχε προβάλλει το περιβάλλον μου ως ιδανική. Έπειτα με φοβίζε και η ιδέα της αποστηθισης καθώς προτιμώ τις επιστήμες που έχουν <<περισσότερο >> μαθηματικά. Αν με ρωτούσε τα προηγούμενα χρόνια κάποιος τι θα ήθελα να κάνω στην ζωή μου αγνοώντας την επαγγελματική αποκατάσταση θα ήταν να διδαξω ωστόσο εξαιτίας των πραγμάτων στον συγκεκριμένο τομέα προσπαθούσα να το αποφύγω. Έτσι λοιπόν έχοντας στα χέρια μου την βαθμολογία μου δήλωσα το χημικο το οποίο θα μου επετρεπε να ασχοληθώ τοσο με την εκπαίδευση όσο και πέρα από αυτήν. Όμως τώρα πριν ακόμα αρχίσουν τα μαθήματα προβληματίζομαι καθώς πολλοί με προτρέπουν να ξαναδωσω πιστεύοντας ότι είναι καλύτερη η ιατρικη για εμένα διοτι το χημικο δεν μπορεί να μου προσφέρει ικανοποιητική επαγγελματική αποκατάσταση,επίσης πολλοί είναι αυτοί που με ρωτούν γιατί δεν διάλεξα το βιολογικό επειδή θα μπορούσε να μου προσφέρει πιο σίγουρη δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι παρολο που η βιολογία αποτελούσε για εμένα μέχρι την β λυκειου ένα μάθημα <<θεωρίας >> στην γ λυκειου άρχισε να μου αρέσει περισσότερο από την χημεία θα έλεγα. Ωστόσο εξαιτίας του γεγονότος ότι αν εν τέλει κατέληγα στην εκπαίδευση θα προτιμούσα να δίδασκω την χημεία και ταυτόχρονα είχα και άλλες επιλογές πέρα από αυτήν με έκανε να την επιλέξω. Όμως μηπως όντως το βιολογικό είναι καλύτερη επιλογή και θα επρεπε να κάνω 10%;Είμαι πολύ μπερδεμένη...

Ούτως ή άλλως, 10% θα μπορέσεις να κάνεις τον Ιούνιο του 2020. Έχεις, επομένως, ένα ακαδημαϊκό έτος στη διάθεσή σου να το σκεφτείς έχοντας και την εμπειρία του χημικού από πρώτο χέρι
 

maria72

Νεοφερμένος

Η maria72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι το ξέρω ,απλά δεν μπορώ να σταματήσω να σκέφτομαι αν έπραξα σωστά η λάθος...
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Γεια σας ,έδωσα φέτος πανελλήνιες και πέρασα στο χημικό Κρήτης καθώς είναι και το νησί στο οποίο μένω. Η βαθμολογία μου μου επετρεπε να εισαχθω τόσο στο χημικό όσο και στο βιολογικό ωστόσο επέλεξα το 1ο.Η αλήθεια ότι την χρονια αυτη στόχευα και στην ιατρική χωρις να ειμαι σίγουρη αν ήταν κάτι το οποίο ήθελα πραγματικά η μια ιδέα την οποία μου είχε προβάλλει το περιβάλλον μου ως ιδανική. Έπειτα με φοβίζε και η ιδέα της αποστηθισης καθώς προτιμώ τις επιστήμες που έχουν <<περισσότερο >> μαθηματικά. Αν με ρωτούσε τα προηγούμενα χρόνια κάποιος τι θα ήθελα να κάνω στην ζωή μου αγνοώντας την επαγγελματική αποκατάσταση θα ήταν να διδαξω ωστόσο εξαιτίας των πραγμάτων στον συγκεκριμένο τομέα προσπαθούσα να το αποφύγω. Έτσι λοιπόν έχοντας στα χέρια μου την βαθμολογία μου δήλωσα το χημικο το οποίο θα μου επετρεπε να ασχοληθώ τοσο με την εκπαίδευση όσο και πέρα από αυτήν. Όμως τώρα πριν ακόμα αρχίσουν τα μαθήματα προβληματίζομαι καθώς πολλοί με προτρέπουν να ξαναδωσω πιστεύοντας ότι είναι καλύτερη η ιατρικη για εμένα διοτι το χημικο δεν μπορεί να μου προσφέρει ικανοποιητική επαγγελματική αποκατάσταση,επίσης πολλοί είναι αυτοί που με ρωτούν γιατί δεν διάλεξα το βιολογικό επειδή θα μπορούσε να μου προσφέρει πιο σίγουρη δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι παρολο που η βιολογία αποτελούσε για εμένα μέχρι την β λυκειου ένα μάθημα <<θεωρίας >> στην γ λυκειου άρχισε να μου αρέσει περισσότερο από την χημεία θα έλεγα. Ωστόσο εξαιτίας του γεγονότος ότι αν εν τέλει κατέληγα στην εκπαίδευση θα προτιμούσα να δίδασκω την χημεία και ταυτόχρονα είχα και άλλες επιλογές πέρα από αυτήν με έκανε να την επιλέξω. Όμως μηπως όντως το βιολογικό είναι καλύτερη επιλογή και θα επρεπε να κάνω 10%;Είμαι πολύ μπερδεμένη...

Αρχικά συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Το ερώτημα που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου είναι με τι θέλεις να ασχοληθείς εσύ πραγματικά στο μέλλον και μετά να κοιτάξεις την επαγγελματική αποκατάσταση... Εγώ πέρυσι είχα περάσει στο βιολογικό αλλά επειδή ήθελα πάρα πολύ την ιατρική ξαναεδωσα. Δυστυχώς όμως ούτε φέτος την έπιασα και πέρασα στο χημικό. Έτσι ήμουν σε ένα δίλημμα να πάω στο βιολογικό η στο χημικό; εμενα όλοι μου έλεγαν ότι το χημικο έχει καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση από το βιολογικό και σου ανοίγει πολλές πορτες(γιατί από το βιολογικό η θα γίνεις καθηγητής που εμένα δε μου άρεσε αλλά εσυ είπες ότι θα σου άρεσε αν δεν κάνω λάθος η θα ασχοληθείς με το κομμάτι της έρευνας που κακά τα ψέματα στην Ελλάδα δεν υπάρχει...). Παρόλα αυτά ψάχνοντας τα μαθήματα της σχολης, συνομιλοντας με παιδιά που σπουδάζουν και στο χημικό και στο βιολογικό και κοιτάζοντας το τι μπορώ να βγω από την κάθε σχολή κατέληξα στο βιολογικό γαιτι είναι πιο κοντα στο κομμάτι της υγείας που ήθελα (το χημικο ξεφεύγει λίγο από το κομμάτι αυτό). Με λίγα λόγια αν θες πολύ την ιατρική και είναι το όνειρο σου προσπάθησε το και ξαναδώσε, αν θες να ασχοληθείς με το βιολογικό κάνε 10% και αν θες με το χημικο μην κάνεις τίποτα... Έτσι κι αλλιώς όπως αναφερθηκε και πιο πάνω έχεις ένα χρόνο που μπορείς να δοκιμάσεις τη σχολή σου να δεις αν σου αρέσει... Όπως και να έχεις σου εύχομαι να κάνεις το καλύτερο για σένα!
 

maria72

Νεοφερμένος

Η maria72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και συγχαρητηρια και για την δική επιτυχία. Πάντως αν σε ενδιαφέρει ,από βιολογικό μπορείς να δουλέψεις και σε διαγνωστικά κέντρα από ό,τι διάβασα και σίγουρα με κάποιο μεταπτυχιακό να κάνεις κάτι που έχει μεγάλη σχέση με την ιατρική. Η αλήθεια είναι ότι εγώ διάλεξα την χημεία καθώς έλεγα ότι είναι καλύτερη αυτή αν αποφασίσω να ασχοληθώ με την εκπαίδευση(σκέφτηκα ότι χημεία μπορεί κάποιος να ξεκινήσει μαθήματα ιδιαίτερα ,φροντιστήριο από την Α' Λυκείου).Ωστόσο αν αποφάσιζα να κάνω κάτι πέρα από αυτήν θα προτιμούσα και εγώ βιολογία καθώς οι διέξοδοι της βιολογίας πέρα από την εκπαίδευση με ελκύουν περισσότερο.Επειτα το γεγονός ότι όλοι είναι αρνητικοί στο γεγονός να ασχοληθώ με την εκπαίδευση με κάνει να πιστεύω ότι έκανα την λάθος επιλογή.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως αν σε ενδιαφέρει ,από βιολογικό μπορείς να δουλέψεις και σε διαγνωστικά κέντρα από ό,τι διάβασα και σίγουρα με κάποιο μεταπτυχιακό να κάνεις κάτι που έχει μεγάλη σχέση με την ιατρική.


εδώ η άλλη με πτυχίο αει Λαμίας και λένε ότι δουλεψε νασα και μαλιστα εφέυρε και τεχνιτή τραχεία, αυτό δε θα είχες ακούσεΙ;
Η ανεργία στους ιατρούς πλησιάζει το 20% και λεμε για βιολόγους τωρα για κάλυψη αυτων των θέσεων
 

Maria2229

Νεοφερμένος

Η Maria2229 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τελικά οπως αποδείχθηκε ήταν απάτη για την κοπέλα που σπουδασε στην Λαμια οτι κάνει 'καριέρα' στην Nasa. Η Τεχνήτη τραχεια που και καλα δημιουργησε ηταν δημιουργημα αλλου επιστημονα , ο οποιος την εφαρμοσε σε 8 ανθρωπους και οι 8 ειχαν τραγικο τελος(θανατος)
 

Markaf

Νεοφερμένος

Η Markaf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Γεια σας , θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση ! Καποιος φοιτητης που φοιτουσε στη φιλοσοφικη σχολη θεσσαλονικης και με το 10 % περασε στην ιδια σχολη στην αθηνα και εφοσον εχει περασει με επιτυχια ολα τα μαθηματα των 2 εξαμηνων θα αρχισει απο το πρωτο ετος παλι; η εχει τη δυνατοτητα να συνεχισει κανονικα στο δευτερο; Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top