Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μίας και το προηγούμενο θέμα κλειδωθηκε και η κανονικη προετοιμασία ξεκινάει για πολλούς από τώρα ας γράφουμε εδώ κάθε συμβουλή ή απορία για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο. Εσείς θα μπαίνετε καθόλου ιντερνετ?


  1. Πρόγραμμα Πανελληνίων Εξετάσεων 2013
  2. View attachment Διαδικασίες για τους υποψηφίους των πανελλαδικών εξ.zip
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
σε μια βδομαδα αρχιζει η δικη μου προετοιμασια .16 αυγουστυο και ειμαι λιγο ανγχωμενη καθως νομιζω δεν θα εχω ορεξη να διαβασω μαλλον πρεπει ν παρω πιο ζεστα βλεπω ποσο παιδια ξεκινησαν ιουλιου και τρελενομαι και απορω κατα ποσο κατανοουν την υλη και τ εμπεδωνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εμένα ξεκινάει στις 20 και έχω φτάσει να λέω άντε να έρθει για να έχω να κάνω κάτι. Τις τελευταίες 15 μέρες κλείνω 8ωρα στο pc. :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Όλα καλά θα πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ήρθα και εγώ στο θέμα :) θα γράψω ενα ποστ και θα φύγω

Θεωρώ ευνοημένους αυτούς που δώσανε φέτος ( ο λόγος είναι ότι οι θέσεις στα περισσότερα τμήματα αυξήθηκαν) ενώ δε καταργηθηκαν σχολές όπως περιμέναμε. Η κυβέρνηση φέτος είχε ως στόχο να καταργήσει σχολές αλλά φοβήθηκαν το φοιτητικό κίνημα η κατάργηση του 10% πέρσι είχε ως στόχο να μην επηρεαστούν πολύ οι βάσεις σε σχέση με πέρσι φέτος. Τελικά το 10% επανήλθε και η καταργηση των τμημάτων μετατοπιστηκε για πιο μετά. Του χρόνου θα έχουμε πάλι 10% συνεπώς αν έχουμε καταργηση σχολών θα πρέπει να βρουν άλλο τρόπο για να κρατήσουν τις βάσεις χαμηλές.

η επόμενη χρονιά μπορεί να αλλάξει τελείως από την προηγούμενη ( αν και μπορεί να μην αλλάξει καθόλου ο λόγος είναι το σύστημα Καλλικράτης (Αθηνά))

σε περίπτωση που καταργηθούν σχολές να περιμένετε μια τάση προς τα πάνω στις βάσεις σχολών κάτω από 18000 και φυσικά ανοδική τάση και στις πιο υψηλόβαθμες όσο περνούν τα χρόνια.

Η μεγάλη διαφορά θα φανεί σε 2 χρόνια που αυτοι που δε θα περάσουν του χρόνου θα ξαναδώσουν και δε θα είναι λίγοι που θα χτυπήσουν υψηλόβαθμες σχολές ακόμα και αν δεν ήταν ο στόχος τους αυτές.

Σταδιακά τα θέματα θα γίνονται όλο και πιο δύσκολα (αυτό θα γίνει για να κρατηθούν οι βάσεις χαμηλές). Αν μειωθούν οι θέσεις στο 60% και έχουμε ιδια δυσκολια θεμάτων θα έχουμε μια μεγάλη άνοδο των βάσεων για να ισοσσκελιστεί αυτή η άνοδος πρέπει να πέφτουν δύσκολα θέματα (πολυ δυσκολότερα από την προηγούμενη χρονιά).

Με λίγα λόγια θα έχουμε ένα νέο σύστημα που μοιάζει με δέσμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ ανυπομονω να ξεκινήσω! :-D 20 και εγώ αρχίζω και έχω φτιάξει ήδη ένα πρώτο πρόγραμμα μελέτης. Τα μαθήματα της θεωρητικής τα αγαπώ <3

Ήρθα και εγώ στο θέμα :) θα γράψω ενα ποστ και θα φύγω
Θεωρώ ευνοημένους αυτούς που δώσανε φέτος ( ο λόγος είναι ότι οι θέσεις στα περισσότερα τμήματα αυξήθηκαν) ενώ δε καταργηθηκαν σχολές όπως περιμέναμε. Η κυβέρνηση φέτος είχε ως στόχο να καταργήσει σχολές αλλά φοβήθηκαν το φοιτητικό κίνημα η κατάργηση του 10% πέρσι είχε ως στόχο να μην επηρεαστούν πολύ οι βάσεις σε σχέση με πέρσι φέτος. Τελικά το 10% επανήλθε και η καταργηση των τμημάτων μετατοπιστηκε για πιο μετά. Του χρόνου θα έχουμε πάλι 10% συνεπώς αν έχουμε καταργηση σχολών θα πρέπει να βρουν άλλο τρόπο για να κρατήσουν τις βάσεις χαμηλές.

η επόμενη χρονιά μπορεί να αλλάξει τελείως από την προηγούμενη ( αν και μπορεί να μην αλλάξει καθόλου ο λόγος είναι το σύστημα Καλλικράτης (Αθηνά))

σε περίπτωση που καταργηθούν σχολές να περιμένετε μια τάση προς τα πάνω στις βάσεις σχολών κάτω από 18000 και φυσικά ανοδική τάση και στις πιο υψηλόβαθμες όσο περνούν τα χρόνια.

Η μεγάλη διαφορά θα φανεί σε 2 χρόνια που αυτοι που δε θα περάσουν του χρόνου θα ξαναδώσουν και δε θα είναι λίγοι που θα χτυπήσουν υψηλόβαθμες σχολές ακόμα και αν δεν ήταν ο στόχος τους αυτές.

Σταδιακά τα θέματα θα γίνονται όλο και πιο δύσκολα (αυτό θα γίνει για να κρατηθούν οι βάσεις χαμηλές). Αν μειωθούν οι θέσεις στο 60% και έχουμε ιδια δυσκολια θεμάτων θα έχουμε μια μεγάλη άνοδο των βάσεων για να ισοσσκελιστεί αυτή η άνοδος πρέπει να πέφτουν δύσκολα θέματα (πολυ δυσκολότερα από την προηγούμενη χρονιά).

Με λίγα λόγια θα έχουμε ένα νέο σύστημα που μοιάζει με δέσμες...

Όσο δύσκολα θέματα και να πέσουν ένας καλά διάβασμενος υποψήφιος που είναι προετοιμασμένος σε τέτοια θέματα θα γράψει όπως και να έχει. Ο μέτρια διάβασμενος όμως θα φανεί και λογικό είναι μην μην περάσει στην πρώτη του επιλογή. Προσωπικά ειμαι υπέρ του να πέφτουν δύσκολα θέματα γιατί εκεί φαίνεται η διάφορα και ο καθένας περνάει εκεί που θέλει με την αξία του. :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ωπ! Ωραία. Καλή τύχη σε εσάς, λοιπόν.:flowers:
Θέληση, στόχος, διάβασμα και υπομονή.:thumbup:

Υγ. Αφήστε τον Φόκο! Εσείς προετοιμάζεστε για όλα, όπως κάναμε κι εμείς και όλοι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή έδωσα φέτος Πανελλαδικές και έχω "φρέσκια" την εμπειρία, ήθελα να πω απλώς ότι είναι μια αρκετά δύσκολη χρονιά, αλλά σίγουρα δεν είναι η πιο δύσκολη στιγμή στη ζωή σας. Δεν χρειάζονται υπερβολές, πρέπει πάντοτε να χαλαρώνετε και να εξοικονομείτε δυνάμεις για να έχετε ξεκούραστο (και άρα καθαρό) μυαλό τον Μάιο. Επίσης, επειδή ακούω πολλούς να τρώνε για να έχουν ενέργεια, να πω ότι το πολύ φαγητό φέρνει αρρυθμία και υπνυλία. Απλώς καταλώνετε πολλά φρούτα και λαχανικά, βοηθούν πολύ γιατί δίνουν ενέργεια, αλλά δε "βαραίνουν" το στομάχι.
Κάτι τελευταίο. Ό, τι έχετε να διαβάσετε (μιλώ για το θεωρητικό κομμάτι των μαθημάτων, π.χ. ιστορίες, εισαγωγές, θεωρήματα, ορισμούς, ΑΟΔΕ), να το διαβάσετε ΤΕΛΕΙΑ αν είναι δυνατόν ΠΡΙΝ τα Χριστούγεννα και να κάνετε συχνότατες επαναλήψεις μέχρι τότε, και μέχρι το Φεβρουάριο να ξέρετε τα ΠΑΝΤΑ! Αν το κάνετε αυτό, θα έχετε πραγματικά πολύ χρόνο για χαλάρωση τους τελευταίους μήνες... Άλλωστε, στο τέλος δεν θα μπορείτε να μάθετε και πολλά, επειδή θα έχετε χάσει όλη σας τη διάθεση...
Φυσικά, αυτή είναι η δική μου άποψη, βγαλμένη από τη δική μου καλή εμπειρία, γιατί έγραψα πολύ καλά... Σε άλλον μπορεί να λειτουργούν διαφορετικά τα πράγματα... Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Πανελλήνιες 2013; :cold:

Από σήμερα, κηρύσσω την έναρξη της προσωπικής φυτοποίησής μου! Έχε γεια επίγειε κόσμε...:P:P
(Τη βλέπω τη δουλειά. Θα βλέπω τον Πλάτωνα και τον Αριστοτέλη, όπως ο Τζον Νας τους φανταστικούς του φίλους!:eek::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
19 Αυγούστου ξεκινάω εγώ....μερικοί έχουν ξεκινήσει ήδη απο 1 αλλά δεν βαριέσαι....
Δύσκολοι χρονιά παιδιά ΑΛΛΑ:
1)Στις 12 του Σεπτέμβρη θα αγιαστήτούμε για τελευταία φορά στο σχολείο μας!
2)Είμαστε το επίκεντρο του σχολικού κόσμου(όλοι μαζι μας θα ασχολούνται!)
3)Εχουμε και μια 5ήμερη που περιμέναμε πολλοί απο μας απο το γυμνάσιο....
4)Η μαθητική καριέρα μας ήρθε στο τέλος της!!(πως περνάνε τα χρόνια....:P:P)
Γι'αυτό ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ!!!Αντε και του χρόνου στη σχολή που θέλουμε με το καλό!!!!

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
παιδια ηρθε η στιγμη που ολοι περιμεναμε .Η στιγμη που θα κρινει το μελλον μας.
Καλη επιτυχια σε ολους και απολαυστε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
19 Αυγούστου ξεκινάω εγώ....μερικοί έχουν ξεκινήσει ήδη απο 1 αλλά δεν βαριέσαι....
Δύσκολοι χρονιά παιδιά ΑΛΛΑ:
1)Στις 12 του Σεπτέμβρη θα αγιαστήτούμε για τελευταία φορά στο σχολείο μας!
2)Είμαστε το επίκεντρο του σχολικού κόσμου(όλοι μαζι μας θα ασχολούνται!)
3)Εχουμε και μια 5ήμερη που περιμέναμε πολλοί απο μας απο το γυμνάσιο....
4)Η μαθητική καριέρα μας ήρθε στο τέλος της!!(πως περνάνε τα χρόνια....:P:P)
Γι'αυτό ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ!!!Αντε και του χρόνου στη σχολή που θέλουμε με το καλό!!!!

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

Αχ, μελαγχόλησα :rolleyes: Τελευταία χρονιά στο σχολείο...:rolleyes:

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, εγώ πάντως δεν σκοπεύω να ανοίξω βιβλίο μέχρι τις 20 Αυγούστου που ξεκιναω μαθήματα. Έκανα 3 εβδομάδες μετά τις εξετάσεις...φτάνει :P
Το πιθανότερο είναι τις υπόλοιπες 12 μέρες που απομένουν να τις περάσω κολυμπώντας και πίνοντας γρανίτα ενώ θα κάνω ηλιοθεραπεία :redface:

Ένας χρόνος είναι...να τα δώσομε όλα :) Καλό κουράγιο και καλή επιτυχία να έχουμε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σαν χθες μου φαίνεται που έγραφα στο θέμα του 2012.:P

Καλή δύναμη και κουράγιο εύχομαι!

Θα 'ρθουν μέρες που θα πείτε ''δεν αντέχω άλλο!". Το σημαντικό είναι να μην το βάλετε κάτω! ;)
Δε θέλει υπερβολές, απλώς προσήλωση στον στόχο σας. ^^

Καλή επιτυχία παιδιά!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Άχου μωρέ ήρθε η ώρα σας... σνιφ σνιφ :cry_x:
Μην πωρώνεστε με το διάβασμα απότομα :hehe: Η φυτουκλο-ποίηση δεν αρχίζει ακόμα.
Αν έχω να πω κάτι που εμπέδωσα φέτος είναι ότι η περίοδος αυτή είναι καλύτερη απ΄ότι φαίνεται.

Και μια παρότρυνσή μου, απολαύστε το διάβασμα, εννοώ προσπαθήστε να καταλαβαίνετε αυτά που διαβάζετε και να τα βλέπετε όχι ως υποχρέωση για τις πανελλήνιες.

πσ. Μετά τα Χριστούγεννα, κλείστε το λίγο το ρημάδι.:clapup: Μετά τις πανελλήνιες ειλικρινά θα βαριέστε τη ζωή σας .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
παιδια ηρθε η στιγμη που ολοι περιμεναμε .Η στιγμη που θα κρινει το μελλον μας.
Καλη επιτυχια σε ολους και απολαυστε το!
Μη σκέφτεσαι έτσι, θα την πατήσεις.
πσ. Μετά τα Χριστούγεννα, κλείστε το λίγο το ρημάδι.:clapup: Μετά τις πανελλήνιες ειλικρινά θα βαριέστε τη ζωή σας .

So true!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Μετά τις πανελλήνιες ειλικρινά θα βαριέστε τη ζωή σας .

Ας έρθει αυτή η ΑΓΙΑ στιγμή.....και ας βαριέμαι και την ζωή μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιδια ηρθε η στιγμη που ολοι περιμεναμε .Η στιγμη που θα κρινει το μελλον μας.
Καλη επιτυχια σε ολους και απολαυστε το!

τωρα μπορει να σου φαινεται ωραια και να νιωθεις ανυπομονησια αλλα μετα απο μερικους μηνες( κατα το Μαρτιο) η κατασταση δεν παλευται!!! believe me ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ωπ Πανελλήνιες 2013
Εδώ είμαστε!!!

Επομενο σταση =>Πανεπισήμιο.
Νext station=>Panepistimio
Προσοχή στο κενό..

please mind the gap.




Προσοχη στα κενά παιδια!!!!!!!!!!


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Ωπ Πανελλήνιες 2013
Εδώ είμαστε!!!

Επομενο σταση =>Πανεπισήμιο.
Νext station=>Panepistimio
Προσοχή στο κενό..

please mind the gap.

:P


Αιντε ρε τιμημένη γενιά του '95!!!!Ωρα να τελειώνουμε και εμείς!!!!!Δώσε πονόόόόό!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγω αρχιζω παλι με τα σχολεια. Νομιζω πως εχω χρονο και για ξεκουραση και για λιγο διαβασματακι :)
Παιδακια ψυχραιμια!! :D
Ασχετο λιγο. Εχω ακουσει και συνειδητοποιησει ποσο ευεργετικες μπορουν να ειναι οι αναπνοες! (Συμβουλη για μες την χρονια;) ) Βαθια αναπνοη και ξεκιναμε λοιποον!:) Τωρα αρχιζουν τα καλαα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top