Γυμνάσιο: Ποια τάξη σάς άρεσε περισσότερο; Τι πρέπει να προσέχει ένας μαθητής Γυμνασίου;

Γυμνάσιο... Ποια τάξη σας αρέσει ή σας άρεσε περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Α' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 11 20.4%
  • Β' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 10 18.5%
  • Γ' Γυμνασίου

    Ψήφοι: 32 59.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.9%

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λοιπον, σε λιγες (παααραα πολυ λιγες) μερες αρχιζει το σχολειο! Και οπως καταλαβατε θα παω Α' Γυμνασιου :) Θελω να μου πειτε ποια ταξη σας αρεσε περισσοτερο, τι θα επρεπε να προσεξω και γενικα τη γνωμη σας :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Στην α γυμνασίου απλά φρόντισε να προσαρμοστείς γρήγορα.Να είσαι φιλική με τα παιδιά που θα γνωρίσεις για πρώτη φορά στο νέο σου σχολείο.
Στα μαθήματα κάνε ό,τι σου λένε οι καθηγητές σου και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα νομίζω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Α Γυμνασίου... Ψψψψψ ξύπνησες μνήμες! :P Ωραία τάξη, φρόντισε να προσαρμοστείς όπως είπε ο Raiseonce αλλά και να διαβάζεις όσο μπορείς. Δεν είναι πλέον δημοτικό :) αλλά δεν τελειώνει και η ζωή :P Χαλααααααρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λοιπον εγω ψηφιζω την Α γυμνασιου γιατι εχω τις καλυτερες αναμνησεις :) καλυτερες και απο το δημοτικο. Η β γυμνασιου ηταν αθλια... Εμ... στην πρωτη... γρηγορη προσαρμογη,μεθοδικο διαβασμα και προσοχη στην ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aceBill

Νεοφερμένος

Ο aceBill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Πολύ καλύτερο το Γυμνάσιο από το Δημοτικό (ειδικά οταν "ξεψαρωσεις").
Όπως και το Λυκειο απο το Γυμνάσιο!!!
Το μονο που θα πρεπει να προσεξεις ειναι το διαβασμα σου το οποίο θα πρεπει να είναι απλά λίγο πιο συστηματικό!! Αλλά μην ανησυχεις... όλα θα πανε μια χαρα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :) Στα αποτελέσματα βγήκε οτι οι περισσοτεροι προτιματε το λυκειο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το γυμνασιο ειναι πολυ καλυτερο απο το δημοτικο, θα το εχεις παρατηρησει ηδω αυτες τις πρωτες μερες, ειναι πιο χαλαρα και πιο ωραια, και το μαθημα ειναι πιο ενδιαφερον... Θα δεθεις με τους καθηγητες σου (καλα οχι ολους μην τρελαινεσαι, δυο τρεις θα ειναι οι ''τυχεροι" ;)), θα κανεις καινουργιες παρεες, θα αρχιζεις να αντιμετωπιζεσαι περισσοτερο ως εφηβη παρα ως μωρο, θα αυξηθουν οι απαιτησεις αλλα θααυξηθει και το χαβαλε, μετ; τα Χριστουγεννα θα μαθεις να μην μπαινεις πρωτη κ;ι δευτερη ωρ; και να κοιμασαι μεχρι τις 9.30 χωρις να σου λεει κανενας τιποτα... Και οι α γυμνασιου ειναι η πιο ευκολη ταξη, οι βαθμοι μπαινουν πολυ ευκολα, οι καθηγητες ειναι πιο χαλαροι και το κλιμ; ειναι ωραιο γενικα.. Με λιγα λογια θα περασεις καλαα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το γυμνασιο ειναι πολυ καλυτερο απο το δημοτικο, θα το εχεις παρατηρησει ηδω αυτες τις πρωτες μερες, ειναι πιο χαλαρα και πιο ωραια, και το μαθημα ειναι πιο ενδιαφερον... Θα δεθεις με τους καθηγητες σου (καλα οχι ολους μην τρελαινεσαι, δυο τρεις θα ειναι οι ''τυχεροι" ;)), θα κανεις καινουργιες παρεες, θα αρχιζεις να αντιμετωπιζεσαι περισσοτερο ως εφηβη παρα ως μωρο, θα αυξηθουν οι απαιτησεις αλλα θααυξηθει και το χαβαλε, μετ; τα Χριστουγεννα θα μαθεις να μην μπαινεις πρωτη κ;ι δευτερη ωρ; και να κοιμασαι μεχρι τις 9.30 χωρις να σου λεει κανενας τιποτα... Και οι α γυμνασιου ειναι η πιο ευκολη ταξη, οι βαθμοι μπαινουν πολυ ευκολα, οι καθηγητες ειναι πιο χαλαροι και το κλιμ; ειναι ωραιο γενικα.. Με λιγα λογια θα περασεις καλαα :P

Αν κρίνω από τις πρώτες μέρες έχεις δίκιο!:):D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Λύκειο for the win!Το γυμνάσιο δεν πιάνει μία μπορστά σε αυτό που σε περιμένει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Αχ, τι μου θύμησες τώρα.
Ξέγνοιαστη ζωή , χωρίς να ανησυχείς για το μέλλον!

Τώρα σε ότι αφορά το γυμνάσιο θα το δεις , θέλει διάβασμα στα μαθήματα ( και στα Θρησκευτικα(;)) βρες παρέες όμως μην μείνεις και μόνη σου.

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι θα επαναλάβω :
λύκειο>>>>>>>>>>>>>>>γυμνασιο>>>>>>>δημοτικό


Άντε καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Μπορεί να είμαι μόνο λίγες μέρες στο λύκειο αλλά πιστεύω ότι είναι καλύτερα,διαφορετικές καταστάσεις,διαφορετικοί συμμαθητές και νιώθω πιο μεγάλος,όσο για το γυμνάσιο φυσικά και είναι καλύτερο από το δημοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το γυμνασιο ειναι πολυ πιο ωραιο σε σχεση με το δημοτικο αλλα συγκριτικα με το λυκειο πιστευω δεν ειναι τιποτα.. Απο αυτα που ακουω.. :( Αντε να παμε λυκειο!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Το γυμνάσιο-έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι ενός είδους μετάβαση. Όλο το θέμα (όπως άλλωστε έγραψαν και οι προηγούμενοι) είναι η προσαρμογή και στο κλίμα και στον τρόπο που γίνεται το μάθημα (διαφοροι καθηγητές, πιο πολλά και καινούρια μαθήματα..)
Σχετικά με τα μαθήματα νομίζω πως δεν έχουν και καμιά φοβερή δυσκολία! Αν είσαι επιμελής, δεν τα φοβηθείς και δεν τα πάρεις με κακό μάτι θα τα πας μια χαρά.
Όταν πρωτοπήγα εγώ στο γυμνάσιο δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου. Όχι από πλευράς μαθημάτων ή καθηγητών. Δεν μου άρεσε το κλίμα...όλοι ξαφνικά το έπαιζαν μεγάλοι. Τα αγόρια έβριζαν πιο πολύ, τα κορίτσια ασχολούνταν συνέχεια με τα αγόρια (μετά από λίγο καιρό άρχισαν και τα ρομαντικά ειδύλλια) κι εγώ ήθελα ακόμη να τρέχω, να παίζω κρυφτό και κυνηγητό. Με τον καιρό όμως ωρίμασα και βρήκα κι εγώ την θέση μου. :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Το γυμνάσιο-έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι ενός είδους μετάβαση. Όλο το θέμα (όπως άλλωστε έγραψαν και οι προηγούμενοι) είναι η προσαρμογή και στο κλίμα και στον τρόπο που γίνεται το μάθημα (διαφοροι καθηγητές, πιο πολλά και καινούρια μαθήματα..)
Σχετικά με τα μαθήματα νομίζω πως δεν έχουν και καμιά φοβερή δυσκολία! Αν είσαι επιμελής, δεν τα φοβηθείς και δεν τα πάρεις με κακό μάτι θα τα πας μια χαρά.
Όταν πρωτοπήγα εγώ στο γυμνάσιο δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου. Όχι από πλευράς μαθημάτων ή καθηγητών. Δεν μου άρεσε το κλίμα...όλοι ξαφνικά το έπαιζαν μεγάλοι. Τα αγόρια έβριζαν πιο πολύ, τα κορίτσια ασχολούνταν συνέχεια με τα αγόρια (μετά από λίγο καιρό άρχισαν και τα ρομαντικά ειδύλλια) κι εγώ ήθελα ακόμη να τρέχω, να παίζω κρυφτό και κυνηγητό. Με τον καιρό όμως ωρίμασα και βρήκα κι εγώ την θέση μου. :D:P

Εμενα όταν πηγα α γυμνασιου, αυτο που μου ειχε αρεσει πιο πολυ ηταν η φαση με τους διαφορετικους καθηγητες και το οτι ηταν πιο χαλαρα.. Οταν βγαιναμε απο την ταξη ας πουμε περιμενα να κανουμε δυάδες, να μας πουνε οι καθηγητες πότε να φυγουμε.. Σηκωνομασταν να παμε στο καλαθακι να ξυσουμε το μολυβι μας λες και ημασταν τριτη δημοτικου.. :P:P:P Ωραια ητανε παντως, ειχαμε και παρα πολυ καλους καθηγητες και απο την αρχη δεθηκαμε πολυ με πολλους απο αυτους οποτε μου εφυγε και το αγχος των ''αυστηρων καθηγητων'', μια χαρα περασαμε... :thumbsup:
Αλλα η β γυμνασιου ηταν κορυφη... :rolleyes:
Φετος προβλεπεται πολυ βαρετη χρονια.. :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εμενα όταν πηγα α γυμνασιου, αυτο που μου ειχε αρεσει πιο πολυ ηταν η φαση με τους διαφορετικους καθηγητες και το οτι ηταν πιο χαλαρα.. Οταν βγαιναμε απο την ταξη ας πουμε περιμενα να κανουμε δυάδες, να μας πουνε οι καθηγητες πότε να φυγουμε.. Σηκωνομασταν να παμε στο καλαθακι να ξυσουμε το μολυβι μας λες και ημασταν τριτη δημοτικου.. :P:P:P Ωραια ητανε παντως, ειχαμε και παρα πολυ καλους καθηγητες και απο την αρχη δεθηκαμε πολυ με πολλους απο αυτους οποτε μου εφυγε και το αγχος των ''αυστηρων καθηγητων'', μια χαρα περασαμε... :thumbsup:
Αλλα η β γυμνασιου ηταν κορυφη... :rolleyes:
Φετος προβλεπεται πολυ βαρετη χρονια.. :sleep:
Ναι είχε κι αυτό το ενδιαφέρον του δίκιο έχεις. Γενικά όταν έρχεται κανείς απο το δημοτικό περιμένει πιο αυστηρά πράγματα κλπ αλλά αντιθέτως όπως είπες κι εσυ είναι πιο χαλαρά.
Όσο για την Γ Γυμνασίου εγώ την απόλαυσα πραγματικά (οχι οτι οι άλλες 2 χρονιές ήταν κακές) γιατί έχεις πώς να το πώ αυτή την αίσθηση του μεγαλύτερου που είναι και προσαρμοσμενος-ειδικά οταν βλέπεις τα πρωτάκια να έρχονται ψαρωμένα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ναι είχε κι αυτό το ενδιαφέρον του δίκιο έχεις. Γενικά όταν έρχεται κανείς απο το δημοτικό περιμένει πιο αυστηρά πράγματα κλπ αλλά αντιθέτως όπως είπες κι εσυ είναι πιο χαλαρά.
Όσο για την Γ Γυμνασίου εγώ την απόλαυσα πραγματικά (οχι οτι οι άλλες 2 χρονιές ήταν κακές) γιατί έχεις πώς να το πώ αυτή την αίσθηση του μεγαλύτερου που είναι και προσαρμοσμενος-ειδικά οταν βλέπεις τα πρωτάκια να έρχονται ψαρωμένα...:D

Ναι τα πρωτακια εχουν πολυ πλακα.. :P:P:P
Ειναι παρα πολύ κοντά :worry::worry::worry:

Φετος εχουμε τους πιο βαρετους καθηγητες του σχολειου... Εκτος απο μια φυσικο ολοι οι αλλοι ειναι 100% αδιαφοροι.. Περσυ και προπερσυ ειχαμε καλους καθηγητες και ειχαν πολυ πλακα, περνουσαμε ωραια... Φετος αυτη η χρονια θα ειναι ατελειωτη.. :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Το γυμνάσιο-έτσι όπως το βλέπω εγώ είναι ενός είδους μετάβαση. Όλο το θέμα (όπως άλλωστε έγραψαν και οι προηγούμενοι) είναι η προσαρμογή και στο κλίμα και στον τρόπο που γίνεται το μάθημα (διαφοροι καθηγητές, πιο πολλά και καινούρια μαθήματα..)
Σχετικά με τα μαθήματα νομίζω πως δεν έχουν και καμιά φοβερή δυσκολία! Αν είσαι επιμελής, δεν τα φοβηθείς και δεν τα πάρεις με κακό μάτι θα τα πας μια χαρά.
Όταν πρωτοπήγα εγώ στο γυμνάσιο δεν μου άρεσε σχεδόν καθόλου. Όχι από πλευράς μαθημάτων ή καθηγητών. Δεν μου άρεσε το κλίμα...όλοι ξαφνικά το έπαιζαν μεγάλοι. Τα αγόρια έβριζαν πιο πολύ, τα κορίτσια ασχολούνταν συνέχεια με τα αγόρια (μετά από λίγο καιρό άρχισαν και τα ρομαντικά ειδύλλια) κι εγώ ήθελα ακόμη να τρέχω, να παίζω κρυφτό και κυνηγητό. Με τον καιρό όμως ωρίμασα και βρήκα κι εγώ την θέση μου. :D:P

Αυτά δεν μπορώ κι εγώ που ξαφνικά όλοι μεγαλώνουνε. Βρίζουνε, ερωτεύονται, δεν θέλω με τπτ να γίνω έτσι... (Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γυμνασιο ... :inlove:
...οταν πλεον περναω καμια φορα απο αυτο (Γυμνασιο-Λυκειο συστεγαζωνται) βλεπω τα μισα παιδακια να παιζουν κυνηγητο και τα αλλα μισα να εχουν βγει νωριτερα απο τ'αυγο τους και να φιλιουνται στα παγκακια η να βριζονται :P
Με εξαιρεση το γεγονος οτι πραγματικα δε ξερεις τι εισαι (παιδακι η εφηβος) ηταν μια υπεεεροχη περιοδος :)!!!Προσωπικα η αγαπημενη μου σχολικη χρονια ηταν αυτη της Β' γυμνασιου :)
Τωρα οσον αφορα σε σχεση με το Λυκειο...το Λυκειο ειναι μακραν καλυτερο με διαφορα οτι στο γυμνασιο εισαι πολυ πολυ πιο χαλαρος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αυτά δεν μπορώ κι εγώ που ξαφνικά όλοι μεγαλώνουνε. Βρίζουνε, ερωτεύονται, δεν θέλω με τπτ να γίνω έτσι... (Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις:))

Eλα βρε, ειναι το οτι μεγαλωνεις κι εσυ.. Δεν μπορεις να μεινεις παιδι για ολη σου την ζωη.. :) Απλα στο γυμνασιο εχεις λιγα περιθωρια ακομα, να παιξεις κυνηγητο, να το παιξεις παιδακι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Eλα βρε, ειναι το οτι μεγαλωνεις κι εσυ.. Δεν μπορεις να μεινεις παιδι για ολη σου την ζωη.. :) Απλα στο γυμνασιο εχεις λιγα περιθωρια ακομα, να παιξεις κυνηγητο, να το παιξεις παιδακι... :)

χιχι..:) Το ξερω οτι δεν γινεται να μεινω για παντα αλλα πολυ ξαφνικο μου ηρθε το ολο πραγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top