Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,818 εγγεγραμμένα μέλη και 2,471,897 μηνύματα σε 78,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 499 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Νομική Πανεπιστήμιο Κύπρου

VasK

Πτυχιούχος

Ο VasK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O VasK έγραψε: στις 13:26, 23-08-19:

Τσεκαροντας την ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου Κύπρου της Νομικής. Είδα το συγκεκριμένο statement από το Πανεπιστήμιο. Το ύφος είναι κάτι που δεν αρμόζει σε δημόσιο πανεπιστήμιο ή έτσι θα έπρεπε να "πλασάρονται" και τα της Ελλάδας;

Είμαστε υπερήφανοι για το επίπεδο των νομικών μας σπουδών και για την ποιότητα των αποφοίτων μας και λόγω της έμφασης που δίδεται στην εις βάθος μελέτη μεγάλου όγκου υλικού υψηλής ποιότητας (αλλά και των πολύ μικρών αριθμών διδασκομένων), πολλοί από τους φοιτητές μας έχουν διαβάσει πολύ περισσότερο υλικό σχετικό με το ελληνικό δίκαιο (όπως και το αγγλικό) από προγράμματα ιδιωτικών εκπαιδευτικών ιδρυμάτων που προσφέρουν προγράμματα ελληνικού (ή αγγλικού) δικαίου. Όντας δημόσιο, μη κερδοσκοπικό Πανεπιστήμιο παίρνουμε πολύ σοβαρά την αποστολή μας και δεν έχουμε ανάγκη να παράσχουμε επισφαλείς διαβεβαιώσεις. Εκπαιδεύουμε νομικούς που να γνωρίζουν να σκέπτονται ως νομικοί. Αλλά σίγουρα δεν είναι το ευκολότερο πρόγραμμα και δεν προτείνεται για κάποιον που απλά θέλει ανυποψίαστα (cluelessly), γρήγορα και εύκολα να πάρει "το χαρτί" του πτυχίου νομικής

Δεν ξέρω αν παραβιαζω κάποιον κανόνα του forum, αν είναι άσχετο το περιεχόμενο. Αν ναι, ας μου το επισημάνει κάποιος να το στείλω στους mods να το κατεβάσουν.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανεπιστήμιο Κύπρου - Από xmavidis
      Το θέμα έχει λάβει 123 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-19 στις 02:34.
    • Πανεπιστήμιο Κύπρου - Β' Κατανομή - Από Anna M@ria
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητική ζωή.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-09-18 στις 14:46.
    • Eυρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου - Από astathmitos
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδές στο εξωτερικό.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-09-13 στις 14:53.
    • ΟΠΑ ή Πανεπιστήμιο Κύπρου; - Από GhastaL
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-01-12 στις 21:40.
    • ΗΜΜΥ ΕΜΠ vs Πανεπιστήμιο Κύπρου - Από john_1ioa2
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σύγκριση Σχολών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-09 στις 14:53.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα