Φίλοι...εχθροί

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ξερω αν θεωρειται ανταγωνισμος, αλλα παντα ελεγα μεσα μου για καποια παιδια: "πως στο καλο μπορει να βγαζει τετοιες βαθμαρες, μα ποσες ωρες να διαβαζει πια; και βγαινει και πιο συχνα απο μενα..." Αλλα δεν νομιζω αυτο να σημαινει οτι τους εβλεπα ανταγωνιστικα.

Στο γυμνασιο αντιθετα μου την εσπαγε που ημουν παντα 2ος και διαβαζα μονο και μονο για να περασω την απουσιολογο! :p Το ξερω οτι ειναι ηλιθιο, αλλα ενταξει μετα απο τα 14-15 "προσγειωθηκα" (λιγο ανωμαλα ειναι η αληθεια) στην πραγματικοτητα. Γενικα ντρεπομαι για πολλες απο τις ιδεες που ειχα στα 12-14 μου...
ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ...Πανεύκολο είναι...Πιάνει πάντα το να το γράφεις κ να αδιαφορείς...
Οτι παντα πιανει το να γραφεις και να αδιαφορεις ειναι σιγουρο. Το θεμα ειναι οτι ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο να το κανεις, ειδικα αν μια ζωη σε νοιαζει απιστευτα το τι πιστευουν οι αλλοι για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί να σε νοιάζει ρε π@#& μου; Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατί να σε νοιάζει ρε π@#& μου; Γιατί;
Δεν ξερω ρε συ, το 'χω ψαξει αλλα δεν καταλαβαινω γιατι! :P Απλα με νοιαζει, ετσι ειμαι! Μπορει καμια φορα να λεω "στα αποτετοια (:P) μου για το τι λεει ο ενας και ο αλλος" αλλα μεσα μου μονο εγω ξερω πως ειμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nellufo

Νεοφερμένος

Η nellufo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Βασικα το θεωρω αρκετα φυσιολογικο να νιωθω ανταγωνισμο στο σχολειο αλλα δεν φτανω στα ακρα και προσπαθω να μην το εκδηλωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
στν 3η λυκειου ν δει τι γινεται.....χαμοσ ειλικρινα!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Θυμάμαι φάσεις πέρισυ, να τη λέει ο μαθηματικός σε κάποιον π.χ. επειδή είπε κάποια μακακία και να χαίρονται οι άλλοι οι κανίβαλοι. ΚΑΡΚΙΝΟΣ.
Ναι, ναι... δεν τολμουσα να πω κατι λαθος στα μαθηματικα κατ. και ακουγα γελακια απο ολη την ταξη (βλεπεις ημασταν και θετικη). Φρικτη περιοδος πραγματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω... να ανταγωνιστείς κάποιον για τί πράγμα ? Στο πόσο ψηλότερος είσαι ? Για τα 3 μόρια παραπάνω που θα βγάλει στον έλεγχο του 3μήνου ? Για το διαγώνισμα ? Για το ποιος είναι ο καλύτερος "γλύφτης" ? Είναι παιδαριώδες !

Στο τμήμα μου είναι ένα παιδί (γιος καθηγήτριας)ο οποίος αυτοχαρακτιρίζεται ο καλύτερος μαθητής στα θετικά μαθήματα και έχει ένα μόνιμο κόλλημα, ότι επειδή θέλει να είναι ο σωστός,ο ηθικός,ο άριστος και πάνω απ' όλα ο αλάνθαστος μαθητής,πρέπει να παίρνει βαθμούς σε διαγωνίσματα + ελέγχους και να είναι στο τοπ 2 ! Τον ξέρω χρόνια, είναι ένας αυτός... αυτόν δεν θα τον ήθελες ούτε για φίλο του χειρότερου εχθρού σου ! Το πιο ανορθόδοξο σε όλη την ιστορία είναι πως αυτός ανταγωνίζεται ...ποιόν...εμένα ! Και μόνο και μόνο επειδή είμαι απουσιολόγος!!! Χίλιες φορές να του έδινα το απουσιολόγιο για να σταματήσει να μου κάνει τη ζωή κόλαση. Στήνει ίντριγκες για να με μειώσει στα μάτια των καθηγητών και τέτοια! Το ακόμη πιο τρελά ανορθόδοξο είναι πως στην πρώτη γυμνασίου ήθελε να γίνουμε και κολλητοί φίλοι!!! :boom::boom:

όσο για τη δική μου άποψη ο ανταγωνισμός είναι περιττός, ας κοιτάξει καλύτερα ο καθένας την πάρτη του. (έτσι γράφεται?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki_lala

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Η πρωην κολλητη μου με ανταγωνιζεται μονο και μονο επειδη εχω και τα 3 απουσιολογια και θα σηκωσω και την σημαια....τεσπα το θεμα ειναι οτι αυτη την γραφω αλλα ειναι μια αλλη που με ζηλευει πολυ και προσπαθει να με χωρισει απο το αγορι μου αλλα δεν θα της περασει....δεν θα την αφησω να της περασει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πολύς ανταγωνισμός ρε παιδί μου...Κ εγώ δε λέω συναντάω καθημερινά πολλές φορές ακραία φαινόμενα αλλά είναι πολύ περίεργο το ότι συμβαίνει σε όλους μας...Δηλαδή αυτοί που μας φθονούν δε θέλουν να κοιτάξουν τον εαυτό τους
???Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η πρωην κολλητη μου με ανταγωνιζεται μονο και μονο επειδη εχω και τα 3 απουσιολογια και θα σηκωσω και την σημαια....τεσπα το θεμα ειναι οτι αυτη την γραφω αλλα ειναι μια αλλη που με ζηλευει πολυ και προσπαθει να με χωρισει απο το αγορι μου αλλα δεν θα της περασει....δεν θα την αφησω να της περασει.....


28-30 χρονών κοπέλες και κάνετε σαν κότες...κατάντια! :studying:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
28-30 χρονών κοπέλες και κάνετε σαν κότες...κατάντια! :studying:


Συνειδητοποιεις βέβαια από τον τρόπο γραφής ότι τότε η κοπέλα μάλλον ήταν 13-14 κι όχι 28...;
Και μιας μιλάμε για κατάντια, ξέρεις τι λένε, ε; The things you say about me say a lot more about you.
 

Guest 675594

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Δώρον άδωρον να υπάρχει ανταγωνισμός. Για τους δικούς σου βαθμούς διαβάζεις, η προσπάθεια είναι ατομική. Και εννοείται πώς δεν θα υπάρχει πάντα μόνο ένα άτομο που θα έχει καλές επιδόσεις, αλλά γιατί αυτό είναι αυτομάτως και κακό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Με την παροδο των χρονων αντιλαμβανεσαι οτι δεν υπαρχουν φιλοι και φιλιες.Οσο πιο γρηγορα το καταλαβετε,τοσο πιο καλα θα ειστε με τον εαυτο σας και τους γυρω σας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Με την παροδο των χρονων αντιλαμβανεσαι οτι δεν υπαρχουν φιλοι και φιλιες.Οσο πιο γρηγορα το καταλαβετε,τοσο πιο καλα θα ειστε με τον εαυτο σας και τους γυρω σας


Με ποιο σκεπτικό είναι αυτή η άποψη; :) Για ποιο λόγο δεν μπορούν να υπάρχουν φιλίες; Λόγω ανικανότητας κάποιων ανθρωποειδών; Ο Αριστοτέλης είχε πει ότι ο άνθρωπος είναι φύσει κοινωνικό ον αν δεν κάνω λάθος. Ο μοντέρνος άνθρωπος μάλλον είναι φύσει αντικοινωνικός και μόνιμα καταθλιπτικός μάλλον.
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Με ποιο σκεπτικό είναι αυτή η άποψη; :) Για ποιο λόγο δεν μπορούν να υπάρχουν φιλίες; Λόγω ανικανότητας κάποιων ανθρωποειδών; Ο Αριστοτέλης είχε πει ότι ο άνθρωπος είναι φύσει κοινωνικό ον αν δεν κάνω λάθος. Ο μοντέρνος άνθρωπος μάλλον είναι φύσει αντικοινωνικός και μόνιμα καταθλιπτικός μάλλον.
Δεν ξερω τι ειχε πει ο Αριστοτελης Ωνασης,αλλα θα το διαπιστωσεις πολυ συντομα,οτι εχω απολυτο δικιο σε αυτο που εγραψα.Απλα ειναι θεμα χρονου,το ποτε θα το καταλαβεις.Ο ανθρωπος γενιεται μονος και πεθαινει μονος αγαπητε.Οποιος σε παραμυθιαζει με αλλες θεωριες,κανει μεγαλο λαθος και θελει το κακο σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δεν ξερω τι ειχε πει ο Αριστοτελης Ωνασης,αλλα θα το διαπιστωσεις πολυ συντομα,οτι εχω απολυτο δικιο σε αυτο που εγραψα.Απλα ειναι θεμα χρονου,το ποτε θα το καταλαβεις.Ο ανθρωπος γενιεται μονος και πεθαινει μονος αγαπητε.Οποιος σε παραμυθιαζει με αλλες θεωριες,κανει μεγαλο λαθος και θελει το κακο σου.
Παιδιά λάθος ο Βαρδινογιάννης το είπε :lol:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top