Φιλόλογοι - Εμπειρίες

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Τι φιλολογους εχετε φετος?Καλοι?Εμπειροι?Στραβοι?Αναποδοι?Πειτε και αν θελετε εμπειριες απο παλιους φιλολογους:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
στην α' λυκειου ειχα φοβερη φιλολογο που με ειχε κανει ξεφτερι στα αρχαια. στην β' λυκειου ειχα μια αθλια που οχι μονο δεν μας μαθαινε τιποτα αλλα με εκανε να ξεχασω κ οτι ηξερα. Καθηγητρια που επι 45 λεπτα κανει μονολογο, με μια βαριεστημενη φωνη χωρις να αλλαζει καν τον τονο της, δεν αξιζει να μπαινει στην ταξη:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγω πρωτη και δευτερα γυμνασιου ειχα μια εξαιρετη καθηγητρια αλλα και σημερα ανακαλυψα πως αυτη που θα χω ειναι αρκετα ευγενικη και κατανοητη προς τους μαθητες..Αν το μαθημα δεν γινεται λιγο παιχνιδι τοτε πως θα ναι μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_apla

Νεοφερμένος

Η maraki_apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω στη πρωτη γυμνασιου περσι ειχα στα αρχαια ελληνικα και στην οδυσσεια μια εξαιρετικη καθηγητρια,ακομα και οι μαθητες που εκαναν φασαρια στα αλλα μαθηματα σε εκεινη την ωρα σταματουσαν να φωναζουν.Φετος που εφυγε δυστυχως αυτη η καθηγητρια εχω μια αλλη χαζη στα αρχαια που μας εκανε περσι κειμενα λογοτεχνιας.Ειναι τοσο ασχετη με τα αρχαια που βλεπω να ξεχναω και τα λιγα αρχαια που ξερω,δεν εχει νοημα το μαθημα.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valeria

Νεοφερμένος

Η ελλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ είχα στην Ά την καλύτερη φιλόλογο γλυκομίλιτη,έξυπνη,πρόθημη και κατανοητή τώρα έχω μια που είμαστε και συνονόματε αλλά μας φέρεται λες και είμαστε η καθιστεριμένα η πεντάχρονα ασε το οτι κάθομαι μπροστά και με το που γυρήσω πίσω τσιρίζει !ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SophieV.<3

Νεοφερμένος

Η SophieV.<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πρώτη γυμνασίου είχαμε τρεις διαφορετικούς φιλολογους...2α γυμνασίου είχαμε την καλύτερη φιλόλογο ever...κυρια Ζαφειράτου σας αγαπάμε...δυστυχώς φέτος (3η γυμνασίου) έφυγε και έχουμε μια που μας σπάει τα νεύρα...πάλι καλά μπορεί να μην είναι μόνιμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Εμπειρίες από φιφλόλογους...
Στην 1η κ 2α γυμνασίου είχα μία πολύ καλή καθηγητρια στα αρχαία αλλά στη 3η δεν μας είχε κ έχασα επεισόδια. 1η λυκείου είχαμε μία πάλι πολύ καλή καθηγήτρια αλλα δεν με ενδιέφερε το μάθημα... τώρα β λυκείου.... μας πήρε μια τελείως άκυρη αλλα εντάξει... δεν με ενδιαφέρουν κ πολύ τα αρχαία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ είχα στην Ά την καλύτερη φιλόλογο γλυκομίλιτη,έξυπνη,πρόθημη και κατανοητή τώρα έχω μια που είμαστε και συνονόματε αλλά μας φέρεται λες και είμαστε η καθιστεριμένα η πεντάχρονα ασε το οτι κάθομαι μπροστά και με το που γυρήσω πίσω τσιρίζει !ΘΕΛΩ ΠΙΣΩ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
Αυτο ειναι το προβλημα:Οτι μας αντιμετωπιζουν λες και ειμαστε κολομιτσα.Ελεος ρε παιδια.Ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lydia_McDreamy

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στην πρώτη γυμνασίου είχα μια φιλόλογο που απλά ΤΑ ΕΣΠΑΓΕ μας έκανε Οδύσσεια Αρχαία και Νεοελληνική Γλωσσά και απλά η κοπέλα ήταν κορυφή!! Την συμπαθούσαν ακόμα και παιδιά στα οποία δεν έκανε μάθημα στα διαλλείματα μας άρεσε να καθόμαστε μέσα στην τάξη και να μιλάμε για διαφορά θέματα.. Μας έλεγε ΠΟΤΕ να μην το βάζουμε κάτω και να βάζουμε συνεχεία στόχους στην ζωή μας και να μην πηγαίνουμε ποτέ στα τυφλά!!! Ούτε εγώ ούτε το τμήμα μου θα την ξεχάσουμε!!! :D (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και τις 3 τάξεις του Γυμνασίου είχα την ΙΔΙΑ φιλόλογο στα Αρχαια... ποτέ δεν με έκανε να τα συμπαθήσω...

Έπειτα στην Α λυκείου μας έτυχε μια ηλίθια χαζοχαρούμενη, κι αυτή τρεις λαλουν και δυο χορευουν!! Να μη μιλήσω για το πρωτο μισο της Β.. ο χειρότερος φιλολογος του Λυκειου μας ανελαβε κατευθυνση..

Με το που αλλαξα σχολειο και ως τωρα ειμαι υπερ ευχαριστημενη με τις καινουριες μου καθηγητριες :) That's all.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redsky

Νεοφερμένος

Η Ελπινίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εμείς στην πρώτη, είχαμε μια τρελή, στριμμένη φιλόλογο [σόρρυ κιόλας..] που μας είχε κολλήσει και στα τρία, και κείμενα, και οδύσσεια και αρχαία. Μονόλογο και τίποτα άλλο, ήταν απόλυτα φυσικό να σε πάρει ο ύπνος στο μάθημα. :P Ειδικά στα αρχαία, δε μας εξηγούσε τίποτα. Μονόλογος και πάλι μονόλογος, και μετά "Θα έχετε αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, ΚΑΙ αυτό για το σπίτι παιδιά", και άντε τρέχα ιδιαίτερα μετά γιατί δε τη βγάζεις.

Φέτος πάλι έχουμε 3 φιλόλογους. Διαφορετική στα κείμενα, στα αρχαία και στη ιλιάδα. Αυτή που μας κάνει κείμενα είναι καινούρια και πάρα πολύ καλή, τη συμπάθησα αμέσως. :) Κι αυτή που μας κάνει αρχαία καλή είναι, δε μπορώ να το αρνηθώ, αλλά αυτό το "εμμμ", "εμμμ" που κάνει συνέχεια μου τη δίνει λίγο στα νεύρα. Αλλά Ιλιάδα, πάλι στο θρανείο μας βλέπω να κοιμόμαστε και φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Οι δικές μας οι φιλόλογοι είναι πάρε τη μία και βάρα την άλλη:ropalo:
Η περσινή που είχαμε στα Αρχαία και στην Ιλιάδα ήταν η καλύτερη αν και λίγο αυστηρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πωπω έχουμε μία που είναι πάαααααααααααααααααρα πολύ αυστηρή (δεν έχω ξαναδεί τόση αυστηρότητα στην ζωή μου και όχι μόνο σε επίπεδο καθηγητών) αλλά όσο αυστηρή είναι τόσο καλή και εντάξει είναι σε αυτό που κάνει... Δεν θα την παντρεφτώ κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Α' γυμνασίου είχαμε μια στριμμένη!!! :@ Τουλάχιστον έκανε καλό μάθημα, αν και βαρετό και μονόλογος -.-'' Την είχαμε Αρχαία,Οδύσσεια,Κείμενα,Γλώσσα :SSS Ιστορία είχαμε μία που έλεγε συνέχεια "έτσι" xDD Φέτος είχαμε πολύ καλές καθηγήτριες σε όλα τα φιλολογικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
ΠΩ ΠΩ....τι θυμηθηκα τώρα....στην πρώτη γυμνασίου είχαμε μια τελείως βλαμμένη....βασικά ήταν παιδεράστρια!!! αφο΄τ στο πρώτο κιόλας μάθημα λέει σε ένα αγόρι "μοιάζεις με τον χαρισον φορντ...στο εχουν πει η είμαι η πρώτη??"...εν τω μεταξύ ήταν συγκεκριμένα δυο αγοριά που συνέχεια κάτι τέτοια τους έλεγε....στον έναν εκεί που κάναμε αρχαία είχε μια εικόνα του μεγάλου αλεξάνδρου και του λεει "αχχ μαρίνο...έχεις το σπινθιροβόλο βλέμμα του μεγάλου αλεξάνδρου!!"...και στον άλλο όταν είχαμε φέρει κατι φωτογραφίες από όταν ήμασταν μικρά για ένα μάθημα και αφού την είδε λεει "πω πω γιανακη μ...τι κούκλος που είσαι εδώ...αλλά και τώρα γίνεσαι άντρακλας...και είσαι τόοοοσο γλυκούλη!!"....ενώ εμάς τα κορίτσια τιποτα δεν μας έλεγε...:whistle: τι να πω...η κατάσταση της ήταν τραγική....αφού όταν άκουσα στην τηλεόραση για μια καθηγήτρια που βίασε δύο μαθητές της φώναξα "επιτέλους...την πιάσανε τη δικιά μας!!":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
φετος ειλικρινα ειναι απεριγραπτο το ποσο με ωφελησε ο ρολος κ το εργο της φιλολογου μου..δηλαδη ατομο γλυκο, κατανοητο, που ευνοει στο αναπτυχθει η κριτικη σκεψη των μαθητων..συνεβαλε στο να εξωτερικευω και να δημιουργω αποψεις αφου ουσιαστικα επικροτουσε τη συμμετοχη των μαθητων στο μαθημα..κ μεγαλη εντυπωση μου προξενησε το ποσο εξωστρεφης και ανοιχτομυαλη ηταν (εδω θιχτηκε θεμα για τον γυναικειο ακρωτηριασμο και δεν <<κολλησε>> καθολου) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
εγω στο γυμνασιο ειχα μια τρελη η οποια καθως εμπαινε στην ταξη απο την πορτα πεταγε τη τσαντα της στην εδρα η οποια βρισκοταν 7 μετρα μακρια επισης τσιριζε ολη την ωρα χωρις λογο κατι σαν τον Αδωνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zetoni

Νεοφερμένος

Η zetoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φετος οι φιλολογοι μας ηταν για τα μπαζα, πραγματικα γλωσσα και κειμεμα δεν εμαθα λέξη! Αρχαια μπορει κατι να εκανα αλλα και παλι μου φαινονταν παλουκι με αυτην την στριγκλα που εμπλεξα, μόνο στην οδύσσεια έχουμε μια καλη -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Δεν αγαπησα ποτε ιδιαιτερα μια φιλολογο..

Να σας μιλησω για τους μαθηματικους μου.???????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν αγαπησα ποτε ιδιαιτερα μια φιλολογο.

Μα γι' αυτό φτιάχτηκε το thread..για να μιλήσουμε για όλες (σχεδόν) τις τρελαμένες τις φιλολόγους που έχουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top