[Στατιστική] Γυναίκα σε σχέση: Ψέμα ή ειλικρίνεια;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Λοιπόν αν και μισώ τη στατιστική, το ίδιο μισώ και τα ψέματα. Τις προάλλες είχαμε μια συζήτηση με κάτι παιδιά και ακούστηκε το εξης:

"Αν οι γυναίκες είναι τριπλάσιες στον πληθυσμό από τους άντρες και τα 2/3 αυτών κρίνονται από ανεκτές έως πανέμορφες, τότε γιατί όλες αυτές οι γυναίκες δηλώνουν δεσμευμένες (η πλειοψηφία έστω) και όλοι οι άντρες είναι αδέσμευτοι (η πλειοψηφία πάλι) ;"

Μήπως είμαστε στραβοί ή μήπως κάποιες λένε ψέμματα για να αποφύγουν τους επίδοξους καζανόβες; Και αν όντως λένε ψέμματα, γιατί; Που πήγε η ειλικρίνεια σ' αυτόν τον πλανήτη πια; Φοβάστε να αντιμετωπίσετε την πρόκληση που σας δείχνει κάποιος άντρας ή υπάρχουν και άλλοι λόγοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daphne

Νεοφερμένος

Ο daphne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι περισσότερες γυναίκες το ψεματάκι το λένε από ευγένεια. Δεν είναι προτιμότερο να σου πει κάποια «λυπάμαι έχω ήδη δεσμό» παρά «δεν μου αρέσεις?». Ε, πώς να το κάνουμε? Η χυλόπιτα χωνεύεται ευκολότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Μήπως είμαστε στραβοί ή μήπως κάποιες λένε ψέμματα για να αποφύγουν τους επίδοξους καζανόβες; Και αν όντως λένε ψέμματα, γιατί; Που πήγε η ειλικρίνεια σ' αυτόν τον πλανήτη πια; Φοβάστε να αντιμετωπίσετε την πρόκληση που σας δείχνει κάποιος άντρας ή υπάρχουν και άλλοι λόγοι;
Και τι να κάνουν ? Αφού μερίκες φόρες γίνομαστε εμεις οι άντρες πόλυ κουραστικοί και υπερβολίκα ενοχλητικοί με το "πέσιμο" μας. Εγώ πιστεύω ότι τα θέλουμε και έμεις :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone :
Και τι να κάνουν ? Αφού μερίκες φόρες γίνομαστε εμεις οι άντρες πόλυ κουραστικοί και υπερβολίκα ενοχλητικοί με το "πέσιμο" μας. Εγώ πιστεύω ότι τα θέλουμε και έμεις :worry:

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι έχουν ιδιαίτερη σημασία τα νούμερα, για τον κάθε άντρα υπάρχει ένας τύπος γυναίκας που του αρέσει οπότε τα ποσοστά αυτού του τύπου της γυναίκας είναι αρκετά περιορισμένα. Αν σου αρέσουν οι ψιλές ξανθιές με γαλάζια μάτια (τι πρωτότυπο) οι μελαχρινές, κοκκινομάλλες, καστανές κτλ θα πρέπει να είναι πολύ κουκλάρες για να σου κάνουν κάτι. Οπότε και εξαπλάσιες να είναι από εμάς εσύ πάντα θα ψάχνεις για μια κουκλάρα ξανθιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Μου τη σπάνε τα γυναικεία ψέμματα, επειδή ακριβώς τα λένε από ευγένεια και δεν ξέρεις όμως τι σου γίνεται λόγω αυτών. Δεν ξέρεις τι να κάνεις, προς τα πού να πορευθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγώ πάντως η αλήθεια είναι οτι όταν μου την πέφτει κάποιος αντιδρώ πολύ αμήχανα και έρχομαι σε πολύ δυσκολη θέση. Οπότε τότε που δεν ειχα σχέση μπορεί να έλεγα και το ψεματάκι ότι έχω για να του δώσω να καταλαβει ευγενικά οτι δεν μου αρέσει.
Γενικά όμως δεν μου αρέσουν καθόλυ τα ψέματα, ειδικα σε μια σχέση πιστευω οτι πρέπει να υπάρχει απόλυτη ειλικρίνεια για να πετύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από daphne :
Οι περισσότερες γυναίκες το ψεματάκι το λένε από ευγένεια. Δεν είναι προτιμότερο να σου πει κάποια «λυπάμαι έχω ήδη δεσμό» παρά «δεν μου αρέσεις?». Ε, πώς να το κάνουμε? Η χυλόπιτα χωνεύεται ευκολότερα...

Εμένα μου αρέσουν οι ντόμπρες απαντήσεις! Αν εγω πχ έρθω και στην πέσω κι εσυ μου πεις οτι τα χεις με άλλον, πολύ απλά θα το αγνοήσω. Αν μου πεις οτι, ξέρεις ρε φίλε δε μου αρέσεις, δεν είσαι ο τύπος μου, θα σου πω μαγκιά σου και αντίο :)

Εγω δε νομίζω οτι όλες το κάνετε απο ευγένεια όταν λέτε οτι είστε δεσμευμένες, αλλά απο περιέργεια να δείτε ως που θα φτάσει κάποιος για να σας κατακτήσει. (αυτό το αγνοήσω που είπα και πιο πάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ναι κι εγώ πιστεύω καλύτερα να πείς στον άλλον δε σε γουστάρω παρά να πεις τα έχω με άλλον. Αν του πεις δε σε γουστάρω τον κόβεις μια και καλή ενώ αν του πεις τα έχω με άλλον θα υποθέσει ότι έχει ελπίδες και θα προσπαθήσει για την κατάκτηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
το να λες ότι έχεις σχέση είναι η εύκολη λύση, αλλά μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ! Όταν ήμουν μικρότερη, είχαμε πάει με κάτι φίλες μου διακοπές σε ένα σχετικά μικρό μέρος. Από τις πρώτες μέρες επειδή δεν ξέραμε πως να ξεκόψουμε κάτι τύπους που μασ κόλαγαν πολύ άσχημα, τους είπαμε ότι έχουμε αγόρια και μάλιστα ήμασταν πολυ ερωτευμένες...Έλα όμως που επειδή το μέρος ήταν μικρό μέσα σε λίγες ώρες όλοι είχαν μάθει για τις "υπέροχες σχέσεις" που είχαμε, με αποτέλεσμα οι γκόμενοι που θέλαμε να μας αποφεύγουν σαν τρελοί! Ε! Από τότε προτιμώ να λέω την αλήθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Μου τη σπάνε τα γυναικεία ψέμματα, επειδή ακριβώς τα λένε από ευγένεια και δεν ξέρεις όμως τι σου γίνεται λόγω αυτών. Δεν ξέρεις τι να κάνεις, προς τα πού να πορευθείς.
Γυναικείο με αντρικό ψέμμα είναι μέρα με νύχτα :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Εμένα μου αρέσουν οι ντόμπρες απαντήσεις! Αν εγω πχ έρθω και στην πέσω κι εσυ μου πεις οτι τα χεις με άλλον, πολύ απλά θα το αγνοήσω. Αν μου πεις οτι, ξέρεις ρε φίλε δε μου αρέσεις, δεν είσαι ο τύπος μου, θα σου πω μαγκιά σου και αντίο :)

τώρα εξηγούνται όλα! :devil:ο.κ άλλη φορά θα λέω "δεν σε γουστάρω ρε φίλε!Ξεκόλλααααααααα!" :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Απλά λεω τι ισχύει για μένα. :) Όταν επιμένω για κάτι και το θέλω πολύ, μπορεί να φτάσω στο σημείο να φτύσω και αίμα για να το αποκτήσω. :redface: Αν πάλι αποδειχθεί ανάξιο της προσοχής μου, φεύγω απο το 1ο λεπτό.... ;)

Όσο για σενα Vkey δε ξέρω τι θα λες σε άλλους, μόνο μη σε πετύχω μπροστά μου και μου πείς κουταμάρα, σ εχω κάνει με τα κρομμυδάκια :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Όσο για σενα Vkey δε ξέρω τι θα λες σε άλλους, μόνο μη σε πετύχω μπροστά μου και μου πείς κουταμάρα, σ εχω κάνει με τα κρομμυδάκια  :hehe:

Και αν τότε έχω σχέση και σου πω την αλήθεια! :bleh: Απλά ρε γμτ πρέπει να είσαι ευγενική. Ε...δεν θα το καταλάβει ο άλλος όταν τον αποφεύγεις; :/ Αν και με βάση της εμπειρίας μου ΚΑΝΟΥΝ οτι δεν καταλαβαίνουν!Καλά τι μανία και αυτή; Δηλαδή πρέπει 'η να πεις ψέμματα 'η να πεις "Δεν σε γουστάρωωωωωωωωωωωωω! Ξεκόλλααααααααααα!" :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Και αν τότε έχω σχέση και σου πω την αλήθεια! :bleh:

Ε δε μπορεί να μαι τόσο γκαντέμης πιά! ʼλλος έχει τ' όνομα εδω μέσα, άλλος τη χάρη; :P Λοιπόν για τον ʼρχοντα ας περιμένεις και μια ζωη, άντε, τίποτα δεν αξίζω εγω για σας εδω μέσα; :'( Θα παραδοθείς στο φλογερό μου ταπεραμέντο,λοιπόν πάει έκλεισε! :hehe:

Γενικά πάντως σε όλους να λες την αλήθεια. 'Ετσι θα μπορείς να νιώθεις οτι φέρθηκες εντάξει σ ενα άτομο που φυσικά και αξίζει μια τίμια απάντηση, άσε που δε θα χεις και τύψεις μετά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Ε δε μπορεί να μαι τόσο γκαντέμης πιά! ʼλλος έχει τ' όνομα εδω μέσα, άλλος τη χάρη; :P Λοιπόν για τον ʼρχοντα ας περιμένεις και μια ζωη, άντε, τίποτα δεν αξίζω εγω για σας εδω μέσα;  :'( Θα παραδοθείς στο φλογερό μου ταπεραμέντο,λοιπόν πάει έκλεισε!  :hehe:

Γενικά πάντως σε όλους να λες την αλήθεια. 'Ετσι θα μπορείς να νιώθεις οτι φέρθηκες εντάξει σ ενα άτομο που φυσικά και αξίζει μια τίμια απάντηση, άσε που δε θα χεις και τύψεις μετά :)

Α...δεν ξέρω...τώρα δηλαδή μου λες να σε ΠΕΡΙΜΕΝΩ :blink:....εγώ μια Βίκυ να περιμένει! Αν δεν μου υποσχεθείς γάμο και 3 παιδιά δεν σε περιμένωωωωωωω :mad:

Μα λέω...σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δεν μου κάνεις κλικ-μ'αρεσεις-σε θέλω...ΑΛΛΑ το πρήξιμο- πρήξιμο (είμαι μοιραία γυναίκα όπως καταλαβαίνεις :bleh: ) ε...στο τέλος λέω τα ξαναβρήκα με το πρωιν και μου δημιουργείς πρόβλημα...τι να κάνω η γυναίκα; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Και όμως είναι αλήθεια, ποτέ δεν έχω πει ψέμματα σε κανέναν άνδρα που έχω γνωρίσει "ουσίας".., ναι μικροψέμματα έχω πει αλλά όταν κάποιον δεν τον γουστάρω, λέω απλά και ξεκάθαρα δεν σε γουστάρω. Το αποτέλεσμα αυτού? Οι φίλες - φίλοι με κράζουν γιατί θεωρούν ότι κάνω τον άλλο να αισθανθεί άσχημα και οι γκόμενοι, ειδικά κάποιοι που είναι ψωνάκια και λένε ότι δεν μπορεί να τους ξεφύγει ούτε ένα γκομενάκι παίρνουν ανάποδες και κινούνται εγωιστικά και το συνεχίζουν. Γιατί? Γιατί απλά δεν μπορούν να αποδεχτούν την αλήθεια. Οπότε νομίζω ότι το συμπέρασμα είναι ότι τίποτα από τα δύο δεν καλύπτει κάποιον.. ο καθένας απλά θέλει να ακούει αυτό που γουστάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Το ψέμα, ανεξαρτήτου μεγέθους, προέλευσης και αιτίας, είναι κατακριτέο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
που το ξεθάψατε καλέ αυτό :P
ας απαντήσω :P

υπάρχει πάντα το...
"η γυναίκα νομίζει ότι έχει σχέση κι ο άντρας νομίζει ότι έχει μια φάση που κάνει σεξ" :P

Και πιστέψτε με... είναι συχνό αυτό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eιναι χαζομαρα οι γυναικες (και οποιοσδηποτε) να λενε ψεματα για να δειξουν ευγενεια. Μπορεις να εισαι ευγενικός και λεγοντας την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top