Κατατακτήριες χωρίς φροντιστήριο. Υπάρχει ελπίδα;

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα να δώσω κατατακτηριες για παιδαγωγικό προσχολικής αγωγής. Έχω την όρεξη να διαβάσω αλλά οικονομική δυνατότητα για φροντιστήριο σε καμία περίπτωση. Επίσης κάνω μεταπτυχιακό και τελειώνω τον Οκτώβριο. Να επιδιώξω να ξεκινήσω διάβασμα ή συνδυαστικά θα τα κάνω θάλασσα; Μόνη μου θα καταφέρω κάτι ή το φροντιστήριο είναι απαραίτητο;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Θα ήθελα να δώσω κατατακτηριες για παιδαγωγικό προσχολικής αγωγής. Έχω την όρεξη να διαβάσω αλλά οικονομική δυνατότητα για φροντιστήριο σε καμία περίπτωση. Επίσης κάνω μεταπτυχιακό και τελειώνω τον Οκτώβριο. Να επιδιώξω να ξεκινήσω διάβασμα ή συνδυαστικά θα τα κάνω θάλασσα; Μόνη μου θα καταφέρω κάτι ή το φροντιστήριο είναι απαραίτητο;


Η επίτευξη του στόχου σου για τη σχολή που ενδιαφέρεσαι είναι απολύτως εφικτή!
Δεν χρειάζεται να πας φροντιστήριο, απλά θα πρέπει να στρωθείς λιγάκι. Εφόσον όπως λες έχεις όρεξη για διάβασμα, μην φοβάσαι τίποτα!
Τα εξεταζόμενα μαθήματα, η ύλη και η βιβλιογραφία ανακοινώνονται το αργότερο μέχρι τις 30 Απριλίου του προηγούμενου ακαδημαϊκού έτους.
Η αίτηση κατατίθεται από 1-15 Νοεμβρίου, οι εξετάσεις διενεργούνται από 1-20 Δεκεμβρίου και το πρόγραμμα των εξετάσεων ανακοινώνεται τουλάχιστον 10 ημέρες πριν την εξέταση του πρώτου μαθήματος.
Το πώς θα οργανώσεις το διάβασμά σου ώστε να είσαι έτοιμη μέχρι τον Δεκέμβριο εξαρτάται από σένα. Αν οι απαιτήσεις του μεταπτυχιακού, σου επιτρέπει να ξεκινήσεις παράλληλα τότε κάντο ώστε να βγαίνει λίγο-λίγο η ύλη.
Υπάρχει θέμα στο φόρουμ "Απορίες για κατατακτήριες" που νομίζω ότι θα σε βοηθήσει πολύ.
Καλή επιτυχία!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top