Φοιτητικό σπίτι στη Σητεία που να δέχεται κατοικίδιο

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Αλήθεια θα ήθελα να μάθω από τον Δία αν θεωρεί ότι οι μόνοι που πρέπει να έχουν σκυλί είναι οι πλούσιοι που κάθονται σπίτι και παίζουν όλη μέρα μαζί του.

Ένα σκυλί δε θέλει πολλά. Θέλει το φαγητό του, ένα μέρος να κοιμάται και να έχει έναν άνθρωπο να το αγαπάει και να ασχολείται μαζί του. Αυτό μου το έχει πει εκπαιδεύτρια σκύλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Επίσης, η φροντίδα του σκύλου δεν είναι αγγαρεία - ούτε οι βόλτες μαζί του. Για εμένα, το να ξυπνήσω και να βγούμε μαζί για ένα περίπατο το πρωί είναι από τις αγαπημένες μου ώρες. Και με μεγάλη προθυμία χαλάλησα το "χουζούρεμα" (που ομολογουμένως ήμουν και μεγάλη φαν :redface: )

Η κοπέλα προφανώς έχει επαφή και συναίσθηση της ευθύνης που αναλαμβάνει! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratonicky

Νεοφερμένος

Η stratonicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν υπάρχει περιπτωση να αποχωριστω τον σκύλο μου.... Και ναι εχω πλήρη συνείδηση για το πως θα ζησει και αν θα ζησει καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Ας το αφήσει στο δρόμο το ζωντανό τότε,καλύτερα θα περνάει εκεί...Τι να πεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
O @Dias λεει το αυτονόητο. Ο σκύλος θέλει χρήμα και κυρίως ενασχόληση και παιχνίδι για εκτόνωση. Ένας φοιτητης δύσκολα τα προσφέρει αυτά. Δώσε το σκύλο στους γονείς και πάρε γάτα που είναι πιο εύκολο ζώο.

Αρχική Δημοσίευση από stratonicky;4430800 [USER=43719:
@Dias[/USER] Οχι ρε φιλέ θα το αφήσω στον δρομο με τα αλλά 3000 αδεσποτα που έχει η αθηνα και έτσι θα είναι καλύτερα εχεις Δικιο πολυ ουσιαστικο σχόλιο μπράβο...
H παραμέλιση ζώου είναι ποινικό αδίκημα και αν σου κάνουν καταγγελία μπορείς να πληρώσεις πρόστιμο 30.000 ευρώ. Αν δεν ασχολείσαι και γαυγίζει ολη νυχτα είναι πολύ πιθανό να σου κάνουν καταγγελία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stratonicky

Νεοφερμένος

Η stratonicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ποια παραμέληση ζώου καλέ;???? ακουμε τι λέμε; τέλος πάντων . δεν θα κάτσω να ασχοληθω με αυτό το θεμα . εξ αρχης το ερώτημα μου ήταν άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Το θέμα σου είναι απολυτα σχετικό με αυτά που λέμε. Ενοικιαζεις το σπίτι και δεν αναφέρεις τπτ στον ιδιοκτήτη για κατοικίδιο καθώς νομικά απαγορεύεται να στο απαγορεύσει ότι και να λέει το συμβόλαιο. Εφόσον νομοθετικά είσαι εντάξει τότε δεν έχεις να ανησυχείς για τπτ. Αν οχι ο ιδιοκτήτης θα χρησιμοποιήσει το νόμο για να σε διώξει.

Η νομοθεσία είναι εδώ https://www.newsbeast.gr/environmen...ip-ke-den-mazevoun-tis-akatharsies-ton-skilon
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top