Hipsters: Ποια η άποψή σας;

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Γενικά είσαι hipster τύπος,θες να πεις :P

Κοιταξε να δεις και δε σε ειχα για ανθρωπο που βαζει ευκολα ταμπελες στους αλλους.
Μαθατε μια λεξη και την πιπιλατε ολοι. Ειλικρινα, τι σκατα ειναι για σενα hipster:P?? Και συγκεκριμενα, τι σου φανηκε hipster στις παραπανω φωτογραφιες??

Τεσπα, μια μικρη παρενθεση και συνεχιζουμε.

Σημείωση συντονιστή
Το θέμα προήλθε από το θέμα : Οι δικές μας pics I
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νε έχει καταντήσει μλκία αυτό με το χίπστερ και χίπστερ.
ΓΚΕΤ Ε ΛΑΙΦ. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Σορρι ρε παιδια αλλα εδω στην επαρχια δεν το λεμε το χιπστερ.
Τι ειναι αυτο?
Κιτσ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εδώ φοράνε γυαλιά επίτηδες :worry:
Ξέρετε κύριοι τι είναι να είσαι όλη σου τη ζωή θεόστραβος; Ακους εκεί...
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κι εμένα με λένε hipster επειδή έχω tumblr. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
hipster δεν σε κάνει μόνο η εμφάνιση, παίζει ρόλο και το attitude :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Οντως πολυ μοδα αυτο το hipster. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το hipster ειναι το τόόότε emo. Ίδια καραμέλα. Άσε που και οι περισσότεροι που τότε ήταν emo τώρα είναι hipsters.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Πείτε και σε μας που είμαστε από χωριό,τι είναι το hipster?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Το hipster ειναι το τόόότε emo. Ίδια καραμέλα. Άσε που και οι περισσότεροι που τότε ήταν emo τώρα είναι hipsters.

Sooooooooooo mainstreeeaaaaaam!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ομολογώ πως, μέχρι πριν μπω σε αυτό το θέμα, δεν είχα ιδέα τι είναι τα hipsters.:look:
Το άκουγα παντού. Στην αρχή νόμιζα ότι είναι είδος μουσικής, αλλά ποτέ δεν έψαξα να μάθω τι παίζει.

Λίγο πολύ, αρκετός κόσμος ακούει εναλλακτικό ροκ και indie, ρε παιδιά. Εντάξει, αυτό που έλεγε το άρθρο «Πάρε το πουλόβερ της γιαγιάς σου, τα τάδε ρέι-μπαν κλπ», δε μου αρέσει σαν τρόπος ντυσίματος, αλλά όποιος έχει μυωπία ή οτιδήποτε, και φοράει αυτά τα γυαλιά-μάσκα οξυγονοκόλλησης είναι hipster;

Στο σχολείο μου μερικά κορίτσια φορούσαν τέτοια γυαλιά με πλαστικό φακό, έτσι για το στυλ. Χαχαχα. Τραγικό.

Υγ. Ευτυχώς είμαι υγιής με τα μάτια μου και δε βάζω καλύμματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οι hipsters ,ξανά λέω, είναι μία ολόκληρη φιλοσοφία. Είναι ένας τρόπος να φέρεσαι, να μιλάς, ακόμη και να τρως/πίνεις. Δεν σε κάνουν τα κοκάλινα γυαλιά hipster. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Οι hipsters ,ξανά λέω, είναι μία ολόκληρη φιλοσοφία. Είναι ένας τρόπος να φέρεσαι, να μιλάς, ακόμη και να τρως/πίνεις. Δεν σε κάνουν τα κοκάλινα γυαλιά hipster. ;)

Έτσι όπως τα λες θεωρώ, προσωπικά, ότι αυτό είναι ένα είδος υποκουλτούρας, και, τέλος πάντων, ένα ρεύμα το οποίο κάνει μια μερίδα ανθρώπων να θεωρούν πως ξεχωρίζουν από την ολότητα και ότι είναι ξεχωριστοί. Θεωρώ πως τέτοιες «θεωριές» (συγγνώμη για τη λανθασμένη χρήση της λέξης, δε βρήκα κάποια πιο κοντά σε αυτό που σκέφτομαι) τις ασπάζονται άνθρωποι οι οποίοι αισθάνονται μειονεκτικά απέναντι στους συνανθρώπους τους, πράγμα που δημιουργήθηκε είτε από συμπεριφορές που δέχθηκαν από το περιβάλλον τους, είτε δεν ξέρω κι εγώ από τι, θέλοντας έτσι να καλύψουν άλλα κενά.

Είναι η προσωπική μου άποψη.
Εγώ προτιμώ να είμαι ο εαυτός μου. Αυτό είναι αληθινό.
Όχι η μαζοποίηση του υποσυνόλου, που, εν τέλει, και αυτή γίνεται ακόμη πιο mainstream.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Bασικά, είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Όλο αυτό. Το έπιασες το νόημα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Bασικά, είναι ακριβώς αυτό που περιγράφεις. Όλο αυτό. Το έπιασες το νόημα. ;)

Ειρωνικά το λες;:confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιτέλους! Η εκδίκηση του μικρού Αργύρη που στο δημοτικό τον κορόιδευαν γιατί φορούσε γυαλάκια!
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΥΩΠΙΑ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ! ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ ΤΡΑΓΙΚΟΙ. :D

Άλλοι θα πουλούσαμε την ψυχή μας στο διάολο για να βγάλουμε τα γυαλιά μυωπίας και τη μυωπίας από πάνω μας!

Τέλοσπάντων. Τουλάχιστον τα χιπστεράκια είναι μες τα χρώματα και τη χαρά και την ανεμελιά.
Όχι σαν τα εμο που ήταν με την μαυρίλα και την καταχνιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top