Βαρέθηκα τις ντομάτες

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
…εννοώ τι θα γίνει…εντάξει να το καταλάβω ο υπερπληθυσμός αναγκάζει την παραγωγή να λειτουργεί με ρυθμούς κουνέλας αλλά χειμώνα καλοκαίρι ντομάτες (αμάν πια ρε μάνα φτιάξε και μια χωριάτικη χωρίς ντομάτες) ροδάκινα σταφύλια…και τα φυτοφάρμακα που τα βάζεις… τα δείχνε ο Ευάγγελος τις πρόβαλες και οποίος έτρωγε εκείνη την ώρα νόμιζε πως από εκεί του βγήκε το κέρατο και όχι απο την γυναικα του...το μυστικο είναι το σχόλαστικο πλυσημο με νέρο βρύσης μα καλά όλα τα υπολείμματα των φυτοφαρμάκων που νομίζουν ότι πάνε στην ΑΦΗ για ανακύκλωση και μάλιστα βάδην??....θα πάω στο ΥΠΕΧΩΔΕ να διαλέξουν να οργώσω ή να κάνω γεώτρηση έξω από την πολυκατοικία μου αν μου πουν όχι το τρίτο χέρι που θα βγει σε ποιόν να το χρεώσω?? Ο Σουφλιάς θα έχει πεθάνει μέχρι τότε.
Νευριάζω είμαστε στο ανθός της ηλικίας…και μας ταΐζουν ότι τους καπνίσει χωρίς ελέγχους,
και πάμε στο ερώτημα μου ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ προϊόντα τρώει κάνεις?? Τα εμπιστεύεστε έχετε προσέξει διαφορές με τα <<συμβατικά>>, αξίζει μια διατροφή αποκλείστηκα και μόνο με βιολογικά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω μόλις διάβασα αυτό το θέμα μου ήρθε τρομερή όρεξη για ντομάτα κομμένη με μπόλικο αλάτι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
βιολογικά....

ναι εγω :)
πέραν του ότι η εμφάνιση τους ΦΥΣΙΚΑ και δεν ειναι η καλυτερότερη γιατί αφού δεν έχουν φάρμακα, είναι στην πραγματική τους μορφή και όχι στην πλαστικοποιημένη, είναι γενικώς πιο νοστιμα και έχουν ακόμα μυρωδια βρε παιδί μου..... το μυρίζεις και έχει άρρωμα όπως πρέπει!

Το αρνητικό τους....
η διπλάσια και πλέον τιμή τους απ τα άλλα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι τα βιολογικά δεν έχουν καμιά σχέση. Ειδικά στις ντομάτες που έχω προσέξει είναι μέρα με την νύχτα. Αλλά όπως είπε και η ΚΟΥΕ πανάκριβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ααααααχχχχχ τι μου κάνατε....
μου θυμίσατετις ντομάτες από τον κήπο της γιαγιάς μου....:(
αυτές είναι ντομάτες!
Πάντως η αλήθεια είναι ότι οι αγοραστές δεν έχουν καμία σχέση!
Ούτε άρωμα ούτε γεύση....
Ακόμα και οι βιολογικές, σε σχέση με τις γιαγιάς μου, μου φαίνονται άνοστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα ντοματες μου στελνει η γιαγια μου παντως.
Οσο για τα υπολοιπα, εχω μαθει με τα "πλαστικα" οποτε.. κανενα προβλημα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πωπω μόλις διάβασα αυτό το θέμα μου ήρθε τρομερή όρεξη για ντομάτα κομμένη με μπόλικο αλάτι :redface:

και εγώ μόλις δίαβασα <<με μπόλικο άλατι>> μου ηρθέ η γεύση και θα το τίμησω...αλλά με παρα παρα πολύ αλάτι...ετσι θα τελείωσουν και πιο γρηγορα και θα πάρω βιολογίκες (για δοκιμή)........τυχερούληδες όσοι εχουν delivery από το χωρίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Η κονέ στην λαική! Αυτός ο father σε αυτά είναι μανούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
αμάν πια ρε μάνα φτιάξε και μια χωριάτικη χωρίς ντομάτες
Συγνώμη φίλτατε, αλλά μετά δεν θα λέγεται χωριάτικη :)

Το να καλλιεργείς ντομάτες είναι πολύ απλό, αρκεί να έχεις όρεξη (που δεν έχω). Το ακόμα καλύτερο είναι να έχεις σε μια γλάστρα ντοματάκια (αυτά τα μικρά μπαλάκια που είναι μια ολόκληρη ντομάτα απο μόνα τους και κάποιες φορές πολύ πιο γευστικά). Έτσι ακόμα και εσείς της πόλης, θα μπορείτε να έχετε την δόση της ντομάτας που θέλετε, home made. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Συγνώμη φίλτατε, αλλά μετά δεν θα λέγεται χωριάτικη :)

σωστόςςςςςςςςςςςςς.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λατρεύω τις ντομάτες:clapup:
Δεν μπορώ να ζησω χωρίς ντομάτα .
Μπορώ να τρώω όλη μέρα ντομάτες...και δεν εννοώ στη μούρη :mad:
Ονειρεύομαι να πάω στο φεστιβάλ ντομάτας ,στο Bunol της Ισπανίας.
Εκεί θα λουστώ τις ντομάτες όσο δεν πάει :vroum:
~~~
Αχ ντομάτα σ'αγαπώ
και βαθιά σε ευχαριστώ
που με έμαθες ποτέ να μην
πεινάω.
~~~

*Πολύμνια*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κανονικά μου αρέσει πάρα πολύ η ντομάτα με κρεμμύδι και φέτα, αλλά το παράκανα και τη σιχάθηκα τώρα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
και εγω με το ντακο μια απ τα ιδια
και με τα μακαρονια
εχω να φαω μακαρονια περιπου ενα χρονο
Υ.Γ
σε λιγο ομως θα σπασω αυτο το οριο γιατι ετοιμαζονταιιιι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οσο εινσι καλες οι ντοματες το καλοκαιρι ειναι ωραια η σαλατα
(με κρεμμυδι,πρασινη πιπερια,ριγανη και φετα ή και τριμμενο παξιμαδι κριθινο..)

αλλα οταν πιασουν τα κρυα και οι ντοματες ειναι αγγουρια
απλα τρωμε λαχανα ,,καθε πραμα στον καιρο του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top