Οικονομικά ή Θετική

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Γειά σας,
φέτος θα πάω τρίτη λυκείου και πρέπει να διαλέξω κατευθυνσή. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να πάω οικονομικά και ενδιαφέρομαι για το οικονομίας και διοίκησης στα Γρεβενά. Ωστόσο από όλους ακούω οχι μόνο για το συγκεκριμένο τμήμα αλλά γενικότερα για την κατεύθυνση οτι πανε οι "άχρηστοι" και οτι θα πρεπε να πάω θετική.
 

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να πας οικονομικά αν
δεν είσαι καλός ή διατεθειμένος να διαβάσεις φυσική και χημεία ή και βιολογία!
Διότι κάθε χρόνο πέφτουν στις πανελλήνιες -όπως και φέτος- αρκετά δύσκολα θέματα ειδικά στη φυσική (δεν αναφέρω τα μαθηματικά γιατί στα οικονομικά τα έχεις ούτως ή άλλως!). Αν θες μια σχολή που να είναι κοινή σε θετική και οικονομικά να διαλέξεις οικονομικά αν και πρέπει να δεις τί μαθήματα έχουν ώστε να δεις αν θα μπορείς να ανταπεξέλθεις αν περάσεις από οικονομικά (ο νοών νοείτω)!
 

Earendil

Νεοφερμένος

Ο Earendil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Τα οικονομικα ειναι,απο παλαιοτερες γενιες,η "δεσμη του λαου". Αποτελει η ευκολη λυση για τους μαθητες που δεν μπορουν να ανταπεξελθουν,τους τεμπεληδες κτλ κτλ καθως το μονο "δυσκολο" μαθημα ειναι τα μαθηματικα.Απο εκει και περα ομως,αξιζει να σημειωθει πως αυτο δεν σημαινει οτι καποιος αν δεν προσπαθησει δεν θα πετυχει σε αυτην την κατευθυνση,αυτο βεβαια ισχυει για ολους τους κλαδους.Για παραδειγμα εγω,πηγαινω οικονομιικα για να παω πληροφορικη αντι απο θετικη,καθως indeed ειναι πιο ευκολο το αοθ και το αεππ απο φυσικη και χημεια,αλλα κυριως γιατι θα μπορεσω να αφοσιωσω το 90% του διαβασματος μου στα μαθηματικα.Με λιγα λογια οταν μπω στο πανεπιστημιο θα εχω περισσοτερες γνωσεις στα μαθηματικα που ειναι απαραιτητες+λιιγες περισσοτερες γνωσεις με τον προγραμματισμο(λογο ΑΕΠΠ). Dont lose hope.Ελπιζω να βοηθησα
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Μην ακούς τίποτα, να επιλέξεις αυτό που θέλεις εσύ και να πας Οικονομικά για να μπεις στη σχολή που επιθυμείς.
 

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
για μενα (τωρα θα παω πρωτη λυκειου) η κατευθυνση της οικονομιας-πληροφορικης ειναι πολυ καλη επιλογη για μερικους λογους:
1)δεν εχεις τοσο διαβασμα (αοθ,αεππ πιο ευκολα απο χημεια+φυσικη) εαν και δεν ξερεις τι θα συμβει μεχρι να δωσεις με υλη κλπ...
2)εχεις περισσοτερες γνωσεις πληροφορικης για την σχολη σου ΕΑΝ βεβαια πας σε σχολη πληροφορικης (ΤΕΛΟΣ ΕΑΝ ????)

οσο για τις σχολες οικονομικων θα σου προτεινα καποια εκτος αυτης των γρεβενων γιατι και εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα...ποσα μορια πιστευεις θα βγαλεις απο οικονομιας-πληροφορικης;
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

για μενα (τωρα θα παω πρωτη λυκειου) η κατευθυνση της οικονομιας-πληροφορικης ειναι πολυ καλη επιλογη για μερικους λογους:
1)δεν εχεις τοσο διαβασμα (αοθ,αεππ πιο ευκολα απο χημεια+φυσικη) εαν και δεν ξερεις τι θα συμβει μεχρι να δωσεις με υλη κλπ...
2)εχεις περισσοτερες γνωσεις πληροφορικης για την σχολη σου ΕΑΝ βεβαια πας σε σχολη πληροφορικης (ΤΕΛΟΣ ΕΑΝ ????)

οσο για τις σχολες οικονομικων θα σου προτεινα καποια εκτος αυτης των γρεβενων γιατι και εγω δεν εχω ακουσει τα καλυτερα...ποσα μορια πιστευεις θα βγαλεις απο οικονομιας-πληροφορικης;


Το γνωρίζω οτι είναι ευκολότερα από την οικονομίας πληροφορικής αν και δεν έχω θέμα με φυσική χημεία και ναι ενδιαφέρομαι και για σχολές πληροφορικής οπότε πιστεύω όπως είπες οτι θα με βοηθήσει το ΑΕΠΠ στην περίπτωση που πάω σε σχολή πληροφορικής.
Οσο για τα μορια πιστευω οτι θα βγαλώ το λιγοτερο 15000
 
Τελευταία επεξεργασία:

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Κάθε άτομο που σέβεται τον εαυτό του και τη νοημοσύνη του θα πάει θετική
Στα οικονομικά πάνε κάτι βλάκες εξού και τα πανεύκολα αοθ , αεππ που γραφεί ο οποιοσδήποτε 100/100 με διάβασμα 10 ημερών !
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το γνωρίζω οτι είναι ευκολότερα από την οικονομίας πληροφορικής αν και δεν έχω θέμα με φυσική χημεία και ναι ενδιαφέρομαι και για σχολές πληροφορικής οπότε πιστεύω όπως είπες οτι θα με βοηθήσει το ΑΕΠΠ στην περίπτωση που πάω σε σχολή πληροφορικής.
Οσο για τα μορια πιστευω οτι θα βγαλώ το λιγοτερο 15000


Να πας οικονομικά χρυσό μου παιδί, αν είναι αυτό που θέλεις και μην μην ακούς τις βλακείες που λέει ο κάθε ανίδεος! Θα κάνεις μεγάλο κακό στον εαυτό σου αν συνεχίσεις να τους δίνεις σημασία!΄Οσο νωρίτερα το καταλάβεις και σταματήσεις να επηρεάζεσαι τόσο το καλύτερο!
 

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Κάθε άτομο που σέβεται τον εαυτό του και τη νοημοσύνη του θα πάει θετική
Στα οικονομικά πάνε κάτι βλάκες εξού και τα πανεύκολα αοθ , αεππ που γραφεί ο οποιοσδήποτε 100/100 με διάβασμα 10 ημερών !


α και αυτοι οι βλακες εχουν εναν μισθο 73000 τον χρονο αν δεν κανω λαθος;ελα μαγκα τραβα κανε κανα φροντιστηριο φυσικης και γραψου και οαεδ με αυτα που δεν δηλωνεις...φυγατε ολοι :)
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Κάθε άτομο που σέβεται τον εαυτό του και τη νοημοσύνη του θα πάει θετική
Στα οικονομικά πάνε κάτι βλάκες εξού και τα πανεύκολα αοθ , αεππ που γραφεί ο οποιοσδήποτε 100/100 με διάβασμα 10 ημερών !
Και πολλές μέρες λες...:laugh:
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Γειά σας,
φέτος θα πάω τρίτη λυκείου και πρέπει να διαλέξω κατευθυνσή. Εγώ προσωπικά θα ήθελα να πάω οικονομικά και ενδιαφέρομαι για το οικονομίας και διοίκησης στα Γρεβενά. Ωστόσο από όλους ακούω οχι μόνο για το συγκεκριμένο τμήμα αλλά γενικότερα για την κατεύθυνση οτι πανε οι "άχρηστοι" και οτι θα πρεπε να πάω θετική.


Αν τα Οικονομικά έχουν σχολή ή έστω τύπο σχολών (Οικονομικών επιστημών πχ) που σου αρέσουν εννοείται ότι θα πας εκεί , δεν πάνε οι "άχρηστοι" αλλά από προσωπική εμπειρία η πλειοψηφία της τάξης μου ήταν τεμπέληδες , δεν θα τους χαρακτήριζα άχρηστους όμως σε καμία περίπτωση. Τώρα το να πας Θετική επειδή στο είπαν κάποιοι άλλοι , να μην ξέρεις τι σχολή θες να επιλέξεις από Θετική και να φας το παλουκοπάλουκο του αιώνα κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει. Επίσης αν υπάρχουν σχολές που περνάς και από τις 2 κατευθύνσεις εννοείται πήγαινε Οικονομικά , δεν υπάρχει κανένας λόγος να παιδεύεις τον εαυτό σου με τα μαθήματα της Θετικής.
 

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πήγαινε εκεί που νομίζεις ότι εσυ θα είσαι μια χαρά και θα περνάς ωραία την μέρα σου !
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Πήγαινε εκεί που νομίζεις ότι εσυ θα είσαι μια χαρά και θα περνάς ωραία την μέρα σου !


α δλδ κατευθυνση με μουσικη γυμναστικη και barista arts, οκ το εχουμεεε εκτο πεδιο παρακαλωωωω
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

jerry_meg_

Νεοφερμένος

Ο jerry_meg_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top