[12/06/2019] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον Ο. Π. Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ωχ όχι ρε γαμώτο έβαλα την εισαγωγή και την προσπέλαση. Αλλά τώρα που το σκέφτομαι οι πίνακες είναι στατικές δομές Οπότε εισαγωγή δεν έχει νόημα σε αυτούς πάω να δω πόσα μόρια έχασα. Η προσπέλαση πρέπει να είναι σωστή Αφού την αναφέρει και το ορόσημο το φροντιστήριο. Αναζήτηση ταξινόμηση τις έβαλα κανονικά.

2 το καθένας αφού 8 μονάδες παίρνει ..ξαι εγώ αυτό έχασα από θεωρία άσε ..έβαλα την εισαγωγή :(
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στην ερώτηση ανάπτυξης σχετικά με τις πράξεις επί των δομών δεδομένων που εφαρμόζονται στους πίνακες έχω μία ερώτηση. Από τις πράξεις επί των δομών δεδομένων που αναφέρονται στο σχολικό βιβλίο υπάρχει κάποια που δεν εφαρμόζεται σε πίνακα; προσπαθώ να καταλάβω προς τι η αναφορά της λέξης πίνακας στο ερώτημα. Δηλαδή Γιατί δεν ζήτησε απλά τις πράξεις επί των δομών δεδομένων.

(ξανα ακυρο )
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Νομιζω απλα 4 απο αυτες της σ.56 ηθελε, το μεθοδικο εβαλε ως απαντησεις Εισαγωγη Διαγραφη Αναζητηση Ταξινομηση
Μήπως κάνανε λάθος και το αλλάξανε; Εγώ εδώ δεν βλέπω την Εισαγωγή:
https://www.methodiko-frontistirio.gr/files/2019apantiseis/2019AnaptyksiApant_new.pdf


Είναι δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα της διαδικασίας των πανελληνίων να κοπανάμε το κεφάλι μας από απροσεξίες :P
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εισαγωγή προφανώς δεν θα είναι επειδή προσθέτει νέους κόμβους σε μια δομή ενώ ο πίνακα κας είναι στατική δομή δεδομένων όποτε είμαι χαζός ????
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως κάνανε λάθος και το αλλάξανε; Εγώ εδώ δεν βλέπω την Εισαγωγή:
https://www.methodiko-frontistirio.gr/files/2019apantiseis/2019AnaptyksiApant_new.pdf


Είναι δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα της διαδικασίας των πανελληνίων να κοπανάμε το κεφάλι μας από απροσεξίες :P


Εχεις δικιο,καπου μολις το ειδα,αλλα τα σωστα ειναι 4 απο τα επομενα 6
▪ Προσπέλαση
▪ Αναζήτηση
▪ Ταξινόμηση
▪ Αντιγραφή
▪ Συγχώνευση
▪ Διαχωρισμός
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Και φανταστείτε ότι έλεγα αντί για Εισαγωγή να βάλω Συγχώνευση επειδή θυμόμουν ότι εντάσσεται και στις τυπικές επεξεργασίες επί των πινάκων. Αλλά είχα πιο εύκαιρη την Εισαγωγή από το κείμενο της θεωρίας στο μυαλό μου και την έβαλα. Οπότε είμαι σίγουρα -2 μονάδες στις 100 :yes:
 

EarlEstes21

Νεοφερμένος

Ο EarlEstes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδια εγω στα θεματα γ και δ χρησιμοποιησα μεχρις_οτου... δεν φανταζομαι να θεωρηθει λαθος ετσι; νμζω σε ενα απ τα 2 ηθελε να θεωρησουμε οτι υπαρχει τουλαχιστον 1 επαναληψη....

επισης, στον πολλαπλασιασμο αλλα ρωσικα δεν ξερω αν θεωρειται λαθος, αλλα εβαλα να διαβασει και τις τιμες Μ1 και Μ2, οπως επισης το εκανα τμημα προγραμματος δλδ χωρις δηλωση μεταβλητων

τελος, στο θεμα δ που ηθελε ταξινομηση εκανα και παραλληλη αλλα και εξτρα ταξινομηση ονοματων σε περιπτωση που ΣΒ[j-1] = ΣΒ[j]...

ενα 98 το πιανουμε;; :3 (καναμε λαθος στο Σ-Λ το τελευταιο)
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
παιδια εγω στα θεματα γ και δ χρησιμοποιησα μεχρις_οτου... δεν φανταζομαι να θεωρηθει λαθος ετσι; νμζω σε ενα απ τα 2 ηθελε να θεωρησουμε οτι υπαρχει τουλαχιστον 1 επαναληψη....

επισης, στον πολλαπλασιασμο αλλα ρωσικα δεν ξερω αν θεωρειται λαθος, αλλα εβαλα να διαβασει και τις τιμες Μ1 και Μ2, οπως επισης το εκανα τμημα προγραμματος δλδ χωρις δηλωση μεταβλητων

τελος, στο θεμα δ που ηθελε ταξινομηση εκανα και παραλληλη αλλα και εξτρα ταξινομηση ονοματων σε περιπτωση που ΣΒ[j-1] = ΣΒ[j]...

ενα 98 το πιανουμε;; :3 (καναμε λαθος στο Σ-Λ το τελευταιο)


Κι εγώ έκανα με μέχρις_ότου η καθηγήτρια με είπε ότι είναι εντάξει.

Άσχετο πάλι απογοητεύτηκα, είδα λύσεις και τι γράψατε εδώ και δεν τα πήγα άσχημα. :lol:
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πως τα πήγατε στο καλύτερο μάθημα (για μένα :D ) των Πανελλαδικών παιδιά? ήταν εύκολα για εσάς?
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πως τα πήγατε στο καλύτερο μάθημα (για μένα :D ) των Πανελλαδικών παιδιά? ήταν εύκολα για εσάς?


Nόμιζα τα πήγα χάλια αλλά τελικά δεν τα πήγα τόσο άσχημα. Β2 έπιασα πολύ λίγες μονάδες. Γ θέμα κάτι απροσεξίες έκανα αν και θα πήρα ένα 12/20. Δ θέμα χλωμό αν κι έκανα κάποιες στάνταρ διαδικασίες. Α θέμα μια χαρά τα πήγα, έχασα ένα σλ, κι έπεσε το αλά ρωσικά που είχα την πεποίθηση θα πέσει! Μακάρι να έγραψα ένα 12.
 

EarlEstes21

Νεοφερμένος

Ο EarlEstes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
κατι π ξεχασα σημαντικο! στην συμπληρωση κενων, αντι για done = αληθης εβαλα count = 3... λαθος;
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Nόμιζα τα πήγα χάλια αλλά τελικά δεν τα πήγα τόσο άσχημα. Β2 έπιασα πολύ λίγες μονάδες. Γ θέμα κάτι απροσεξίες έκανα αν και θα πήρα ένα 12/20. Δ θέμα χλωμό αν κι έκανα κάποιες στάνταρ διαδικασίες. Α θέμα μια χαρά τα πήγα, έχασα ένα σλ, κι έπεσε το αλά ρωσικά που είχα την πεποίθηση θα πέσει! Μακάρι να έγραψα ένα 12.


Σου εύχομαι να έγραψες και παραπάνω από αυτό φίλε μου, σημασία έχει να περάσεις στη σχολή που θες όσο κι αν έγραψες, δεν ξέρω τη φετινή ύλη , νομίζω σε μας ο Πολλαπλασιασμός αλα Ρωσικά ήταν εκτός απλά τον κάναμε εγκυκλοπαιδικά. Όπως και να χει καλή επιτυχία σε όλους σας στα υπόλοιπα μαθήματα ,να μας πείτε πως τα πήγατε στο τέλος :clapup::clapup:.
 

Panelele19

Νεοφερμένος

Ο Panelele19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Κάτι άλλο παιδιά: στο διαγράμματα ροής των επαναλήψεων, εγώ έβαλα και ελλείψεις ΑΡΧΗ - ΤΕΛΟΣ. Λέτε να μου κόψουν; ή απλά είναι σωστό - περιττό - αδιάφορο;
 

EarlEstes21

Νεοφερμένος

Ο EarlEstes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κάτι άλλο παιδιά: στο διαγράμματα ροής των επαναλήψεων, εγώ έβαλα και ελλείψεις ΑΡΧΗ - ΤΕΛΟΣ. Λέτε να μου κόψουν; ή απλά είναι σωστό - περιττό - αδιάφορο;


περιττο... γτ ειναι απλα πως γράφονται οι δομες... δεν ειμαι σιγουρος αν σου κοψουν... αλλα δν νομιζω
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Κάτι άλλο παιδιά: στο διαγράμματα ροής των επαναλήψεων, εγώ έβαλα και ελλείψεις ΑΡΧΗ - ΤΕΛΟΣ. Λέτε να μου κόψουν; ή απλά είναι σωστό - περιττό - αδιάφορο;


Σωστό είναι φίλε μου πρέπει να έχει ΑΡΧΗ και ΤΕΛΟΣ για να είναι σωστό το διάγραμμα.
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Κάτι άλλο παιδιά: στο διαγράμματα ροής των επαναλήψεων, εγώ έβαλα και ελλείψεις ΑΡΧΗ - ΤΕΛΟΣ. Λέτε να μου κόψουν; ή απλά είναι σωστό - περιττό - αδιάφορο;

Αδιάφορο είναι ,είτε έβαλες μια αρχή είτε ένα τέλος είτε και τα δυο ,το άλλο που έκανα εγώ είναι να κάνω δυο διαγράμματα ροής ,για την ίδια ένα για εντολές εκχώρησης που είναι πρθογωνιο παραλληλόγραμμο και ένα πλάγιο για εξόδου εισόδου
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Σωστό είναι φίλε μου πρέπει να έχει ΑΡΧΗ και ΤΕΛΟΣ για να είναι σωστό το διάγραμμα.
Κι εγώ νιώθω ότι είναι σωστό και το έβαλα γιατί ήθελα να είμαι αναλυτικός και σωστός, αλλά βλέπω τις απαντήσεις των φροντιστηρίων ότι δεν το βάζουν :P
 

blackmamba

Νεοφερμένος

Ο blackmamba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top