Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Αγαπητή μου θα σε παρακαλούσα να αφήσεις για αργότερα τα συμπεράσματα, τις κρίσεις και την έκφραση της πικρίας σου! Δεν έχει τελειώσει τίποτα ακόμα! Μην το κάνεις αυτό στον εαυτό σου!΄Αδειασε το μυαλό σου από τα πάντα και στρώσου στα Λατινικά σαν να είναι το πρώτο μάθημα που δίνεις! Θα μου πεις δεν είναι εύκολο! Ασφαλώς και δεν είναι αλλά επειδή σε βλέπω να το παλεύεις, είναι κρίμα να σε πάρει από κάτω τελευταία στιγμή. Δεν μπορείς να ξέρεις πώς ακριβώς θα αξιολογηθούν αυτά που έγραψες! Εικάζουμε αλλά δεν ξέρουμε! Θα είναι κρίμα να είναι τα Λατινικά το διαβατήριό σου για τη σχολή που θέλεις κι εσύ να μην τα πας καλά επειδή παραιτήθηκες στην τελική ευθεία. Τότε θα είναι να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο!. Ξεκουράσου λίγο να ανακτήσεις τις δυνάμεις σου και κάνε ο,τι καλύτερο μπορείς! Τουλάχιστον ο,τι και να γίνει μετά, θα είσαι εντάξει με τον εαυτό σου!

Εχεις δικιο @Λενω μου που μου τα λες αυτα. Απλως εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεμαι απο τη στιγμη που ολοι γραψαμε χαλια στην Ιστορια σήμερα και γι'αυτο και δεν το αφησα να με στεναχωρησει περισσοτερο.

Θα προσπαθησω οσο μπορω να στρωθω στα Λατινικα ακομα δυσκολο να ειναι.

Ξερω πως τιποτε δεν εχει ακομα τελειώσει διοτι εστω και 2 ακομα ελπιδες τις εχω.

Άραξε και να απέτυχες δηλαδή, όλα γίνονται για κάποιον σκοπό! Τίποτα δεν είναι τυχαίο στη ζωή.

Το ξερω.
Μου φαινεται πως θα πρεπει να ξεχασω την Τεχνων ηχου και εικονας γιατι φανταζομαι πως ουτε τα μισα μορια δε θα εχω πιασει.

Debbie μου, λυπάμαι πολύ που δεν έγραψες καλά, σε είχα και στο μυαλό μου επειδή σου είχα απαντήσει στο θέμα για τις ιστορικές πηγές.
Σε παρακαλώ, όπως γράφεις και στο μήνυμά σου ότι έχεις αποφασίσει, να μην κλάψεις ξανά, ούτε να στενοχωρηθείς. Και η αποτυχία μέσα στη ζωή είναι και δεν ξέρεις ακόμα ούτε τι θα συμβεί όταν βγουν οι βαθμοί, πρώτα, κι έπειτα οι βάσεις, ούτε μακροπρόθεσμα ποια θα είναι η πορεία σου και πώς θα πραγματοποιήσεις τους στόχους σου (ή αν αλλάξουν οι στόχοι σου στην πορεία, κι αυτό υπάρχει σαν πιθανότητα).
Καλά σου τα λέει η @Λένω, άκουσέ την, μάζεψε τις δυνάμεις σου και προχώρα.
Σου στέλνω μία ψηφιακή αγκαλιά και σου εύχομαι να τα πας πολύ πολύ καλά στα Λατινικά και να μην σε παίρνει από κάτω.:give_rose:


Ευχαριστώ παρα πολυ.

Θα προσπαθησω. Ευχομαι και εγω να παω καλα στα Λατινικα αλλα αγχωνομαι για πως θα μπορεσω να συγκρατησω ολα τα συντακτικα, γραμματικα και μεταφρασεις μεσα στο νου μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Εχεις δικιο @Λενω μου που μου τα λες αυτα. Απλως εχω καταλαβει οτι δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεμαι απο τη στιγμη που ολοι γραψαμε χαλια στην Ιστορια σήμερα και γι'αυτο και δεν το αφησα να με στεναχωρησει περισσοτερο.

Θα προσπαθησω οσο μπορω να στρωθω στα Λατινικα ακομα δυσκολο να ειναι.

Ξερω πως τιποτε δεν εχει ακομα τελειώσει διοτι εστω και 2 ακομα ελπιδες τις εχω.



Το ξερω.
Μου φαινεται πως θα πρεπει να ξεχασω την Τεχνων ηχου και εικονας γιατι φανταζομαι πως ουτε τα μισα μορια δε θα εχω πιασει.




Ευχαριστώ παρα πολυ.

Θα προσπαθησω. Ευχομαι και εγω να παω καλα στα Λατινικα αλλα αγχωνομαι για πως θα μπορεσω να συγκρατησω ολα τα συντακτικα, γραμματικα και μεταφρασεις μεσα στο νου μου.


Γερά, ήρεμα, ψύχραιμα! Κάνε ένα τελευταίο κουράγιο, μη σκέφτεσαι το μετά, ξέχνα μόρια και βάσεις και βουρ! Σου στέλνω θετική ενέργεια, σε εσένα και σε όλους/ες!:clapup:
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Οι επίσημες απαντήσεις και η επίσημη μοριοδότηση από την επιτροπή, if anybody cares at all :P

P.S. Τι φάση με το δ στο σωστό-λάθος; :hehe:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Οι επίσημες απαντήσεις και η επίσημη μοριοδότηση από την επιτροπή, if anybody cares at all :P

P.S. Τι φάση με το δ στο σωστό-λάθος; :hehe:


Ο καλα.
Εμεις που γραψαμε χθες χαλια σιγουρα λογω των πηγων που ενδεχωμενως δε θα ειμαι και η μονη που το συνδυασε με κριτικη σκεψη με βαση τα οσα ελεγαν τα κειμενα και σε συνδυασμο με οτι θυμομουν απο το βιβλιο αλλα σιγουρα ενα 10 και με το ζορι θα το εχουμε πιασει.
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Ο καλα.
Εμεις που γραψαμε χθες χαλια σιγουρα λογω των πηγων που ενδεχωμενως δε θα ειμαι και η μονη που το συνδυασε με κριτικη σκεψη με βαση τα οσα ελεγαν τα κειμενα και σε συνδυασμο με οτι θυμομουν απο το βιβλιο αλλα σιγουρα ενα 10 και με το ζορι θα το εχουμε πιασει.


Εγώ πάλι ούτε 10...
 

lenaki001

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Οι επίσημες απαντήσεις και η επίσημη μοριοδότηση από την επιτροπή, if anybody cares at all :P

P.S. Τι φάση με το δ στο σωστό-λάθος; :hehe:

@Nihilist που τα βρίσκεις βρε θηρίο;
Έχεις μήπως και των αρχαίων;
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
P.S. Τι φάση με το δ στο σωστό-λάθος; :hehe:
Υπάρχει σύγχυση με το Υπουργείο Περιθάλψεως και το Ταμείο Περιθάλψεως Προσφύγων, γιατί και τα δύο ανέλαβαν την προσωρινή εγκατάσταση των προσφύγων (το Ταμείο Περιθάλψεως ανήγειρε ξύλινα σπίτια/"παραπήγματα" (παράγκες) :P). Το Ταμείο Περιθάλψεως δεν αποτελούσε δομή του Υπουργείου, αλλά της αυτόνομης ΕΑΠ (Επιτροπή Αποκατάστασης Προσφύγων). Για αυτό και οι δύο απαντήσεις θεωρούνται σωστές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top