Κλοπή φοιτητικής ταυτότητας

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Καλησπέρα. Χθες το βράδυ μου έκλεψαν την τσάντα. Μαζί πορτοφόλι και πάσο. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; πήγα στην αστυνομια και μου έδωσαν ένα χαρτί για να το δείξω στη σχολή. Με το πάσο πήγαινα και στη λέσχη. Το σκαναραν; ξέρει κανείς με τι σίτιση τι γίνεται;
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Καλησπέρα. Χθες το βράδυ μου έκλεψαν την τσάντα. Μαζί πορτοφόλι και πάσο. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; πήγα στην αστυνομια και μου έδωσαν ένα χαρτί για να το δείξω στη σχολή. Με το πάσο πήγαινα και στη λέσχη. Το σκαναραν; ξέρει κανείς με τι σίτιση τι γίνεται;


Θα πάς στην γραμματεία και θα δώσεις την βεβαίωση της αστυνομίας ώστε να σου ακυρώσουν το παλιό πάσο και θα μπείς πάλι στην σελίδα του minedu για να βγάλεις νεο πάσο όπως είχες βγάλει το πρώτο.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Χθες το βράδυ μου έκλεψαν την τσάντα. Μαζί πορτοφόλι και πάσο. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; πήγα στην αστυνομια και μου έδωσαν ένα χαρτί για να το δείξω στη σχολή. Με το πάσο πήγαινα και στη λέσχη. Το σκαναραν; ξέρει κανείς με τι σίτιση τι γίνεται;


1) Πηγαίνεις στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής κατοικίας σου και δηλώνεις την απώλεια,
2) Πηγαίνεις στη γραμματεία της σχολής σου μαζί με την παραπάνω δήλωση και κάνεις αίτηση επανέκδοσης,
3) Αφού εγκριθεί η επανέκδοση από τη γραμματεία επαναλαμβάνεις από την αρχή τη διαδικασία.
Μέχρι να εκδοθεί το νέο πάσο, μπορείς να χρησιμοποιείς για τη σίτιση την προσωρινή βεβαίωση που θα σου δώσουν.
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να πρέπει εκ νέου να κάνω αίτηση σίτισης; αυτό φοβάμαι
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει περίπτωση να πρέπει εκ νέου να κάνω αίτηση σίτισης; αυτό φοβάμαι


Δεν νομίζω ότι θα χρειαστεί να ξανακάνεις όλη τη διαδικασία από την αρχή. Απλά θα πρέπει να ρωτησεις τι πρέπει να κάνεις ώστε να ενημερωθεί το εστιατόριο που σιτίζεσαι για την έκδοση νέου πάσο έτσι ώστε να ακυρωθεί το παλιό και να ισχύει το καινούριο. Μπορεί να αρκεί ένα σκανάρισμα του νέου σου πάσο.
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Υπάρχει περίπτωση να πρέπει εκ νέου να κάνω αίτηση σίτισης; αυτό φοβάμαι


Προφανώς και όχι υπάρχεις ήδη στα μητρώα της σίτισης άλλωστε δεν αλλάζουν κατι στο πάσο το ιδιο ΑΜ θα έχεις ιδια φώτο κτλ απλά αλλάζει η ημερομηνία έκδοσης.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς και όχι υπάρχεις ήδη στα μητρώα της σίτισης άλλωστε δεν αλλάζουν κατι στο πάσο το ιδιο ΑΜ θα έχεις ιδια φώτο κτλ απλά αλλάζει η ημερομηνία έκδοσης.


Το κάθε πάσο έχει πάνω έναν μοναδικό barcode! Ο barcode του χαμένου πάσο, δεν θα είναι ο ίδιος με τον barcode του νέου. Θα πρέπει λοιπόν να ακυρωθεί το παλιό και να επικυρωθεί το νέο! Αν ήταν τα ίδια τότε θα μπορούσε να σιτίζεται τόσο η ίδια με το νέο πάσο όσο και η κόρη του κλέφτη με το παλιό! Δεν κάνουμε δουλειά έτσι!
 

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το κάθε πάσο έχει πάνω έναν μοναδικό barcode! Ο barcode του χαμένου πάσο, δεν θα είναι ο ίδιος με τον barcode του νέου. Θα πρέπει λοιπόν να ακυρωθεί το παλιό και να επικυρωθεί το νέο! Αν ήταν τα ίδια τότε θα μπορούσε να σιτίζεται τόσο η ίδια με το νέο πάσο όσο και η κόρη του κλέφτη με το παλιό! Δεν κάνουμε δουλειά έτσι!


ας κάνει μετα μια νεα επικύρωση με το νεο πάσο και την βεβαίωση κλοπής στην σπουδαστική μέριμνα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top