Ελληνικό Δημόσιο

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δημόσιο....η μεγάλη κατάρα της Ελλάδας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δημόσιο....η μεγάλη κατάρα της Ελλάδας....

Όχι αν σταματήσουμε να το αντιμετωπίζουμε με αυτόν τον τρόπο.
Είναι στο χέρι μας να σταματήσουμε να θεωρούμε το δημόσιο βόλεμα και να δουλέυουμε υπεύθυνα ΚΑΙ εκεί. Είναι όλα θέμα νοοτροπίας και παιδείας...Μόνο που η παιδεία είναι ακριβώς αυτό που μας λείπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Θεωρώ ότι πάντα το ψάρι βρωμάει απ'το κεφάλι (βλέπε την κάθε κυβέρνηση).

Όταν είσαι σε μια δουλειά και η κυβέρνηση έχει αποφασίσει ότι οτιδήποτε και να γίνει δεν πρόκειται να απολυθείς ποτέ και για κανέναν λόγο,αυτό είναι επιεικώς προκλητικό!Τι ψάχνουμε μετά?Είναι απόλυτα φυσιολογική η σαπίλα σε οτιδήποτε είναι δημόσιο,άρα και στα πανεπιστήμια (που πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι είναι σε λιιιιγο καλύτερο επίπεδο από αλλους δημόσιους φορείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Θεωρώ ότι πάντα το ψάρι βρωμάει απ'το κεφάλι (βλέπε την κάθε κυβέρνηση).

Ποιος εβγαλε την κυβέρνηση; Εμείς. Η κυβέρνηση αντικατοπρίζει και τον ίδιο το λαό.

Αν ήμασταν υπέυθυνοι θα δουλεύαμε και στο δημόσιο...αλλά να δούμε τώρα που θα αρθεί η μονιμότητα τι θα κάνουν όλοι αυτοί οι βολεμένοι...
Εσυ είδες σε καμία άλλη χώρα να υπάρχει αυτή η διαφθορά; (πάντα στην ευρώπη αναφέρομαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ποιος εβγαλε την κυβέρνηση; Εμείς. Η κυβέρνηση αντικατοπρίζει και τον ίδιο το λαό.

Αν ήμασταν υπέυθυνοι θα δουλεύαμε και στο δημόσιο...αλλά να δούμε τώρα που θα αρθεί η μονιμότητα τι θα κάνουν όλοι αυτοί οι βολεμένοι...
Εσυ είδες σε καμία άλλη χώρα να υπάρχει αυτή η διαφθορά; (πάντα στην ευρώπη αναφέρομαι)

Πουθενά φυσικά,ίσα ίσα απ'όσο ξέρω νομίζω ότι στο εξωτερικό το δημόσιο είναι και το καλύτερο!

Συμφωνώ εν μέρει ότι κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει,εν μέρει όμως!Και σίγουρα αυτό δεν αφαιρεί τις ευθύνες της κάθε κυβέρνησης.

Όσο για την άρση της μονιμότητας,μακάρι να γίνει αλλά επέτρεψε μου να έχω τις αμφιβολίες μου καθώς πρόκειται για κίνηση με απίστευτα τεράστιο πολιτικό κόστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Όσο για την άρση της μονιμότητας,μακάρι να γίνει αλλά επέτρεψε μου να έχω τις αμφιβολίες μου καθώς πρόκειται για κίνηση με απίστευτα τεράστιο πολιτικό κόστος.

Δυστυχώς έχεις δίκιο.
Πάντως, ακόμη και αν δεν αρθεί μια καλή παιδεία θα δημιουργούσε πολίτες ικανούς να δουλέψουν σωστά στο δημόσιο. Όχι ότι δεν υπάρχουν ήδη και κάποιο τέτοιοι.

Συγγνώμη για το οφτόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top