Πανελλήνιες 2020 με το παλιό σύστημα

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Το λέω και εδώ σε επικοινωνία με τον διευθυντή του Λυκείου που αποφοίτησα οι απόφοιτοι απο το 18 και πριν δίνουν με το ΝΕΟ...απλά μένει να διασαφηνηστει αν οι φετινοι δώσουν με το παλιό θα έχουν ποσοστοση,πράγμα πιθανό..Είμαι ένας απόφοιτος του 16..και σε 1 μήνα αρχίζω προετοιμασία.πραξτε ανάλογα και μην ακούτε μπαρουφες
 

maria200

Νεοφερμένος

Η maria200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ειμαι αποφοιτη του 2013.Φετος έδωσα ξανά πανελλήνιες.Αν δώσω ξανά πανελληνιες το 2020 με ποιο συστημα θα δώσω;
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Ειμαι αποφοιτη του 2013.Φετος έδωσα ξανά πανελλήνιες.Αν δώσω ξανά πανελληνιες το 2020 με ποιο συστημα θα δώσω;

Κατά 95% το νέο..Γιατί και γω δίνω σαν απόφοιτος 16..με το όποιο νέο σύστημα μπορούν να δώσουν οι παλιοί απόφοιτοι
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Η Νίκη Κεραμέως σε συνέντευξή της ειπε πως οσοι εγραψαν στις πανελλαδικες του 2019 λατινικα θα δωσουν και το 2020
https://www.youtube.com/watch?v=Segh0edbr7Y 8:21
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειμαι αποφοιτη του 2013.Φετος έδωσα ξανά πανελλήνιες.Αν δώσω ξανά πανελληνιες το 2020 με ποιο συστημα θα δώσω;


΄Εχουμε πει κι άλλες φορές ότι πάντα λαμβάνεται υπόψη η τελευταία φορά που έδωσε κάποιος πανελλαδικές. Αφού έδωσες φέτος (2019) δεν έχει καμία σημασία αν έδωσες άλλες 10 φορές πανελλαδικές μέσα στις προηγούμενες χρονιές. Υπολογίζεται η φετινή! Οπότε αν πχ θελήσεις να ξαναδώσεις το 2020, θα δώσεις με το σύστημα και με τα μαθήματα που έδωσες και φέτος.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
΄Εχουμε πει κι άλλες φορές ότι πάντα λαμβάνεται υπόψη η τελευταία φορά που έδωσε κάποιος πανελλαδικές. Αφού έδωσες φέτος (2019) δεν έχει καμία σημασία αν έδωσες άλλες 10 φορές πανελλαδικές μέσα στις προηγούμενες χρονιές. Υπολογίζεται η φετινή! Οπότε αν πχ θελήσεις να ξαναδώσεις το 2020, θα δώσεις με το σύστημα και με τα μαθήματα που έδωσες και φέτος.

Αυτό θεωρώ δεν είναι απόλυτο..ίσως μετρήσει το παλιός απόφοιτος..πάντως οι παλιοί πλην τεράστιας ανατροπής δίνουν με το ΝΕΟ
 

pannnos1992

Νεοφερμένος

Ο pannnos1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το λέω και εδώ σε επικοινωνία με τον διευθυντή του Λυκείου που αποφοίτησα οι απόφοιτοι απο το 18 και πριν δίνουν με το ΝΕΟ...απλά μένει να διασαφηνηστει αν οι φετινοι δώσουν με το παλιό θα έχουν ποσοστοση,πράγμα πιθανό..Είμαι ένας απόφοιτος του 16..και σε 1 μήνα αρχίζω προετοιμασία.πραξτε ανάλογα και μην ακούτε μπαρουφες


Για τους παλιους αποφοιτους δεν εχει διευκριστει ακομα,αλλοι καθηγητες λενε οτι δινουν με το παλιο που αυτο ειναι και το λογικο,θα δουμε
 

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
΄Εχουμε πει κι άλλες φορές ότι πάντα λαμβάνεται υπόψη η τελευταία φορά που έδωσε κάποιος πανελλαδικές. Αφού έδωσες φέτος (2019) δεν έχει καμία σημασία αν έδωσες άλλες 10 φορές πανελλαδικές μέσα στις προηγούμενες χρονιές. Υπολογίζεται η φετινή! Οπότε αν πχ θελήσεις να ξαναδώσεις το 2020, θα δώσεις με το σύστημα και με τα μαθήματα που έδωσες και φέτος.


Το 2016 δεν ήταν καθόλου έτσι τα πράγματα. Όσοι αποφοίτησαν την προηγούμενη χρόνια είχαν την δυνατότητα να επιλέξουν με ποιο σύστημα θα εξεταστούν ενώ οι υπόλοιποι υποχρεωτικά έδιναν με το παλιό, ανεξάρτητα αν έδωσαν και το 15 πανελλήνιες
 

alpha.kappa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alpha.kappa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Γραφω τους προβληματισμους μου και εδω που ειναι σχετοκο το θεμα

Όπως έχει δηλώσει η υπουργός οι απόφοιτοι του 2019 θα δώσουν με το παλιό σύστημα (2019). αν θέλουν να ξαναδώσουν πανελλήνιες
Δεν έχει διευκρινιστεί αν μπορούν να δώσουν και με το νεο αν επιθυμούν
Δεν έχει διευκρινιστεί αν θα συμμετέχουν σε όλες τις θέσεις η θα υπάρξει ποσόστωση (όπως το 2016 που αλαξε το σύστημα η ποσόστωση ήταν 4% ).
Αν υπάρξει ποσόστωση σε αυτά τα ποσοστά περίπου σίγουρα θα αδικηθούνε δίοτι οι θεσεις ειναι λιγες ενω το βαθμολογικό επιπεδο των συμετεχοντων υψηλο
Επίσης αν τελικα τους επιτραπεί να δωσουν με το νεό συστημα με την νεα υλη πάλι θα αδικηθουν αφου υπαρχει νεα υλη και νεο μαθημα(κοινωνιολογία) που δεν εχουν διδαχθεί.
Επίσης υστερουν ενταντι των τελειοφοιτων του 2019-20 διοτι δεν εχουν κανει θερινη προετοιμασία
 

Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Θα ήθελα να ήξερα όσοι έδωσαν φέτος πανελλήνιες και σκοπεύουν να κάνουν τα επόμενα δύο χρόνια μηχανογραφικό με το 10%, θα επηρεάζονται από την βάση του 10 ( αλλού άκουσα για 9-9,5)
Όποιος ξέρει ας μου πει
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
οσοι ημασταν θεωρητικη με βιολογια γενικης (αποφοιτος 2018) τι θα γινει τωρα που η βιολογια ειναι προσβασιμη μονο απο την ΄΄θετικη ΄΄ ??
 

Άγνωστος

Νεοφερμένος

Η Άγνωστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και τελικά τι ισχύει; Τελευταία φορά έδωσα πανελλήνιες το 2017. Μέσω ανθρωπιστικών σπουδών. Χωρίς λατινικά. Μόνο με βιολογία. Φέτος λοιπόν , για το 2020 αναφέρομαι... Τι στο καλό πρέπει να διαβάσω;;;;;;;
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Στην ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας θα έχει κάπου την εξεταστέα ύλη.
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Και τελικά τι ισχύει; Τελευταία φορά έδωσα πανελλήνιες το 2017. Μέσω ανθρωπιστικών σπουδών. Χωρίς λατινικά. Μόνο με βιολογία. Φέτος λοιπόν , για το 2020 αναφέρομαι... Τι στο καλό πρέπει να διαβάσω;;;;;;;
Στην ιδια ακριβως φαση ειμαι κ εγω αλλα ρε συ την βιολογια την εβαλαν πλεον μονο 3η ομαδα προσ. δηλαδη θετικη αρα εμεις της θεωρητικης???

Στην ιστοσελίδα του υπουργείου Παιδείας θα έχει κάπου την εξεταστέα ύλη.
Την εχουν το θεμα ειναι αν εμεις μπορουμε να δωσουμε τωρα που αλλαξε το συστημα
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Τι εννοείς αν μπορείς να δώσεις; Εννοείται πως μπορείς.
edit : Προφανώς δεν θα δώσετε βιολογία, αλλά κοινωνιολογία/λατινικά ( δεν ξέρω ποιο από τα δύο δίνετε )
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τι εννοείς αν μπορείς να δώσεις; Εννοείται πως μπορείς.
edit : Προφανώς δεν θα δώσετε βιολογία, αλλά κοινωνιολογία/λατινικά ( δεν ξέρω ποιο από τα δύο δίνετε )
Βρε ναι να ξανα δωσουν ολοι μπορουν το θεμα ειναι τι γινεται με την βιολογια οπως ειπε κ αλλη κοπελα. Πλεον μπηκε μονο στην θετικη αρα τα παιδια της θεωτηρικης κ των οικονομικων δεν εχουν προσβαση σε αυτην οπως γινοταν παλιοτερα.Αρα αν δεν ισχυσει το παλιο συστημα για εμας τους αποφοιτους πριν το 19 πως θα δωσουμε ενα μαθημα που πλεον αφαιρεθηκε απο την κατευθυνση μας κ μπηκε μονο σε μια αλλη? Αυτο ειναι που δεν γνωριζουμε
 

Stilvie

Νεοφερμένος

Η Stilvie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Βρε ναι να ξανα δωσουν ολοι μπορουν το θεμα ειναι τι γινεται με την βιολογια οπως ειπε κ αλλη κοπελα. Πλεον μπηκε μονο στην θετικη αρα τα παιδια της θεωτηρικης κ των οικονομικων δεν εχουν προσβαση σε αυτην οπως γινοταν παλιοτερα.Αρα αν δεν ισχυσει το παλιο συστημα για εμας τους αποφοιτους πριν το 19 πως θα δωσουμε ενα μαθημα που πλεον αφαιρεθηκε απο την κατευθυνση μας κ μπηκε μονο σε μια αλλη? Αυτο ειναι που δεν γνωριζουμε


Δεν θα δωσουν βιολογια. Ουτως ή αλλως δεν χρειαζεται γιατι πλεον μπορουμε να δηλωνουμε μονο τις σχολες της ομαδας που διαλεγουμε.
 

sofia.kp

Νεοφερμένος

Η sofia.kp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δεν θα δωσουν βιολογια. Ουτως ή αλλως δεν χρειαζεται γιατι πλεον μπορουμε να δηλωνουμε μονο τις σχολες της ομαδας που διαλεγουμε.
Αυτο ειναι απλα χαζο περα απο αδικο κ δεν πιστευω οτι ισχυει. Ετσι κ αλλιως η υπουργος δεν εχει πει τιποτα αρα..
 

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Για τις Πανελλαδικές του 2020 (γιατί κάθε χρόνο όλο και κάτι αλλάζουν), κάθε Ομάδα Προσανατολισμού έχει πρόσβαση μόνο στο δικό της Επιστημονικό Πεδίο. Οπότε, όποιος θέλει να συμμετέχει στις εξετάσεις, θα εξεταστεί αποκλειστικά στα μαθήματα της Ομάδας Προσανατολισμού που θα επιλέξει. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή.
 

gerontelis

Νεοφερμένος

Η gerontelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας.
Έχω απόφοιτήσει από τμήμα ΑΕΙ το 2006. Έχω το δικαίωμα να δώσω ξανά πανελλήνιες; Γνωρίζετε κάτι. Μια γνωστη που εργάζεται στο Υπουργείο εξωτερικών λέει πώς δεν γίνεται και ότι μπορώ μόνο με κατατακτήριες. Πιστεύετε ότι ισχύει;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top