Διαγωγή

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας. Με λενε Στέφανο πάω δευτέρα γυμνασίου κ το πρόβλημα μου είναι οτι παρ'όλο που είμαι απουσιολόγος γράφτηκα μία φορά στις αρχές της σχολική χρονιάς στο ποινολόγιο. Ο μαθηματικός μας είναι πολύ αυστηρός σε επίπεδο που θα μπορούσα να πώ οτι ασκέι μια παλαιότερη παιδαγωγική. Όλα ξεκίνησαν όταν μια συμμαθητριά μου μου ζήτησε την ξύστρα μου. Αυτή γέλασε επειδή μου έπεσε κ είπε σε μένα ο μαθηματικός να περασω έξω. (η συμμαθητριά μου μου ζητούσε επίσης να μην την γράψω στο απουσιολόγιο κατα την διάρκεια αυτή αλλά αυτο δεν παίζει ρόλο.)Μετά από πέντε λεπτά ενας συμμαθητής μου μου είπε να περάσω μέσα.Οταν μπήκα ο μαθηματικός μου είπε "πληροφοριακά" οτι οτι θα παρακολουθήσω το μάθημα δεν σηημαίνει οτι δεν θα γραφτώ στο ποινολόγιο.:mad:

1η ερώτηση. Με τι ακριβώς ισούτε μια σημείωση στο ποινολόγιο;
2η ερώτηση και πιο σημαντική. Φοβάμαι μήπως στον έλενχο γράφει "κόσμια" και όχι "κοσμιώτατη" για μόνο αυτη τη φόρα. Γενικά όλοι οι καθηγητες με έχουν για το καλό παιδί που είναι ήσυχο και μπλα,μπλα,μπλα αφου οι φιλόλογοι μου ούτε που με ρώτησαν τι συναίβει για να μην με στενοχωρήσουν γιατι λογικά το συζητησαν με τον μαθηματικό. Ειληκρινά γίνεται τόσο εύκολα να αλλάξει ο χαρακτηρισμός της διαγωγής μου; Το οτι γράφτηκα στο ποινολόγιο τι ακριβώς σημαίνει;

Συγγνώμη για την φλυαρία μου και τα ορθογραφικά μου και ευχαριστώ που με ακούσατε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
1η ερώτηση: Με τι ακριβώς ισούται μια σημείωση στο ποινολόγιο; Το οτι γράφτηκα στο ποινολόγιο τι ακριβώς σημαίνει;
2η ερώτηση και πιο σημαντική: Φοβάμαι μήπως στον έλενχο γράφει "κόσμια" και όχι "κοσμιώτατη" για μόνο αυτη τη φόρα. ..... γίνεται τόσο εύκολα να αλλάξει ο χαρακτηρισμός της διαγωγής μου;
1η απάντηση: Μια σημείωση στο ποινολόγιο = 0. Το ότι γράφτηκες σημαίνει ότι ο καθηγητής ήθελε να σας ψαρώσει και τίποτα άλλο.
2η απάντηση: Πολύ σπάνια μειώνεται διαγωγή. Πρέπει να έχεις φάει πολλές αποβολές και πάλι δύσκολο. Μόνο αν κάποιος έχει δημιουργήσει πολύ σοβαρά προβλήματα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Μη φοβάσαι λοιπόν για σένα για μια ψιλολακαμία με μια ξύστρα δεν υπάρχει περίπτωση να σου μειώσουν τη διαγωγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Για διαγωγη που αλλαζει απο κοσμιοτατη σε κοσμια μονο μια φορ ειχα ακουσει. Βασικα το ειχα διαβασει σε ενα τευχος του schooligans, πολυ πολυ παλια. :P
Ενα παιδι μπηκε στο γραφειο των καθηγητων, λιγα λεπτα πριν το μαθημα που θα εξεταζονταν ενδοσχολικα, βρηκε τα θεματα, τα φωτοτυπησε, τα μοιρασε στα παιδια, τα λυσανε με τη βοηθεια των βιβλιων τους και εκαναν ολοι σκονακια. Ε επιασαν τον τυπο που βρηκε τα θεματα επειδη του επεσε ενα σκονακι στο πατωμα, και ειδαν οτι και ολοι οι αλλοι ειχαν. Οποτε ρωτησαν ποιος βρηκε τα θεματα, και ο κολλητος του "ενοχου" (!) τον μαρτυρησε.
so, η διαγωγη του εγινε απο κοσμιοτατη κοσμια. Το βρισκω των ακρων να σου μειωνεται η διαγωγη για κατι τετοιο, αλλα και παλι εγινε.
Τωρα επειδη εσενα σου επεσε η ξυστρα κατω, δεν νομιζω να σου μειωθει και η διαγωγη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
Για διαγωγη που αλλαζει απο κοσμιοτατη σε κοσμια μονο μια φορα ειχα ακουσει.
Να και άλλη μία όταν ήμουν Γ γυμνασίου: Ένας συμμαθητής μου (τριετής και με πολλές αποβολές για διάφορα) πήρε ένα σιδεροπρίονο και έκοψε τις κεντρικές σωλήνες του καλοριφέρ και μείναμε γυμνάσιο και λύκειο 3 μέρες στον ψόφο. Αυτός πήγε στο λύκειο με διαγωγή κοσμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Α τότε εντάξει. Είχα κάτι φίλους μου που μου λέγανε οτι 9α μου μείωθει αλλα μάλλον έκαναν πλάκα. Σας ευχαριστώ πολύ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
πλάκα σου κάνανε (ή και αυτοί δε ξέρανε) . όταν σου ξαναπουν τίποτα πες τους δε με ενδιαφέρει η διαγωγή αλλά η επίδοση μου στα μαθήματα να τους δείξεις ότι δε σε διαφέρει το θέμα και θα σταματήσουν. so simple :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οκ.:) :)Απλά νομίζω οτί είχαν το ίδιο σκεπτικό μ'εμένα... "Γίνεται να έχεις γραφτεί στο ποινολόγιο και να θεωρήσε άρηστης διαγωγής΄;;;" ΛΑΘΟΣ σκεπτικό...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αν αυτός ήταν λόγος για να γίνει η διαγωγή κοσμία θα είχαμε διωχθεί ένας-ένας από το τμήμα μου....μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό :P. Εγώ έχω γραφτεί δυο φορές, τη μια επειδή έτρωγα στην τάξη και την άλλη επειδή γελούσα με έναν που έκανε το μαέστρο την ώρα της μουσικής...τίποτα δεν έγινε, άλλοι στο τμήμα γράφονται κάθε μέρα στο ποινολόγιο επειδή βαριούνται και φροντίζουν να κάνουν καμιά βλακεία να τους πετάξουν έξω. Ηρεμήστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Να ρωτήσω εγώ κάτι? Μήπως έγινε λάθος?

''Είναι 22 ετών , Μαθητής Α' γυμνασίου''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Froufrouris

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η αδερφή μου είχε γίνει μέλος σε ένα φορούμ με θέμα τη φροντίδα των γατών και είναι 22 ετών. (Φρουφρουρη λένε το γάτο μας). Μετα εγώ μπήκα σε αυτό το φόρουμ και ενώ το φόρουμ είναι διαφορετικό το account της αδερφή μου παρέμεινε. Έπειτα εγώ δεν έκανα άλλο account και απλά συνεχισα με τις αδερφή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Να και άλλη μία όταν ήμουν Γ γυμνασίου: Ένας συμμαθητής μου (τριετής και με πολλές αποβολές για διάφορα) πήρε ένα σιδεροπρίονο και έκοψε τις κεντρικές σωλήνες του καλοριφέρ και μείναμε γυμνάσιο και λύκειο 3 μέρες στον ψόφο. Αυτός πήγε στο λύκειο με διαγωγή κοσμία.

πλακα κανεις!!!!! μα καλα πως το εκανε αυτο?? με τι σκεπτικο?? δεν τον καταλαβε κανεις?!!
χαχαχα!! ελεος!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,001 μηνύματα.
πλακα κανεις!!!!! μα καλα πως το εκανε αυτο?? με τι σκεπτικο?? δεν τον καταλαβε κανεις?!!
χαχαχα!! ελεος!! :P
Δεν ήταν δύσκολο. Ήταν οι χοντρές σωλήνες που βγαίναν από το δωματιάκι του καυστήρα. Στο υπόγειο δεν τον ειδε κανείς. (Πριν βάλουν πόρτα είχαν γίνει και άλλα διάφορα εκεί). Το σκεφτικό του πρέπει να ήταν ο χαβαλές. Τον πιάσανε γιατί ομολόγησε ο πατέρας του άλλου παιδιού που κράταγε τσίλιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Και να σου πάει κόσμια μεγάλη δουλειά σιγά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γουλιέλμος

Νεοφερμένος

Ο Γουλιέλμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ἂν καὶ πολὺ παλιὸ τὸ θέμα, τὸ ἐπαναφέρω καθὼς πλέον ἔχουν ἀλλάξει οἱ χαρακτηρισμοὶ τῆς διαγωγῆς, ἤτοι «ἐξαιρετική», «καλή», «μεμπτή» (καταργήθηκαν οἱ «ἀναχρονιστικές» ὀνομασίες ποὺ ἴσχυαν μέχρι τώρα). Ἀκόμη, δὲν ἀναγράφεται ἡ διαγωγὴ σὲ κανέναν τίτλο σπουδῶν (ἀπολυτήρια, ἀποδεικτικά ἀπόλυσης κ.ο.κ.) παρὰ μόνον στὰ οἰκεία βιβλία τοῦ σχολείου. Ἐπιπρόσθετα κάθε χαρακτηρισμὸς διαγωγῆς ἐκτὸς τῆς «ἐξαιρετικῆς» πρέπει νὰ εἶναι αἰτιολογημένος. Στὸ ΦΕΚ Β΄ 120/23.01.2018, ἄρθρο 32 μπορεῖ ὁ καθένας νὰ βρεῖ περισσότερες καὶ ἀναλυτικότερες πληροφορίες.[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top