[Πανελλήνιες 2009] Δομημένος προγραμματισμός

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λοιπόν τα θέματα και οι λύσεις:
θέματα:https://www.ypepth.gr/docs/them_domprog_epal_c_hmer_no_0906.pdf
Λύσεις:https://www.kelafas.gr/Panellinies09/epal/domprog_epal_09_a.pdf
Κατά την γνώμη μου τα θέματα ήταν χάλια καθόλου διευκρινίσεις(πχ πέταγε ένα κλιμακωτά εκεί που δεν εξηγούσε πουθενά στοπ βιβλίο τι σημαίνει αυτό χωρίς να εξηγεί στο 4ο θέμα στα 2 πρώτα; ζητούσε το ίδιο πράμα)
Εγώ έγραψα μάλλον 100 αλλά το θέμα είναι ότι ενώ στα δίκτυα τα θέματα ήταν πολύ βατά εδώ η επιτροπή τα σκάτωσε και κάηκαν πολλοί.

P.S Στις λύσεις που δίνει το πρώτω ναι μεν είναι νοηματικά σωστό αλλά η σωστή απάντηση είναι λάθος.Εχει κάνει λάθος το συγκεκριμένο φροντιστήριο(στο βιβλίο είναι αλλιώς ο ορισμός για αυτό άντε βγάλε άκρη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Πραγματικά δουλεία του ποδαριού ο Προγραμματισμός!!Πολύ ασάφεια και γενικολογία!Οπου και αν πήγα να δω τις λύσεις ηταν διαφορετικές!Γι' αυτό δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο ακριβός έγραψα!Αλλα τα θέματα.... :down:!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Απο οτι ειδα τ 2 θεμα ηταν ευκολο..Αν και δν τ εχω μαθει ακομη νομιζω οτι θα τ παω καλα τ χρονου..:D Λιγο τ 3 μου φανηκε ξινο.
Αντε καλα αποτελεσματα παιδια:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Ναι ηταν εύκολα θέματα!Αλλα το θέμα είναι οτι πολλά παιδιά "κάηκαν" λόγο του οτι δεν μπορούσαν οι υπεύθυνοι να συγκεκριμενοποιήσουν τα ερωτήματα!Ειδικά το σωστό-λάθος και τα 2 πρώτα ερωτήματα του τελευταίου θέματος ηταν εντελώς για κλάματα!Ελπίζω και εύχομαι kostas (agia) τα πράγματα του χρόνου να είναι καλύτερα!Ευχαριστούμε πολυ!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Να σε καλα. Και εγω το ελπιζω....:D:D:D Μακαρι :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι ηταν εύκολα θέματα!Αλλα το θέμα είναι οτι πολλά παιδιά "κάηκαν" λόγο του οτι δεν μπορούσαν οι υπεύθυνοι να συγκεκριμενοποιήσουν τα ερωτήματα!Ειδικά το σωστό-λάθος και τα 2 πρώτα ερωτήματα του τελευταίου θέματος ηταν εντελώς για κλάματα!Ελπίζω και εύχομαι kostas (agia) τα πράγματα του χρόνου να είναι καλύτερα!Ευχαριστούμε πολυ!!:no1:
To 4o θέμα το πρώτο ερώτημα είναι μια χαρά και πολύ έξυπνο,η βλακεία είναι ότι ζητάει το ίδιο πράμα μετά.Άλλη βλακεία στο 3 ζητούσε μόνο ψευδοκώδικα (και επειδή έχω φίλο καθηγητή που εξέτασε στους προφορικούς)μου είπε ότι σε pascal το πέρναν λάθος ενώ στην εγκύκλιο έλεγε ότι μπορείς και pascal και ψευδοκώδικα και διάγραμμα.Επίσης άκου να δείς στο 4ο στο τελευταίο ερώτημα βαθμολογούσαν κάθε γραμμή που αντίγραφες 1 βαθμό.ΔΗλαδή η συνθήκη έπερνε μόνο 2 βαθμούς omg dld:mad:.Eπίσης έκοβαν και για το τέλος_αν(άν δεν το έβαζες) συνολικά 4 μονάδες.Και οι μεταγγλωτιστές θα μπορούσαν να είχαν τεθεί σαν ερώτηση θεωρίας και όχι έτσι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretoula

Νεοφερμένος

Η Αρετή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πραγματικά δουλεία του ποδαριού ο Προγραμματισμός!!Πολύ ασάφεια και γενικολογία!Οπου και αν πήγα να δω τις λύσεις ηταν διαφορετικές!Γι' αυτό δεν μπορώ να υπολογίσω πόσο ακριβός έγραψα!Αλλα τα θέματα.... :down:!!



ναι οντως και εγω που εγραφα τα εγραψα ολα σε πασκαλ καθως αυτην μαθαμε και οσο για τισ λυσεις το ιδιο ακριβως που λες οτι να ναι οπου να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
To 4o θέμα το πρώτο ερώτημα είναι μια χαρά και πολύ έξυπνο,η βλακεία είναι ότι ζητάει το ίδιο πράμα μετά.Άλλη βλακεία στο 3 ζητούσε μόνο ψευδοκώδικα (και επειδή έχω φίλο καθηγητή που εξέτασε στους προφορικούς)μου είπε ότι σε pascal το πέρναν λάθος ενώ στην εγκύκλιο έλεγε ότι μπορείς και pascal και ψευδοκώδικα και διάγραμμα.Επίσης άκου να δείς στο 4ο στο τελευταίο ερώτημα βαθμολογούσαν κάθε γραμμή που αντίγραφες 1 βαθμό.ΔΗλαδή η συνθήκη έπερνε μόνο 2 βαθμούς omg dld:mad:.Eπίσης έκοβαν και για το τέλος_αν(άν δεν το έβαζες) συνολικά 4 μονάδες.Και οι μεταγγλωτιστές θα μπορούσαν να είχαν τεθεί σαν ερώτηση θεωρίας και όχι έτσι......

Καλα το τι γέλειο έριξα όταν είδα τα θέματα...!!!Πραγματικά δεν μπορούσα να πιστέψω τη θέματα έβαλαν!!100 λέω οτι εγραψα αλλά επειδή είδαν πολλά τα μάτια μου κ άκουσαν πολλά τα αφτιά μου είμαι επιφυλακτικός!

ναι οντως και εγω που εγραφα τα εγραψα ολα σε πασκαλ καθως αυτην μαθαμε και οσο για τισ λυσεις το ιδιο ακριβως που λες οτι να ναι οπου να ναι

Το θέμα είναι οτι μάθαμε Πασκαλ αλλα μας ζητούσε Ψευδοκώδικα!Πραγματικά ολα φέτος ηταν για κλάματα!!!Η ειδικότητα της πληροφορικής αδικήθηκε ποιο πολυ απ' ολες τις αλλες!Δυστυχώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Θα χρειαστει να αρχισω φροντηστηρια για Δομημενο Προγραματισμο?? Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Θα χρειαστει να αρχισω φροντηστηρια για Δομημενο Προγραματισμο?? Τι λετε?

Οχι δεν χρειάζεται μην ανησυχείς.Αμα έχεις καλό καθηγητή και προσέχεις είσαι οκ.Πήγαινε και ενισχυτική λύσε και τις ασκήσεις που είχα ανεβάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
δηλαδη πιστευετε οτι με καλο διαβασμα μπορει να γραψω 100?φετος θα παω σε επαλ και θα παρω τομεα πληροφορικης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
δηλαδη πιστευετε οτι με καλο διαβασμα μπορει να γραψω 100?φετος θα παω σε επαλ και θα παρω τομεα πληροφορικης..

Ναι άμα το χείς κιόλας και σ αρέσει το αντικείμενο...Εγώ 100 έγραψα ότι σημειώσεις κλπ οτιδήποτε θές κάνε με add στο msn...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Την ιδια απορια εχω και εγω φιλε μου.....Τι να πω:iagree:
Οταν εννοεις 100 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
να ρωτισω και κατι αλλο...ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της ειδικοτητας ηλεκτρονικων υπολογιστικων συστηματων και δικτυων με αυτην του τομεα της πληροφορικης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top