Τα δάκρυα της μαθήτριας για την Ελλάδα

chemysterious

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αν και η είδηση έχει μέρες που κυκλοφορεί εφόσον είδα ότι δεν έχει δημιουργηθεί κάποιο θέμα μέχρι στιγμής γι'αυτό το γεγονός αποφάσισα να δημιουργήσω εγώ.
Tι πιο λυπητερό απο το να βλέπεις να διαλύονται τα όνειρα νέων ανθρώπων. Είμαι και εγώ μαθήτρια και συμμερίζομαι απόλυτα τα συναισθήματα της. Ζούμε σε μια χώρα δίχως να ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο. Έχουμε δικαίωμα στο να οραματιζόμαστε το αύριο μας. Το δικό μας. Αλλά δυστυχώς κάποιοι σκέφτηκαν πριν απο μας για έμας και μας καταδίκασαν. Χιλιάδες δεν έχουνε να φάνε. Άνθρωποι αυτοκτονούν καθημερινά. Το κράτος ζητά περισσότερα και περισσότερα και περισσότερα. Έχουμε χάσει το χαμόγελο μας. Είναι κάποιες στιγμές που αναρωτιέμαι: Τι κάνω; Γιατι τόσος μόχθος; Στο τέλος θα καταλήξω στο χωριό να σκάβω πατάτες. Γιατί κάθομαι με τις ώρες μπροστά απο ένα βιβλίο; Και ένα μεγάλο γιατί που ποτέ δεν βρίσκει απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Eίναι κακό να σκάβει κάποιος πατάτες; Έχοντας ζήσει στο εξωτερικό, σε αγροτική χώρα που έχει απίστευτη τεχνολογική και βιομηχανική πρόοδο, διαπίστωσα ότι αυτές οι συγκρίσεις επαγγελματικών διεξόδων υπάρχουν μόνο στην φραπελλάδα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top