Ταυτόχρονη φοίτηση

kristimed2016

Νεοφερμένος

Η kristimed2016 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας.

Ειμαι φοιτήτρια σε πανεπιστημιο του εξωτερικού, ωστόσο, μετα τις πανελληνιες ειμαι εγγεγραμένη και σε μια σχολή στην Ελλάδα, στην οπόία δεν υπαχρουν πολλά υποχρεωτικά μαθήματα οπότε έχω τη δυνατότητα να την παρακολουθήσω, θα ήθελα να ξέρω κατα πόσο αυτό ειναι νόμιμο να γίνει?
Γνωρίζω, οτι η παράλληλη φοιτηση σε 2 τμήματα στην Ελλάδα δεν ειναι επιτρεψιμη, ωστόσο, ισχύει το ίδιο και για τη δική μου περίπτωση?


Ευχαριστώ εκ τω προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Γεια σας.

Ειμαι φοιτήτρια σε πανεπιστημιο του εξωτερικού, ωστόσο, μετα τις πανελληνιες ειμαι εγγεγραμένη και σε μια σχολή στην Ελλάδα, στην οπόία δεν υπαχρουν πολλά υποχρεωτικά μαθήματα οπότε έχω τη δυνατότητα να την παρακολουθήσω, θα ήθελα να ξέρω κατα πόσο αυτό ειναι νόμιμο να γίνει?
Γνωρίζω, οτι η παράλληλη φοιτηση σε 2 τμήματα στην Ελλάδα δεν ειναι επιτρεψιμη, ωστόσο, ισχύει το ίδιο και για τη δική μου περίπτωση?


Ευχαριστώ εκ τω προτέρων

οχι δεν εχεις δικαιωμα να εισαι γραμμενη σε 2 σχολες και με τους εξωτερικου,ας το επιβεβαιωσει κιαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
οχι δεν εχεις δικαιωμα να εισαι γραμμενη σε 2 σχολες και με τους εξωτερικου,ας το επιβεβαιωσει κιαλος.

Νομίζω αυτό ισχύει μόνο για ελληνικά ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα νομικό κώλυμα με ταυτόχρονη φοίτηση σε εγχώριο ίδρυμα και σε ξένο ίδρυμα.
Το έχουν κάνει πάρα πολλά άτομα και δεν έχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

Απαγορεύεται ΜΟΝΟ η ταυτόχρονη φοίτηση σε 2 εγχώρια ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα (Πανεπιστήμια η ΤΕΙ).
Που και πάλι, όταν το βρίσκουν, σε διαγράφουν από τη δεύτερη σχολή που πέρασες.
Βέβαια, δεν πρέπει να το ρισκάρουμε.

Συμπέρασμα: Εσυ δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Στην σχολη μου, εχουμε μια κοπελα που σπουδαζει στο εξωτερικο, στην βουλγαρια συγκεκριμενα και δινει και τα μαθηματα της σχολης μου κανονικα. δηλαδη σπουδαζει και στα 2. απλα δεν παρακολουθει εδω στην αθηνα, επειδη παρακολουθει τα μαθηματα στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Περίανδρος

Νεοφερμένος

Ο Περίανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα νομικό κώλυμα με ταυτόχρονη φοίτηση σε εγχώριο ίδρυμα και σε ξένο ίδρυμα.
Το έχουν κάνει πάρα πολλά άτομα και δεν έχει δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα.

Απαγορεύεται ΜΟΝΟ η ταυτόχρονη φοίτηση σε 2 εγχώρια ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα (Πανεπιστήμια η ΤΕΙ).
Που και πάλι, όταν το βρίσκουν, σε διαγράφουν από τη δεύτερη σχολή που πέρασες.
Βέβαια, δεν πρέπει να το ρισκάρουμε.

Συμπέρασμα: Εσυ δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα.

ο νομος ειναι κατηγορηματικος για τα 2 αει στην ελλαδα.σε διαγραφουν και απο τις 2 σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top