Κατάργηση της υποχρεωτικής στρατιωτικής θητείας

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Βασικα ναι οντως χρειαζονται οι γυναικες στον στρατο.Εχεις ρωτησει τα καημενα φανταρακια τοσες μερες εκει μεσα κλεισμενα,χωρις θηλυκο,τι τραβανε?:(
Τουλαχιστον αμα υπαρχει καποια γυναικα,θα ριχνουν και κανα πηδου*ο και δεν θα περιμενουν σαν μανιακοι να βγουνε για να πηδ*ξουν το γκομενακι τους.;)
Ολα αυτά τα προφανώς τα υποθέτεις,
γιατί όπως δήλωσες σε παραπάνω πόστ, έχεις ήδη πάρει απαλλαγή.
Οπότε, μάλλον όνειρα θερινής νυκτός, εν τρικυμειώδη κάρα αποπνέουν τα ανωτέρω. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ολα αυτά τα προφανώς τα υποθέτεις,
γιατί όπως δήλωσες σε παραπάνω πόστ, έχεις ήδη πάρει απαλλαγή.
Οπότε, μάλλον όνειρα θερινής νυκτός, εν τρικυμειώδη κάρα αποπνέουν τα ανωτέρω. :hmm:

Η πραγματικη προθεση του ποστ μου ηταν να τσιγγλισω την Λιβια.Διατρανωνω την αποψη περι σεξισμου :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Η πραγματικη προθεση του ποστ μου ηταν να τσιγγλισω την Λιβια.Διατρανωνω την αποψη περι σεξισμου :hehe::hehe:

:loltooth::loltooth:
Οχι ενταξει,δεν με ενοχλησε αυτο που ειπες.Ισως με εχει επηρεασει το πνευμα των Χριστουγεννων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
So you agree to disagree. Ήταν καιρός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Βασικα ναι οντως χρειαζονται οι γυναικες στον στρατο.Εχεις ρωτησει τα καημενα φανταρακια τοσες μερες εκει μεσα κλεισμενα,χωρις θηλυκο,τι τραβανε?:(
Τουλαχιστον αμα υπαρχει καποια γυναικα,θα ριχνουν και κανα πηδου*ο και δεν θα περιμενουν σαν μανιακοι να βγουνε για να πηδ*ξουν το γκομενακι τους.;)

Αν γινει υποχρεωτικος ο στρατος και για τις γυναικες,προφανως θα υπαρχουν ξεχωριστα στρατοπεδα και ισως τις εκπαιδευουν γυναικες αξιωματικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ήμουν υπέρ της θητείας αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για πόλεμο δεν κάνουν οι φαντάροι.
Ποιά η διαφορά λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
Θα ήμουν υπέρ της θητείας αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για πόλεμο δεν κάνουν οι φαντάροι.
Ποιά η διαφορά λοιπόν..
Κι εγώ :
Θα ήμουν υπέρ των σπουδών αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για σπουδές δεν κάνουν οι νέοι.
Ποιά η διαφορά λοιπόν..

υ.γ Απ' ότι φαίνεται μόνο εγώ πήγα φαντάρος.... στη μεθόριο κιόλας.
Ολοι οι άλλοι περισπούδαστα αφορίζουν τη Στράτευση, γιατί θα καθαρίζουν π.χ εκεί που τάκαναν..
ενώ στο σπίτι το κάνει η μαμά, γιατί αυτοί είναι απασχολημένοι στο facebook....
Νά ποιά είναι η διαφορά λοιπόν.... Οπότε ας πάνε οι επαγγελματίες/μισθοφόροι, άσε που θα έρχονται τα ιπτάμενα laptopfighter, να βομβαρδίζουν.
Πού να τρέχουμε να πολεμάμε, ας υποδουλωθούμε καλύτερα.... :mad: Αρκεί νάχει σήμα το κινητό :giveup:
Πάρτε παράδειγμα τους Ισραηλινούς/ές (απο όλο το κόσμο) απο τα 18 πάνε Στρατιώτες...για 3 χρόνια
να υπηρετήσουν την Πατρίδα τους και πάνε μέχρι τα 58 τους 1 μήνα/χρόνο... χώρια τα έκτακτα γεγονότα κάθε τόσο.
Πώς είπατε ότι αυτοί είναι μιλιταριστές, ενώ εμείς "ειρηνόφιλοι" δλδ πρόθυμοι να υποταχθούμε;;

Εδώ θα θυμίσω πλέον τη ρήση:
Ου τοις Αθηναίοις άρχειν βουλομένοις μέμφομαι αλλά τοις υπακούειν ετοιμοτέροις ούσιν.
Δεν μέμφωμαι τοις Αθηναίοις που θέλουν να ηγεμονεύσουν.
(Είναι ίδιον του Ανθρώπου να Ηγεμομεύει).
Μέμφωμαι αυτούς που είναι πρόθυμοι να ΥΠΟΤΑΓΟΥΝ.....
ΙΣΟΚΡΑΤΗΣ - ο παππούς μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Θα ήμουν υπέρ των σπουδών αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για σπουδές δεν κάνουν οι νέοι.

Οι σπουδες σου ανοιγουν το κεφαλι,δεν στο κλεινουν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Κι εγώ :
Θα ήμουν υπέρ των σπουδών αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για σπουδές δεν κάνουν οι νέοι.
Ποιά η διαφορά λοιπόν..

υ.γ απ' ότι φαίνεται μόνο εγώ πήγα φαντάρος....
όλοι οι άλλοι περισπούδαστα αφορίζουν τη Στράτευση, γιατί θα καθαρίζουν π.χ εκεί που τάκαναν..
ενώ στο σπίτι το κάνει η μαμά, γιατί αυτοί είναι απασχολημένοι στο facebook....
Νά ποιά είναι η διαφορά λοιπόν.... Οπότε ας πάνε οι επαγγελματίες/μισθοφόροι, άσε που θα έρχονται τα ιπτάμενα laptopfighter, να βομβαρδίζουν.
Πού να τρέχουμε να πολεμάμε, ας υποδουλωθούμε καλύτερα.... :mad: Αρκεί νάχει σήμα το κινητό :giveup:

Άστο φιλαράκι.Υποδουλωμένοι είμαστε πλέον και δε το χουμε πάρει χαμπάρι μου φαίνεται. Ο πόλεμος έχει άλλη μορφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Άστο φιλαράκι.Υποδουλωμένοι είμαστε πλέον και δε το χουμε πάρει χαμπάρι μου φαίνεται. Ο πόλεμος έχει άλλη μορφή


Τι να πεις...αυτοι εχουν ακομη στο μυαλο τους ονειρωξεις με επεκτατικες πολιτικες,καταληψη της Πολης και πολεμο με καθε χωρα πανω στην Γη :P


Ο πολεμος πλεον ειναι οικονομικος,ειτε το θελουμε ειτε οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Τι να πεις...αυτοι εχουν ακομη στο μυαλο τους ονειρωξεις με επεκτατικες πολιτικες,καταληψη της Πολης και πολεμο με καθε χωρα πανω στην Γη :P


Ο πολεμος πλεον ειναι οικονομικος,ειτε το θελουμε ειτε οχι.

Τι γαματο οικονομικο πολεμο κανανε στο Ιρακ και το Αφγανισταν οι Αμερικανοι,ε;
Να μην αναφερω τη Βοσνια και το Κοσοβο.
Αλλα, ο οικονομικος πολεμος των Αμερικανων στη Σερβια ηταν μακραν ο καλυτερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Κι εγώ :
Θα ήμουν υπέρ των σπουδών αν γινόταν κάτι ουσιαστικό, έτσι όπως είναι τώρα μόνο για σπουδές δεν κάνουν οι νέοι.
Ποιά η διαφορά λοιπόν..

υ.γ απ' ότι φαίνεται μόνο εγώ πήγα φαντάρος....
όλοι οι άλλοι περισπούδαστα αφορίζουν τη Στράτευση, γιατί θα καθαρίζουν π.χ εκεί που τάκαναν..
ενώ στο σπίτι το κάνει η μαμά, γιατί αυτοί είναι απασχολημένοι στο facebook....
Νά ποιά είναι η διαφορά λοιπόν.... Οπότε ας πάνε οι επαγγελματίες/μισθοφόροι, άσε που θα έρχονται τα ιπτάμενα laptopfighter, να βομβαρδίζουν.
Πού να τρέχουμε να πολεμάμε, ας υποδουλωθούμε καλύτερα.... :mad: Αρκεί νάχει σήμα το κινητό :giveup:

Αστα φιλε.Επρεπε ολοι να πηγαινουμε στρατο και μην σπουδαζουμε.Οι σπουδες(σε μια αναπτυγμενη χωρα) το μονο που προσφερουν ειναι εργασια,οικονομικη ανθιση στην χωρα,Αναπτυξη,πολιτισμο,αντικειμενικα μυαλα που δεν υποδουλωνονται ευκολα.
Ο στρατος προσφερει αιματοχυσια,οικονομικο βαρος,φοβο(σε αντιπαλες χωρες) κτλ.
ναι ο στρατος πανω απο ολα οι σπουδες δεν εχουν νοημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αστα φιλε.Επρεπε ολοι να πηγαινουμε στρατο και μην σπουδαζουμε.Οι σπουδες(σε μια αναπτυγμενη χωρα) το μονο που προσφερουν ειναι εργασια,οικονομικη ανθιση στην χωρα,Αναπτυξη,πολιτισμο,αντικειμενικα μυαλα που δεν υποδουλωνονται ευκολα.
Ο στρατος προσφερει αιματοχυσια,οικονομικο βαρος,φοβο(σε αντιπαλες χωρες) κτλ.
ναι ο στρατος πανω απο ολα οι σπουδες δεν εχουν νοημα..
Κατ αρχας, δεν τέθηκε πουθενά το δίλημμα ''στρατός ή σπουδές;''. Όσα αναφερεις για τις σπουδες δεν ισχυουν και τόσο στην Ελλάδα, που ουσιαστικά όλοι σπουδάζουν και λίγοι δουλεύουν στην τελική. Όσον αφορά τα μυαλά που δεν υποδουλώνονται εύκολα, δεν μπορείς να ξέρεις τι προπαγάνδα γίνεται από τους εκάστοτε καθηγητές. Ακόμα, η απολυτότητα απέναντι στον στρατό ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ και οι στενόμυαλες αντιλήψεις που συνδέουν τον στρατό μόνο με καταστροφές είναι αβάσιμη(βλ. διασωστικές ομάδες, στρατιωτικά νοσοκομεία, ΚΑΑΥ κτλ). Τέλος, το να σε φοβάται κάποιος που καιροφυλακτεί για να σου ''φάει'' τα εδάφη δεν είναι και ότι χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Οντως,αν δε σε σεβονται,πρεπει να σε φοβουνται.
Τοσο κακο ειναι πια να λαβεις μια βασικη εκπαιδευση στη χρηση οπλου,αυτοπροστασιας,αμυνας και πρωτων βοηθειων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι γαματο οικονομικο πολεμο κανανε στο Ιρακ και το Αφγανισταν οι Αμερικανοι,ε;
Να μην αναφερω τη Βοσνια και το Κοσοβο.
Αλλα, ο οικονομικος πολεμος των Αμερικανων στη Σερβια ηταν μακραν ο καλυτερος.

Ενώ ξέρω γω οι περιπτώσεις που αναφέρεις έχουν τεράστια σχέση με την Ελλάδα. Όπως και το ότι κανενός είδους εκπαίδευση δε θα μας προφύλασσε από κάποια ιμπεριαλιστική επίθεση της Αμερικής πχ. Και ξέρεις γιατί; γιατί η Αμερική πέρα από στρατιωτική είναι η μεγαλύτερη* οικονομική δύν- OH SHIT.

5-6 χώρες του συμβουλίου ασφαλείας παίζουν το παιχνίδι σήμερα ό,τι κι αν λέμε. Τι να τον κάνεις το γαμάτο στρατό αν σε μια διαμάχη με μια γειτονική χώρα υπάρχει και ένα big boss από πίσω. Για αυτό και φροντίζεις στον 21ο αιώνα να είσαι δικτυομένος και να κάνεις συμμαχίες, για αυτό είμαστε ακόμα στο ΝΑΤΟ και για αυτό στέλνουμε στρατό όπου μας λένε οι Αμερικανοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ενώ ξέρω γω οι περιπτώσεις που αναφέρεις έχουν τεράστια σχέση με την Ελλάδα. Όπως και το ότι κανενός είδους εκπαίδευση δε θα μας προφύλασσε από κάποια ιμπεριαλιστική επίθεση της Αμερικής πχ. Και ξέρεις γιατί; γιατί η Αμερική πέρα από στρατιωτική είναι η μεγαλύτερη* οικονομική δύν- OH SHIT.

5-6 χώρες του συμβουλίου ασφαλείας παίζουν το παιχνίδι σήμερα ό,τι κι αν λέμε. Τι να τον κάνεις το γαμάτο στρατό αν σε μια διαμάχη με μια γειτονική χώρα υπάρχει και ένα big boss από πίσω. Για αυτό και φροντίζεις στον 21ο αιώνα να είσαι δικτυομένος και να κάνεις συμμαχίες, για αυτό είμαστε ακόμα στο ΝΑΤΟ και για αυτό στέλνουμε στρατό όπου μας λένε οι Αμερικανοί.

Προφανως και δεν εννοουσα οτι θα δεχτουμε επιθεση απο την Αμερικη.Το τι ηθελα να δειξω με την απαντηση μου νομιζω πως ηταν εμφανες.
Για τις συμμαχιες του ΝΑΤΟ επιτρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου.Η Τουρκια ηταν στο ΝΑΤΟ οταν εισεβαλε στην Κυπρο,σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Επιμένεις να συγκρίνεις άσχετα πράγματα. όταν έγινε η εισβολή η Ελλάδα δεν είχε δημοκρατία. Και ποιος ευθύνεται για αυτό; ο Παπαδόπουλος. Ο οποίος ήταν τι; πράκτορας των Αμερικανών. και ο οποίος είναι κοινό μυστικό ότι προχώρησε σε χούντα για να έχει πλάτη το Ισραήλ στον επικείμενο πόλεμο τον 6 ημερών. Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο φαίνονται. Δεν είμαμστε στις εποχές όπου έπαιρνε ο καθένας μια χούφτα οπλίτες και κατακτούσε περιοχές για την καύλα του. Σήμερα αν θα μπεις στη διαδικασία να χρησιμοποιήσεις το στρατό σου το τελευταίο που θα σε ενδιαφέρει θα ναι πόσο μεγάλη την έχεις.

Οι καθεστωτικοί και η αντιπολίτευση στη Συρία τα λεφτά για εξοπλισμό πού τα βρίσκουν; κάνουν δεήσεις στον Αλλάχ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 106952

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι γαματο οικονομικο πολεμο κανανε στο Ιρακ και το Αφγανισταν οι Αμερικανοι,ε;
Να μην αναφερω τη Βοσνια και το Κοσοβο.
Αλλα, ο οικονομικος πολεμος των Αμερικανων στη Σερβια ηταν μακραν ο καλυτερος.
Οτι να 'ναι...
Μιλάς για τριτοκοσμικές δικτατορίες ενώ στον δε πόλεμο της Βοσνίας υπήρχε γενική κατακραυγή ενάντια στην εθνοκάθαρση.

Δηλαδή υπονοείς ότι με το να σαπίζεις σε ένα στρατόπεδο και να καθαρίζεις πατάτες έκανες κάτι χρήσιμο;
Φερνείς το παράδειγμα των ισραηλινών ως κάτι το καλό;;; Είναι ξεκάθαρες οι διαφορές μας. Αυτοί είναι περικυκλωμένοι απο εχθρούς που με την πρώτη ευκαιρία θα τους λιώσουν. Εμείς βρισκόμαστε στην Ευρώπη, κάτι σημαίνει αυτό. Μπορεί να μην μας το επιτρέψει ποτέ η οινομική μας κατάσταση να έχουμε καθαρά μισθοφορικό στρατό, αλλά οι νέοι που υπηρετούν κάθε άλλο παρα εκπαιδευμένοι για πόλεμο είναι και θα έπρεπε να το ξέρεις αυτό αφού υπηρέτησες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Γιατι να καταργηθει? Να πατε να σκληραγωγηθειτε λιγο οι αντρες...
Και μετα απορειτε γιατι εχουμε τοσες αδερφες!
λολ, ομοφοβική μέχρι αηδίας, πέραν του ότι λες τρελές ανακρίβειες.
ο στρατός είναι ένας φριχτός θεσμός. σε πολλά κράτη της Ευρώπης είναι προαιρετικός, αλλά στο Ελλάντα μια ζωή στρατόκαυλοι και ουγκα μπουγκα. τι να κάνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top