Τεστοφοβία [Testophobia]

Εσείς πάσχετε από Τεστοτοφοβία;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 55)
  • Ναι

    Ψήφοι: 18 32.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 36 65.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 1.8%

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Οντως πολυ σωστο. Οι βαθμοι δεν χαρακτηριζουν τον ανθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως να το συζητήσεις με κάποιον καθηγητή σου και τους γονείς σου, εγώ καταλαβαίνω πως κάποιος σε πιέζει χωρίς λόγο και καταλήγεις να προσπαθείς να αποδείξεις κάτι που δε χρειάζεται. Οι βαθμοί σαν νούμερα έχουν μηδαμινή αξία και θα το καταλάβεις εν καιρώ. Σκέψου και τώρα πόσο μετρά στη ζωή σου ο βαθμός που πήρες σε ένα διαγώνισμα αρχαίων πρόπερσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagine01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ναι σωστό ¨/ Πάντως σε ευχαριστώ που αφιέρωσες λίγο χρόνο και εσύ σχετικά με αυτό το θέμα!:) Με βοήθησε σχετικά να καλμάρω και να ηρεμήσω... Thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα :P

Ναι παιδιά από την προηγούμενη μέρα ιδιαίτερα μέχρι να δω τα θέματα με λούζει κρύος ιδρώτας. Γενικά ξέρω τι γράφω πέφτω μέσα, αρκεί να μην με πιάνουν οι αμφιβολίες μου, γιατί μετά θα σκέφτομαι αυτό το έγραψα, πώς το έγραψα και δεν το έγραψα κλπ . Μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα δεν είμαι σίγουρη για τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ποτέ δεν κατάλαβα το άγχος σχετικά με τα τεστ. Εγώ κατενθουσιάζομαι όταν γράφουμε τεστ και ακόμα περισσότερο εξετάσεις γιατί είμαι πολύ socially awkward και είναι ο μόνος τρόπος που συμμετέχω στο μάθημα. Για να μην πω στη σχολική ζωή όταν δεν έιχα φίλους. Το βλέπω σαν παιχνίδι, σαν διαγωνισμό. Και σταματάω να ανησυχώ ποιος με κοιτάει κτλπ γιατί επιτέλους έχω κάτι να απασχολίσω το μυαλό μου και τα χέρια μου. Πιο πολύ αγχόνομαι στο μάθημα που μιλάει ο καθηγιτής και καταλάθως τα μάτια μου συναντιούνται με κάποιοι άλλου και περνάω την υπόλιπη ώρα του μαθήματος προσπαθώντας να μην τον κοιτάω.

Απ 'ο,τι καταλαβαίνω ο λόγος που δεν αρέσουν στα παιδιά τα τεστ είναι ο φόβος της αποτυχίας. Κι εγώ ανησυχώ αν δεν τα πάω καλά που συνήθως δεν τα πάω αλλά στην τελική δεν με νοιάζει κιόλας.

Πάντως έχω ακούσει ότι όταν σε πιάνει πανικός την ώρα που γράφεις τεστ βοηθάει να κλέινεις τα μάτια σου για 3-4 λεπτά και να φαντάζεσε κάτι άσχετο, κατά προτίμηση κάτι χαρούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μακαρι να αγχωνομουν εστω και λιγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω τεστοφοβία, αλλά θυμάμαι στο ΙΕΚ που πήγαινα, όπου είχε ανθρώπους κάθε ηλικίας, στις εξετάσεις να βγαίνει μια γυναίκα κάπου στα 45 - 50 σε μαύρο χάλι και να μας λέει έντρομη ότι είχε 25 χρόνια να μπει σε διαδικασία εξετάσεων. Ήταν αντικανονικά πολύ ανήσυχη και φοβισμένη (προφανώς για να μην ματαιωθεί κι επειδή ίσως είχε λίγο από αυτή την τεστοφοβία).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top