Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Προσοχή στην φυσική, πολύ σημαντική για την συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Αν είσαι συνεπής και έχεις επιλέξει κατεύθυνση, είναι αρκετά εύκολη.
Για θετική χρειάζεσαι άλγεβρα, φυσική και χημεία.
Για θεωρητική φαντάζομαι μόνο αρχαία.
Και μην ξεχνάμε την έκθεση φυσικά, για κάθε κατεύθυνση.
Αν δεν έχει κάποιος επιλέξει κατεύθυνση, προσέχει όλα τα παραπάνω για κάνα 4μηνο και αφού επιλέξει, επικεντρώνεται στα της κατεύθυνσης.
Πάντως μαθήματα όπως πολιτική παιδεία κτλ τα θεωρώ παντελώς αχρείαστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st2000

Νεοφερμένος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
και στις δυο κατευνθησεις χρειαζεται συνεπεια και πολυ διαβασμα απλως στη θετικη και τεχνολογικη και ευχερεια στη φυσικη , μαθηματικα ,και χημεια .στη θεωρητικη το μονο σχετικα δυσκολο μαθημα ειναι τα αρχαια η εκθεση που ειναι και στις δυο κατευνθησεις ειναι δυσκολο και "υπουλο' μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γεια σας! Πάω πρώτη λυκείου και φέτος έχουμε μία καθηγήτρια φυσικής και έναν καθηγητή άλγεβρας οι οποίοι δεν εξηγούν καλά το μάθημα. Στο γυμνάσιο τελίωσα με βαθμό 19 & 11/15 και μου κάνει εντύπωση που δεν τα καταλαβαίνω. όσο και αν πω τον δάσκαλο οτι δεν τα καταλαβαινω και μου τα εξηγουν μπερδευομαι περισσοτερο. Μηπως θα επρεπε να ξεκινησω φροντηστηριο; Επίσης η γεωμετρία με δυσκολεύει ακομα περισσοτερο και θα παω θετικη κατευθυνση. Πρεπει να δωσω καποια προσοχη σαυτο το μαθημα η δεν θα μου χρειαστει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πιθανότερο είναι πως έχεις κενά από προηγούμενες τάξεις. Το 19,5 δεν λέει και πολλά, καθώς στο σχολείο υπάρχει το bias του καλού μαθητή. Αν είσαι μια φορά καλός αποκτάς τη ρετσινιά του καλού και μετά ακόμη και να μην προσπαθείς πολύ παίρνεις χαριστικούς βαθμούς. Γι'αυτό κοίτα λίγο την ύλη του γυμνασίου και δεν αν έχεις κενά από εκεί.

Υπάρχει πάντα βέβαια η περίπτωση ο καθηγητής σου να είναι απλά τρόμπας και να μην ξέρει να κάνει μάθημα. Σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να αναπληρώσεις διαβάζοντας το βιβλίο ή έξτρα υλικό από το ίντερνετ. Φροντιστήριο δεν θα σου πρότεινα να πας, στο youtube μπορείς να βρεις εξαιρετικά βίνετο που εξηγούνε τα πάντα στα μαθηματικά.

Την γνώση της γεωμετρίας δεν θα την χρειαστείς αργότερα, αλλά η γεωμετρία αποτελεί το κατ εξοχήν μάθημα που διαμορφώνει μαθηματική λογική, οπότε αν θες να πας σε οποιαδήποτε θετική σχολή θα σου έλεγα να το προσέξεις ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γεια σας! Πάω πρώτη λυκείου και φέτος έχουμε μία καθηγήτρια φυσικής και έναν καθηγητή άλγεβρας οι οποίοι δεν εξηγούν καλά το μάθημα. Στο γυμνάσιο τελίωσα με βαθμό 19 & 11/15 και μου κάνει εντύπωση που δεν τα καταλαβαίνω. όσο και αν πω τον δάσκαλο οτι δεν τα καταλαβαινω και μου τα εξηγουν μπερδευομαι περισσοτερο. Μηπως θα επρεπε να ξεκινησω φροντηστηριο; Επίσης η γεωμετρία με δυσκολεύει ακομα περισσοτερο και θα παω θετικη κατευθυνση. Πρεπει να δωσω καποια προσοχη σαυτο το μαθημα η δεν θα μου χρειαστει;

Ενας βαθμος δεν λεει τιποτα...Κατα την γνωμη μου θα πρεπει να ριξεις μια ματια στο σχολικο και αν εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις...Σε περιπτωση που εχεις την οικονομικη δυνατοτητα προτεινω να κανεις ιδιαιτερα καθως ο καθηγητης σου θα κοιταξει να σου καλυψει διαφορα κενα που μπορει να ειχες/εχεις και δεν θα κοιταξει μονον να σου βγαλει την υλη οπως στα φροντιστηρια...Απο την αλλη σε περιπτωση που δεν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα προτεινω να παρεις ενα βοηθημα και να ψαξεις για διαφορα σαιτ στο ιντερνετ,τα οποια μπορουν να σε βοηθησουν και να σου παρεχουν απαραιτητο υλικο για τα μαθηματα σου...Για μαθηματικα αν θες κι εσυ τσεκαρε το https://pitetragono.gr/ ειναι ενα σαιτ το οποιο κατα την γνωμη μου παρεχει αρκετο υλικο για ασκησεις-θεωρια και θεματα εξετασεων...Επισης αν εχεις facebook γινε μελος αυτου του group https://www.facebook.com/groups/119060981470596/ υπαρχουν πολλοι μαθηματικοι,οι οποιοι μπορουν να σε βοηθησου λυνοντας σου διαφορες αποριες.
Κλεινοντας θα ηθελα να τονισω το εξης οτι τα θεματα της τραπεζας θεματων ειναι πολυ καλα και σε βοηθανε να πας ενα βημα παραπανω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GiorgosXen

Νεοφερμένος

Ο GiorgosXen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Nίκο εγώ θα ήθελα να σου πω ότι πιστεύω πως οι γυμνασιακοί βαθμοί δείχνουν πολλά για την εικόνα του μαθητή και πως με λίγη προσπάθεια παραπάνω θα ξεμπερδευτείς. Πέρσι ήμουν Α' Λυκείου και στην αρχή έτσι ήταν, προσπάθησε να προσαρμοστείς στο λύκειο διαβάζοντας περισσότερο. Αν επίσης θέλεις κάποια συγκεκριμένη βοήθεια σε κάτι μπορείς να στείλεις pm ή να πας στο αντίστοιχο θέμα και όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και σε εμένα δεν μου φάνηκε και ιδιαίτερα εύκολη. Μέτρια μάλλον. Ίσως να ήταν η αλλαγή από γυμνάσιο σε λύκειο γιατί αυτό έγινε κυρίως στην
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miloudi

Νεοφερμένος

Η Αιμιλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου εμένα μου φάνηκε δύσκολη κυρίως ως προς την προσαρμογή ( ήμουν και σε μικρό κτηριακά Γυμνάσιο, και ξαφνικά...), συν ότι, στην αρχή τουλάχιστον, όλα τα παιδιά μου φαίνονταν γίγαντες, απορούσα τι στον άνεμο γύρευα εκεί πέρα. Από πλευράς μαθημάτων, μόνο στα Θετικά τα βρήκα σκούρα, διότι πηγαίνω Θεωρητική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στην Α'Λυκείου τα πήγα καλύτερα και από το Γυμνάσιο !

Είναι μια τάξη στην οποία στις εξετάσεις σε όλα τα μαθήματα είχα γράψει πάνω από 15 με εξαίρεση την Αλγεβρα,Γεωμετρία και την Φυσική που ήμουν στην βάση 10 γι'αυτό και πήγα Θεωρητική.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Οι της θετικής (για θεωρητική δεν ξέρω) να διαβάζετε άλγεβρα και φυσική..

Και να περάσετε υπέροχα! Η Α μαζί με τη Β λυκ είναι οι χρονιές στο λύκειο που μπορείς να δημιουργήσεις πολύ όμορφες αναμνήσεις!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Από ότι έχω παρατηρήσει, στην Α λυκείου οι περισσότεροι δεν διαβάζαμε τόσο.
Κι εγώ θυμάμαι δεν διάβαζα καθόλου.
Είχα τύχει και σε κάτι βαριεστημένους καθηγητές οι οποίοι δεν βοηθούσαν καθόλου την κατάσταση.
Δεν φτάνει που δεν ήξεραν να κάνουν μάθημα, απαιτούσαν και βαθμό.

Φιλική συμβουλή για όσους θα πάνε Α λυκείου και θέλουν θεωρητική : Αρχαία μάθετε πολύ καλά την Γραμματική και το συντακτικό. Μην τρέχετε μετά και δεν προλαβαίνετε.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Η Α λυκειου ειναι μια αρκετα περιεργη ταξη.Αποτελει την μεταβαση απο την γυμνασιακη νοοτροπια στην λυκειακη.Ξαφνικα σου ερχονται ολα βουνο, αισθανεσαι οτι ερχεται η ωρα των πανελληνιων και οτι πρεπει να αποδειξεις τι αξιζεις.Προσωπικα αισθανθηκα ολα τα παραπανω συναισθηματα αυτην την χρονια.Ωστοσο δεν πρεπει να υπαρχει πανικος.Ολα λυνονται, εκτος αμα στοχευεται σε καμια ιατρικη και ολα τα προηγουμενα χρονια καθοσασταν.Αυτο δυστηχως δεν λυνεται.Και οχι δεν ειναι τα κενα, ειναι η νοοτροπια.Για την θεωρητικη που προαναφερθηκε, μιας και εχω επιλεξει την συγκεκριμενη κατευθυνση, εχω να πω οτι μονο γραμματικη χρειαζεστε να ξερετε.Το συντακτικο μαθαινεται μονο με την βοηθεια ενος καθηγητη.Εαν προσπαθησετε να διαβασετε μονοι σας συντακτικο, σας βεβαιωνω οτι δεν θα καταλαβαιτε τιποτα!Προσωπικα δεν ηξερα καθολου συντακτικο,μιας και ποτε δεν διδαχτηκα στο σχολειο, και φετος που ξεκινησα ιδιαιτερα, εχω καλυψει πολλα κενα στο συντακτικο και εχω αρχισει να μπαινω στην λογικη των Αρχαιων Ελληνικων.Μην αφησετε το αγχος να σας καταλαβει!
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Στην Α λυκείου ένας μαθητής να διαβάζει τα πάντα, να προσπαθεί όσο μπορεί σε όλα τα μαθήματα και καλό να Αρχίσει φροντιστήριο σε Εκθεση-Λογοτεχνία
(Ακόμη καλύτερα και σε Μαθηματικά και Αρχαία)

η Α λυκείου είναι η τάξη που βλέπεις που είσαι καλός και σε ποιά μαθήματα έχεις κλήση.
Εκτός αν καποιος είναι τόσο σίγουρος οτι θα παει θεωρητική η θετική.

αν και τώρα με τη τράπεζα θεμάτων και το γεγονός πως το 10% του βαθμού στο τέλος είναι κ απ την Α λυκείου, πρεπει να τα διαβάζετε ολα
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ την Α' λυκείου αρκετά ξένοιαστη και σε γενικές γραμμές εύκολη τάξη. Το μόνο που ίσως να δυσκολέψει κάποιον, είναι όπως προαναφέρθηκε η μετάβαση απο το γυμνάσιο στο λύκειο. Βέβαια, εάν είσαι συνειδητοποιημένος μαθήτης, και είχες μια καλή πορεία σε όλη την σχολική σου σταδιοδρομία εώς τώρα, πιστεύω δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Η Α' λυκείου είναι μια απαιτητική χρόνια.Ο μαθητής καλείται να προσαρμοστεί σε ένα τελείως διαφορετικό περιβάλλον.Αλλαζει νοοτροπια.Οι διαφορά του λυκείου με το γυμνάσιο είναι μεγαλη.Οσοι μπορούν καλό είναι να κάνουν φροντιστήριο μαθητικά(αν θέλουν να πάνε σε κάποια κατεύθυνση που τα έχει).Οι καθηγητές (τουλάχιστον οι δικοι μας) ήταν στην κοσμαρα τους πέρα από 2-3.Ομως απαιτούσαν από εμάς να διαβάζουμε και να έχουμε καλούς βαθμους.Ετσι η πλειοψηφία αναγκάστηκε να κάνει μαθήματα είτε σε φροντιστήριο είτε ιδιαίτερα ανάλογα με την κατεύθυνση που τον ενδιέφερε γιατί αλλιώς θα μέναμε με κενά.Και το καλύτερο είναι ότι οι καθηγητές δεν κάνουν μάθημα της προκοπής αλλά είναι οι καλύτεροι στα ιδιαίτερα και ζητάνε μάλιστα ακόμα και 30€ την ώρα.:whatever::rant::beating::no::hypno:
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Η Α' λυκείου είναι μια απαιτητική χρόνια.Ο μαθητής καλείται να προσαρμοστεί σε ένα τελείως διαφορετικό περιβάλλον.Αλλαζει νοοτροπια.Οι διαφορά του λυκείου με το γυμνάσιο είναι μεγαλη.Οσοι μπορούν καλό είναι να κάνουν φροντιστήριο μαθητικά(αν θέλουν να πάνε σε κάποια κατεύθυνση που τα έχει).Οι καθηγητές (τουλάχιστον οι δικοι μας) ήταν στην κοσμαρα τους πέρα από 2-3.Ομως απαιτούσαν από εμάς να διαβάζουμε και να έχουμε καλούς βαθμους.Ετσι η πλειοψηφία αναγκάστηκε να κάνει μαθήματα είτε σε φροντιστήριο είτε ιδιαίτερα ανάλογα με την κατεύθυνση που τον ενδιέφερε γιατί αλλιώς θα μέναμε με κενά.Και το καλύτερο είναι ότι οι καθηγητές δεν κάνουν μάθημα της προκοπής αλλά είναι οι καλύτεροι στα ιδιαίτερα και ζητάνε μάλιστα ακόμα και 30€ την ώρα.:whatever::rant::beating::no::hypno:
Πιστεύω ότι ένας καλός και συνειδητοποιημένος μαθητής μπορεί εύκολα να αγγίξει υψηλούς βαθμούς χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα και φροντιστηριακή βοήθεια. Αρκεί να καταβάλλει έμπρακτη προσπάθεια την ώρα του μαθήματος, ώστε να το κατανοεί πλήρως και να μην μένουν κενά και απορίες για να βοηθήσει το φροντηστήριο. Και κατ' εμε, στα μαθήματα της κατεύθυνσης που επιθυμεί να ακολουθήσει, θα πρέπει να δώσει ιδιαίτερη έμφαση. Όσο για τους καθηγητές, αφενός κάποιοι θα είναι στην 'κοσμάρα' τους όπως αναφέρεις, κυρίως διότι από ότι κατάλαβα μιλάμε για δημόσιο σχολείο, αφετέρου το δικό μας καθήκον είναι να προσπαθούμε όσο μπορούμε, για το βέλτιστο πιθανό αποτελεσμα. Άλλωστε, οι βαθμοί της συγκεκριμένης τάξης δεν προσμετρούνται στις πανελλήνιες, οπότε δεν υπάρχει λόγος για να ανησυχούμε.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ένας καλός και συνειδητοποιημένος μαθητής μπορεί εύκολα να αγγίξει υψηλούς βαθμούς χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα και φροντιστηριακή βοήθεια. Αρκεί να καταβάλλει έμπρακτη προσπάθεια την ώρα του μαθήματος, ώστε να το κατανοεί πλήρως και να μην μένουν κενά και απορίες για να βοηθήσει το φροντηστήριο. Και κατ' εμε, στα μαθήματα της κατεύθυνσης που επιθυμεί να ακολουθήσει, θα πρέπει να δώσει ιδιαίτερη έμφαση. Όσο για τους καθηγητές, αφενός κάποιοι θα είναι στην 'κοσμάρα' τους όπως αναφέρεις, κυρίως διότι από ότι κατάλαβα μιλάμε για δημόσιο σχολείο, αφετέρου το δικό μας καθήκον είναι να προσπαθούμε όσο μπορούμε, για το βέλτιστο πιθανό αποτελεσμα. Άλλωστε, οι βαθμοί της συγκεκριμένης τάξης δεν προσμετρούνται στις πανελλήνιες, οπότε δεν υπάρχει λόγος για να ανησυχούμε.
Σίγουρα πρέπει να προσπαθούμε ώστε να πετύχουμε το καλυτερο.Αλλα όταν την εβδομάδα κάποια μαθήματα τα έχεις 2 φορές από 45λ όπου μέχρι να μπει ο καθηγητής και να βγάλουμε τα πράγματα περνάει σχεδόν 10λεπτο σε ένα τμημα 25 ατόμων τι μάθημα μπορείς να κάνεις; Επίσης πάμε σχολείο για να μας εξηγήσει κάποια πράγματα κάποιος και μετά να καθήσουμε και μόνοι μας να διαβάσουμε.Με το να τα διαβάσω μόνη μου χάνεται η ουσία.Εχουμε καταντήσει να πηγαίνουμε στο σχολείο για τις παρουσίες.Εχει χαθεί η ουσία!Φέτος και με τον κοροναιο δεν έχουμε βγάλει κάποια κομμάτια της ύλης τα οποία λογικά θα μας χρειαστούν σε επόμενες ταξεις.Τα παιδιά στο σχολείο μου για να μην πω όλα τα περισσότερα πάνε σε φροντιστήριο!Εγώ φέτος που ξεκίνησα για πρώτη χρονια συζητώντας με φίλες παρατηρήσαμε ότι όλες έχουμε κενά!Και σε πληροφορω ότι όλες είμαστε μαθήτριες του 18+.Οπότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά.Δυστυχως:/:
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
1η λυκειου θυμαμαι τουρίστας σχολειο μετα σπιτι υπνος φροντ μπαλα ps4 και μετα υνπος 2 η ωρα το πρωι χαχα.Γενικα μια συμβουλη να περασετε καλα στο σχολειο εχω τελειωσει εδώ και 1 χρονο και θα κανα τα παντα για να ξαναπαω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top