Σεξ: η πρώτη φορά

Πόσο χρονών ήσασταν την πρώτη φορά που κάνατε σεξ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 319)
  • 13-15

    Ψήφοι: 20 6.3%
  • 15-17

    Ψήφοι: 59 18.5%
  • 17-19

    Ψήφοι: 89 27.9%
  • >19

    Ψήφοι: 18 5.6%
  • δεν έχω κάνει

    Ψήφοι: 133 41.7%

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
ηρέμησε ρε φίλε.είσαι πολύ μικρός για τέτοιες φάσεις.θα έρθει η ώρα που όλα θα γίνουν.αυτό μπορεί να γίνει στην 5ημερη,μπορεί στην φοιτητικη σου ζωή(το πιο πιθανό πιστεύω) ή και αργότερα....τώρα ασχολήσου με το σχολείο και φυσικά με παρέες και καμιά αθώα σχέση......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Αφου ετσι ειναι τι να λεμε τωρα!!:)

Συνάδελφε, μην σκάς. :) ;) Το σεξ δεν είναι και κανένα βραβείο ανδρισμού ή δεν ξέρω γω τι. Το σεξ είναι μια βιολογική απόλαυση η οποία προϋποθέτει καλή χημεία εκατέρωθεν ώστε να περάσουν καλά και οι δυο συμμετέχοντες. Όσο ζει ο άνθρωπος σεξ μπορεί να κάνει. Το σεξ είναι κάτι το εύκολο, υπάρχει παντού και έχει απομυθοποιηθεί. Απλά η ρημάδα η κοινωνία το έχει ανάγει σε σημαντικό θέμα λόγω των προτύπων περί ομοιομορφίας στην συμπεριφορά,...κτλ. Γενικά η κοινωνία δεν κοιτάει τα παθογενή προβλήματά της και ασχολείται με τα κανονιστικά πρότυπα των μελών της. Έλεος.

Εξάλλου ακόμη ίσως δεν βρέθηκε και η κατάλληλη κοπέλα με την οποία να αλληλοσυμπληρώνεστε. Βλέπεις στις μέρες μας, σπανίζουν οι προσγειωμένες κοπέλες (ας γίνω κακός εδώ :mad:) και οι κοπέλες που μπορούν να επικοινωνήσουν. Δυστυχώς δεν σκέφτονται με το μυαλό. Βασικά δεν ξέρουν τι θέλουν. Το θέμα χημεία ανάμεσα στα δυο φύλα μπάζει από παντού. Πολύ το φιλοσοφούμε το όλο θέμα και ειδικά οι κοπέλες. Το θέμα έρωτας,...κτλ δεν θέλει φιλοσοφία και πολιτική ανάλυση. Συναίσθημα και ειλικρίνεια θέλει. Δυστυχώς σήμερα, η λογική πάει πάνω από το συναίσθημα, γι' αυτό έχουμε χάσει τον ανθρωπισμό μας σε πολλά θέματα και πόσο μάλλον την έννοια του ερωτισμού και του αθώου φλέρτ αλλά και του σεξ. Δεν είσαι ο μόνος που δυσκολεύεται να βρει κοπέλα και δεν φταίς σε κάτι γι' αυτό... :hmm:Δεν θα πρέπει να σε παίρνει από κάτω, αλλά δεν θα σου πρότεινα να ακούσεις την ηλίθια άποψη πολλών γυναικών, δηλ., να μην βιάζεσαι. Αν δεν το ψάξεις λιγάκι, μπορεί να φτάσεις και 30 χρονών και να είσαι πάλι στο σημείο μηδέν. Συν Αθηνά και χείρα κίνει. Μην αφήνεις τον χρόνο να περνάει έτσι αλλά και ούτε να ασχοληθείς αποκλειστικά με αυτό. Φρόντισε όσο μπορείς, να επεκτείνεις τον κύκλο των γυναικείων γνωριμιών σου με σκοπό σε πρώτη φάση να αποκτήσεις μια καλή φίλη. Μετά θα επαχθούν και τα υπόλοιπα. Τώρα είσαι νέος και μπορείς να κάνεις τα πάντα...:P

Υ.Σ.: Η άποψή μου είναι καθαρά σαν άντρας προς άντρα Ηρώδη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
npb,πάντα στις κοπέλες ρίχνεις το φταίξιμο :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βλέπεις στις μέρες μας, σπανίζουν οι προσγειωμένες κοπέλες (ας γίνω κακός εδώ ) και οι κοπέλες που μπορούν να επικοινωνήσουν. Δυστυχώς δεν σκέφτονται με το μυαλό. Βασικά δεν ξέρουν τι θέλουν.

Καλέ ναι. Εσείς είστε οι ιππότες που θέλετε έρωτα, που είστε πάντα ειλικρινείς, που φέρεστε πολύ καλά, που ανοίγετε τη πόρτα του αυτοκινήτου στην κοπέλα, που την κερνάτε, την έχετε στα όπα όπα, της λέτε πόσο γλυκιά είναι, πόσο τυχερός είστε που την έχετε, δεν έχετε μάτια για άλλες, είστε προσγειωμένοι, ώριμοι, ξέρετε τι θέλετε, γενικά είστε τέλειοι. Έτσι δεν είναι;:P


Απάντηση nPb: δε ξέρω για τους άλλους, εγώ μιλάω για τον εαυτό μου.

Cool.

Κόψε τότε επιτέλους να κάνεις το ίδιο και να βάζεις όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι. Δεν είναι τσ***λίτσες, δεν είναι όλες χαζές, άμυαλες, ανώριμες. Μην κομπλάρεις έτσι νέα παιδιά που έχουν όρεξη για φλερτ, έρωτες και παιχνίδια και ό,τι γουστάρουν.
Σταμάτα να λες τα ίδια και τα ίδια για τις γυναίκες. Οκ, το' χουμε καταλάβει. ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, τις μισείς γιατί θεωρείς ότι είναι ηλίθιες, και και και και δε ξέρω και εγώ τι άλλο.

Enough.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν θα πρέπει να σε παίρνει από κάτω, αλλά δεν θα σου πρότεινα να ακούσεις την ηλίθια άποψη πολλών γυναικών, δηλ., να μην βιάζεσαι.
Πολύ σημαντικό. Για όνομα της πράσινης ιπτάμενης αγελάδας δηλαδή, ΜΗΝ παίρνετε συμβουλές από γυναίκα για το πώς θα ρίξετε γυναίκα γιατί ΔΕΝ έχουν εμπειρία στο πώς να ρίχνουν γυναίκες. Και μην πει κανείς "Ποιος άλλος είναι καλύτερος στο να ξέρει τι θέλει μια γυναίκα από μια γυναίκα" γιατί εδώ εγίρεται το ερώτημα:
Βασικά δεν ξέρουν τι θέλουν.

Όλα τα άλλα που σας λένε "να φέρεστε ευγενικά", "να έχετε υπομονή", "να της κάνετε κοπλιμέντα", "να μην πιάνετε", "να μην κάνετε", "να μην ράνετε" ... νομίζετε τα λένε για να τις ρίξετε; Θα σας έλεγε ποτέ γυναίκα πώς να ρίξετε άλλη γυναίκα; Γυναικεία αλληλεγγύη γαρ, καμία δεν θα κάρφωνε συναδέλφισσά της...

Κατά τα άλλα όλα τα χαζορομαντικούλια περί ιππότη στο άλογο και δεν συμμαζεύεται πράγματι τα θέλουν ... αλλά όχι τώρα, αλλά στα 30 τους, που θα 'ναι σε ηλικία γάμου. Τώρα απλώς θέλουν να τονώσουν την ... αυτοπεποίθησή τους.


Καλέ ναι. Εσείς είστε οι ιππότες που θέλετε έρωτα, που είστε πάντα ειλικρινείς, που φέρεστε πολύ καλά, που ανοίγετε τη πόρτα του αυτοκινήτου στην κοπέλα, που την κερνάτε, την έχετε στα όπα όπα, της λέτε πόσο γλυκιά είναι, πόσο τυχερός είστε που την έχετε, δεν έχετε μάτια για άλλες, είστε προσγειωμένοι, ώριμοι, ξέρετε τι θέλετε, γενικά είστε τέλειοι. Έτσι δεν είναι;:P
Όλοι έχουμε ελαττώματα. Τουλάχιστον όμως νομίζω ότι είμαστε ιδιαίτερα ειλικρινής στο ΤΙ θέλουμε. Ακόμα και (για να πούμε και κάτι εντός θέματος) όσον αφορά το σεξ. Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι αρνούμαστε ότι θέλουμε ΚΑΙ καλή χημεία στο κρεβάτι, γιατί είναι πολύ σημαντικό συστατικό μιας σχέσης. Γι' αυτό καλό είναι να γνωρίζουν δύο άτομα από νωρίς αν ταιριάζουν ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όλοι έχουμε ελαττώματα. Τουλάχιστον όμως νομίζω ότι είμαστε ιδιαίτερα ειλικρινής στο ΤΙ θέλουμε. Ακόμα και (για να πούμε και κάτι εντός θέματος) όσον αφορά το σεξ. Δεν νομίζω ότι οι περισσότεροι αρνούμαστε ότι θέλουμε ΚΑΙ καλή χημεία στο κρεβάτι, γιατί είναι πολύ σημαντικό συστατικό μιας σχέσης. Γι' αυτό καλό είναι να γνωρίζουν δύο άτομα από νωρίς αν ταιριάζουν ή όχι.

Μα δεν είπα ότι δεν έχουμε ελαττώματα. Και δεν κατάλαβες καν το point μου.
Όπως εσείς δεν είστε τέλειοι, δεν μπορούν και οι γυναίκες να είναι τέλειες. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι όλες ίδιες, ότι όλες ζητάνε το ίδιο από μια σχέση, ότι όλες συμπροφέρονται, και σκέφτονται [ή δε σκέφτονται] το ίδιο.
Δεν είναι όλες όπως τις παρουσιάζει ο nPb, όπως φυσικά και εσείς δεν είστε όλοι μλκς:P

Αυτό θέλω να πω, και κάποια στιγμή να το καταλάβουν κάποιοι. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λοιπον εγω αν και μικρος εχω κανει και ηταν υπεροχο δεν το λεω για πλακα.απλα ετυχε.can't be timed:redface:απλα θα σου προτεινα αν δεν εχεις κανει ηδη να επιλεξεις σωστα με ποιαν θα κανεις σεξ την ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.Επισης το σεξ δεν εχει ηλικια.Οργασμο θελει απλα.
ΑΝΤΙΟ!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Lol. Γιατί -3 ρε παιδιά. Σεξ έκανε, όχι δολοφονία.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγω για να πω την αληθεια δε ξερω ποτε θα το κανω ειμαι ακομα παρθενος!!!!!!
Ο λογος βλεπω κατι κοπελες πολυ ξεπεταγμενες και δε μαρεσει περιμενω μπας και βρω και γλυκεια κοπελιτσα:D
Τι καλός!!!:):hug::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis07

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο makis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Τα συστατικά είναι απλά (αλλά δυσεύρετα): αγάπη, σεβασμός, κατανόηση. Αν υπάρχουν αυτά ανάμεσα σε δύο ανθρώπους, η ερωτική πράξη γίνεται μια όμορφη εμπειρία που ενώνει τα άτομα αυτά και τα βοηθά να ολοκληρώσουν τη σχέση τους. Μιλάω βέβαια για τον έρωτα και όχι για το σεξ, το οποίο είναι μία άλλη ιστορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitari

Νεοφερμένος

Η manitari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ρε παιδιά δεν διαβάσα πολλά μηνύματα αλλά είδα διάφορα....δεν πιστεύω οτι υπάρχει ηλικεία....... πέρα από τις υπερβολές πχ 12-13 μετά δεν πιστεύω οτι υπάρχει ηλικεία...ο καθένας όταν νιώθει σίγουρος και άνετα με αυτό που πάει να κάνει...να μην τον πιέσει ή τον αναγκάσει κανείς και να το κάνει με την θέλησή του...για εμένα αυτό έχει σημασία...και φύσικα δεν είναι ντοπή ούτε να το κάνεις μικρός ουτε να μην το έχεις κάνει αν είσαι ανήλικος...

Υ.Γ.επίσης σημαντικό να έχει σωστές γνώσεις για το τι πρόκειται να γίνει πως θα γίνει τι μπορεί να προκείψει και φυσικά πως μπορούν να προστατευτουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σταμάτα να λες τα ίδια και τα ίδια για τις γυναίκες. Οκ, το' χουμε καταλάβει. ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, τις μισείς γιατί θεωρείς ότι είναι ηλίθιες, και και και και δε ξέρω και εγώ τι άλλο.

Enough.

Αδιαφορώ για την άποψή σου για μένα. Αλλά απορώ πως ξέρεις για μένα. Εδώ δεν με ξέρει ούτε η ίδια μου η μάνα, με ξέρεις εσύ; :hmm:Το αν μισώ ή το αν υπεραγαπώ τις κοπέλες νομίζω ότι δεν σου πέφτει λόγος. Βέβαια, η ζωή μου, έχει δείξει άλλα πιο ωραία αποτελέσματα, πράγμα που σημαίνει ότι δεν μισώ τις γυναίκες...αλλά ότι του φανεί του ...στεφανή. By the way...ότι πεις :whistle: Οι επίσης γενικεύσεις δεν οδηγούν σε κάτι. Στις δημοσιεύσεις απλά αναφέρομαι σε μεγάλη μαρίδα κοπελών που φέρονται έτσι. Η άλλη μερίδα είναι μια εξαίρεση στον κανόνα η οποία...κρύβεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
το σεξ λανθασμενα πιστευω δεν εχει ηλικια..Κι αυτο επειδή δεν το εχω συζητησει με καποιον ειδικό,και στο σχολείο δεν υπάρχει παιδεία.Οργασμο θελει απλα κατα τη γνώμη μου.
Επέτρεψε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πρεπει να υπαρξει αλλαγη σε ολα!
Κοπελιες σας θελουμε γλυκιες και τσαχπινες!
χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antonela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Πρεπει να υπαρξει αλλαγη σε ολα!
Κοπελιες σας θελουμε γλυκιες και τσαχπινες!
χαχα:P
Αγόρια σας θέλουμε γλυκά και τρυφερά!!:redface: χιχιχι:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αγόρια σας θέλουμε γλυκά και τρυφερά!!:redface: χιχιχι:P:D

Eμεις ημαστε τουλαχιστον εγω:redface: οσο μπορω μην
μας καβαλησετε κιολας!!
χαχα:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν ξερουν τι θελουν παιδια...
οταν εισαι γλυκος και τρυφερος εισαι φλωρος,τι να σε κανουν...θελουν να ησουν μαγκας και κωλοπαιδο...
οταν εισαι κωλοπαιδο και τσογλανος εισαι μαλακας και αγενης,χρειαζονται και οι τροποι και η γλυκητητα και τα αισθηματα....
και στο τελος καταληγουν να αραχνιαζουν...
για αυτο ας ειστε αυτοι που ειστε και οχι αυτοι που πρεπει να ειστε για να κερδισετε καποια γιατι δεν θα μπορειτε να ειστε κατι διαφορετικο απο τον εαυτο σας,τουλαχιστον για πολυ καιρο....και θα καταληξετε τελικα με καποια που να ταιριαζετε

μου θυμιζει αυτο που συμβαινει στον γαμο...

παντρευονται οι γυναικες καποιον ο οποιος εχει καποια καλα αλλα και καποια "κουσουρια" ..και ειναι με το παραπονο του στυλ "μακαρι να ησουν αλλιως"..Περνανε τα χρονια μεσα στον γαμο και σιγα σιγα με την κλασσικη μιρλα τον αλλαζουν κατα καποιο τροπο και μετα εχουν το αλλο θεικό :"Δεν εισαι αυτος που γνωρισα".....

τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δεν ξερουν τι θελουν παιδια...
οταν εισαι γλυκος και τρυφερος εισαι φλωρος,τι να σε κανουν...θελουν να ησουν μαγκας και κωλοπαιδο...
οταν εισαι κωλοπαιδο και τσογλανος εισαι μαλακας και αγενης,χρειαζονται και οι τροποι και η γλυκητητα και τα αισθηματα....
και στο τελος καταληγουν να αραχνιαζουν...
για αυτο ας ειστε αυτοι που ειστε και οχι αυτοι που πρεπει να ειστε για να κερδισετε καποια γιατι δεν θα μπορειτε να ειστε κατι διαφορετικο απο τον εαυτο σας,τουλαχιστον για πολυ καιρο....και θα καταληξετε τελικα με καποια που να ταιριαζετε

μου θυμιζει αυτο που συμβαινει στον γαμο...

παντρευονται οι γυναικες καποιον ο οποιος εχει καποια καλα αλλα και καποια "κουσουρια" ..και ειναι με το παραπονο του στυλ "μακαρι να ησουν αλλιως"..Περνανε τα χρονια μεσα στον γαμο και σιγα σιγα με την κλασσικη μιρλα τον αλλαζουν κατα καποιο τροπο και μετα εχουν το αλλο θεικό :"Δεν εισαι αυτος που γνωρισα".....

τι να πεις...

Πόσο δίκαιο παίζει να έχεις; Ακριβώς έτσι είναι η πραγματικότητα. Τουλάχιστον αυτό βλέπω.:redface:

Και φυσικά, δεν ισχύει μόνο για μας τις σκύλες γυναίκες (:P), αλλά γενικώς για τον άνθρωπο. Ποτέ δεν είναι ευχαριστημένος με αυτό που έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top