Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,386 εγγεγραμμένα μέλη και 2,455,039 μηνύματα σε 77,803 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 464 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθαίνετε ξένες γλώσσες από αγάπη ή από υποχρέωση;

SonGokuUI

Απόφοιτος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 20:51, 03-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Όλοι στο ischool και μόνο, δεν διαβάζουν, δεν έχουν έφεση, αλλά βγάζουν 19.999 μόρια και μιλάνε από 5-6 ξένες γλώσσες καλύτερα από τους ντόπιους των χωρών που τις μιλούν. Ότι να 'ναι...

Ναι ισχύει γι' αυτό άλλωστε μπήκα στο forum αυτό. Είμαι στην κατηγορία που δε διαβάζουν και γράφουν τέλεια. Τι να κάνουμε, δεν είναι δίκαιη η ζωή.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

thanos713

Διδακτορικός

Ο thanos713 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Διδακτορικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O thanos713 έγραψε: στις 21:04, 03-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από SonGokuUI
Ναι ισχύει γι' αυτό άλλωστε μπήκα στο forum αυτό. Είμαι στην κατηγορία που δε διαβάζουν και γράφουν τέλεια. Τι να κάνουμε, δεν είναι δίκαιη η ζωή.

Δεν ξέρω αν τρολλάρεις ή όχι, αλλά να ξέρεις ότι αυτό από ένα σημείο και μετά δε μπορεί να γίνεται. Είναι κάποια πράγματα που απλά θέλουν εξάσκηση και διάβασμα, δε γίνεται αλλιώς. Τα πανεπιστημιακά μαθήματα για παράδειγμα, δεν είναι όπως τα σχολικά, μαθαίνω ένα ΘΜΚΕ και λύνω τα πάντα.

Just saying.
Παράθεση

SonGokuUI

Απόφοιτος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 23:27, 03-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από thanos713
Δεν ξέρω αν τρολλάρεις ή όχι, αλλά να ξέρεις ότι αυτό από ένα σημείο και μετά δε μπορεί να γίνεται. Είναι κάποια πράγματα που απλά θέλουν εξάσκηση και διάβασμα, δε γίνεται αλλιώς. Τα πανεπιστημιακά μαθήματα για παράδειγμα, δεν είναι όπως τα σχολικά, μαθαίνω ένα ΘΜΚΕ και λύνω τα πάντα.

Just saying.

Δεν τρολλάρω όσον αφορά τα αγγλικά. Αλλά γενικά ναι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,093 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 20:53, 04-06-19:

Θα έλεγα απο αναγκαιότητα .
Το να μπορείς να μιλάς πολλές γλώσσες δεν το βρίσκω γοητευτικό,αλλά χρήσιμο εαν σε ενδιαφέρουν δουλειές που το απαιτούν.Εκτός αυτού καλύτερα να είσαι σε θέση να μιλάς άπταιστα την μητρική σου ή έστω απίστευτα καλά δυο γλώσσες παρά μέτρια .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια