Τι γίνεται αν γραφτείς στην σχολή σου και δεν πας;

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν δεν εχεις περασει μαθηματα του πρωτου ετους,τον επομενο σεπτεμβρη μπορεις να κανεις δηλωση των μαθηματων πρωτου ετους και να αρχησεις απο την αρχη; σαν να εισαι ξανα πρωτο ετος δηλαδη; απλα στο χαρτι θα λεει 2ο ετος;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Αν δεν εχεις περασει μαθηματα του πρωτου ετους,τον επομενο σεπτεμβρη μπορεις να κανεις δηλωση των μαθηματων πρωτου ετους και να αρχησεις απο την αρχη; σαν να εισαι ξανα πρωτο ετος δηλαδη; απλα στο χαρτι θα λεει 2ο ετος;


Ναι. (Η δήλωση γίνεται πάλι το χειμερινό εξάμηνο. Δηλώνεις τα μαθήματα του Α’ εξαμήνου αντί του Γ’ και στο Δ’ εξάμηνο δηλώνεις τα μαθήματα του Β’)
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Θα πρέπει να δηλώσει και τα μαθήματα του Α και τα μαθήματα του Γ εξαμήνου.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πρέπει να δηλώσει και τα μαθήματα του Α και τα μαθήματα του Γ εξαμήνου.

Ευχαριστω για της απαντησεις
Φανταζομαι μαθηματα του γ εξαμηνου που εχουν προαπαιτουμενο μαθηματα του α η β εξαμηνου δεν μπορω να τα δηλωσω;
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ευχαριστω για της απαντησεις
Φανταζομαι μαθηματα του γ εξαμηνου που εχουν προαπαιτουμενο μαθηματα του α η β εξαμηνου δεν μπορω να τα δηλωσω;


Εξαρτάται τη σχολή, δεν ξέρω πάντως πολλά τμήματα πλέον που διατηρούν τις αλυσίδες μαθημάτων.
 

Foodfor_thought

Νεοφερμένος

Η Foodfor_thought αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν κάποιος είναι ήδη εγγεγραμμένος σε κάποια σχολή, ξαναδώσει πανελλαδικές και περάσει σε άλλη υποχρεούται να πάει σε αυτήν που πέρασε;
Εννοώ αν για οποιοδήποτε προσωπικό λόγο αποφασίσει να μείνει στην παλιά του σχολή του δίνεται το δικαίωμα ή πρέπει να διαγραφεί;
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Noπ, αμα δεν γραφτείς στη καινούρια (και άρα διαγραφείς από τη παλιά), μπορείς να συνεχίσεις στην παλιά χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα εγώ θα κάνω 10% τοις εκατο είμαι στο Παν Αιγαίου στο Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων και στο πρώτο εξάμηνο δεν δήλωσα κανένα μάθημα γαιτι περίμενα την μετεγγραφή η οποία ποτέ δεν ήρθε !!Τωρα δήλωσα για το εαρινό 4 μαθήματα αλλά δεν θα πάω να τα δώσω γιατί δεν έχω την οικονομική δυνατότητα !!Μπορει να μου κάνουν απ εγγραφή από τη σχολή ;;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Ισχύει ακομα οτι αν δεν γραφτείς για 2 συνεχόμενα εξάμηνα στη σχολή , διαγράφεσαι αυτόματα;

Ευχαριστώ😊
 

butter_fly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η butter_fly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ισχύει ακομα οτι αν δεν γραφτείς για 2 συνεχόμενα εξάμηνα στη σχολή , διαγράφεσαι αυτόματα;

Ευχαριστώ😊
Νομίζω αυτό εξαρτάται από την σχολή στην οποία είσαι... Πχ στην ΑΣΟΕΕ δεν ισχύει... Στο τμήμα μας τουλάχιστον..
 
Top