Περί ωριμότητας των νέων

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πλέον υπάρχουν συζητήσεις για την επικαιρότητα γιατί μας "καίει" όλους. Τώρα για ποίηση... ε, δε νομίζω να υπάρχουν και πολλοί στην ηλικία μας να ασχολούνται και πολύ περισσότερο να συζητούν για ποίηση! :eek: στο χωρίο μου, το πολύ πολύ για κανένα κατσίκι να συζητήσουμε, αλλά έχει και αυτό τη φάση του! ;) ελάτε τώρα και σεις, που θέλετε βαριά κουλτούρα! Να με συμπαθάτε, (:P) αλλά μου φαίνεται παράξενο. Από την άλλη, δεν ξέρω, ίσως στα χωριά σας να ασχολούνται με άλλα πράγματα.

Μην το λες! Στο δικό μου το χωριό, έχουμε έναν σουβλατζή ποιητή ο οποίος στις χαρτοπετσέτες που δίνει έχει πάνω γραμμένα τα ποιήματά του ενώ οι τοίχοι είναι καλυμμένοι με Παπαδιαμάντη. Έχω συμμαθητές που γράφουν ποιήματα, αν και προσωπικά προτιμώ να τα διαβάζω με την ησυχία μου στην ερημική παραλία που συχνάζω το καλοκαίρι (και που θα είμαι εκεί στις 7/06 :clapup::clapup: )
Το θέμα είναι ότι υπάρχουν παιδιά με ουσιώδη ενδιαφέροντα (εκτός του lol, call of duty,cs, wow ή μόνο φατσομπούκι κλπ ), μην τα κατακεραυνώνουμε όλα.

Δεν είναι βαριά κουλτούρα ούτε κουλτούρα να φεύγουμε! Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν άλλες ευαισθησίες. Ε οι υπόλοιποι ικανοποιούνται βλέποντας Ελλάδα έχεις ταλέντο ή Dancing withe the stars.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Ελάχιστοι είναι οι ώριμοι νέοι(έτσι πιστεύω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Η ωριμότητα δεν έρχεται με την ηλικία. Αν είσαι σε μια ηλικία που μπορείς να καταλάβεις κάποια πράγματα, δηλαδή απ'την εφηβεία και μετά είναι στο χέρι σου το αν θα βάλεις μυαλό ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

russia4ever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο russia4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Η ωριμότητα δεν έρχεται με την ηλικία. Αν είσαι σε μια ηλικία που μπορείς να καταλάβεις κάποια πράγματα, δηλαδή απ'την εφηβεία και μετά είναι στο χέρι σου το αν θα βάλεις μυαλό ή όχι.

Συμφωνώ απόλυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγω πιστευω ότι η ωριμοτητα δε σχετιζεται με την ηλικια γτ υπαρχουν ατομα 20 χρονων που είναι αρκετα ωριμα ,εχουν διευρυνει ηδη τους ορίζοντες τους και μπορουν να συζητησουν σοβαρα για πολλα θεματα ενώ υπαρχουν ατομα 50-60 χρονων που εχουν μεινει σε κατι ιδεολογιες του παππου μου και λενε ότι να ναι...γενικα το ποσο ωριμος εισαι παιζει ρολο από τις εμπειριες και τις διαφορες καταστασεις που εχεις βιωσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top